Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra w okolicach Zielonej Góry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 21:41

Jako że pomieszkuję w okolicy (500m od mojej ukochanej rzeki), to pozwolę sobie pociągnąć wątek. W ostatnich 2 tygodniach można już było wejść w woderach na niektóre główki. Woda waha się cały czas- spadki i przybory po 20-30 cm na przemian, od kilku dni. Po pierwszym spadku z dużej wody świetnie gryzły klenie i jazie. Bolenie waliły non stop- bez względu na poziom wody :mellow:. Klenie i Jazie , na niektórych główkach łowiłem na przepięknych 10-20 metrowych przelewach. W większość miejsc nie da się dojechać samochodem. Bolenie tradycyjnie na przelewach ale też w trawie na zalanych wyspach w klatkach.

#42 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 26 lipiec 2009 - 19:03

Witam.
A jak koledzy Odra w okolicach Cigacic ?
Pytam się, bo jest to najbardziej dogodne miejsce dla mnie i auta ( tak mi się wydaje ), lece z Poznania do pracy i tam po drodzę mogę stanąć na parę godzinek :mellow: .

Pozdr.

Czaro 73

#43 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 lipiec 2009 - 13:01

Przejeżdżałem wczoraj przez Cigacice, woda wyższa niż w piątek, główki praktycznie pozalewane.

#44 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 29 lipiec 2009 - 16:00

To fatalnie :( , bo chcialem w piątek przed pracą trochę porzucać.

Pozdr

#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 19:11

Jakie warunki są na teraz na Odrze? Był ktoś ostanio? Jakieś poruszenie w wodzie?

#46 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:11

Byłem przedwczoraj przy ujściu Obrzycy. Woda wysoka, jak masz wodery to może na dalsze główki wejdziesz. Nie powiem dokładnie bo zrobiłem spacer tylko do ujścia. Dużo drobnicy widziałem no i Pan Bolesław kilka razy zagonił. Byłem za kleniem - nie skusiłem żadnego...

#47 OFFLINE   mirgag

mirgag

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 08 lipiec 2015 - 09:22

5 lat temu skończył się temat. Ryby powciągały wędkarzy do wody? Co tam nad Odrą?

 

Jak wiecie, droga na zewnętrznym wale koło Pomorska jest zamknięta. Dlaczego?

Wiecie też, że drogi w lasach też są zamknięte. Dlaczego?

 

Jak więc dojechać do główek pomiędzy Pomorskiem a Krępą kiedy zamknięte są dojazdy? A może należałoby ukarać tych, co nie znają przepisów wyższego rzędu (umożliwienie dojazdu do wody) i ustanawiają sobie własne przepisy, które prawem nie są?

 

Co o tym sądzicie?



#48 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:09

Witaj na forum.

Z tego co kojarzę, to przepisy mówią o dostępie do wody, a nie o dojechaniu, zatem sprzęt na plecy i naprzód marsz.



#49 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:11

Właśnie, jak tam wyniki nad zielonogórską Odrą? Kawał pięknej rzeki a relacji brak :mellow:  Niebawem się tam wybieram i chętnie dowiem się jaki jest stan wody, czy skubie sandacz i jak się mają wąsy ;)



#50 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:34

Myślę że koło domu masz więcej ryb w Odrze niż u nas. Oczywiście ryby są, ale niezbyt dużo i są trudne do złowienia. Woda niedawno miała 27oC i w korycie jest ok. 1m głębokości. Warunki są naprawdę ciężkie. Dzisiaj w południe po ulewie wyskoczyłem na  parę godzin, wynik 3 sandacze i 1 jaź. Później płynął taki syf że nie dało się łowić. Rozmokłe papiery, folie, kłębki szmatek, nici, coś obrzydliwego. Do tego woda śmierdzi, co dziwne jest niska a przy tym mętna. W poprzednich latach niska woda oznaczała klarowną wodę.

Ale próbuj, może jakiś 2-metrowy wąs czeka właśnie na Ciebie.



#51 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:59

Myślę że koło domu masz więcej ryb w Odrze niż u nas. Oczywiście ryby są, ale niezbyt dużo i są trudne do złowienia. Woda niedawno miała 27oC i w korycie jest ok. 1m głębokości. Warunki są naprawdę ciężkie. Dzisiaj w południe po ulewie wyskoczyłem na  parę godzin, wynik 3 sandacze i 1 jaź. Później płynął taki syf że nie dało się łowić. Rozmokłe papiery, folie, kłębki szmatek, nici, coś obrzydliwego. Do tego woda śmierdzi, co dziwne jest niska a przy tym mętna. W poprzednich latach niska woda oznaczała klarowną wodę.

Ale próbuj, może jakiś 2-metrowy wąs czeka właśnie na Ciebie.

Przecież odcinek już od Głogowa w dół jest o wiele bardziej stabilny względem wahań poziomu wody w Brzegu Dolnym. Rzeka jest sporo szersza, niesie więcej wody. A i wyników kolegów z tamtych okolic wskazują, że raczej nie ma powodów do narzekania. W naszych okolicach wody teraz tyle, że przez niektóre miejscówki ponton z silnikiem na krótkiej stopie nie przepłynie, a wobler boleniowy można stracić w krzakach na przeciwległym brzegu...


  • Karol Krause lubi to

#52 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:48

Właśnie, jak tam wyniki nad zielonogórską Odrą? Kawał pięknej rzeki a relacji brak :mellow:  Niebawem się tam wybieram i chętnie dowiem się jaki jest stan wody, czy skubie sandacz i jak się mają wąsy ;)

Relacji brak.... bo po prostu koledzy przestali się publicznie chwalić wynikami z wiadomych względów ......... a rybki są i jakieś się łowi ... ;)

 

Myślę że koło domu masz więcej ryb w Odrze niż u nas. Oczywiście ryby są, ale niezbyt dużo i są trudne do złowienia. Woda niedawno miała 27oC i w korycie jest ok. 1m głębokości. Warunki są naprawdę ciężkie. Dzisiaj w południe po ulewie wyskoczyłem na  parę godzin, wynik 3 sandacze i 1 jaź. Później płynął taki syf że nie dało się łowić. Rozmokłe papiery, folie, kłębki szmatek, nici, coś obrzydliwego. Do tego woda śmierdzi, co dziwne jest niska a przy tym mętna. W poprzednich latach niska woda oznaczała klarowną wodę.

Ale próbuj, może jakiś 2-metrowy wąs czeka właśnie na Ciebie.

Od trzech dni na wysokości zatoki Neptun w Głogowie spuszczana jest rurą woda z odpadów poflotacyjnych z KGHM ( ogólnie niby powinna być to oczyszczona - ale ... taki smród i syf że nie idzie ustać !!! ) Powyżej spustu jest już w miarę OK.


  • Z.Milewski lubi to

#53 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:10

To chyba właśnie upubliczniłeś rozwiązanie tej zagadki. Trudne do zniesienia jest to, że nie możemy nic z tym zrobić. No bo przeciez nie występuje śnięcie ryb.  Ale śmierdzi że aż w nos drażni. Do tego jeszcze po dzisiejszej burzy te papiery, folie kłębki itp.

Odnośnie tego Brzegu dolnego to nawet nie pomyślałem że gdzieś jest dużo gorzej. Aczkolwiek już zaczynają się problemy, ze zwodowaniem łódki w porcie. Płytko, śmierdzi i jeszcze ten spływający syf. Myślałem że gorzej być nie może. Ale jednak. Choć wcale się przez to lepiej nie czuję.

Jeśli umiesz odnaleźć się na rzece, to szanse na złowienie ryby są zawsze. Wszystkich nie wymordowali.

Sandacz i sum były do tej pory moim celem. Teraz niestety przerzuciłem się na brzano-jaio-bolenio-klenie. Jak się trafi warunki, to coś się złowi.



#54 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 08 lipiec 2015 - 23:00

"Myślę że koło domu masz więcej ryb w Odrze niż u nas. Oczywiście ryby są, ale niezbyt dużo i są trudne do złowienia. Woda niedawno miała 27oC i w korycie jest ok. 1m głębokości."

Tak się składa że wychowałem się nad Odrą u Was. Do tego moje rekordowe okazy padły na niżówkach tak więc wszystko się zgadza :D Może spotkam po latach którąś z tych rybek :rolleyes:
Niżówka w dodatku brudna, cóż, ryby się przystosowały to i wędkarz nie ma wyboru  :)  Dla mnie będzie to wyprawa nie tylko wędkarska ale i sentymentalna a przy okazji może i rzeka czymś obdarzy.



#55 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 lipiec 2015 - 05:32

Od trzech dni na wysokości zatoki Neptun w Głogowie spuszczana jest rurą woda z odpadów poflotacyjnych z KGHM ( ogólnie niby powinna być to oczyszczona - ale ... taki smród i syf że nie idzie ustać !!! ) Powyżej spustu jest już w miarę OK.

Karolu, bo jak widać, ilość smrodu i syfu w rzece musi się niestety zgadzać. To, co od nas idzie i nieco się rozejdzie, zanim dopłynie do Głogowa, jest "uzupełniane", by stężenie nie schodziło poniżej pewnej granicy.... ;/


  • Karol Krause lubi to

#56 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 09 lipiec 2015 - 16:57

Swoją drogą, może ktoś jest chętny na ustawkę 17-19.07 na nizinnej Odrze?
Pogoda zamówiona sms'em 2,44zł + vat, ostrogi długie i szerokie - takich pasów startowych jak tam rapy nie mają nigdzie :D Chętni niech piszą na prv.


  • Kamil Z. lubi to

#57 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 07 czerwiec 2016 - 17:39

Witam Panowie,

To będzie mój pierwszy post na tym forum, założyłem konto już jakiś czas temu ale jakoś nie było okazji żeby sensowengo napisać. 

Mam na imię Radek i łowię praktycznie tylko na odrze (głownie Cigacice, Pomorsko, Tarnawa), głownie spinninguje, to tak w ramach przedstawienia sie :).

Piszę jednak z pewnego powodu, a raczej z zapytaniem.. Czy wy też macie taki problem ze złowieniem szczupaka i sandacza , ba nawet sensownego okonia w ym i zeszłym roku? Ostatnio na odrze jest taka posucha jeśli chodzi o te ryby, nie wiem czy spłyneły dalej czy zostały zjedzone czy już się oduczyłem ich łowić bo kiedyś nie miałem z nimi problemów.. Niby klenia, jaźia i bolka jest sporo ale to nie to co sandacze i pajki..

Podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami.

pozdro z zielonej 



#58 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:23

Witam Panowie,
To będzie mój pierwszy post na tym forum, założyłem konto już jakiś czas temu ale jakoś nie było okazji żeby sensowengo napisać. 
Mam na imię Radek i łowię praktycznie tylko na odrze (głownie Cigacice, Pomorsko, Tarnawa), głownie spinninguje, to tak w ramach przedstawienia sie :).
Piszę jednak z pewnego powodu, a raczej z zapytaniem.. Czy wy też macie taki problem ze złowieniem szczupaka i sandacza , ba nawet sensownego okonia w ym i zeszłym roku? Ostatnio na odrze jest taka posucha jeśli chodzi o te ryby, nie wiem czy spłyneły dalej czy zostały zjedzone czy już się oduczyłem ich łowić bo kiedyś nie miałem z nimi problemów.. Niby klenia, jaźia i bolka jest sporo ale to nie to co sandacze i pajki..
Podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami.
pozdro z zielonej


A powiedz mi kolego jak tam na Tarnawie,dawno tam nie byłem. Obławiasz w stronę Milska,czy dużo grunciarzy tam siedzi?
Ja ostatnio w Przytoczkach zakotwiczyłem za kleniem,boleńiem ale bez szału,pojedyncze sztuki się trafiały.
Teraz myślę właśnie o Tarnawa lub Wielobłotach bo nie lubię za dużo wyjazdów w to samo miejsce.
  • Piotrek 1984 lubi to

#59 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 08 czerwiec 2016 - 15:31

Siema, 

Tarnawa łowie głównie od starorzecza z dół rzeki w strone milska, bardzo płytkie główki, ludzi jak na lekarstwo. Wydaje się być ciekawie na klenie i bolenia( od boleni się akurat gotowało). W Milsku zwykle ide od promu w góre rzeki od strony milska, super główki głębokie obfitujące w ryby. Wtym roku nie byłem ale w zeszłym brały bolki i szczupaki tylko trzeba sie nałazic bo bardzo długie tamy między główkami. To chyba tyle.



#60 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 433 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 09 czerwiec 2016 - 00:11

Witam ,bywalem w ostanich dniach dos czesto nad odra w miejscowosci Pomorsko i Brody .I niestety jest mizernie kilka bran kleni na obrotowki ,moze z 2-3 wyjscia do woblerka no i Jeden bolek ale to w okolicy miiejscowosci Brody






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych