Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uszkodzony lub złamany blank - co zrobić, jak naprawić?

blank tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
448 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 20 czerwiec 2008 - 10:12

Chyba towj wypadek nie podpada pod umowy gwarancji :unsure: :unsure: lepiej odrazu zamowic nowe kolano (IMHO).

#42 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 20 czerwiec 2008 - 10:17

Będzie kombinował bo ma bardzo dobry kontakt z Shimano ...
Ja chciałem kupić górną część, on mi doradził zęby poczekać i spróbować wymiany w ramach gwarancji.

#43 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 15:29

Tomku, prawdopodobnie wymieni shimano zepsuta czesc, lub, jezeli nie beda mieli odpowiedniego komponentu dostaniesz mozliwosc kupienia nowej wedki tej firmy (nie koniecznie tej samej).Niestety mamy juz okres urlopowy i istnieje ryzyko, ze poczekasz od kilku tygodni do kilu miesiecy.
Pozdrawiam
Daro

#44 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 26 czerwiec 2008 - 20:50

Mam nadzieje ze nie bede musial tak dlugo czekac...

Teleskopem ciezko sie lowi :lol: :lol:

#45 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:28

Właśnie niedawno dałem kij do gwarancji bo niechcący na niego nadepnąłem. kij pęk między ostatnią a przedostatnią przelotką i właśnie. kij był konger aviator 240 10-40g 2 częściowy i właśnie sie zastanawiam czy gwarancja da mi nową 2 część czy tylko sklei na czubku?? :unsure: czekam na wasze opinie :unsure:

#46 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:32

Jak nadepnąłeś, to jest to tzw. uszkodzenie mechaniczne i raczej bym przygotował kaskę niestety. Gwarancja obejmuje tylko tzw. wady materiałowe i konstrukcyjne.


#47 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:35

No tak ale i tak przyjeli kij wiec mi sie upiekło :mellow:
A tak pozatym to co w kiju mi zrobią???????? :angry: :unsure:

#48 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:43

Jeśli Ci się upiekło to niezbyt dobrze świadczy o serwisie. Różnicę między nadepnięciem a powiedzmy przegięciem podczas holu widać na pierwszy rzut oka.
Pewnie Ci skleją, co raczej nie jest dobrym pomysłem. Ja kilka kijów miałem kleionych i tylko jeden zachwuje się bez zarzutu, ale to nie ta półka i kleił mistrz :lol: . Dzięki Romek i co tam ze szczytówką od BR?????

#49 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:49

Kurde kij mi sie pogorszy!!! :( :angry:

#50 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 10:47

Jeśli Ci się upiekło to niezbyt dobrze świadczy o serwisie. Różnicę między nadepnięciem a powiedzmy przegięciem podczas holu widać na pierwszy rzut oka.
Pewnie Ci skleją, co raczej nie jest dobrym pomysłem. Ja kilka kijów miałem kleionych i tylko jeden zachwuje się bez zarzutu, ale to nie ta półka i kleił mistrz :lol: . Dzięki Romek i co tam ze szczytówką od BR?????


Jeszcze chwilę poczekaj :D

Pozdrawiam.
RP.
  • katek lubi to

#51 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 wrzesień 2008 - 18:17

fakt ze ci przyjeli kij nie oznacza ze uznali naprawe gwarancyjna a jedynie ze zabrali go do serwisu by ten ocenil co z tym fantem dalej zrobic... za szybko sie cieszysz.. przynajmniej takie jest moje zdanie...

#52 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 18:21

@ Patrinho,

Napisałeś: No tak ale i tak przyjeli kij wiec mi sie upiekło

A ja myślę, że to jest nie fair :(

#53 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 27 wrzesień 2008 - 20:30

W 100% zgadzam się z Mifkiem.Pracuję w handlu kilka lat i wiem,że jeśli sklep przyjął kij,nie jest to jednoznaczne z naprawą gwarancyjną.Serwis podda kij ekspertyzie i oceni czy zrobi na gwarancji czy nie.Gwarantem nigdy nie jest sklep,zawsze producent,chyba,że się coś zmieniło :D Więc,nie bądź zaskoczony jeśli zadzwoni do Ciebie ktoś z serwisu,albo ze sklepu i poda Ci kwotę naprawy,którą zaakceptujesz albo nie.Tak to się odbywa w wielkim skrócie.Pozdrawiam

#54 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9481 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 wrzesień 2008 - 20:36

W 100% zgadzam się z Mifkiem.Pracuję w handlu kilka lat i wiem,że jeśli sklep przyjął kij,nie jest to jednoznaczne z naprawą gwarancyjną.Serwis podda kij ekspertyzie i oceni czy zrobi na gwarancji czy nie.Gwarantem nigdy nie jest sklep,zawsze producent,chyba,że się coś zmieniło :D Więc,nie bądź zaskoczony jeśli zadzwoni do Ciebie ktoś z serwisu,albo ze sklepu i poda Ci kwotę naprawy,którą zaakceptujesz albo nie.Tak to się odbywa w wielkim skrócie.Pozdrawiam

I taka jest prawda. To Gwarant decyduje, czy uznaje reklamację, czy nie.

#55 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 wrzesień 2008 - 19:49

Jeśli przyjmą do naprawy gwarancyjnej to wymienią ci cześć szczytową na nową.
Wiem coś na ten temat z pierwszej ręki, w ubiegłym roku 2 razy złamałem tego samego Kongera i dwa razy była wymiana :D

pzdr
Grzecho

#56 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 28 wrzesień 2008 - 20:52

aha czyli 2 cześć wędki tak??

#57 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2008 - 08:56

A ja na Twoim m-cu zainteresowalbym sie telefonicznie co zrobia z tym kijem. W przeszlosci zdarzaly sie rozne sposoby napraw....natomiast rzadko, kiedy kij w jakis sposob byl poklejony, byl to nadal ten sam kij.
Ja bym dopuscil tylko taki sposob naprawy, ze w kiju fabrycznym wymiana szzcytowki, w kiju na zamowienie wymiana szzcytowki oraz zalozenie przelotek, zdjetych z wraku (wersja minimum).

A moral taki plynie z tego, coby uwazac na wedki. Nawet w Ugly Stiku cos moze nie wytrzymac, jak sie go rozdepcze.
Proponuje zainteresowanie takim czyms, o czym pisalem niedawno i bez specjalnego zainteresowania. Nie trzeba nawet zdejmowac kolowrotka, ani zwijac linki... :D ..na leniwca mozna pojsc a wedka cala...
Gumo


#58 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 wrzesień 2008 - 09:22

A ja na Twoim m-cu zainteresowalbym sie telefonicznie co zrobia z tym kijem. W przeszlosci zdarzaly sie rozne sposoby napraw....natomiast rzadko, kiedy kij w jakis sposob byl poklejony, byl to nadal ten sam kij.
Ja bym dopuscil tylko taki sposob naprawy, ze w kiju fabrycznym wymiana szzcytowki, w kiju na zamowienie wymiana szzcytowki oraz zalozenie przelotek, zdjetych z wraku (wersja minimum).

A moral taki plynie z tego, coby uwazac na wedki. Nawet w Ugly Stiku cos moze nie wytrzymac, jak sie go rozdepcze.
Proponuje zainteresowanie takim czyms, o czym pisalem niedawno i bez specjalnego zainteresowania. Nie trzeba nawet zdejmowac kolowrotka, ani zwijac linki... :D ..na leniwca mozna pojsc a wedka cala...
Gumo

Gumo ale ten pokrowiec jest kilka razy droższy od tej wędki :lol:


#59 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2008 - 09:51

Ten pokrowiec wystepuje w naszych sklepach w 3 wielkosciach. Ja za swoja do wedek okolo 9' zaplacilem 80zl. Kilka razy tanszy bedzie tylko kij leszczynowy... :D

Gumo

#60 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 17:54

Miałem usterkę w kiju Kongera. Pękł spiek przelotki. Stało się to z mojej winy, ponieważ mam głupi nawyk zapinania haków za przelotki. Niestety jakoś przez parę miesięcy nie było czasu go zanieść do serwisu i liczyć ,że może naprawią to za darmo bo kij był jeszcze na gwarancji.
Powiem tylko że naprawili i nie wzieli za to grosza mimo że mogli. Dla mnie to znak że Konger wart jest polecenia.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, blank, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych