Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uszkodzony lub złamany blank - co zrobić, jak naprawić?

blank tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
448 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 14:57

Pekł mi kij dolna koncówka sztytowej cześći wedki konger tiger cross max. Wiecie może jak to naprawic i czy wogóle mozna to zreperowac albo kto to mi może zrobi

HELP to jest to miejsce w którym łacza sie 2 czesci wedki

niestety ta peknieta czesc zupelnie sie odlamala



#2 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:07

Jak nie da sie jej naprawic to rozabiore ją na czesci i moge sprzedac przelotki itp. :lol: :lol: :lol: :(
(dorzuce kilka blach) :mellow:

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:19

Nie martw się Klang machine@
Zawsze możesz zwrócić się do sprzedawcy kija lub bezpośrednio do producenta. Może ci naprawią. zawsze możesz im powiedzieć, że kij sam się złamał (tak przeczytałem) bez twojej złej woli lub udziału.
Powinni ci pomóc.

pozdrawiam

#4 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:29

@Thymallus dobrze mnie zrozumiełes ona sie sama połamała. To nie była moja wina B) ale niestety już okres gwarancji mi sie skończył :( :wacko: Moge ją dac jeszcze do szerwisu???

#5 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:31

A kijek ten jest jeszcze na gwarancji :unsure: ,jeśli tak to masz polowe sukcesu.Zgloś reklamacje do punktu gdzie ją kupileś,koledze jakeś pól roku temu pękla szczytówka w miejscu lączenia w kongerze champion tango,wymienili mu na nową szczytówke bez żadnych problemów. :D

#6 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:40

No niestety jak wspomniałem wyzej nie mam juz aktualnej gwarancji (skonczyła mi sie). ale spróbje jekies kity powciskac w sklepie a jak to sie nie uda co moge jeszcze zrobic ??

#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 sierpień 2006 - 15:53

Zawsze można oddać do płatnej naprawy (czyli wymiany górnego segmentu). Jeśli kij Ci leżał i byłeś z niego zadowolony to chyba warto - opłata pewnie będzie około 40% wartości nowej wędki (przy założeniu, że seria ta nie została wycofana przez Kongera więcej jak 2-3 lata temu - nie znam się na Kongerze).

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:04

To jest typowe miejsce, gdzie lamia sie wedki, a zwlaszcza te, w ktorych nie do konca rozwiazano problem zlacza-calosc wygina sie na ksztalt paraboli lamanej.
Jesli gwarancja minela to pozostaje kupienie nowej szczytowki u producenta, naprawic sie tego w zaden sposob nie da...
Gumo

#9 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:09

A weisz ile to bedzie kosztowac tak około ????

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:15

Nie mam pojecia, musisz pojsc do sklepu, gdzie ja kupiles albo zadzwonic do Kongera...
Ja bym sie tylko zastanowil na Twoim m-cu, czy warto ja naprawiac? Jaka gwarancja, ze znowu nie trzasnie?
Gumo

#11 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:20

Nie ja poprostu pewnoego niedzelnego poranka (dzisiaj)postanowiłem sie wybrac na ryby. Odpaliłem swoją koze (rower)i wyruszyłem. Nie przywiaązałem wedki tylko ją trzymałem w rece. Po przejechaniu 316,5 metrów postanowiłem odpalic papierosa i podczas tego manewru ów moja wedka nipostrzezenie wkreciła mi sie w szprychy i tak oto rozwaliłem ją :blush::blush::( :mellow: :unsure:
  • ManiekL-ski lubi to

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:26

No to masz namacalny dowod, ze palenie szkodzi... :lol:
Gumo
  • ManiekL-ski lubi to

#13 OFFLINE   Klang machine

Klang machine

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 sierpień 2006 - 16:29

Nie prawda palenie uodparnia na raka i podwyższa libido :mellow:

#14 OFFLINE   WIŚNIA

WIŚNIA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaAberdeen (Szkocja)

Napisano 06 sierpień 2006 - 17:01

W hurtowni Meduza był pewien gość, co naprawiał wędki. W każdym sklepie wędkarskim mają jakiegoś zaprzyjaźnionego fachowca od napraw.


#15 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 sierpień 2006 - 20:43

A szprychy są w porządku? :lol:
Parę lat temu miałem identyczny problem, nie wiem tylko jak to się stało, że po gwarancji dostałem nową szczytówkę i nic nie płaciłem bo uznali to za wadę ukrytą i naprawili(czyli pewnie dobral)szczyt z innego kijka).Do dziś chodzi po Wiśle..........

#16 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 26 luty 2007 - 20:48

Witam,
znalazłem w garażu starego szklaka, dwuskład, jakieś 210cm, czerwony :mellow:
w sam raz na kij trolingowy, ma tylko jedna wade złamaną szczytówke :wacko: :wacko:

da się to skleić? fakt że wędkę taką kupie pewnie w cenie kleju, ale to już nie będzie ta sama.

aha, ma jeszcze parę ubytków w włóknie, jakby był przytarty.. da się to zrobić w ogóle?

#17 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 maj 2008 - 21:09

Hejka mili znawcy tematu i przypadkowi goście tego wątku :D

Po długim przywitaniu pytam się o tą aukcji a właściwie usługe:

http://allegro.pl/item364210702_uszkodzona_wedka_naprawa_pro fesjonalnie_i_tanio.html

Czy to ma sens jako naprawe czy to jest tylko połaczenie poszarganych włókien blanku. Wiadomo że jeśli kij zrobiony jest na np.: Blabku SHV to naprawiacz nie uzyje takiego samego materiały do rekonstrukcji ale jestem ciekaw co Wy o tym myślcicie....

#18 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 maj 2008 - 21:30

Według mnie wygląda to tak:

Nadmiar materiału uszkodzonego zostaje odcięty, następnie do środka
blanku miedzy złamanymi częściami wstawia sie rurkę wykonana z takiego samego materiału co blank, gdy dwie części zostają zespojone z sobą, w miejscu uszkodzenia nakłada sie rowling potem tylko zostaje polakierować miejsce uszkodzenia.

Nie wiem czy to tak naprawdę wygląda, poniewaz na tym sie nie znam :D To są tylko moje przypuszczenia.

Pozdrawiam
Slider

#19 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 maj 2008 - 07:42

Mniej wiecej tak to wyglada, chociaz nie zawsze

My równiez robimy naprawy- zawsze powtarzam że naprawić można wszystko-tylko nie wszystko jest sens naprawiać i nie wszystko się opłaci..

Na zdjeciach z aukcji widac dwa rodzaje uszkodzenia: złamany element i peknięty element. Złamanie faktycznie naprawia się przez wstawienie wewnątrz grafitowej rurki i nałożenie z zewnątrz maty węglowej, w tamtym przypadku na zdjęciu akurat plecionki z włókien grafitowych. Tak naprawdę głowne znaczenie ma nie sama mata i jej parametry czy rodzaj grafitu a dobór rurki: jej sztywność, grubość ścianki, długośc....musi być tak dobrana zeby była wytrzymalsza niż blank złamanej wędki i nie może być ani sztywniejsza ani bardziej miękka niz nasz blank. Przy źle dobranej wędkę po naprawie albo przesztywnimy w tym miejscu albo może występować efekt załamania ugięcia. Sama mata na zewnątrz juz niewiele zmienia- aczkolwiek ma duże znaczenie wytrzymałościowe. W przypadku pękniętego złącza na zdjęciu nawinięta jest poprzek blanku taśmą grafitową , powstałą z jednego długiego włókna wyciągniętego z takiej plecionki grafitowej, jest to dość dobre rozwiązanie jeśli to ma tylko wzmocnić np złącze, sami często stosujemy to jako np dodatkowe wzmocnienie przy mocno obciążanych wędkach na złączu . Do złamań taki sposób nawinięcia taśmy się nie nadaje, chyba że robi się to krzyżowo z poprzecznie ułozonymi pod spodem włóknami...
Ale jak w gotowych wędkach sama mata to nie wszystko-dużo zależy od użytej żywicy i samej technologi zarówno wklejenia czopa jaki nałożenia maty. Żeby wędka po złamaniu dobrze wyglądała dochodzi jeszcze delikatny szlif maty na wysokich obrotach i kilkukrotne założenie na zewnątrz warstwy żywicy lub lakieru, często podbarwionej na kolor złamanej wędki- tak żeby naprawione złamanie odznaczalo się jedynie niewielkim pogrubieniem na krótkim odcinku, ale to już tylko kwestia estetyki wykonania
To było ogólnie w wielkim skrócie, na ogół każde złamanie jest ciut bardziej skomplikowane, z pęknięciami wzdłużnymi i rozwarstwieniami- trzeba podejść do tego bardzo indywidualnie i pracy z tym jest zdecydowanie więcej. A to wiąże się niestety z kosztami i wracamy do tego co powiedziałem na początku: wszystko można naprawić , ale....

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 15 maj 2008 - 09:08

Witam,
Daniel w prosty sposób opisał technologię naprawy wędki. Osobiście nie jestem zwolennikiem napraw. Wędka nigdy nie będzie tak samo pracowała. Lepiej dokupić uszkodzoną część i uzbroić ponownie. Jeżeli nie ma możliwości dokupienia części, co jest częste przy kijach masowych, oczywiście należy naprawić uszkodzenie. Proszę osoby które uszkodziły wędkę i chcą ją naprawić aby nie ingerowały w jakikolwiek sposób w uszkodzone elementy. To co napisał @slider@ o usunięciu nadmiaru uszkodzonego materiału jest NIEDPOUSZCZALNE i uniemożliwi prawidłowe wykonanie naprawy.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, blank, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych