Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 30 listopad 2018 - 09:55

Pomacam jak gdzieś się da - chociaż przyznam szczerze na na markę Daiwa reaguje podobnie jak na Jaxona :)

Jak można coś TAKIEGO jak jaxon stawiać w jednym szeregu z Szacowną Daiwą...? :o



#182 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 listopad 2018 - 10:04

Jak można coś TAKIEGO jak jaxon stawiać w jednym szeregu z Szacowną Daiwą...? :o

Absolutnie nie stawiam tych dwóch firm w jednym szeregu. Natomiast miałem dwa kołowrotki, które się rozjechały i jakiś spinning, który się nie z mojej winy złamał i uraz został. Natomiast mam pełną świadomość tego, że Daiwa to bardzo dobra firma. Ja się po prostu sparzyłem i tak mi zostało.

Poza tym mam kolegę, który namiętnie kupuje a właściwie kupował tylko drogie wędki Daiwy, łapie nimi, jest bardzo zadowolony. Miałem okazję tymi spinningami łowić i uważam, że za te pieniądze można kupić dużo lepsze wędki. Kolega ten nie łapał na nic innego dopóki nie dałem mu na cały dzień ES70MF2 - zamówił u Żbika na drugi dzień, bo sam stwierdził, że jest "trochę" lepiej  ......



#183 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 30 listopad 2018 - 11:43

Pomacam jak gdzieś się da - chociaż przyznam szczerze na na markę Daiwa reaguje podobnie jak na Jaxona :)

No to gratuluję, bo mojej reakcji na Jaxona nie da się z niczym porównać. Ja przeszedłem drogą doświadczeń od St. Croix do tej Daiwy właśnie. :)



#184 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 listopad 2018 - 16:53

No to gratuluję, bo mojej reakcji na Jaxona nie da się z niczym porównać. Ja przeszedłem drogą doświadczeń od St. Croix do tej Daiwy właśnie. :)


Musze pomacać tą wedke. Moze sie okaze moją nową miłością :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#185 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 06:23

Na sezon 2019 myślę nad nową sandaczówką. Jak na razie padł wybór na Okuma One Rod 1.98 7-20g. Kijek ma być typowo pod gumę. Chcę żeby wędka była bardzo szybka i czuła. Trochę ta okuma ma długi dolnik ;/ używa może ktoś i napiszę 5 gorszy na jej temat?

#186 OFFLINE   Baitcasting

Baitcasting

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Durał

Napisano 01 maj 2019 - 21:42

Panowie co wy byście wybrali pod sandacza...?
Black Savage 7'3'' Tiger 220 cm 10-27 gr
Shimano Bass One XT 166M-2 198 CM 7-21 GR
Dodam tylko że łowię na rzece (Odra) oraz na zaporówce (Mietków) We Wrocławiu.

#187 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 maj 2019 - 07:17

Mam 5C71MHXF-B i jak do tej pory to nic lepszego mnie nie spotkało jeżeli chodzi o sandacza . Po prostu dla mnie  ideał . Ale przy 20lb ładowanie nim główek 30 gramowych to przesada , owszem da się ale szkoda kija . Najlepsze gramatury to 10 - 20 gr + guma do 5 " . A czy MHF ogarmie 30 - 40 gr tego nie wiem ?


Jednoczęściowe casty Stc extreme i elite 68MHF podbijają 35 gram + guma. Można też machnąć sliderem 10S. Ja mam na blanku 5C66MHF i to świetna wędka kogutowa.

#188 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 maj 2019 - 12:28

Panowie co wy byście wybrali pod sandacza...?
Black Savage 7'3'' Tiger 220 cm 10-27 gr
Shimano Bass One XT 166M-2 198 CM 7-21 GR
Dodam tylko że łowię na rzece (Odra) oraz na zaporówce (Mietków) We Wrocławiu.

https://sklepwedkars...google_shopping


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

#189 OFFLINE   Pomka1990

Pomka1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 08 maj 2019 - 11:57

Witam,

zastanawiam się nad Kamisori Zander. Będę łowił z brzegu na Wiśle (Tczew - Przegalina) lub Martwej Wiśle. Głównie główki jigowe - 10 - 25g. Gumy maks. 12 cm ale głównie 8 - 10 cm. W grę wchodzi także łowienie na Woblery >10g. Zastanawiam się nad dwiema wersjami:

 

- 260 cm i do 28g

- 270 cm i do 35g

 

Obawiam się jedynie, że wersja do 35 będzie zbyt sztywna do takiego łowienia.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie, którą wybrać to proszę o poradę. Dzięki!



#190 OFFLINE   Xibi

Xibi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2019 - 12:29

Witam,

zastanawiam się nad Kamisori Zander. Będę łowił z brzegu na Wiśle (Tczew - Przegalina) lub Martwej Wiśle. Głównie główki jigowe - 10 - 25g. Gumy maks. 12 cm ale głównie 8 - 10 cm. W grę wchodzi także łowienie na Woblery >10g. Zastanawiam się nad dwiema wersjami:

 

- 260 cm i do 28g

- 270 cm i do 35g

 

Obawiam się jedynie, że wersja do 35 będzie zbyt sztywna do takiego łowienia.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie, którą wybrać to proszę o poradę. Dzięki!

Witam

 

Od trzech sezonów mam mikado Kamisori Zander 240cm do 28g, łowię z brzegu woda do 2m maks, ale mam też wyjazdy na wody 10m głębokości i mocny uciąg.

Przedział jakim łowie to główki od 5g do 20g max, guma do 12cm. Najczęściej 10cm cannibale. Przy główce 25 i gumie 12cm brakuje mocy i wtedy 35g Kamisori jest OK.

Miałem wersję do 35g, ale za sztywna przy główkach 5g plus guma. Jakbym łowił 10g i w górę, to na większe ryby jak znalazł. Dodam, że wędka jest bardzo czuła, ale

nie super fast. Szczupaki też ładnie trzyma. Dodam, że nie cackam się z tą wędką i przypadkowe obicia są jej niestraszne.

Najszybsze, wędki pod sandacza jakie miałem to okuma one rod z pazurem pod multika, super lekki kijek i mega szybki, ale no łowienie z brzegu, dla mnie za krótki i w jedno składzie, oraz

Abu Garcia Veracity 10-35g, też ultra szybka, lekka i mocna. Z czystym sumieniem, mogę polecić Kamisori Zander do 28g



#191 OFFLINE   Pomka1990

Pomka1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 09 maj 2019 - 14:01

Dzięki za tak szczegółowe info. Po przemyśleniu sprawy głównie będzie to raczej 10g/15g nie wiem czy będę schodził na 5g. Przynęty głównie od 80 mm. Bardziej skłaniam się do wersji do 28 g i 260



#192 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 310 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 11 maj 2019 - 07:47

jeśli szukasz wędki 260 i do 28g pod sandała z brzegu to polecam batsonowskiego hot shot HS 1021f (ten starszy). Mam do sprzedania.

 

pozdrawiam



#193 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 12 maj 2019 - 09:40

Szukam wklejki na sandacza. Najczęściej jakie gramatury będę używać to 5-15g + guma smukła 4cale. Myślę nad Dragonem Fishmaker II 2,30 tylko nie wiem, który wybrać 3-18, czy 4-21g używał ktoś może wyżej wymienionych wędkę i może opisać ich realny zakres przynęt?

#194 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 20 maj 2019 - 21:11

po weekendowych polowach ja sam nie wiem czym te sandacze juz lowic. Wyciagnalem 2 sztuki bo tyle mialem bran.. na Suzuki do 5g w dwoch czesciach... ja tych sandaczy nawet nie zacinalem.. poczulem tylko lupniecia i wisialy. W planach byly okonie.. a braly sandacze ;] 50 cm sandacze powodowaly momentami wrazenie ze wciagna mnie pod lodke ;] - to bylo w sobote i oba wyholowane. Wiec uzbrojony w .. informacje ze sandacze wala jak dzikie o godzine 14.. nastepnego dnia wzialem Justace M 5-15 i juz wyjechal sandal jak powinien.. a i przynety 2"  :D


Użytkownik horac edytował ten post 20 maj 2019 - 21:12


#195 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 20 maj 2019 - 21:23

Znaczy z premedytacją łowiłeś sandacze w okresie ochronnym ?
  • miramar69, Voldemort i jacek.hetflaisz lubią to

#196 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 maj 2019 - 22:17

Znaczy z premedytacją łowiłeś sandacze w okresie ochronnym ?


Na to wygląda. Bardzo nie ładnie
  • Jacek_Dgl lubi to

#197 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 22:27

Jak łowił specjalnie to na pewno je jeszcze zeżarł :(



#198 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 20 maj 2019 - 22:52

Aż tak to chyba nie zaszło...

Też mnie korciło czasami żeby połowić sandacze tym bardzej jak patrze na wyniki z zagranicy lub z miejsc w których okres ochronny jest w innym czasie.
Jednak mam tą samokontrole nad sobą i czekam.
Jeśli jest jakiś okres ochronny danej ryby to naprawde warto dać im spokój na amory i odzyskanie sił.

Później napewno nam to wynagrodzą podczas czajenia się na nie :)

#199 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 maj 2019 - 15:32

Szanowny kolego. Zacytuję Twój wpis:

 

(...) ;] - to bylo w sobote i oba wyholowane. Wiec uzbrojony w .. informacje ze sandacze wala jak dzikie o godzine 14.. nastepnego dnia wzialem Justace M 5-15 i juz wyjechal sandal jak powinien.. a i przynety 2"  :D

Celowe łowienie ryb w czasie ochronnym jest powodem do wstydu, a nie do dumy. Proszę, byś w przyszłości bardziej rozważnie postępował, gdyż:

 - po pierwsze okres ochronny jest po to, by ryby chronić

 - a po drugie, dajesz fatalny przykład i nawet jeśli Ty wszystkie ryby uwolnisz, to naśladowcy już niekoniecznie. Postępuj tak, by dawać dobry przykład, a nie tak, by ośmielać kłusoli do naśladownictwa w wyjmowaniu ryb objętych ochroną.



#200 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 15:46

Szanowny kolego. Zacytuję Twój wpis:

 

Celowe łowienie ryb w czasie ochronnym jest powodem do wstydu, a nie do dumy. Proszę, byś w przyszłości bardziej rozważnie postępował, gdyż:

 - po pierwsze okres ochronny jest po to, by ryby chronić

 - a po drugie, dajesz fatalny przykład i nawet jeśli Ty wszystkie ryby uwolnisz, to naśladowcy już niekoniecznie. Postępuj tak, by dawać dobry przykład, a nie tak, by ośmielać kłusoli do naśladownictwa w wyjmowaniu ryb objętych ochroną.

 

 A ja raczej prosze o czytanie ze zrozumieniem

 

Pojechalem lowic okonie.. braly sandacze, zostaly wypuszczone do wody. Nastepnego dnia przygotowalem sie ze w razie bran sandaczy.. szybko je wyholowac i zwrocic  matce wodzie. Nic nie poradze na wybryki natury ;] 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych