Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 15:47

Znaczy z premedytacją łowiłeś sandacze w okresie ochronnym ?

 

A umiesz czytac czy  tylko wyrywkowo ? wyplynalem na okonie.. braly sandacze nic na to nie poradze. Wrocily do wody, cale i zdrowe. Dlatego pisalem ze musialem je wyholowac na suzuki do 5 gram ;] A ze sie udalo.. to dodalem sarkazm.. w postaci lowienia sandaczy Suzuki do 5g bo dobrze sie zacinaja.. (Po za okresem ochronnym)


Użytkownik horac edytował ten post 21 maj 2019 - 15:49


#202 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 maj 2019 - 15:56

poradzisz.... jeżeli tak się dzieje , to należało by zmienić miejscówkę i poszukać okoni  ;)


  • Kamil_Olsztyn lubi to

#203 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 15:57

Znaczy z premedytacją łowiłeś sandacze w okresie ochronnym ?

 

 

Na to wygląda. Bardzo nie ładnie

 

 

Jak łowił specjalnie to na pewno je jeszcze zeżarł :(

 

 

Aż tak to chyba nie zaszło...

Też mnie korciło czasami żeby połowić sandacze tym bardzej jak patrze na wyniki z zagranicy lub z miejsc w których okres ochronny jest w innym czasie.
Jednak mam tą samokontrole nad sobą i czekam.
Jeśli jest jakiś okres ochronny danej ryby to naprawde warto dać im spokój na amory i odzyskanie sił.

Później napewno nam to wynagrodzą podczas czajenia się na nie :)

 

 

Szanowny kolego. Zacytuję Twój wpis:

 

Celowe łowienie ryb w czasie ochronnym jest powodem do wstydu, a nie do dumy. Proszę, byś w przyszłości bardziej rozważnie postępował, gdyż:

 - po pierwsze okres ochronny jest po to, by ryby chronić

 - a po drugie, dajesz fatalny przykład i nawet jeśli Ty wszystkie ryby uwolnisz, to naśladowcy już niekoniecznie. Postępuj tak, by dawać dobry przykład, a nie tak, by ośmielać kłusoli do naśladownictwa w wyjmowaniu ryb objętych ochroną.

 

Panowie, zanim na kogos rzucicie oskarzenia, prosze najpierw przeczytac dokladnie co napisalem. Wyplynalem na okonie ale braly sandacze. W sobote mialem tylko ze soba Suzuki do 5g i oprocz okoni lupaly sandacze az milo. Nastepnego dnia (niedziela) wiedzac ze na miejscowce oprocz okonia kreca sie sandacze.. wzialem wedke sandaczowa, zeby w razie bran sandaczy szybko je wyholowac i zwrocic do wody no i tak sie stalo... Zarzucam suzuki.. czuje skubniecie.. wyciagam gume bez ogona (mowie oho.. znowu sandacz..). Biore druga wedke.. kilka rzutow lupniecie.. sandacz wyjezdza w nascie sekund na poklad. Zazera 2" (lowilem z premedytacja okonie wedka sandaczowa z przyneta okoniowa i wolframem bo spodziewalem sie bran sandacza lub szczupaka).. uwalniam go i do wody. Sandcz skluty.. zmienil pewnie stolowke bo potem juz tylko okonie moglem lowic zmieniajac wedke spowrotem na suzuki.

 

 

Nic nie poradze na fakt, ze sandacze/okonie/szczupaki siedza w tych samych stolowkach ;]  


Użytkownik horac edytował ten post 21 maj 2019 - 16:11


#204 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 15:58

poradzisz.... jeżeli tak się dzieje , to należało by zmienić miejscówkę i poszukać okoni  ;)

 

Padal deszcz :) a ja stalem pod mostem i nie zmienialem miejscowki ;] Anyway.. jak pisalem sandaczom sie nic nie stalo.. druga sprawa ze braly o 13-14... to z premedytacja w takich godzinach sandaczy to ja nie lowie



#205 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 maj 2019 - 16:10

Panowie, zanim na kogos rzucicie oskarzenia, prosze najpierw przeczytac dokladnie co napisalem. Wyplynalem na okonie ale braly sandacze. W sobote mialem tylko ze soba Suzuki do 5g i oprocz okoni lupaly sandacze az milo. Nastepnego dnia (niedziela) wiedzac ze na miejscowce oprocz okonia kreca sie sandacze.. wzialem wedke sandaczowa, zeby w razie bran sandaczy szybko je wyholowac i zwrocic do wody no i tak sie stalo... Zarzucam suzuki.. czuje skubniecie.. wyciagam gume bez ogona (mowie oho.. znowu sandacz..). Biore druga wedke.. kilka rzutow lupniecie.. sandacz wyjezdza w nascie sekund na poklad. Zazera 2".. uwalniam go i do wody. Sandcz skluty.. zmienil pewnie stolowke bo potem juz tylko okonie moglem lowic na suzuki.

Nic nie poradze na fakt, ze sandacze/okonie/szczupaki siedza w tych samych stolowkach ;]

Takie miejsce się odpuszcza a nie zmienia wędkę bo biorą sandacze. Daj spokój i nie pisz głupot . Wytłumaczenie jak 5 latka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#206 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 16:13

Takie miejsce się odpuszcza a nie zmienia wędkę bo biorą sandacze. Daj spokój i nie pisz głupot . Wytłumaczenie jak 5 latka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

To zmieniaj jak nap.. deszcz 3h bez przerwy a ty nie masz kabiny... powodzenia, ja jednak bardziej cenie swoje bezpieczenstwo niz to czy w miejscu X bierze sandacz z okoniem ;]. Druga sprawa jest taka ze na MW w odcinku morskim wszedzie mozesz sandacza spotkac, nie ma miejsca "tylko" okoniowego. Ja przynajmniej szczerze opisalem sytuacje. Dodatkowo jeszcze pomoglem wedkarzom z brzegu uwolnic woblera z lampy na moscie ;] Wobler byl smukly.. typowo sandaczowy (potem sie zastanawialem czy dobrze zrobilem, pomagajac...), wiec to nie ja z premedytacja lowilem sandacze przyneta 2" 


Użytkownik horac edytował ten post 21 maj 2019 - 16:22


#207 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 21 maj 2019 - 16:42

Z czytaniem mi idzie całkiem nieźle.
Czytanie ze zrozumieniem też całkiem dobrze.
W pierwszym Twoim poście napisałeś że uzbroiłeś się później w mocniejszy sprzęt.
Wystarczyło dopisać że zabrałeś kij mocniejszy w razie przyłowu.

A tak powstał dym w temacie.

#208 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 21 maj 2019 - 16:58

Z czytaniem mi idzie całkiem nieźle.
Czytanie ze zrozumieniem też całkiem dobrze.
W pierwszym Twoim poście napisałeś że uzbroiłeś się później w mocniejszy sprzęt.
Wystarczyło dopisać że zabrałeś kij mocniejszy w razie przyłowu.

A tak powstał dym w temacie.

 

 

Spoko, moglem doprecyzowac ale wlasnie o to chodzilo, mocniejszy kij na przylow, zeby nie meczyc sandaczy jakby zaczely brac. Na szczescie

jedno branie bylo a potem juz tylko zamierzone okonie.



#209 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2019 - 17:33

Sorry, ale ja Was koledzy niestety widzę oczami wyobraźni tak, jak najgorliwszych katolików z pierwszych ławek przy ołtarzu... Najlepsi. Najświętsi. Do kamieniowania wygranego "palcem" z tłumu pierwsi

#210 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 21 maj 2019 - 19:13

Wcale się nie dziwię że tak się dzieje.
Forum trzyma się zasad panujących w regulaminie.
Niestetu ale jeśli coś pójdzie za daleko to trzeba się liczyć z konsekwencjami.
Tak też się stało tutaj po tym jak niedopisanie kilku słów ruszyło machinę wojenną.

Nie ma co liczyć na to że jak ktoś przegnie to będą go głaskać po głowie.

#211 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 21 maj 2019 - 19:31

Dokładnie najważniejsze, że ryby wróciły do wody. Tak samo jest u mnie w maju okonia/białorybu nie połowisz bo równie chętnie zedy biorą na 1cal jak i 2-3cale, a jest ich bardzo dużo. Właśnie wtedy jak jest najlepszy moment na gumową dłubaninę ultralajtową. Mętnookie pojawiają się nawet tam gdzie na ogół ich nie ma. Jak ktoś chce ich uniknąć to powinien zaczynać sezon od 1 czerwca ewentualnie łowić gdzie nie występują. Kłusownictwo kwitnie nie wiem jak u was ale u mnie to sandacza łowią od późnej jesieni do początku czerwca i nie da się z tym nic zrobić.

Co do wędki moja suzi rxf8lb661pro już czeka oraz trochę gum od fishupa i pontoon21 :)


Użytkownik Astral edytował ten post 21 maj 2019 - 19:42


#212 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 16 lipiec 2019 - 05:52

Może ktoś coś napisać o Konger Stallion zander jig 207cm 8-28g .
Każdej opinii chętnie wyslucham 😊.

#213 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 listopad 2019 - 20:15

Co myslicie o dam effzet yagi 12-42 lub 7-28
Jako kijek na sandacze a w maju rowniez na bolenie .uniwersal na wisle z nastawieniem na sandacza .
Intereseje mnie rowniez kijek hirameki zander .
Glowki jakie beda stosowal to max 25g moze 30

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 23 listopad 2019 - 20:17


#214 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 05 grudzień 2019 - 09:38

Yagi będzie za miekki, to są wędki bardziej pod szczupaki.

#215 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 grudzień 2019 - 21:18

Yagi będzie za miekki, to są wędki bardziej pod szczupaki.


Z kolei łowić HotShotem na wobki typu Sting czy Original to trochę słabo...

#216 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 04 luty 2020 - 20:06

Witam,

 

  • Czy polecacie jakąś wędkę 1 częściową długości około 2,10m na sandacza ? (długość gra tutaj dużą rolę - 198 cm za krótka
  • Nie chcę żeby była to "pała" do 40g. lecz wędka na letnie łowienie główkami 8g + mała guma.
  • budżet około 500 zł

 

pozdrawiam, 



#217 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 luty 2020 - 20:20

A masz ... I jest tego o wieeele więcej ...

jerkbait.pl-wędka-na-sandacza



#218 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 06 luty 2020 - 16:17

Witam,
 

  • Czy polecacie jakąś wędkę 1 częściową długości około 2,10m na sandacza ? (długość gra tutaj dużą rolę - 198 cm za krótka
  • Nie chcę żeby była to "pała" do 40g. lecz wędka na letnie łowienie główkami 8g + mała guma.
  • budżet około 500 zł
 
pozdrawiam,

Może Mikado Inazuma Pro Zander
Jednoskład 2,08m do 22g

#219 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 luty 2020 - 17:20

To nowa seria i jeszcze nie mialem w rekach,ale 8g plus mala ? guma moze byc dla niej troche za malo.

Np.Dragon opisuje bardziej realnie gramatury wyrzutow.



#220 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 luty 2020 - 17:26

Witam,

 

  • Czy polecacie jakąś wędkę 1 częściową długości około 2,10m na sandacza ? (długość gra tutaj dużą rolę - 198 cm za krótka
  • Nie chcę żeby była to "pała" do 40g. lecz wędka na letnie łowienie główkami 8g + mała guma.
  • budżet około 500 zł

 

pozdrawiam, 

Bardzo czesto wedka 198cm ma krotszy dolnik niz ta 213cm i powstaje nam zblizona dlugosc robocza.


  • strary i kostom63 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych