Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:59

Tak dokładnie, ale nie chcę Cię zapędzić też w ślepą uliczkę, bo jeden lubi jak kij się ładuje i pracuje, a drugi lubi zapas mocy. Zależy jakie przynęty będziesz używał i w jakim nurcie, ale na sandacza w nocy z tego co pamiętam to raczej nie będzie to brzanowe łowienie :)

Tak samo nie dla każdego avid to musi być dobro obowiązkowe 

Tylko wobki około 10-12 gram(oczywiscie własnej produkcji),a nurt to wiadomo,czasami napływ,czasami warkocz ostrogi.



#42 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:18

Jeśli chodzi o rzuty to do 10-12 gram 3/4 a nawet pół uncji lepiej by rzucało... tylko czy nie będzie za słaby na twoje warunki hmm... może niech wypowie się ktoś jeszcze.



#43 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:41

Kolego pogadaj z kims ze swojej okolicy, moze ktos ma jakies inne kije niz Twoje, a na pewno ktos sie znajdzie i spr. namacalnie. Ale jak chcesz z premedytacja lowic nocne sandaczyki i w dodatku na wobki (10-12 gr. to pewnie jakies 8-12 cm. ). to kijem do 21 gr. tego nie zrobisz, nie ma takiej opcji. Zapas potrzebny jest do przesuniecia przynetey i zaciecia. Guma jeszcze sie podda, ale nie wobler w takim rozmiarze, ktory utkwil w szczekoscisku. Batson IST to sredni grafit, 44 mln. psi jakby sie kto pytal  :) . Kija nie dobiera sie na forum bo dolaczysz potem do dzialu "sprzedam-raz nad woda"  ;)



#44 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:43

Batson ist o którym piszesz to z tego co pamiętam moduł węgla rx7 33mln psi, bardziej bym poszedł w rx8 na sandacza. Jednak czy lepszy od avida to nie wiem, oj nie wiem ;) a w tych długościach i batson rx8 przestaje być tani ;)

rx7 43mln no tak ja mam jeszcze na zielonym blanku ale gdybym miał dzisiaj kupować to też wybrałbym avida  na dzień dzisiejszy  różnicy by pewnie w cenie nie było


Użytkownik budzik edytował ten post 21 styczeń 2014 - 20:44

  • Peesx lubi to

#45 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:56

Myślę, że rx8 można zrobić w cenie avida fabrycznego. Chorowałem na batsona kiedyś i miałem sobie zrobić jednak zasięgnąłem opinii u znajomego sprzedawcy i się wyleczyłem jakoś z czasem.



#46 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:26

Nie ujmując Tobie umiejętności może wina w spadach ryb nie leży po stronie kijów...być może zbyt szybko starasz się ją mieć na brzegu. Co do kiji to wyraże swoje zdanie jeśli łapiesz na Wiśle tylko w nocy a teren jest łatwo dostępny to można pchać się droższy kij ale jak to jest ganianie między chaszczami z góry na dół czasami jakiś zjazd na d... to troche szkoda. Kiji używam krótkich jedynie do UL coś dłuższego ja pod sandacza używam les70mf2 tyle że łapie na zmiane z gumami, a na ganianie w trudnym terenie zabieram okume b.r. Najlepiej połapać na kolegi wędke i później podjąć decyzję. Co do pracowni to takie kupowanie w ciemno..nigdy nie wiesz czy Twoje oczekiwania zostaną dobrze zrozumiane chyba że łapałeś już na jakiś blank ten czy inny i Ci leży to co innego bo innaczej możesz się roszczarować tak jak nie każdemu pasuje praca avidów czy innych nie są to tanie kije i bez macania chociaż na sucho w sklepie odradzał bym zakup. A teraz dochodzi jeszcze trend na patyki z pracowni i niektórzy oczekują cudów od tych kiji, a nie zawsze tak jest
  • Tomek88 lubi to

#47 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:47

Tomek88 a w jaki sposób Twój sprzedawca Cię wyleczył z Batsona i co było tego powodem ? Z tego co wiem RX7 to średni moduł , jak pod sandacza to raczej max 2,75 z tych blanków, ale za bardzo nie poradzę bo raptem raz nad wodą w celach testowych miałem IST1085 (2,75 do 28g) , powinien być świetny do woblerów, i w sumie do gum się nada , ale jakbym tylko do jigowania kupował to zdecydowanie 2,6 m , ale to tylko moje zdanie.



#48 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:32

Bo zdałem sobie sprawę z tego, że jeśli robi się wędkę w pracowni i wydaje koło tysiaka to nie ma sensu oszczędzać na blanku, bo taka robota mija się z celem, równie dobrze można kupić fabryczną wędkę.



#49 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:50

Chyba Batson podobnie jak MHX ma bardzo dobrą relację blanków cena/jakość i akurat ja nie widzę w ogóle sensu w stwierdzeniu odnośnie tych firm do oszczędzania na blankach, oczywiście to tylko moja opinia Tomek88 ;)



#50 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:55

Spoko, kwestia gustu wszystko ;)



#51 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:15

Batson to oszczędzanie na blanku ? A to rewelacje, radzę zmienić sprzedawcę.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 22 styczeń 2014 - 19:45


#52 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:26

Radzę połowić różnymi wędkami i wyrobić sobie własną opinię.



#53 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:27

Przerobiłem kilkanaście .

#54 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:28

i?



#55 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:31

Opinię mam wyrobioną , są fajne wędki za 200 zł, ale blanki na zamówienie jednak od czegoś są.

#56 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:48

Służą tak samo do łowienia jak te za 200 zł, tylko że za 200 zł ciężko o dobrą wędkę. Jaką zaproponowałbyś wędkę autorowi wątku?



#57 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:52

Nie męczmy kolegi, bo się pogubi w zeznaniach :D



#58 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:17

Witam,już się pogubiłem,ilu wędkarzy tyle opini,jednakże chciałbym pomachać takim Avidem(chociażby na sucho),lecz niestety w moim mieście będzie ciężko,kolega mój ostatnio złożył sobie Karabelę PST,lecz odradził mi chodzenie z takim kijem w nocy po krzakach.



#59 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:20

Dobrze Ci doradził kolega ;)

Chociaż złamać się da wszystko na dobrą sprawę a skąd jesteś, bo masz nieuzupełnione dane.



#60 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:24

kotwitz do takiego łowienia z pewnością nie super szybką, sam szukałem dokładnie jak autor blanku, który umożliwi operowanie woblerami na sandacza w nocy, uważam, że IST1085 to trafny wybór, ale dopiero pod koniec roku się pod tym podpiszę w 100 % bo ledwo go wstępnie przetestowałem bez ryb .Moją uwagę zwróciły bardziej rewelacje dotyczące Batsona, że to jakieś oszczędnościowe kijki wychodzą na tym :)

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 22 styczeń 2014 - 19:28

  • tost lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych