Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 październik 2013 - 16:40

Witam, czy mógłby ktoś z kolegów skrobnąć kilka zdań na temat przelotek Phenix-a. Nie mogę żadnego opisu o nich wyszukać.



#2 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 25 październik 2013 - 04:53

Też chetnie bym coś się dowiedział o tych przelotkach. Po rozmowie z Tomkiem Siudakiewiczem z Rodmas wiem tylko tyle że mają pierścienie SIC, są lżejsze od Fuji Alco, kolor ramki - srebry ( ciemniejszy odcień ). Jeśli chodzi ocenę to wychodzi ok. 70 zł drożej niż wspomniany wcześniej Alco za komplet. 



#3 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2013 - 06:51

Z danych, które uzyskałem od Zbyszka Kawalca wynika iż są nieco lżejsze od Alconitów i nieco wyższe od nich.

Jest jeszcze jedna różnica która może mieć wpływ na wytrzymałość rzeczonych  przelotek a mianowicie to, że spiek jest otoczony rynienką ramki a nie jak w wielu innych np Alpsach czy Alconitach wprasowany w blaszkę. czy to lepiej czy gorzej,- czas pokaże  B)

Pierwszymi wrażeniami będę się mógł podzielić w przyszłym tygodniu bo jedzie do mnie wędka uzbrojona właśnie w te przelotki.

No i jeszcze taka nomenklaturowa korekta. To nie sę przelotki Phenixa tylko Phenix je sprzedaje i w nie zbroi swoje wędki.


  • Friko lubi to

#4 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 październik 2013 - 10:39

Trochę badyli już w nie uzbroiłem.Jak Arek już wspomniał są wyższe od odpowiedników Fuji i nieco lżejsze ,chyba z racji mniejszej ilości materiału użytego na pierścień,który jest lekko przesunięty do przodu. Bardzo ładne wykonanie,jedynie można się doczepić do źle wukończonych końcówek stopek,które i tak trzeba byłoby obrabiać pilnikczkiem.

 

Cena też nie jest bez znaczenia ,gdyż zestaw Phenixów z pierścieniem sic .kosztuje od 30-5-zł drożej od odpowiedników Fuji alconit.

Rozmiarówka schodzi dość nisko bo do 4L,przy dość mocnych stopkach więc świetnie sprawdzają się przy castach nawet tych mocnych.

Z niecierpliwością czekam Phenixy w tytanowych ramkach,Łukasz obiecał ,że też je sprowadzi.



#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2013 - 11:36

Z tego co kojarzę to pierścienie w tych przelotkach są specyficznie wklejone w hmm ... "miseczkę" ramki. W większych przelotkach  patrząc od strony kołowrotka od "zewnątrz" a w mniejszych od "wewnątrz"  - w każdym razie w małych odwrotnie niż w dużych. Zastanawiałem się czy przy zastosowaniu tych małych przelotek w spinningu nie będzie ryzyka ze żyłka będzie szorowała po materiale ramki, bo ring jednak wklejony jest dosyć głęboko, ale Zbyszek Kawalec z którym rozmawiałem na ten temat twierdzi że wszystko jest OK.

 

Może to i no-name ale wylądają na przyzwoicie zrobione, na mnie zrobiły chyba lepsze wrażenie niż S6 w sumie.



#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 październik 2013 - 11:54

Friko ,to też właśnie ze względu na owe przesunięcie pierścienia wyginałem dośc konkretnie ,zarówno spiny jaki casty,Nie stwierdziłem aby linka dotykała ramki ,wszystko w najlepszym porządku .

Z racji swojej wysokości naY -ach można tworzyć ciekawe stożki,bez dylematów jak przy Fuji .Tam gdzie intensywnie drapałem się bo łbie np. w kiju 12lb dac 20 czy 25 ,teraz sprawa przynajmniej dla mnie jest oczywista. I analogicznie przy wyborze 25 i 30 .



#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2013 - 15:44

Friko ,to też właśnie ze względu na owe przesunięcie pierścienia wyginałem dośc konkretnie ,zarówno spiny jaki casty,Nie stwierdziłem aby linka dotykała ramki ,wszystko w najlepszym porządku .

Z racji swojej wysokości naY -ach można tworzyć ciekawe stożki,bez dylematów jak przy Fuji .Tam gdzie intensywnie drapałem się bo łbie np. w kiju 12lb dac 20 czy 25 ,teraz sprawa przynajmniej dla mnie jest oczywista. I analogicznie przy wyborze 25 i 30 .

I to powinna być dobra wiadomość dla miłośników otwierającej 30-ki ,- takich jak ja- twardogłowych konserwatystów  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: którym trudno przebić balonik inercji mózgu  igłą uzasadnionych eksperymentalnie systemów zbrojenia z niższymi przelotkami  :rolleyes:

To takie swoiste łagodne przejście  ;)



#8 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 październik 2013 - 16:18

Arku i co najważniejsze taka otwierająca 20 w kijku 12lb ( Elitka ) działa i to znakomicie.

Z początku miałem obawy ;) jednak Rafał przekonał mnie do takiego zbrojenia i powiem szczerze że to wyznacza całkiem inne alternatywne sposoby ustawienia stożka :)



#9 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 październik 2013 - 17:12

Ja sie nie poddalem sugesti Rafala.Czy to zle?, czas pokaze.Co najwyzej przy kolejnym projekcie pochyle glowe na znak zgodnosci z tworca;)

Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 25 październik 2013 - 17:13


#10 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 październik 2013 - 22:51

Mariusz Twój badyl gnie się nieco głębiej jak STC, i to na plus dla niego,ale własnie w tym przypadku potrzebne jest odpowiednie podparcie blanku przy holu,stąd 25Y (a pamietam jak sugeroawałeś 30Y). W CD-ku uruchamia się fajnie dolnik i w dodatku ta kontrowersyjna długość 2,9m.STC elit ma mniej ustepliwy dolnik stąd 20Y w wersji Phenixa jest uzasaniona i adekwatna,przynajmniej w/g mnie. :)

 

Ale to wszystko pikuś,właśnie przywlokłem blank,nad którym pogłówkuję.W dolniuku porządne 12LB z palcem w D....a szczyt w stanie ciskać wabiami z przedziału 4-8lb .Wzrost 2,9m ale nie, nie nie,,nie jest to blank o typowo kleniowym charakterze,Arek wiesz o czym piszę ,mam go ,ale reszta później ;)



#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 październik 2013 - 06:44

Wiem Rafał o czym mówisz,- cieszę się, że to Ty go właśnie masz  i czekam z niecierpliwością na wyniki zbrojeń i pierwszych testów  :D

Myślę, że to ładny gest w Twoją stronę za rzetelność i otwartą głowę,- kapelusz z głowy!



#12 OFFLINE   grzegosław

grzegosław

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 październik 2013 - 08:18

Wnioskuję więc, że warto w te "nołnejmy" zbroić wedzisko?

 

Jestem na etapie ustalania z Panem Zbyszkiem Kawalcem szczegółów wędziska i też poleca ten produkt. Mówił o tych rynienkach i spieku w nich. Polecał, bo cenowo wychodzą taniej od Titanium Sic'ów, a jakościowo są bardzo wysoko.

Doradźcie proszę, czy warto w nie zbroić krótki kij (2,13; cw 10-30) - dokładnie chodzi o blank Phenix UMBX-700MH? Zdecydowany byłem na Titanium, ale Pan Zbyszek przekonywał mnie i chyba mu się to udało, ale cena też robi swoje( to prawie pół ceny) :)

 

Co tak naprawdę uzyskam po tej zmianie przelotek?

To moja pierwsza wędka z pracowni, w pełni zaufałem Kawalcowi i mam nadzieję, że się nie przejadę :)



#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 październik 2013 - 08:37

Jeśli mowa o tych, bo pewien nie jestem, nie narzekam. Są OK  ;)

Sorki ale fotki na szybko.

Załączone pliki

  • Załączony plik  841.JPG   140,59 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  840.JPG   137,78 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  842.JPG   147,38 KB   4 Ilość pobrań

Użytkownik popper edytował ten post 27 październik 2013 - 07:58


#14 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 październik 2013 - 14:40

Wnioskuję więc, że warto w te "nołnejmy" zbroić wedzisko?

 

Jestem na etapie ustalania z Panem Zbyszkiem Kawalcem szczegółów wędziska i też poleca ten produkt. Mówił o tych rynienkach i spieku w nich. Polecał, bo cenowo wychodzą taniej od Titanium Sic'ów, a jakościowo są bardzo wysoko.

Doradźcie proszę, czy warto w nie zbroić krótki kij (2,13; cw 10-30) - dokładnie chodzi o blank Phenix UMBX-700MH? Zdecydowany byłem na Titanium, ale Pan Zbyszek przekonywał mnie i chyba mu się to udało, ale cena też robi swoje( to prawie pół ceny) :)

 

Co tak naprawdę uzyskam po tej zmianie przelotek?

To moja pierwsza wędka z pracowni, w pełni zaufałem Kawalcowi i mam nadzieję, że się nie przejadę :)

Nie przejedziesz się na pewno,Pan Zbyszek wie co robi.

A co zyskasz ? Na pewno parę stówek .Temu blankowi tytanów nie trzeba,więc na pewno nic nie stracisz.



#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 20:30

Witam,

 

Albo ja mam zjawy albo przeczytalem tu przed chwila ze placicie za komplet sic-ow od pana changa 70 zl wiecej niz za niezniszczalne Alconite, w dodatku do blankow ''top''.

 

Poddaje sie w takim razie...

 

Bujo


  • robbox4 lubi to

#16 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 listopad 2013 - 21:22

Bujo , Pan Chang też musi z czegoś żyć :)

#17 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 listopad 2013 - 21:29

Czas pokaże czy Pan Chang robi równie niezniszczalne przelotki.



#18 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:57

Witam

 

Panowie, mieliście może kontakt z takimi przelotkami??? Pytam głównie o ich jakość i jezeli ktoś posiada takie informacje to porównanie wagowe do Fuji KR....tym bardziej , ze ceną też są zbliżone.....

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedż......Pozdrawiam



#19 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 styczeń 2014 - 10:40

Mogę tylko powiedzieć że przelotki są starannie wykonane oraz łatwe w lakierowaniu bo właśnie przed chwilą skończyłem lakierować moją Karabelę z tymi właśnie przelotkami. :D  Piszesz o porównaniu cenowym do Fuji KR otóż ceny są podobne ale....komplet Fuji KR kosztuje podobnie co komplet Essex tylko  Fuji jest z  pierścieniami Alconite a Essexy z pierścieniami SiC. Fuji SiC kosztuje jeszcze raz tyle . Inna sprawa ze pierścienie SiC innych firm pozostawiają do życzenia. Fuji ma najbardziej gładką powierzchnie. Osobiście w tych przelotkach Phenixa brakuje mi przelotek VL  pozwalających zbudować solidny Choker aczkolwiek da się ja zastąpić większą L. Co do wagi to skontaktuj się z Łukaszem z Rodmas pewnie ma cala specyfikacje tych przelotek


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:51


#20 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 21 styczeń 2014 - 16:33

Dzięki za odpowiedz.....ale dalej mam dylemat na których przelotkach budowac.....musze znależć gdzies zestawienie wagowe, wtey problem sie rozwiąże.....







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych