Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki szczupakowe - nowy artykuł

artykuł blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 czerwiec 2008 - 11:54

Cześć,
Sezon szczupakowy w pełni zatem temat kolejnego odcinka z serii „rodbuilderzy prezentują” zapewne nie będzie zaskoczeniem. Tym razem obecni na naszym forum zbrojmistrzowie przedstawiają swoje typy wędek szczupakowych. Jest to oczywiście pewien wybór, ponieważ szczupaka można łowić w różnych wodach i na różne sposoby – dlatego propozycjom kijów towarzyszą opisy warunków ich zastosowania. Szczególnie serdecznie w tym odcinku chciałbym powitać publikującego pierwszy raz w naszym cyklu Pana Krzysztofa Zielińskiego z pracowni FishingArt z Krakowa, który prezentuje kij na wciąż ezgotycznym na naszym rynku blanku nowozelandzkiej firmy CTS.

Zapraszam serdecznie do lektury nowego artykułu na jerkbait.pl. Dzisiaj nasi forumowicze i zarazem rodbuilderzy wypowiedzą się na temat wędek szczupakowych.

pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 czerwiec 2008 - 12:45

Koledzy , tak z punktu widzenia amatora mogę powiedzieć, że cieszę się, iż takie kije powstają u nas w kraju. Naprawdę super sprawa, mnogosć wyboru, indywidualizm. Naprawdę konkretne propozycje...

#3 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 13 czerwiec 2008 - 14:12

Zaje.....y artykuł :huh: ,Panowie naprawdę jednym tchem przeczytany :mellow:

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 15:03

po pierwsze dzieki, temat jest dla mnie na tyle ciekawy, ze juz dlugo na niego czekalem ... i nadal czekam na specjalistyczny artykul o wedkach do lowienia zebaczy na duze gumy ;)

@lukasz masiak
lukasz napisales:
' ...
Silnym konkurentem tego wedziska lecz o troche innej charakterystyce bedzie na pewno model testowy , który niedawno otrzymalem. Teleskopowy flipping stick z rekojescia z grafitu woven 7'6 (dlugosc transportowa 6') material ATCV.
...
Nastepnym projektem nad którym pracujemy to dlugi 8'6, czuly kij szczupakowy do lowienia z brzegu.
... '

czy moglbys temat tych 2 wedek rozwinac? mozemy to tez zalatwic mailowo (pitt@jerkbait.pl) :D


#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2008 - 17:32

po pierwsze dzieki, temat jest dla mnie na tyle ciekawy, ze juz dlugo na niego czekalem ... i nadal czekam na specjalistyczny artykul o wedkach do lowienia zebaczy na duze gumy ;)



I dużych ryb na duże przynęty bo fotki ze scorpionem i chyba curado 101 to chyba z artykułu o pstragach :mellow:
Jak mówił Ford - możesz mieć auto w każdym kolorze, tak długo jak jest to czarny

#6 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 czerwiec 2008 - 18:12

I dużych ryb na duże przynęty bo fotki ze scorpionem i chyba curado 101 to chyba z artykułu o pstragach :mellow:

taaaaaaaa <_< <_< <_<

ps.artyk ciekawy jak zawsze ,widz coraz częsciej Matagi gości na kijkach :D no i coraz wiecej rodbuilderów.to cieszy :D

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 czerwiec 2008 - 18:27

To bardzo dobrze, że Friko przygotował ten materiał. Na podstawie wypowiedzi kilku zbrojmistrzów młodzi wędkarze łatwiej będą mogli dobrać sobie kijek na szczupaki. Różne pracownie przedstawiły troszkę odmienne propozycje wykonania wędki. Jak słusznie zauważył Daniel jest wręcz niemożliwe zdefiniowanie typowego kija na szczupaki. Jest to pojęcie bardzo szerokie.
Może pod koniec wakacji ukaże się zbiór wypowiedzi naszych zbrojmistrzów na temat kija na okonie. Któż to wie?

pozdrawiam :D

#8 OFFLINE   rhino

rhino

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaKraków,Warszawa

Napisano 13 czerwiec 2008 - 18:34

cześć ,

mam pytanie prawie dotyczące artykułu . Chodzi o kołowrotek na zdjęciach 1,2,3,4 i 5 , co to jest za model ?
Przepraszam za OT ale jest piękny ...

Marcin

#9 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:02

i nadal czekam na specjalistyczny artykul o wedkach do lowienia zebaczy na duze gumy ;)


@pitt
myślę że i w tym odcinku znajdziesz coś dla siebie: fragment z artykułu Tomka & Michała z Art-Roda

...IC84M znam z jesiennych wypadów, szczupaki zgarniały duże gumy na stokach, wędka pięknie sygnalizowała brania, trzymała i szybko męczyła ryby.

@hasior
też zwróciłem na to uwagę, że coraz więcej elementów dżapan stajl w kijach naszych rodbuilderów.

Bardzo fajne jest uchwyt w kolorze real marble w połączeniu z czerwonymi pierścieniami metalowymi - widać to na zdjęciach Łukasza i Daniela. Podobnie zestawiony kijek jest też na jednej ze stron katalogu Matagi.

Podoba mi się też gałka na końcu dolnika z logo X-Rods, rzecz jest fajnie przemyślana bo metalowy kapsel jest w grubym gumowym kołnierzu, dzięki czemu nie będzie się rysował i bedzie cichy.

Ładnie dobrane są też nici w kijach Łukasza, nie wiem czy to był pomysł @peresady czy Łukasz sam to zaproponował ale wygląda naprawdę cool

Że nie wspomnę o metalowych pierścieniach na kiju Waldka Saksa. Naprawdę z tego artykułu widać że mamy rodbuilding na światowym poziomie!

@standerus
Kuba, fakt. Aczkolwiek to jest chyba też kwestia na jakie przynęty łowi się ryby - jeżeli łowi się na małe przynęty, to myślę że konsekwencją będą dopasowane multiplikatory. Niekoniecznie DC...

@all
wydaje mi się że ten odcinek cyklu jest chyba najobszerniejszym i najlepiej sfotografowanym odcinkiem jak dotąd. Naprawdę artykuły są pierwsza klasa, chłopaki postarali się. Jest dużo konkretnego mięsa i w tekście i na zdjęciach. Chciaż składałem wszystko do kupy, sam chętnie przetrawię artykuł raz jeszcze z czego mam nadzieję urodzi się kilka pytań do naszych rodbuilderów :D





#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:27

Ja mam pytanie - o wędkę do łowienia na gumy - do ok 60g, szybką, którą można bez strachu wziąść się za bary z dużą rybą, mająca minimum 30lb mocy, na tyle czułą żeby można było wyczuć wąchacza zanim go zobaczę z łodzi. Długość między 7 a 8 stóp, z opcją bycia uniwersałem szczupakowym, łowienia duzymi woblerami (whitefish, shadrap, pike, perch). Jednocześnie kij powinien być na tyle lekki żeby nie odpadła mi reka po dniu łowienia i albo teleskop albo jakos rozsądnie dzielony (tak jak wspomniany w artykule). Żeby obsługiwał przynęty od 15g. I kosztował do 1kpln. Nie musi wiązać krawata :lol:

i jeszcze jedno pytanie - do Daniela - czy z czarnej mamby moge śmigać gumy po 250g?? czy kleknie pod tym??

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:29

[quote]
i nadal czekam na specjalistyczny artykul o wedkach do lowienia zebaczy na duze gumy ;)
[/quote]

@pitt
myślę że i w tym odcinku znajdziesz coś dla siebie: fragment z artykułu Tomka & Michała z Art-Roda

...IC84M znam z jesiennych wypadów, szczupaki zgarniały duże gumy na stokach, wędka pięknie sygnalizowała brania, trzymała i szybko męczyła ryby.

[/quote]
oczywiscie, ze czytalem ten fragment, czkolwiek jest chyba tez kwestia jakiej dlugosci wedki, do danej techniki, sie preferuje ... nie musi wiazac krawata po raz drugi :mellow:

#12 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:54

Ja mam pytanie - o wędkę do łowienia na gumy - do ok 60g, szybką, którą można bez strachu wziąść się za bary z dużą rybą, mająca minimum 30lb mocy, na tyle czułą żeby można było wyczuć wąchacza zanim go zobaczę z łodzi. Długość między 7 a 8 stóp, z opcją bycia uniwersałem szczupakowym, łowienia duzymi woblerami (whitefish, shadrap, pike, perch). Jednocześnie kij powinien być na tyle lekki żeby nie odpadła mi reka po dniu łowienia i albo teleskop albo jakos rozsądnie dzielony (tak jak wspomniany w artykule). Żeby obsługiwał przynęty od 15g. I kosztował do 1kpln. Nie musi wiązać krawata :lol:

i jeszcze jedno pytanie - do Daniela - czy z czarnej mamby moge śmigać gumy po 250g?? czy kleknie pod tym??


kuba - male mam doswiadczenie w tej materii, ale nie moge sobie wyobrazic miotania cwiercia kilograma. ty tak powaznie ???? :lol:

nie lepiej zostawic sobie takie klocki na trolla?
pozdrawiam!



#13 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:58

Czekałem na ten artykuł.
Doskonała prezentacja wyrobów rodbuilderów.Przyszli klijenci mają dużą podpowiedz oraz poważny problem co i od kogo wybrać :D

#14 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:58

@Standerus

klęknie na paweno, w końcu to kij zaledwie 3oz... i mimo że na Avidach 3oz w jednym kawałku zrobiłem sporo kiji na dorsze i hulają bez problemu z pilkerami po 180-200gr to w przypadku tego blanku - a jest to 2-częsciowiec o zdecydowanie głębszym ugięciu niż Avid o tej samej mocy ( nota bene juz niedostępny niestety, a szkoda..) takie przeciążenie juz nie wchodzi raczej w grę. No chyba że delikatnie wypuścisz przynetę za łodzią i ją potrolujesz a nie będziesz klasycznie rzucał.Wówczas i z taką masą może kij da rady, ale to już musisz organoleptycznie sprawdzić

Pozdr

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2008 - 20:09

premierem PM610h czy jakoś tak co był do 30lb i 2oz śmigałem bez większego kłopotu, a że jedzie teraz na foundee to musze coś wymyśleć :mellow: że ciężar wyrzutowy max przekraczałem 5x to... no trodno, po cos te wędki mam <_<

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 czerwiec 2008 - 21:25

standek ale mamba i premier to dwie zupelnie rozne szkoly. ze sie tak sobie pozwole wtrącic... blanki WR sa y naturz bardyiej miekkie, ustepliwe, ale z pewna drzazga mocy i tego czegos... premier to po prostu potega nad potegi - jesli chodzi o moc i .... jako takie zbrojenie. w sumi eoryginalne zbrojenie WRuf tez nie jest zbyt ciekawe bo kije na prawde sporo traca... ;)

#17 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 08:23

Kołowrotek widoczny na zdjęciach to poczciwy Quick Royal MDS z magnetycznym hamulcem. Ponieważ ma dożywotnią gwarancję to jest teraz w serwisie. Mechanicznie nie dorównuje nowoczesnym konstrukcjom, ale ten hamulec....
Krzysztof

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 czerwiec 2008 - 08:47

jesli chodzi o te korbe to ... JEST PIEKNY...

#19 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:48

Ja mam pytanie - o wędkę do łowienia na gumy - do ok 60g, szybką, którą można bez strachu wziąść się za bary z dużą rybą, mająca minimum 30lb mocy, na tyle czułą żeby można było wyczuć wąchacza zanim go zobaczę z łodzi. Długość między 7 a 8 stóp, z opcją bycia uniwersałem szczupakowym, łowienia duzymi woblerami (whitefish, shadrap, pike, perch). Jednocześnie kij powinien być na tyle lekki żeby nie odpadła mi reka po dniu łowienia i albo teleskop albo jakos rozsądnie dzielony (tak jak wspomniany w artykule). Żeby obsługiwał przynęty od 15g. I kosztował do 1kpln. Nie musi wiązać krawata :lol:

i jeszcze jedno pytanie - do Daniela - czy z czarnej mamby moge śmigać gumy po 250g?? czy kleknie pod tym??



Witam,

Kuba- taki kijek jest jeszcze u Ciebie w domu tyle ze w wersji spiningowej :D Moc niby opisana 25 lbs ale 60 gram dla niego to nic. W jednej czesci niestety.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Ostatnio pojawily sie plany zeby zmienic go na casta, kto wie :D :D :D




#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 czerwiec 2008 - 17:09

Ty mi weź na priva odpisz :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych