Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#801 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 październik 2016 - 21:15

Dzieki. Dopytam - czy taka hybryda wystepowala takze w modelu 2010 i wczesniejszych?


Pierwszy model to stella 14 jdm
Potem twin power 15 jdm
W stradic jdm tez jest cos podobnego
Ale chyba 4000xgm sie nazywa
Ale moge sie mylić. Nie śledzę wszystkich modeli
  • coloumb lubi to

#802 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 02 luty 2017 - 18:07

Hej

Koledzy, gdzie mogę kupić części do Stelli FI?



#803 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 luty 2017 - 18:08

Hej

Koledzy, gdzie mogę kupić części do Stelli FI?

 

Tutaj szukales?

 

http://www.plat.co.j...log/default.php


  • Kmicic lubi to

#804 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 02 luty 2017 - 18:10

Hej

Koledzy, gdzie mogę kupić części do Stelli FI?

 

podaj jakie chcesz to ci podam ceny, to porównasz czy się opłaci u mnie czy gdzie indziej


  • Kmicic lubi to

#805 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 02 luty 2017 - 18:36

dzięki



#806 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 02 luty 2017 - 21:17

taniej będzie w Raven -ie

dzwonisz

podajesz numer części ze schematu i do 3 dygodni masz w domu

albo poczekaj jeszcze chwilę bo od lutego już ma być przedstawiciel shimano na Polskę i myślę że z żadnymi częściami problemu nie będzie

ps.na placie drogo wychodzi

pozdr

Użytkownik tony1983 edytował ten post 02 luty 2017 - 21:35

  • Kmicic lubi to

#807 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 02 luty 2017 - 22:02

 .


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 02 luty 2017 - 22:16


#808 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 luty 2017 - 12:48

Bardzo lubię Stelle i bardzo lubię na nie łowić trocie w morzu .Upodobałem sobie szybkie modele do połowów w wodzie słodkowodnej bo ważą mało (około 260-270 g) mają szybkie przełożenie ,zwijają troszkę ponad 90 cm sznura kręcą lekko . Model 2010 zastąpiłem modelem 2014 i zonk .Ostatni wypad nad morze wspominać będę z mieszanymi uczuciami ,ponieważ miałem przykrą kąpiel morską i wykąpałem także Stelkę 2014 . Już po powrocie do domu zauważyłem że łożysko oporowe ( na schemacie numer 55) przepuszcza i kołowrotek kręci czasami w dwie strony :(,więc po poradach @joziego wziąłem śrubokręty i do dzieła ,"naprawiać" łożysko :) Po rozebraniu okazało się że jest zalane więc dobrze że nie pogubiłem części bo przy odkręcaniu wysypała się kupa małych walców i kilka malutkich sprężynek.Robiłem to pierwszy raz i troszkę wymiękłem czy uda się to z powrotem poskładać ,ale nie było tak źle. Wysuszyłem całość i cierpliwie poukładałem walce a potem sprężynki ,podkładka ,dekielek i łożysko gotowe .Postanowiłem także także przesmarować kołowrotek .Na szczęście wnętrze było suche .Po skręceniu go pokręciłem korbką czy dobrze kręci i dał się wyczuć a raczej usłyszeć przykry hałas i nieznośny szum który nasilał się jak kręciłem szybciej .Okazało się że ten przykry  dźwięk wywołuje łożysko bo pożyczyłem je sobie z innego kołowrotka i szum ustał . Na schemacie część nr 61. Wnioski takie że model 2014 nie bardzo nadaje się do spinningowania morskiego a jak już to robimy to narażone są takie części jak łożysko oporowe oraz łożysko osadzone na pinionie  przy rotorze. Części już zamówione ale rozważam powrót do wcześniejszych modeli Stelli ,może przeproszę się z 4000 SW z roku bodajże 2008 :)

14-STELLA-4000XG.gif


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 08 luty 2017 - 12:54

  • Guzu, malinabar i coma lubią to

#809 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 luty 2017 - 12:52

Reklamowali ten model że poprawili uszczelnienie...
Także tak

Dzięki za informacje z pola walki

#810 ONLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 luty 2017 - 13:44

Reklamowali ten model że poprawili uszczelnienie...
Także tak

Dzięki za informacje z pola walki

Nie ma za co ,bo lepiej opisać problem i potencjalny użytkownik może rozważyć czy kupić tą Stellkę do właśnie takiego łowienia .


  • Guzu lubi to

#811 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 12:03

Część.Mam pytanie do użytkowników stellki. Zakupiłem niedawno stelke w rozmiarze 4000 z przełożeniem 5.1 . Zauważyłem że pod większym obciążeniem lepiej pracuje niż jak mam coś lżejszego. Ogólnie mówiąc ciągnąć wobka kleniowego co jakiś czas czuć dosłownie minimalnie pracę przekładni oczywiście kręci miękko i maślanie , natomiast założę gume 2,5" i banię 10gr i nic nie czuć po prostu zasuwa bezszelestnie. Macie też takie spostrzeżenia? Ogólnie nie przeszkadza mi to i nie jestem tym co kręci w fotelu tylko łowi ale na ogół jest zawsze odwrotnie w kołowrotkach że to pod obciążeniem czuć prace maszynki niż jak pod czymś lekkim.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 12:05


#812 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2017 - 12:09

Część.Mam pytanie do użytkowników stellki. Zakupiłem niedawno stelke w rozmiarze 4000 z przełożeniem 5.1 . Zauważyłem że pod większym obciążeniem lepiej pracuje niż jak mam coś lżejszego. Ogólnie mówiąc ciągnąć wobka kleniowego co jakiś czas czuć dosłownie minimalnie pracę przekładni oczywiście kręci miękko i maślanie , natomiast założę gume 2,5" i banię 10gr i nic nie czuć po prostu zasuwa bezszelestnie. Macie też takie spostrzeżenia? Ogólnie nie przeszkadza mi to i nie jestem tym co kręci w fotelu tylko łowi ale na ogół jest zawsze odwrotnie w kołowrotkach że to pod obciążeniem czuć prace maszynki niż jak pod czymś lekkim.

 

Czyli rozczarowany ? 



#813 ONLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:05

Jak wiekszosc rocznikiem 14 😏

#814 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:09

Jak wiekszosc rocznikiem 14 😏


Jest końcówka czerwca 2017 i jakoś nie widać by wisiały za pół darmo na giełdzie, Allegro czy eBay.
Ludzie wyrzucają na śmietnik ?
  • robbertzam i przemo_w lubią to

#815 ONLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:19

Czemu rozczarowany? Nieee skąd że.Wg. mnie nie ma rzeczy doskonałych... Stella 14 jest najlepszym kołowrotkiem jaki mam.Kręci i nawija idealnie.Nie ma co się do niej przyczepić. Mnie się akurat podoba 14 przecież mogłem kupić równie dobrze 10' czy inną ale postawiłem na 14. Jestem zadowolony. A co do pracy nie mam zastrzeżeń.Tylko pytałem użytkowników czy też zauważyli to co ja.


  • Guzu lubi to

#816 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:10

Pewnie ze będzie pracować lepiej pod większym obciążeniem jak na lekko ponieważ to 4000 PG, natomiast w 4000 xhg jest sytuacja dokładnie odwrotna ponieważ ma przełożenie 6.2 z mało stawiajoncymi opór przynetami pracuje świetnie a na ciężko w nurcie już nie bardzo.
Co do kompieli w morskiej wodzie, Fi kompletnie nie nadaje się do morskiego lapania pół roku i złom, dlatego że swb ma aluminiową obudowę a fi z magnesium.

#817 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:27

Nie napisalem, ze to zly kolowrotek. On (ona) po prostu rozczarowuje, nie wyrasta ponad Twin Powera, a cena razy dwa 😏

#818 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:38

W morzu nie łowie.Tylko w słodkiej.Co do porównania do twin powera nie mam porównania bo go nie mam a stelle kupiłem bo kupiłem to co uważałem za dobre i tak jest.A cena hmmm? Pieniądz rzecz nabyta raz jest raz go nie ma....
  • Guzu i popper lubią to

#819 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:00

Zgoda, nie czynie zadnych zarzutow personalnych, jedynie stwierdzam fakt powszechnie znany, ze Stella 14 nie wybila sie swoja doskonaloscia ponad srednia dla wszystkich rocznikow tego modelu. To nie bedzie za 10 lat poszukiwana perelka, taki tam kolowrotek bez emocji 😏

#820 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 17:19

Nie będzie poszukiwana dopóty shimano nie wypuści kolejnej generacji stelli. Poczytaj sobie coloumb jakie sceptyczne teksty ludziska pisali o stelli z rocznika 2010, a teraz nówka to niemal święty graal.

Może i cena za wysoka ale nie stawiaj znaku równości między stellą a twin powerem, bo idąc tym torem można powiedzieć że świetnie łowi się red arcem i po co płacić 4 razy tyle za twin powera. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych