Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tanie echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2008 - 09:36

Czy ktoś tego używał? Na allegro jest sporo ofert sonarów za sto-parę złotych. http://allegro.pl/item381248897_profesjonalna_echosonda_czuj nik_glebokosci_.html

Warto? (plusy minusy)




#2 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2008 - 18:17

Po pierwsze lepiej mieć najtańsze echo, niż nie mieć żadnego.

Ja mam z Allegro See to Sea za 118 zł. I moim zdaniem bezapelacyjnie warto. Jutro porobię jakieś fotki, jak pokazuje ten mały ekranik.

Na razie użyłem raz i byłem zachwycony. Pokazuje dobrze głębokość, ukształtowanie, rozróżnia twarde i miękkie dno. Pływałem po miejscach, gdzie kiedyś łowiłem z kolegą, który ma echo 10 razy droższe, więc wiem, że dobrze pokazuje. Na starym korycie Narwi nawet namierzyłem małą górkę o powierzchni może 2 metrów.

Fakt, że trochę musiałem pokombinować z ustawieniami, jak czułość i zoom. Ale moim zdaniem oczekiwany efekt osiągnąłem.



#3 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2008 - 20:25

Dzięki! Zdjęcia mile widziane.

#4 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2008 - 20:58

Fotka obrazu z tego echa, fakt - mogłem cyknąć jak pokazywało ciekawsze rzeczy. Jakby co, będe pamiętał następnym razem.

Załączone pliki

  • Załączony plik  e.jpg   72 KB   884 Ilość pobrań


#5 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2008 - 22:12

Można odróżnić rodzaje dna ? Jakieś ryby ? Czy sumka przyklejonego do dna tym da sie rozpoznać?:D
28 lipca wybieram się nad Zegrze.

#6 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 07:53

Im bardziej rozproszony z tych kwadracików obraz lini dna, tym bardziej miękkie dno. Funkcja Fisch ID pokazuje jakieś tam ryby, ale ja nigdy jej nie używam, koncentrując się na obrazie dna i głębokości.

Suma przy dnie nie dopatrzyłem się :(

To proste urządzenie, dające bardzo podstawowe informacje. Pływam z nim po ZZ, pływałem bez niego. Różnica jest kolosalna. Bez echa czułem się jak ślepy na takiej wodzie, a teraz po prostu wiem co chcę robić. Nie można po echu za stówkę z hakiem oczekiwać tego, co po takim za tysia. Ale swoje założenia spełnia.

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 08:02

A nie lepiej kupic Eagla Fish mark, ktore teraz kosztuje $189.99 gdzieniegdzie?

Gumo

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2008 - 09:02

A nie lepiej kupic Eagla Fish mark, ktore teraz kosztuje $189.99 gdzieniegdzie?

Gumo

Też bym uderzał w Eagla, bo na tym ww to.. widać chyba jak ktoś ma MOC. Ale wtedy to mu chyba echo nie potrzebne.
Na Ebayu można ustrzelić fishmarka 320 za bardzo rozsadne pieniądze - ok 100$? Niby 2x tyle co za wynalazek ale jakość nieporównywalna.

#9 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 09:04

A nie lepiej kupic Eagla Fish mark, ktore teraz kosztuje $189.99 gdzieniegdzie?

Tak, to w sumie niewielka różnica cenowa. Wystarczy 3-krotnie przekroczyć budżet.

pzdr
zewu

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 09:23

Ta cena to jak pojdziesz po najmnijszej lionii oporu...zostaly podane inne, tansze zrodla...

Jezeli juz jedziemy w te strone to mozna w ogole nie nadwyrezac budzetu...wyciac w krzakach rożdżke albo wypiłowac sobie wahadełko... :D

No a tak zupelnie serio, to porownanie tych cen rzeczywiscie daje duza roznice...za to porownanie mozliwosci obu urzadzen jest juz niemozliwe...dzida przeciwko karabinowi...

Gumo

#11 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 09:51

@Gumofilc, gdybym kupował echo, posłuchałbym Twojej rady i zainwestował w sprawdzony, przyzwoitej jakości sprzęt.
Są jednak jakieś powody, że ludzie kupują echa po 100 parę złotych i nie chodzi tu chyba o żyłkę do hazardu, bezkrytyczne przyjmowanie opisów marketingowych czy naiwne podejście do otaczającej rzeczywistości.

pzdr
zewu

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 10:28

Rozumiem, jednak mimo wszystko uwazam, ze z tego, co napisalem kazdy wyluska co trzeba i podejmie bardziej swiadomie wybor.

Ja po prostu tego nie moge polecic, ile by nie kosztowalo...tak samo, jak nie polecilbym samochodu bez biegu wstecznego...

Gumo

#13 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 13:19

Wszystko cacy!! Podoba mi siępatent z wahadełkiem. ALE Jak często wykorzystuje się inne możliwości echa niż określenie głębokości,ukształtowania dna? Czy to nie wystarczy? Nie używałem nigdy echosondy!!!!

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 13:49

Proponuje odpalic wyszukiwarke, bylo na ten temat sporo.
Zorientowac sie mozna rozwniez na stronach producentow Garmin.com i Lowrance.

Bez jakichkolwiek doswiadczen, na tym etapie nie znajdziemy wspolnego jezyka, obawiam sie...
Wszystko jest sprawa podejscia...jednemu wystarczy cegla i sznurek, innym za malo ekranu wielkoci laptopa z kolorowym wyswietlaczem...

Zgoda, jest w sondach duzo funkcji, ktore wykorzystuje sie glownie podczas poczatkowej zabawy. Jednak...zadaniem sondy to w miare wierne odwzorowanie tego, czego nie widac.
Majac dobre urzadzenie szybciej czlowiek sie uczy interpretowac obrazy z sondy.
Potem dochodzi do tego, ze wystarcza mu urzadzenie prostsze..

Gumo

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2008 - 18:23

Również ludzie kupują wynalazkowe silniki z kosiarek i tym podobne patenty. Moim zdaniem w Polsce wciaż nie ma zrozumienia dla prostego faktu - ludzi biednych nie stać na kupowanie shitu.Myślę że jeśli kogoś stać na łódkę to i będzie go stać żeby zamiast 150pln zapłacić 120$ czyli coś ok 260plnów? Myslę że nie ma aż tak drastycznej, zaporowej i nie do przejścia różnicy. So far używałem 3 echa - starego garmina, starego lowrance (oba klasy ponad wymyślunkiem z alledrogo) i teraz właśnie fishmarka poleconego na forum. Między starymi a fishmarkiem różnica to jest właśnie dzida a karabin. Albo radio na korbkę a plazmowy tv.

#16 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2008 - 19:24

Oczywistym jest, że wyższa cena echa niesie lepszą jakość działania, wykonania i wyższe walory użytkowe. Dokładać do kolejnych modeli można w nieskończoność. Ja nadal uważam, że lepiej mieć echo naprawdę najtańsze niż nie mieć żadnego, bo różnica między lepszym a gorszym jest porównywalna z różnicą w pływaniu z echem jak bez niego. I tutaj widzę uzasadnienie dla takiego urządzenia :D

#17 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 23 czerwiec 2008 - 20:13

Do podgrzania atmosfery pokaże co można zrobic przy pomocy echosondy z wyższej półki.To co widzicie to pewna górka na ZZ ,kazdy punkt odpowiada odpowiedniemu namiarowi gps.W sobotę pod wieczór wyjałem z jednej półki 2 sandacze.Niestety zapomniałem aparatu,coraz więcej klamotów do zabierania.
Jans
http://images29.fotosik.pl/235/54ec568391077519m.jpg

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2008 - 20:34

Powiedz - co za echo?? ostatnio coś widziałem na jakiś reklamach o 3d, ale niezbyt wiem jak to ugryźć?

#19 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 23 czerwiec 2008 - 20:44

Jest do tego potrzebna sonda z gps i możliwością nagrywania/karty SD/ następnie z pomocą programu obróbka w domu .Jest to najprostszy sposób ale można też inaczej.Każde następne pływanie to coraz większa baza danych.
Jans

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2008 - 21:16

A jakieś konkretne propozycje??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych