Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ŁukaszN

ŁukaszN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 grudzień 2012 - 03:04

FX 902-2

 

Czy któryś z kolegów posiada jakieś doświadczenie związane z użytkowamiem kijka ukręconego na tym blanku?



#2 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 grudzień 2012 - 03:17

Mam i trochę ryb wyjąłem nią, tu ją opisałem dokładnie;

 

http://jerkbait.pl/t...-9#entry1138083

 

dodam tylko do tego, że właśnie jestem w trakcie przezbrajania tego kijka w jeszcze lżejsze przelotki,  teraz pójda Tichy, żeby zminimalizować efekt o który pisałem w ww wątku tzn przy wobkach które zabierają trochę więcej wody występuje taki swoisty martwy punkt przy zacięciu. Co prawda spadów przez to nie ma, ale wydaje mi się iż "winą' tego jest nadmierne obciążenie blanku które chciałbym zminimalizować. Być może to tylko moje wydumki i zabieg niewiele pomoże ale chcę spróbować...



#3 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 luty 2013 - 05:07

Kij po przezbrojeniu o którym pisze post wyżej wyraźnie ożył, efekt "spóźnionego" zacięcia o którym pisałem zanikł do "0".

Wędka nie straciła ani na dolnym ani na górnym cw. delikatne brania dość sporych 3 kleni (40,47,50 cm) jakie dziś złowiłem rejestrowała błyskawicznie dla mnie i chyba nie dość błyskawicznie dla ryb  :lol:

Praca pod rybą bez zmian, przynęty ciągnie dokładnie takie same jak poprzednio.



#4 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 luty 2013 - 11:14

Podepnę się do tematu jak można :) ,  robię sobie kijka na, krótszym bracie FX 862-2 z przeznaczeniem głównie kleń,jaź,okoń.

Może ktoś z kolegów miał lub ma styczność z wędką na tym blanku i jakieś ciekawe spostrzeżenia na jego temat.



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 luty 2013 - 13:46

Podepnę się do tematu jak można :) ,  robię sobie kijka na, krótszym bracie FX 862-2 z przeznaczeniem głównie kleń,jaź,okoń.

Może ktoś z kolegów miał lub ma styczność z wędką na tym blanku i jakieś ciekawe spostrzeżenia na jego temat.

Zajebiaszczy patyczek, będziesz mega zadowolony :) .Mam polecam w samych superlatywach, śle już gumki 3cm +1,5g ołowiu do gumek 5cm+6g.Sandacze 50-60cm nie ma problemu.Największa opanowana rybka to boleń 80cm.



#6 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 luty 2013 - 14:54

Zajebiaszczy patyczek, będziesz mega zadowolony :) .Mam polecam w samych superlatywach, śle już gumki 3cm +1,5g ołowiu do gumek 5cm+6g.Sandacze 50-60cm nie ma problemu.Największa opanowana rybka to boleń 80cm.

to już się nie mogę doczekać :) , dzięki za info.

Pozdrawiam



#7 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 luty 2013 - 21:24

Podepnę się do tematu jak można :) ,  robię sobie kijka na, krótszym bracie FX 862-2 z przeznaczeniem głównie kleń,jaź,okoń.
Może ktoś z kolegów miał lub ma styczność z wędką na tym blanku i jakieś ciekawe spostrzeżenia na jego temat.



Moim skromnym zdaniem uważam że bardziej pod jazia klenia i okonia bardziej sprawdzi sie fx 902, a jezeli okoń, kleń, jaź to fx 862.
Ot i takie to dylematy wciąż nas nękają :)

#8 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 luty 2013 - 22:01

Moim skromnym zdaniem uważam że bardziej pod jazia klenia i okonia bardziej sprawdzi sie fx 902, a jezeli okoń, kleń, jaź to fx 862.
Ot i takie to dylematy wciąż nas nękają :)

czy dobrze rozumiem, że na jazia, klenia  dłuższy o tych samych parametrach a co za tym idzie wolniejszy i bardziej  "poddający się".



#9 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 luty 2013 - 21:07

Mam 902 w calosci w tytanach, czy wolny ? Jak dla mnie nie, ale małe woblery mysle ze lepiej podaje niż 862, ale tym nie łowiłem więc tylko domniemam, z zasłyszanych opinii, rodbuilderów, użytkowmiköw 862...
Krótszy za to lepszy do jigowania, ponoć...
Nawet ostatmio myślałem żeby złożyć 862 ale pewny Kolega wybił mi ten głupi pomysł z głowy :) Dzieki Arek :)
Może tylko jeszcze przezbroję 902 w tichy ale to tak w przyszlosci...
Cieżko coś doradzić są zwolennicy 9 stopowych lub 8.6 ja nadal podtrzymuje że jak kleń jaź i okoń to 902 :)
Wedka od 20 do 5 w tytanach wcale nie jest wolna, tylko tyle dodam, pieknie się ugina pod ryba i trzyma ja bezapelacyjnie do samego końca.
Jezeli mialhym cos zasugerowac teraz to przelotki tich (matchowe) do końca w ramce LV i na szczyt FST 5 i bedzie miodzio, żyłka nie bedzie dotykać blanku, co w pewnych warunkach mnie irytuje...

Użytkownik Baars edytował ten post 08 luty 2013 - 21:12

  • PawloGr lubi to

#10 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 08 luty 2013 - 21:33

Mam 902 w calosci w tytanach, czy wolny ? Jak dla mnie nie, ale małe woblery mysle ze lepiej podaje niż 862, ale tym nie łowiłem więc tylko domniemam, z zasłyszanych opinii, rodbuilderów, użytkowmiköw 862...
Krótszy za to lepszy do jigowania, ponoć...
Nawet ostatmio myślałem żeby złożyć 862 ale pewny Kolega wybił mi ten głupi pomysł z głowy :) Dzieki Arek :)
Może tylko jeszcze przezbroję 902 w tichy ale to tak w przyszlosci...
Cieżko coś doradzić są zwolennicy 9 stopowych lub 8.6 ja nadal podtrzymuje że jak kleń jaź i okoń to 902 :)
Wedka od 20 do 5 w tytanach wcale nie jest wolna, tylko tyle dodam, pieknie się ugina pod ryba i trzyma ja bezapelacyjnie do samego końca.
Jezeli mialhym cos zasugerowac teraz to przelotki tich (matchowe) do końca w ramce LV i na szczyt FST 5 i bedzie miodzio, żyłka nie bedzie dotykać blanku, co w pewnych warunkach mnie irytuje...

 Dzięki kolego za opinie, co do odległości rzutów małymi i lekkimi przynętami  to zgadzam się w 100%, że 902 lepszy i powiem szczerze że sam o nim myślałem lecz również po dyskusjach z kolegami, z których zdaniem się liczę w temacie doboru odpowiedniego sprzętu, gdyż mają większe doświadczenie niż ja, zdecydowałem się na 862.

A czas pokaże czy był to dobry wybór.

Pozdrawiam


  • Bolen30 lubi to

#11 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 luty 2013 - 21:37

Oba blanki są świetne... :)
Tylko jedni wola 902 a drudzy 862 no i bądź tu mądry ...
Z 862 bedziesz w 100% zadowolony. A czym wcześniej łowiłeś w/w ryby?

#12 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 08 luty 2013 - 22:03

to jest, tak naprawdę mój drugi patyk typowy, do delikatnego łowienia:

 Pierwszym to był dawno temu fabryczny o ile dobrze pamiętam Cormoran 2,75 do 10 gram ( mogę się mylić), kolejne lata już łowienie cięższym sprzętem, a od zeszłego sezonu znowu mnie naszło na "lekko-średnie" łowienie no i latałem sobie z blue rapid 299 ML 2,52 4-18, raczej delikatny to on nie jest no ale sezon łowiłem biegając głównie za boleniem  na woblery no i przy okazji klenie.

I zdecydowałem, że w 2013r zrobię sobie coś delikatnego no i padło na 862



#13 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 luty 2013 - 10:55

I będziesz zadowolony :)



#14 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 23:56

Porównywał ktoś może Fx902 z Batsonem Rx8 o podobnych parametrach?

Który blank jest czulszy?

 

Fx902 da radę z agresywnie pracującymi wobkami 3gram/4cm takimi jak ferox, instinct czy hektor i wobkami 5cm typu orginal/krakusek przy sporym uciągu?

 

Czy ktos jeszcze spotkał się z "efektem spoznionego zacięcia" na sic tytanach?

Obawiam się gładkości minim, nie lubię czuć tarcia żyłki na przelotkach, jak to ma miejsce w przypadku alconitow.



#15 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 grudzień 2013 - 01:26

Tarcie na alconitach? WOW :D Mam założone na MHXa i czegoś takiego nie uświadczyłem, może wystarczy wyczyścić pierścienie. Aż strach pomyśleć co by było na Forecastach, baa w tańszych seryjnych kijach to pewnie żużel wkładają w ramki zamiast spieków :D

 

A teraz poważnie, mam FX902 i mi do wobków większych niż 3cm on nie leży zupełnie, możesz się rozczarować. 4cm pociągnie w słabszym nurcie, jeżeli wobek nie stawia dużego oporu. Jeżeli szukasz czegoś do wobków 4-5cm to zerknij w kierunku Karabeli FX 863-2, zacny blank.



#16 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 01:46

Mam Lamiglasa 10lbs i chcę coś lżejszego, nie chcę też nosić dwa kijki z sobą, jeden do wobkow 3cm, a drugi do tych 4cm...

Ringi czyszcze regularnie, żyłkę zmieniam co kilka wypadów. Jednak po 2-3 już czuć to irytujące tarcie.


Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 16 grudzień 2013 - 02:12


#17 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 grudzień 2013 - 02:24

FX902 używam do małych i lekkich woblerów 1.5-3cm (0.5-3g), jeżeli nie będziesz łowił mniejszymi niż 3cm i 2.5g wagi nie ma sensu się w niego pakować.

 

Jeżeli łowisz w wodzie podobnej jaka niesie Wisła często na żyłce zostaje syf, zasycha i to on szumi na przelotkach. Po łowieniu można położyć żyłkę na wodzie i wypuścić odcinek na którym się łowiło bierzesz miękką szmatkę polewasz czystą wodą i przez to nawijasz żyłkę która czyści się z brudu.



#18 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:33

95% woblerów mieści się w przedziale 2-3gram. Czasem założę coś co ma poniżej 2 lub 4,  długość 2-5cm przy czym 5cm dla woblerow o drobnej akcji jak Rapala Orginal. Obrotowki 0-1, Jigi 1,5-3gram



#19 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 22 grudzień 2013 - 11:28

95% woblerów mieści się w przedziale 2-3gram. Czasem założę coś co ma poniżej 2 lub 4,  długość 2-5cm przy czym 5cm dla woblerow o drobnej akcji jak Rapala Orginal. Obrotowki 0-1, Jigi 1,5-3gram

Używam właśnie FX902 do podobnych przynęt. Sprawdza się rewelacyjnie. Świetne trzymanie ryby. Sprawdzony na Wieprzu i Porze.


  • Apioo lubi to

#20 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 21:36

W co masz uzbrojony kijek? 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych