Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Nanotubes M1

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 09 listopad 2016 - 09:40

Jakich gumek używałeś, jeśli można wiedzieć(rodzaj i wielkość)?

 5g ołowiu i max 2' kajtka...Moim zdaniem to jest koniec komfortu tego kija ...



#142 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 listopad 2016 - 09:57

Trochę mało jak dla mnie. Big Pond teraz obsługuje mi kajtka 2' +3g a rączka swędzi żeby przez zimę ukręcić kij który obsłuży właśnie najmniejszego kajtka +3g oraz kajtka 3' + max 5g. Pytanie czy takie coś istnieje? ;)  



#143 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 listopad 2016 - 10:35

Istnieje ale w Matagi Super shore LL
  • Hubertus i "Paweł" lubią to

#144 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 09 listopad 2016 - 11:26

Istnieje ale w Matagi Super shore LL

Miałem ten kij również i zgadzam się z kolegą w 100%. Pociągnie nawet ciut więcej myślę, że z 7gram plus smukłe 3' ostatecznie w spokojnej wodzie  ...



#145 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 09 listopad 2016 - 11:45

SP 732 UL pociągnie 9g. Mam Big Ponda i chciałem cos co wiecej pociągnie. Kupiłem TR80. Ale to dla mnie zbyt mocny kij w dole jak na okonie, stad troche z przypadku wziąłem SP 742XUL. Miał byc prawidłowo opisany w przeciwieństwie do TR80 i raczej jest. Zakładam wiec, ze 732 tez jest właściwie oszacowany. Ponadto pracuje pięknie. Nie jak "kolano" co zdarzało sie w Phenixach typu FX.
  • pawello lubi to

#146 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 listopad 2016 - 12:09

SP 732 UL pociągnie 9g. Mam Big Ponda i chciałem cos co wiecej pociągnie. Kupiłem TR80. Ale to dla mnie zbyt mocny kij w dole jak na okonie, stad troche z przypadku wziąłem SP 742XUL. Miał byc prawidłowo opisany w przeciwieństwie do TR80 i raczej jest. Zakładam wiec, ze 732 tez jest właściwie oszacowany. Ponadto pracuje pięknie. Nie jak "kolano" co zdarzało sie w Phenixach typu FX.

 

Też myślałem o SP 732 UL, trzeba by tylko dopytać się u źródła czy rzeczywiście aby jest dobrze opisany. Czy w Matagim LL uruchamia się Dolnik pod większym ciężarem?


Użytkownik pawello edytował ten post 09 listopad 2016 - 12:10


#147 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 listopad 2016 - 12:18

Uruchamia się dolnik ale nie tak szybko jak w kinach typowo okoniowch. Jest to kij do sporych ryb na małe przynęty tak jak cała seria S.Shore. Dobrze trzyma okonie więc jest optymalny do łowisk gdzie jest duże prawdopodobieństwo przylowu szczupaka czy też sandacza
  • Krzysiek Rogalski, "Paweł" i pawello lubią to

#148 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 09 listopad 2016 - 12:57

Też myślałem o SP 732 UL, trzeba by tylko dopytać się u źródła czy rzeczywiście aby jest dobrze opisany. Czy w Matagim LL uruchamia się Dolnik pod większym ciężarem?


Rozmawiałem z Łukaszem z Rodmasu. Od razu zaznaczył bym nie oczekiwał od tych SP więcej niż opis. 7 i 9g wagi przynęty. Zamówiłem tego do 7g z dużym dystansem mimo zapewnień Łukasza. W praktyce jest to co mówił, włącznie z ugięciem kija, bo po Matagi miałem uczulenie na twardy dolnik. Zwłaszcza, ze dedykowana do TR80 linka prędzej pęknie niż uruchomi jego dolnik. W praktyce TR80-tką łowi się na mocniejsze linki, bo kij na to pozwala, ale nie na tym mi zależało. Lubię precyzję, bo po czym w końcu poznawać jaki kij kupic. A zazwyczaj kupuję w ciemno, bo w sklepach takich patyków nie uświadczę.
  • popper i pawello lubią to

#149 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 listopad 2016 - 13:39

Ja też wolę pełną amortyzację w kijach okoniowych, dlatego bliższe mi będą oba SP. Teraz tylko kwestia wyboru, czy do 7g, czy do 9g. Co do przyłowów, to nawet na Big Ponda udało się wyholować szczupaczą mamuśkę 70+ bez uszczerbku dla ryby. Dzięki za opinie Panowie.



#150 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 listopad 2016 - 13:41

Do  takich celów jakie ty sobie założyłeś testuję kij na blanku Matagi Auriga Nuovo do 11 g i jest to fantastyczny kij o niespotykanym ugięciu , bardzo przypominającym ugięcie szklaka , może zerknąłbyś w tą stronę ,po w 100 % pociągnie te gramatury zarówno dolne jak i górne w pełnym komforcie i przyłowy nie będą żadnym problemem.  Wadą jest to że w jednym kawałku oraz tylko 6 Ft



#151 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 17:39

Miałem ten kij również i zgadzam się z kolegą w 100%. Pociągnie nawet ciut więcej myślę, że z 7gram plus smukłe 3' ostatecznie w spokojnej wodzie  ...

Mam ten kijek w delfinie,w/g mnie komfort animacji gumaka zaczyna sie od 5g+2"na ok 4m a kończy na 10g+3" na gł. 6m.

Aurigę 11g również w delfinie zacząłem obławiać i na chwilę obecną jest super.Zaczyna gadać od 3g+2" na 6-7m, w przedziale 5-10 na tej głebokości jest super.Pewnie można trochę więcej ,ale nie miałem potrzeby próbować.W dolnym zakresie na płytszej wodzie 2-3m zapewne zejście do 2g+ mała gumka nie będzie problemem.Jedna wędka na tym blanku zastąpi przynajmniej dwie w przedziale 4-10lb.



#152 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 listopad 2016 - 18:35

Mam ten kijek w delfinie,w/g mnie komfort animacji gumaka zaczyna sie od 5g+2"na ok 4m a kończy na 10g+3" na gł. 6m.
Aurigę 11g również w delfinie zacząłem obławiać i na chwilę obecną jest super.Zaczyna gadać od 3g+2" na 6-7m, w przedziale 5-10 na tej głebokości jest super.Pewnie można trochę więcej ,ale nie miałem potrzeby próbować.W dolnym zakresie na płytszej wodzie 2-3m zapewne zejście do 2g+ mała gumka nie będzie problemem.Jedna wędka na tym blanku zastąpi przynajmniej dwie w przedziale 4-10lb.


Rafał a czy nie uważasz , że 10g plus 3 cale na 6 metrach to troche dużo jak na ten kij ? Łowilem nim bardzo dużo w tym roku ...i pól zeszłego i 10g plus 3' nie odważyłem się zakładać nawet na 2 metrowej wodzie :( Wydaje mi się , że podbicie już nie będzie takie jak byc powinno ...Może mówisz o MM SS L ?

#153 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 18:45

MIałem wcześniej L-kę ,którą obławiałem wiślane klatki  oraz na Martwei Wiśle blaty 4-6 m ,dawał radę 12g + 4" kajtek ES.

LL-kę mam w delfinie,więc sposób zbrojenia i rozmieszczenie  przelotek też może mieć wpływ na poprawę dynamiki. .Fakt nie jest to podbicie jak w wędce 12lb,ale spokojnie daje radę 10g+3"ES. Wypada wspomnieć ,że wędki używam do połowu z brzegu normalnie żrących okoni ,a sandacza traktóję jako przyłów.Ewentualnie na łodzi pod DSa.


  • "Paweł" lubi to

#154 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 11 listopad 2016 - 18:57

A wracając do SP 742 XUL, dziś zważyłem Kajtka ES 3' + główka 5g i wyszło że taki duet waży~ 7,5g. Podobnie kopytko 5cm+ 5g ołowiu. Myślicie że dla  XUL to już za dużo? W grę wchodzi jedynie woda stojąca.



#155 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 listopad 2016 - 19:11

A wracając do SP 742 XUL, dziś zważyłem Kajtka ES 3' + główka 5g i wyszło że taki duet waży~ 7,5g. Podobnie kopytko 5cm+ 5g ołowiu. Myślicie że dla  XUL to już za dużo? W grę wchodzi jedynie woda stojąca.


Łowiłem tak i nie pękał ;) I dosłownie i w przenośni. Spokojnie da radę.
  • xyzzvpc i pawello lubią to

#156 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 listopad 2016 - 21:03

A łowił ktoś już kijem na blanku SP 982 MH ?



#157 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 listopad 2016 - 21:37

A łowił ktoś już kijem na blanku SP 982 MH ?


Mój się robi dopiero ;)

#158 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 listopad 2016 - 21:43

A co powiesz o blanku? Miałeś go w rękach przed zbrojeniem?



#159 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 listopad 2016 - 21:52

Nie :) Idę w ciemno. Będzie co będzie. Zawsze pozostaje giełda ;)

#160 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 listopad 2016 - 22:29

Łowiłem tak i nie pękał ;) I dosłownie i w przenośni. Spokojnie da radę.

 

Poratuj fotkami z ugięciem wędki, byłbym mocno zobowiązany.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych