Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wywiad z Mamoru Tsuruta - właścicielem Matagi Fishing Workshop - nowy artykuł

artykuł matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:41

Witam,
Ten wywiad to gratka przede wszystkim dla miłośników tzw. japanstyle czyli japońskiego wzornictwa w rodbuildingu – ale nie tylko. Mamoru Tsuruta, właściciel Matagi Fishing Workshop, to nie tylko lakierowane uchwyty i kolorowe metalowe pierścienie. To również spojrzenie na rodbuilding, na wędkarstwo oczami człowieka z jakże odległej kultury i cywilizacji. Czy jest ono podbne czy różne? Zapraszamy do lektury.

Zapraszam serdecznie do lektury wywiadu z Mamoru Tsuruta. Życzę miłej dyskusji.

Pozdrawiam
Remek


  • Lebalon lubi to

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:07

Wow super artykuł tego było mi trzeba.
Fajnie się czytało :D

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:18

Moja znajomość z Mamoru datuje się od roku 2006. Szukałem wtedy komponentów do realizacji projektu lekkiej wędki castingowej dla Remka – tej samej która została opisana w artykule pt. „Czy można wykuć miecz samurajski nad Wisłą?” i mam wrażenie, że zapoczątkowała pewien trend w rodzimym rodbuildingu I tak, przez znajomego rodbuildera z Hong-Kongu dotarłem do Mamoru. Wtedy, strona firmy Matagi ( http://www.matagi.co.jp ) była w dużo mniejszym stopniu mniej user-friendly niż obecnie, nie było anglojęzycznej zakładki, linku do bloga itp. Dzięki e-mailowi do Mamoru udało się jednak nawiązać kontakt. I szybko okazało się, że pomimo iż każdy z nas musiał komunikować się w obcym dla siebie języku, pomimo dzielących nas tysięcy kilometrów, odmienności kultur, doświadczeń – rozumiemy się w zasadzie bez słów. Okazało się, że robuilding po prostu potrafi łączyć ludzi ponad wszelkimi podziałami :D Muszę powiedzieć, że byłem również pod wrażeniem ogromnej cierpliwości jaką wykazywał wówczas Mamoru, żeby odpowiedzieć na moje pytania i wątpliwości – ponieważ katalog online był mniej czytelny niż obecnie (teraz są opisy stron również w języku angielskim) – wiele swoich odpowiedzi Mamoru musiał ilustrować wykonywanymi specjalnie na tą okazję zdjęciami komponentów. Koniec końców efekt był wspaniały – kiedy dotarły do mnie pierwsze uchwyty, metalowe pierścienie, pianki, okazało się że wszystko jest bardzo dobrze spasowane, precyzyjnie wykonane i po prostu bardzo ładne. Od tamtej pory regularnie wykorzystuję komponenty Matagi w projektach „dżapanstajl” i jestem w stałym kontakcie z Mamoru, wymieniamy się pomysłami dotyczącymi nowych komponentów – bo ten człowiek to prawdziwy pasjonat rodbuildingu, który wie co to znaczy „wędka marzeń” – i pomaga te marzenia realizować :D
Mam dużą osobistą satysfakcję mogąc zaprezentować ten wywiad.
Pozdrawiam


#4 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:23

bardzo ciekawy wywiad!
pozdrawiam!

#5 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:27

Brawo! J.pl jest prawdziwym oknem na świat.

Dwa smaczki:
Możliwość zamówienia kija wykonanego przez japońskiego zbrojmistrza na japońskim blanku. Kto przetrze drogę? :D
Ciekawe czy istnieje możliwość zamówienia samych japońskich blanków, tych nieznanych u nas producentów i jaki poziom prezentują na tle Megabassów czy produkcji amerykańskich/nowozelendzkich.
Miłośnicy sprzętu zyskaliby kolejne źródełko zabawek :D To dopiero szpan! :lol:

Człowiek, który może łowić najnowszymi wytworami myśli ludzkiej w tej dziedzinie, najbardziej lubi łowić... antykami


pzdr
zewu

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:39

Bardzo ciekawy artykol. Widzialem u Pawla komponenty Matagi w fazie przymiarek. Rzucala sie w oczy duza dbalosc o estetyczne i praktyczne wykonczenie detali.

Z pewnoscia, jako zawodnik nieco innej fali :D nie bylem w stanie poznac sie na calosci zagadnienia...
Jednak mysle, ze rowniez i inne podejscia maja przyszlosc....tak jak od wiekow zdobiono palna i biala bron, tak i wedziska beda zdobione i nic w tym dziwnego.

Zawsze jak przygladam sie takim ladnym rzeczom to wyobrazam sobie, jakby to wygladalo po lowieniu w podwarszawskiej Wisle (od tej strony co trzeba)... <_<

Gumo



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 12:48

Dodam tylko, że na zdjeciach jest brat Mamoru - to taki duży jegomość w czerwonej koszuli i okularach

jakby to wygladalo po lowieniu w podwarszawskiej Wisle (od tej strony co trzeba)...


wtedy powstałby nowy styl - bergielstajl <_<

#8 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 czerwiec 2008 - 13:25

Bardzo fajny wywiad i na czasie . Jak wspomniał Friko, Mamoru to skarbnica wiedzy i wizjoner. Od około 5 miesięcy zajmuje się dystrybucją tej marki na terenie Polski . Wszystkie produkty można zamówić u przedstawicieli Firmy Rodmas na terenie Polski Komponenty zbierają bardzo pochlebne opinie wśród odbiorców. Współpraca układa się bardzo dobrze , gdyż wyznaję podobną filozofię na temat markowych komponentów jak Mamoru. Moim zdaniem na razie tylko USA i Japonia trzymają bardzo wysoki poziom , a produkcja na dalekim wschodzie to tylko chęć obniżenia kosztów . Sam co prawda lubię trochę inny styl niż japan , ale wiele uchwytów matagi można także pięknie połączyć z korkiem , drewnem czy ratanem . Jestem zresztą w trakcie tworzenie nowych wzorów z materiałów naturalnych pod uchwyty Matagi. Oczywiście na zamówienie klienta wędki japan style również wykonujemy.


Pozdrawiam

Łukasz


#9 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 14:22

@Łukasz,

Jaki jest koszt przebudowania rękojeści na 'japan style' (nie licząc komponentów)? :unsure: :mellow:
Te 'wszystkie produkty' są już w kraju czy dopiero będziecie je zamawiać? Jest gdzieś dostępny polski cennik tych artykułów?


pzdr
zewu

#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 14:34

@Łukasz,

Jaki jest koszt przebudowania rękojeści na 'japan style' (nie licząc komponentów)? :unsure: :mellow:
Te 'wszystkie produkty' są już w kraju czy dopiero będziecie je zamawiać? Jest gdzieś dostępny polski cennik tych artykułów?


pzdr
zewu


Podłączam się do pytania kolegi @zewu, jeśli chodzi o cennik komponentów matagi w Polsce.

Pozdrawiam
Slider

#11 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 26 czerwiec 2008 - 15:36

Juz korzystuje z wendki z uchwytem Matagi... :blush::mellow:
Wielkie dzienki dla Lukasza!
Bardzo sympatyczny i lowny - juz padla na niego pierwsza laska (178cm, 55kg) :mellow: :mellow: :mellow:


#12 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 26 czerwiec 2008 - 15:37

No i z artykułu informacyjno-edukacyjnego zrobił się materiał promocyjny... Ale to dobrze, nawet bardzo dobrze. Dlaczego?
Jakiś czas temu ktoś zauważył, że bardzo duża część naszego społeczeństwa wyraża swój indywizualizm (na przykład w ubiorze) wyglądając tak jak inni. Możliwość wpływania na wygląd wędziska i jego parametry jest bardzo ważne i interesujące. Pod jednym jednak warunkiem, że nie będzie to kopia czegoś, co po prostu leży w sklepach. W tym artykule widać, że pasja doprowadza do czegoś nowego.

PS Przyznaję jednak, że posiadanie wędziska choćby tylko z dedykacją lub innymi drobiazgami dla nas ważnymi jest przyjemnością, która jest warta zachodu.

PS2 Friko za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakujesz - oczywiście pozytywnie :D. Jeżeli któregoś kija zaczniesz składać na jakiejś stacji kosmicznej (albo stamtąd będziesz miał choć komponenty) to się nie zdziwię.

#13 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2008 - 16:43

Friko, chylę czoła.
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to pierwszoligowe Forum :o

#14 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 czerwiec 2008 - 16:57

Pawle, dla mnie najbardziej interesujące są informacje na temat różnic w podejściu do rodbuilidingu w: Europie, Japonii i USA.
Zawsze mnie to interesowało. My tu dopiero raczkujemy.
Mam nadzieję, że grupa osób robiących coś dla siebie nie tylko przez pracownie, zacznie wzrastać. Domeną wędkarstwa rozwiniętego jest tworzenie, a nie tylko konsumowanie rzeczy. Budowa wędzisk jest trochę droższa niż struganie woblerków, czy klepanie blaszek, ale to jedna z dziedzin przenosząca wędkarza mentalnie na inny poziom.
Oczywiście rozwój i poszerzanie zainteresowań w naszym hobby, to nie jest substytut za brak ryb w naszych wodach :lol:, z tym też sobie poradzimy, a wtedy Szwedzi będą przyjeżdżać do nas. :mellow:

#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 czerwiec 2008 - 17:13

Byczo jest zajrzeć na j.pl i poczuć sie jak u siebie . Kolejny juz raz przekonuję się , że jesteśmy nawet jesli nie tacy sami , to conajmniej bardzo podobni . Ten fragment rzeczywistości - rodbuilding , który nas łączy to czyni ..
I oni , i my to ewidentni protagoniści Uncle Sam'a . Oni nieco dłużej i bliżej żródła . My zamierzamy wyjść z cienia . Paweł nas zmusi niewątpliwie .
Oni wielbią Lamiglasa i Ambassadeura , my wzdychamy do pana Ito ..
Zeby różnić się jak najpiękniej ..

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 18:12

@friko
to bardzo interesujacy tekst,przeczytalem juz kilka razy od dechy do dechy ... i nadal jest ciekawy

@lukasz masiak
piszez, ze rozprowadzasz komponenty matagi, a jak wyglada sprawa blankow?

#17 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 19:39

@Friko,

wiesz, że osobiście nie interesuję się rodbuilding'iem, ale ten wywiad to kawał dobrej roboty. Super! :D



#18 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 czerwiec 2008 - 21:55


Witam

Aktualnie na dniach przychodzi druga duża partia uchwytów i metalowych części , za około miesiąc następna . Poprzez duże zamówienia staram się obniżyć koszty produktów w Polsce . Aktualnie ceny uchwytów w zależności od koloru , oraz modelu wynoszą od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych . Nie są to ceny wygórowane . Będę się starał aby były niższe . Aktualnie pracujemy nad cennikiem detalicznym , który pojawi się wkrótce + parę niespodzianek .

Pitt

Nad blankami też pracujemy ale nie jest to sprawa łatwa ze względu na inne preferencje wędkarskie w Japonii oraz ceny transportu.

Bitr

Gratuluję rekordu :lol:

Pozdrawiam

Łukasz


#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 czerwiec 2008 - 22:31

W zasadzie to pozostało mi tylko powtórzyć to co napisali przedmówcy - kawał bardzo dobrej roboty zresztą jak zwykle. Rodbuilding stał się ważnym elementem jerkbait'a będziemy dalej rozwijać tą dziedzinę bo warto, na prawdę warto. A tak przy okazji Friko wrzuć zdjęcia wędek zrobionych na komponentach Matagi bo to majstersztyk i dzieło :D

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 23:26

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa i tak ciepłe przyjęcie wywiadu :D przekażę Mamoru - myślę że też się ucieszy !

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych