Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Test przelotki Forecast , Alconite i Minima

przelotki tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2014 - 20:33

Wielkie dzięki!!! Wynik przyznam, zaskakujący. Czyli jeśli Hardloy to jednak Batson wygląda lepiej. Dzięki raz jeszcze.



#42 ONLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 09 luty 2014 - 11:58

To że test nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości jest nieistotne. Taki sposób przeprowadzenia testu skrócił czas doświadczenia, aby pokazać różnice pomiędzy różnymi pierścieniami. Jedynie test Tichrome trochę odbiegał od reszty, bo jest tam mały pierścień, a co za tym idzie mniejsza powierzchnia tarcia. Moim zdaniem wszyscy mogą spać spokojnie  B)

Jednak każdy powinien się zgodzić, że im mniejsze tarcie, to i doznania są lepsze. Jest bardziej przyjemne i komfortowo, szczególnie jak jest jeszcze poślizg  ;)



#43 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 luty 2014 - 12:16

 Jest bardziej przyjemne i komfortowo, szczególnie jak jest jeszcze poślizg  ;)

Masz rację i nie tylko w przypadku przelotek :D

 

Przy okazji przygotuję kilkanasciemróżnych pierścieni w tym samym rozmiarze i zrobimy sobie taką zabawę na jakimś spotkaniu. Będzie mniej rozbieżnosci z powodu różnych średnic pierścienia.



#44 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 luty 2014 - 12:29

Jak dla mnie test dużo nie wnosi bo na wędce nie mamy jednej przelotki  , tylko kilka i siła się, rozkłada podobnie jest z temperaturą  , łowimy też w wodzie i linka czy żyłka się wychładza     -nie użyjemy też przelotek machowych  do wędki na halibuty  :)     . gdzie blank jest sztywny i nie ma amortzacji .   Myślę  też że takie prztarcie  szybsze lub wolniejsze  o gładkości pierścienia nie świadczy  raczej chodzi o  odprowadzanie ciepła  .

 

 

Pozdrawiam

Łukasz



#45 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 09 luty 2014 - 12:42

Jak dla mnie test dużo nie wnosi ..

Pozdrawiam

Łukasz

 

Widać Fuji też źle testuje i ich testy też nic nie wnoszą. Co widać na obrazku poniżej.

 

Załączony plik  torzite.jpg   24,49 KB   22 Ilość pobrań


  • pietrus i pepe_79 lubią to

#46 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 luty 2014 - 13:00

 Nobo nie wnosi  nie masz jednej przelotki na wędce  :)    ,a żyłka czy linka i tak przeciera się na rolce kołowrotka , krzakach kamieniach  , syfu który pływa w rzece  ,palców wedkarza , albo poprostu się starzeje  -raczej ja szukam  dobrych żyłek czy plecionek  - bo przelotki  różnych firm aktualnie są bardzo ok  .

 

Pozdrawiam

 

 

Łukasz



#47 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 09 luty 2014 - 14:53

Ale test doskonale pokazuje jakos pierscienia, wiec wnosi ogrom, nawet jesli podobnej sytuacji nie spotkamy nigdy nad woda.

Pozdrawiam
  • krzychun lubi to

#48 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 09 luty 2014 - 15:31

Ale test doskonale pokazuje jakość  pierścienia, wiec wnosi ogrom, nawet jeśli podobnej sytuacji nie spotkamy nigdy nad woda.

Pozdrawiam

Zdecydowanie popieram :)



#49 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 luty 2014 - 15:38

Widać Fuji też źle testuje i ich testy też nic nie wnoszą. Co widać na obrazku poniżej.

 

attachicon.giftorzite.jpg

Czyli strzelili sobie w kolano. Przy takich różnicach w wynikach to już nikt nie kupi byle sika czy alconita.

Dalej jestem zdania że gra rolę odprowadzanie ciepła. Fakt że ciepło wytwarza się przy tarciu, im bardziej szorstka powierzchnia tym go więcej. Dochodzi kształt, wielkość powierzchni styku co przy naszych amatorskich testach można zafałszować kątami pracy linki.



#50 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2014 - 16:19

Czyli strzelili sobie w kolano. Przy takich różnicach w wynikach to już nikt nie kupi byle sika czy alconita.

 

 Nikt oprócz tych bidulków ze środkowej Europy dla których to ceny wszystkich super przelotek są jakoś dziwnie mocno odczuwalne w portfelach :) B)



#51 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 09 luty 2014 - 17:21

A czy jest osoba na forum, ktora moze poprzec ten test w praktyce?
Tzn. Czy ktoras z testowanych przelotek lub innych wyraznie zniszczyla mu linke? Lub wyraznie wplynela na jej zuzycie?
Mysle, ze nie....
Fakt, ze roznica w jakosci jest spora odkrywcze nie jest...

#52 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 09 luty 2014 - 17:44

Witam 

ja miałem kiedyś sumka na kiju shimano catana bx 300 cw do 30 g pletka pp 0.19

po ponad godzinnej walce na zasadzie 2 m do mnie i 2 m do niego pletka strzeliła na wysokości pierwszej przelotki od kręcioła , ale głowy nie dam sobie uciąć że to przez przelotki (tarcie)



#53 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 09 luty 2014 - 18:25

Witam
ja miałem kiedyś sumka na kiju shimano catana bx 300 cw do 30 g pletka pp 0.19
po ponad godzinnej walce na zasadzie 2 m do mnie i 2 m do niego pletka strzeliła na wysokości pierwszej przelotki od kręcioła , ale głowy nie dam sobie uciąć że to przez przelotki (tarcie)


Bardziej obstawalbym przy tym, ze zniszyla ja rolka niz przelotka

#54 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 09 luty 2014 - 19:19

Bardziej obstawalbym przy tym, ze zniszyla ja rolka niz przelotka

Przecież rolka w prawie każdym kołowrotku ze średniej półki jest już łożyskowana, więc nie powinna w żaden sposób niszczyć linki.

Czasy Rileh Rexa minęły już 20 lat temu.

Zdecydowanie obstawiam winę słabych wkładek w przelotkach.



#55 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 09 luty 2014 - 19:21

może i rolka tego to już najstarsi indianie nie wiedzą 



#56 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 09 luty 2014 - 19:51

Moim zdaniem na szybkość przetarcia miała tu wpływ wielkość powierzchni po której ślizgała się żyłka, im większa tym większe tarcie --> tym szybciej dochodziło do wzrostu temperatury --> co znacznie przyspieszało pojawienie się mikro uszkodzeń na lince. 

Takie testy zmuszają nas do myślenia, do oceny jakości przelotek i nawet jeśli nie są miarodajne to wymuszają dyskusję która może prowadzić do konstruktywnych wniosków. [w oczekiwaniu na drugi skok Stocha!] :)


Użytkownik shavt edytował ten post 09 luty 2014 - 19:52


#57 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 09 luty 2014 - 20:11

 ro

Moim zdaniem na szybkość przetarcia miała tu wpływ wielkość powierzchni po której ślizgała się żyłka, im większa tym większe tarcie --> tym szybciej dochodziło do wzrostu temperatury --> co znacznie przyspieszało pojawienie się mikro uszkodzeń na lince. 

Takie testy zmuszają nas do myślenia, do oceny jakości przelotek i nawet jeśli nie są miarodajne to wymuszają dyskusję która może prowadzić do konstruktywnych wniosków. [w oczekiwaniu na drugi skok Stocha!] :)

No nie do końca kolego,bo minimy TIH I CHROM  maja te same powierzchnie a różnica kolosalna wiec jakość w różnicy pierścienia jest bardzo dokładnie pokazana ,choc nad woda taka sytuacja jest nie bardzo możliwa to i tak test pokazał częściowo która przelotka ma jaki pierścień



#58 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 09 luty 2014 - 20:20

Tylko Piotrze weź pod uwagę że rozmiary przelotek  też trochę inne,a jak ktoś wcześniej napisał,na tych samych rozmiarach,czas jest porównywalny.


Użytkownik kogut edytował ten post 09 luty 2014 - 20:20


#59 ONLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 09 luty 2014 - 21:01

Moim zdaniem na szybkość przetarcia miała tu wpływ wielkość powierzchni po której ślizgała się żyłka, im większa tym większe tarcie --> tym szybciej dochodziło do wzrostu temperatury --> co znacznie przyspieszało pojawienie się mikro uszkodzeń na lince. 

Takie testy zmuszają nas do myślenia, do oceny jakości przelotek i nawet jeśli nie są miarodajne to wymuszają dyskusję która może prowadzić do konstruktywnych wniosków. [w oczekiwaniu na drugi skok Stocha!] :)

 

Idąc takim tokiem rozumowania rób sobie sam przelotki ze struny gitarowej tej najcieńszej :D



#60 ONLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 09 luty 2014 - 21:06

Przecież rolka w prawie każdym kołowrotku ze średniej półki jest już łożyskowana, więc nie powinna w żaden sposób niszczyć linki.

Czasy Rileh Rexa minęły już 20 lat temu.

Zdecydowanie obstawiam winę słabych wkładek w przelotkach.

Prawda co do pierwszej części, ale co do drugiej to będę kontestował, bo używałem czarnego RilehRexa 18 lat i gdyby mi go nie ukradli, to by kolejne 20 lat śmigał, jedyne co mu po tylu latach było, to rowek na kabłąku się zrobił w miejscu, gdzie dziś jest rolka łożyskowana w każdym chyba kołowrotku. Dałem do chromowania i było si :)

 

EDIT:

 

Dodam, że nigdy żyłki nie przetarło, ale rowek wyżłobiło. Plecionek jeszcze nie było wtedy.


Użytkownik yankis edytował ten post 09 luty 2014 - 21:09






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przelotki, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych