Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty do brodzenia - wersja budżetowa

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 marzec 2017 - 17:00

Jak dla mnie to do brodzenia bomba. Podeszwa wykonana z antypoślizgowej mieszanki. Zobacz na filmie powyżej, jak się trzymają na mokrych kamieniach na plaży. Za tej jakości obuwie "dedykowane" do brodzenia trzeba zapłacić parę stówek.



#182 OFFLINE   bohdan321

bohdan321

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjaok.Częstochowy

Napisano 22 marzec 2017 - 17:43

Witam.Mam pytanie do kolegów wędkujących na Sanie.Czy do brodzenia konieczne są buty z kolcami?

 

Pozdrawiam



#183 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 25 marzec 2017 - 15:26

Co prawda na Sanie spędziłem tylko 4 dni ale braku kolców nie odczuwałem źle. Jeśli ktoś chodzi jak bocian  to może stanąć nieopacznie na kamień i kolce pomogą. Jeśli natomiast  poruszasz się powoli przesuwając stopy tuż przy dnie, spokojnie czujesz nierówności i bez problemu optymalnie ustawisz stopę. Na śliskie kamienie raczej filc.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 25 marzec 2017 - 15:26


#184 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 27 marzec 2017 - 19:33

Do zakupionych / czekam na przesyłkę / śpiochów zamówiłem coś takiego http://www.urgent.pl...p=1&super=65922   zobaczę po kilkunastu godzinach moczenia co z tego wyniknie i zdam relację.



#185 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 06 kwiecień 2017 - 21:51

Buciory w boju sprawdzone. Jestem zadowolony. Po około 8 godzinach pierwszego moczenia nic im nie dolega. Przy rozmiarze stopy 43 , kupiłem 45 i bez problemu mieszczą  1 x skarpetka 1 x skarpeta neoprenowa ze śpiochów , a na to cienka skarpeta neoprenowa żeby piasek nie tarł w bucie i nie niszczył skarpety ze śpiochów. W taki zestawieniu w bucie nie jest ciasno ale stopa mocno wpasowana / tak lubię / . Po dniu brodzenia na skarpecie ze śpiochów zero , dosłownie zero piasku . Buciory mokre dość ciężkawe / tak mi się wydaje bo porównania nie mam / , schną dość wolno, ale dla mnie to na plus bo skóra nie zdąży wyschnąć na wiór , żeby popękać. Język wszyty w ten sposób że nic nie przedostaje się do środka pomiędzy nim a cholewką . Co do przyczepności sie nie wypowiem bo łowię na Łupawie a tam otoczaków , czy śliskich skał jak na Sanie nie ma. Choć zastanawiam się czy za jakiś czas tak dla fanaberii nie zastosuje czegoś takiego http://allegro.pl/ko...6532687593.html . Ogólnie za 90 złotych to jestem zadowolony, choćby miały służyć jeden sezon.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 21:57


#186 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:07

Jak nie są szyte, to podeszwy i tak odpadną.. :) Do każdych bez wyjątku butów; bhp, słynnych firmówek takich sobie i tych gorszych, a także niemodnych butów szytych na miarę, polecam stary wojskowy sposób. Do mokrych kapci sypiemy na kilka godzin jakieś zboże, żyto albo ryż - może być z Lidla albo Biedronki. Nie gniją, nie walą, nie tracą kształtu.. nie dla nygusów.. :)



#187 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:39

Witam.Mam pytanie do kolegów wędkujących na Sanie.Czy do brodzenia konieczne są buty z kolcami?

 

Pozdrawiam

Oczywiście że się da bez kolców.

Ale ryzyko wywrotki jest dużo większe.

Jak filc to może być bez ale jak guma to ja bez kolców się nie ruszam i Tobie radzę to samo. 



#188 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 07 kwiecień 2017 - 07:38

Jak nie są szyte, to podeszwy i tak odpadną.. :) Do każdych bez wyjątku butów; bhp, słynnych firmówek takich sobie i tych gorszych, a także niemodnych butów szytych na miarę, polecam stary wojskowy sposób. Do mokrych kapci sypiemy na kilka godzin jakieś zboże, żyto albo ryż - może być z Lidla albo Biedronki. Nie gniją, nie walą, nie tracą kształtu.. nie dla nygusów.. :)

Wiem doskonale co się sypie dla absorpcji wilgoci. Ja wykorzystuję ryż do  - argentoratu . Do butów też może być, ale istnieje ryzyko że chinole zwąchają. ;)


  • rapek lubi to

#189 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2017 - 16:07

Panowie, chciałbym mieć Wasze rozterki, co do zakupu butów. Serio. Noszę numer buta 48.5,  długość stopy 31,4 cm.

Konia z rzędem temu, kto wykombinuje mi buty do brodzenia w rozmiarze ... pięćdziesiąt i pół. ;)


  • Iwan krk lubi to

#190 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 maj 2017 - 18:53

witam w klubie ;) jedyne co mogę poradzić to jeździć po sklepach i przymierzać. Teraz biegam w butach bhp z JULI ale żeby się zmieścić z skarpeta neoprenową trzeba było wywalić wkładki... Na początku trochę się musiały rozejść, ale po kilkunastu wyjściach na wodę jest git :D


  • Lukasz_ lubi to

#191 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2017 - 19:15

hi tower@ nabyłem kontraktowe buciory dla armii usa. Rozmiar 13 1/2 W :) Lubię tego typu buty i to będzie moja ich piąta para (z czego ta jest pierwszą zakupioną z myślą o brodzeniu). 

Załączone pliki



#192 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 11 maj 2017 - 21:05

Przedstawiam wam mój hit sezonu :) Buty wzięły się z potrzeby robienia kilosów po plaży w ciężkich simmsach i z przypadku bo akurat miałem puszczające wodę kalosze lemigo :)

 


Załączony plik  gumiaki 2.jpg   103,21 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  gumiaki.jpg   101,62 KB   16 Ilość pobrań

 

5 minut z nożykiem do tapet , gorącym gwoździkiem zrobiłem 4 małe odpływy do wody i gotowe ;) Jak naciągnąłem na nie gravel guardy to po całym dniu w środku nie było ziarenka piasku.

 

Zalety: to lekkość, ciepło i wygoda

Wady: nie widzę (jedynie niektórych ortodoxów gumiaki mogą razić w oczy)

 

 

Teraz zabieram je na plażę zamiast simmsów :)

Pozdrawiam Wojtek


Użytkownik Wojciech_B edytował ten post 11 maj 2017 - 21:09


#193 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 12 maj 2017 - 22:11

No tak. A co z usztywnieniem kostki? Nie wyobrażam sobie brodzić w czymś takim w Sanie na przykład :D



#194 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 maj 2017 - 23:01

Przecież Wojciech napisał, gdzie używa tych gumaków. I tam usztywniać kostki nie trzeba.



#195 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 12 maj 2017 - 23:09

Przecież Wojciech napisał, gdzie używa tych gumaków. I tam usztywniać kostki nie trzeba.

No tak jasne, ja to bardziej odczytałem jako ogólna alternatywa dla butów do brodzenia ;)



#196 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 14 maj 2017 - 14:43

do kaloszkow mozna dokupic same usztywnienia na kostke i gitarra , nosilem wygodne to nie przeszkadza i chroni bdb.



#197 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 15 maj 2017 - 21:49

Jakby kogoś interesowało to te lakierki http://www.urgent.pl...p=1&super=65922   po 5 kilkugodzinnych wypadach nad Łupawę / piach, muł, błocko do kolan / maja sie bardzo dobrze. Wysychają w miarę szybko , używane dziś, pojutrze będą suche schnąc w garażu odwrócone do góry podeszwą. Przy stopie na numer 43 , lakierki są 45 , skarpeta ze śpiochów , skarpeta neoprenowa dla ochrony przed piaskiem i cienka bawełniana na początek. Ścisło, stabilnie , dla mnie super za około 100 zł.

Te na podeszwie gumowej może nawet lepsze http://www.urgent.pl...p=1&super=65986 , ale wybrałem na twardszej pod ewentualny tuning kolcami.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 15 maj 2017 - 21:51


#198 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 marzec 2018 - 15:22

Czy ktos uzywal butkow Scierra Tracer? Szukam czegos w miare lekkiego i wygodnego. Moze nie bede maszerowal kilometrami ale mam zamiar wyjsc w tych butach z domu, wejsc do pociagu lub autobusu dojechac na lowisko a potem w nich wrocic do domu :) Na ten sezon planuje okolo 20 dni nad rzeka.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 26 marzec 2018 - 15:22


#199 OFFLINE   Pomuchel

Pomuchel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adam

Napisano 10 kwiecień 2018 - 21:27

Czy ktos uzywal butkow Scierra Tracer? Szukam czegos w miare lekkiego i wygodnego. Moze nie bede maszerowal kilometrami ale mam zamiar wyjsc w tych butach z domu, wejsc do pociagu lub autobusu dojechac na lowisko a potem w nich wrocic do domu :) Na ten sezon planuje okolo 20 dni nad rzeka.

Przez chwilę miałem ten typ "ściereczek" - (zmuszony byłem odsprzedać ze względu na nie trafiony rozmiar) - powiem tylko tyle, że jak dla mnie rewelacja pod względem komfortu. Bardzo lekkie, waga pary ok 1600g. Nie są to buty pancerne i nie wiem jak będą się zachowywały przy kontakcie z ostrymi kamieniami (duża ilość tkaniny) , ale pod względem komfortu noszenia , pewnie się sprawdzą  ;)


  • Luckyguliver lubi to

#200 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2018 - 18:45

Przez chwilę miałem ten typ "ściereczek" - (zmuszony byłem odsprzedać ze względu na nie trafiony rozmiar) - powiem tylko tyle, że jak dla mnie rewelacja pod względem komfortu. Bardzo lekkie, waga pary ok 1600g. Nie są to buty pancerne i nie wiem jak będą się zachowywały przy kontakcie z ostrymi kamieniami (duża ilość tkaniny) , ale pod względem komfortu noszenia , pewnie się sprawdzą  ;)

Kupilem. Ponosze a potem napisze krotka recenzje. Niemniej jednak juz teraz widac, ze tak jak piszesz wygladaja na wygodne, lekkie ale nie tak pancerne jak Simms'y ktore wczoraj przymierzalem.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 12 kwiecień 2018 - 18:48

  • Pomuchel lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych