Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty do brodzenia - wersja budżetowa

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 28 grudzień 2018 - 16:14

Zamówiłeś może?



Hej, oto cytat z wątku Aliexpress/sprzęt z Chin. Wpis jest z 18.12.2018

Kupiłem sobie na próbę takie o buty do brodzenia.

https://m.de.aliexpr...a69cc31a06e836d

Przyszły darmową przesyłka w 3 tygodnie. Przymierzałem. Rozmiarówka jest zgodna z opisem. Ja mam stopę 27,8 cm. Zakupiłem rozmiar 44 - założyłem jedna pare skarpet zwykłych, a na nie grube wojskowe, następnie nałożyłem na to śpiochy i byty pasują.

Oprócz tego co napisałem wyżej to zaskoczony byłem jaką metkę znalazłem na butach.
https://uploads.tapa...709e14816a5.jpg
  • rothen lubi to

#222 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 grudzień 2018 - 16:58

Nie od dziś wiadomo , że towary pochodzące z "oficjalnej" dystrybucji są duuużżżoooo droższe  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 28 grudzień 2018 - 17:01


#223 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:17

Hej, oto cytat z wątku Aliexpress/sprzęt z Chin. Wpis jest z 18.12.2018

Kupiłem sobie na próbę takie o buty do brodzenia.

https://m.de.aliexpr...a69cc31a06e836d

Przyszły darmową przesyłka w 3 tygodnie. Przymierzałem. Rozmiarówka jest zgodna z opisem. Ja mam stopę 27,8 cm. Zakupiłem rozmiar 44 - założyłem jedna pare skarpet zwykłych, a na nie grube wojskowe, następnie nałożyłem na to śpiochy i byty pasują.

Oprócz tego co napisałem wyżej to zaskoczony byłem jaką metkę znalazłem na butach.
https://uploads.tapa...709e14816a5.jpg

Zaryzykuje i ja ,

#224 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 grudzień 2018 - 09:19

Witam mam pytanie odnośnie tych butów https://pl.aliexpres...=pol&isrefine=y

(pierwsze z góry) normalnie nosze rozmiar buta 41 czy jeśli kupię 43 bedzie ok? .



#225 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 grudzień 2018 - 09:51

Witam mam pytanie odnośnie tych butów https://pl.aliexpres...=pol&isrefine=y
(pierwsze z góry) normalnie nosze rozmiar buta 41 czy jeśli kupię 43 bedzie ok? .

Ja zmierzylem stopę , i według ich tabelki zamówiłem o 10mm większe

#226 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 29 grudzień 2018 - 10:09

Te buty z Ali wyglądają identycznie ja buty Trapera Creek

Hej, oto cytat z wątku Aliexpress/sprzęt z Chin. Wpis jest z 18.12.2018

Kupiłem sobie na próbę takie o buty do brodzenia.

https://m.de.aliexpr...a69cc31a06e836d

Przyszły darmową przesyłka w 3 tygodnie. Przymierzałem. Rozmiarówka jest zgodna z opisem. Ja mam stopę 27,8 cm. Zakupiłem rozmiar 44 - założyłem jedna pare skarpet zwykłych, a na nie grube wojskowe, następnie nałożyłem na to śpiochy i byty pasują.

Oprócz tego co napisałem wyżej to zaskoczony byłem jaką metkę znalazłem na butach.
https://uploads.tapa...709e14816a5.jpg



#227 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 styczeń 2019 - 11:02

Witam mam pytanie kupiłem buty mikado i zauważyłem że mają otwory odprowadzające wodę.Tak pomyślałem czy piasek który będzie się tam dostawał nie uszkodzi skarpety? W necie na innych zdjęciach można zobaczyć że te otwory mają siateczkę . Czy nie lepiej by było te otwory może zakleić ? 

9680348c8ec4fff5gen.jpg



#228 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 26 styczeń 2019 - 13:57

Piasek na pewno ma wpływ na trwałość skarpet neoprenowych. Jak masz możliwość to oddaj  i kup bardziej przemyślane buty, lub zostaw i zaklej, dłużej skarpety pociągną.   


  • donkicha lubi to

#229 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:10

Zwykła skarpeta bawełniana na neoprenowa powinna załatwić sprawę. Łowię dopiero kilka lat w spodniobutach i zajechałem tylko jedną parę śpiochów ale mimo ostrego traktowania skarpeta nie puściła. W spiochach moich kolegów tez zazwyczaj puszczają inne elementy, szwy w nogawkach albo po prostu membranę szlag trafia. Tak więc przeczuwam że nie te otworki będą przyczyną końca twoich śpiochów.
  • donkicha, jerzy6 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#230 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:15

Ostatnio poddałem swój komplet do brodzenia Robinsona poważnemu testowi, a mianowicie zabrałem go na połów bursztynów po ostatnich sztormach.

W ujemnej temperaturze (do środka dres+gacie_) wśród piachu, gałęzi i innych śmieci, przez kilka dni po wiele godzin na dobę (najdłuższe wyjście 8 godzin) walczył dzielnie, nie przemókł, nie przetarł sie ani nie uszkodził, przez cały czas zapewniając mi komfort znacznie przewyższający poprzednio używane gumowe spodniobuty.

Prawdę mówiąc z uwagi na lekkość i pewną delikatność byłem przekonany że nie da rady, miałem jako zapas w bagażniku tradycyjne "gumacze", a jednak.

Wykorzystany mało wędkarsko (choć w kaszorek przypadkowo trafił minóg rzeczny- wrócił do wody, pierwszy raz miałem w ręce, muszę powiedzieć że fajnie umięśnione stworzenie, oraz krabik amerykański), ale po takiej akcji, jestem pod wrażeniem.


Użytkownik ivar edytował ten post 26 styczeń 2019 - 22:16

  • donkicha lubi to

#231 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:01

Bez przesady, to nic wielkiego, ledwie kilkadziesiąt godzin użytkowania, każde gacie spokojnie to wytrzymują


  • jerzy6, Pisarz.......ewski Piotr i S.N. lubią to

#232 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 08:12

Spodniobuty są po całym sezonie wędkarskim na Małej Wiśle, nad morzem zostały przetestowane w warunkach silnego zapiaszczenia ( nie tylko praca w wodzie , ale też kilometry marszu plaża), uderzających w nie niesionych morzem dużych badyli (kto łowił bursztyn ten wie jakie czasem są patyki i ile tego jest, dla tych co nie wiedzą: czasem są grube jak ręka , długie ponad metr i jest ich tyle ze można przez chwilę  stanąć na takiej ławicy zanim się człowiek w nią po chwili zapadnie, fale powodują że cały czas jest się przez nie udeżanym bądź szturchanym pod różnymi dziwnymi kątami i w różne miejsca  ;) ) i innych śmieci niesionych z falami (sporymi), szczerze mówiąc spodziewałem się przetarcia, przebicia, etc. Nic takiego nie nastąpiło, w związku z czym osobiście i subiektywnie jestem pod wrażeniem. Jeśli to nic wielkiego to ok, ale nie spodziewałem się..



#233 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 29 styczeń 2019 - 16:08

Bez przesady, to nic wielkiego, ledwie kilkadziesiąt godzin użytkowania, każde gacie spokojnie to wytrzymują

Bartek, nie każde :)



#234 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 styczeń 2019 - 20:47

OK, ja jeszcze mało widziałem  ;)  :P


  • S.N. lubi to

#235 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 31 styczeń 2019 - 17:38

Ja tez nie wiele, ale dwa razy udało się przyuważyć, lejące gacie, po pierwszym wejściu do wody. 


  • Woytec lubi to

#236 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 01 luty 2019 - 20:10

Zaciekawiły mnie buty z Jula https://www.jula.pl/...hronne-974240/ 
Ktoś używał?



#237 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 luty 2019 - 21:03

Stalowe podnoski i brak szytej podeszwy u mnie by je przekreśliły. Każdy kto polecał mi buty bhp do brodzenia przestrzegał by brać te bez metalu wewnątrz. Poszukaj sobie jakichś pod hasłem "metal free".



#238 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 01 luty 2019 - 22:02

Panowie a cos tego typu wchodzi w gre? https://www.decathlo...id_8494229.html

Może nie do końca budżetowe bo 400zl ale sprawiają wrazenie bardzo solidnych (macałem w sklepie). Z zewnątrz laminowana skóra, wnętrze gładkie i równe.

Lepiej w tym budżecie wybrać buty dedykowane do brodzenia z niższej półki czy trekkingowe ze średniej/wyższej?

#239 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 luty 2019 - 22:24

Mariusz, zerknij na promocje na normalne buty do brodzenia: VISION, SCIERRA, AQUAZ



#240 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 01 luty 2019 - 22:35

Panowie a cos tego typu wchodzi w gre? https://www.decathlo...id_8494229.html

Może nie do końca budżetowe bo 400zl ale sprawiają wrazenie bardzo solidnych (macałem w sklepie). Z zewnątrz laminowana skóra, wnętrze gładkie i równe.

Lepiej w tym budżecie wybrać buty dedykowane do brodzenia z niższej półki czy trekkingowe ze średniej/wyższej?

 

 

 

Jakbym miał tyle wydać to brałbym buty dedykowane do brodzenia ze względu na gwarancję tylko i wyłącznie. Jeśli coś złego stanie Ci się z tymi to przez używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem nikt Ci nie wymieni ani nie zwróci kasy. Z opinii kilku forumowiczów (może nawet większości), którzy mi doradzali wiem natomiast, że dobre buty bhp są w stanie wytrwać dłużej niż te przeznaczone do brodzenia ;) Ta opinia powtarzała się wielokrotnie. Swoje do brodzenia kupiłem tylko dlatego, że trafiły się w atrakcyjnej cenie (160zł), jak nowe i z trwającą gwarancją. W innym przypadku brałbym BHP.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych