Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakupy i sklepy w Japonii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 grudzień 2007 - 10:09

Witam

Mam okazję zaopatrzyć się w trochę sprzętu bezpośrednio z Japonii.Mam więc do Was prośbę o namiary na jakieś dobre(tanie) sklepy internetowe.Konkretnie interesuje mnie sprzęt DAIWY.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

Seba

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:14

Witam,

Bylo to juz poruszane kilka razy. Podaje sprawdzone osobiscie:

www.japantackle.com

www.plat.co.jp

www.bass.jp

Ten ostatni ma bardzo dobre ceny na kolowrotki a takze na dwu-czesciowe wedki( wysylane EMS).

Pozdrawiam i zycze udanych zakupow :D

Bujo





#3 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:34

Cześć

Wiem że było(o sandaczach,pstrągach itp. też już było :mellow: )ale dzięki serdeczne!!!

Pozdr.Seba

#4 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2009 - 14:32

Witam,
Poniżej lista sklepów w Japonii w których namierzyłem Daiwę Certate Hyper Custom:
www.plat.co.jp
www.japanprofishing.com
www.japantackle.com
www.bass.jp
www.ichibantackle.com
Proszę o krótki komentarz na podstawie własnych doświadczeń któremu z powyższej listy mogę zaufać.

Przy okazji coś z Singapuru (niezłe ceny po przeliczeniu):
www.fishingbuddy.com.sg
i Indonezja:
www.misterfishing.com
Miał ktoś doczynienia z tymi dwoma?

Mile widziane inne sklepy z Japonii, nie tylko z Daiwą, przydadzą się w przypadku innych zakupów.

Dzięki i pzdr


#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 15:28

Witam,

bass.jp i plata moge zdecydowanie polecic. Wiele razy kupowalem od nich kolowrotki i wedki ( plat). Obsluga zawsze byla profesjonalna.

Pozdrawiam,

Bujo

#6 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 24 marzec 2009 - 15:32

Polecam japanprofishing !
Najlepszy sprzedawca u ktorego kupowalem. Mozna sie naprawde z nim dogadac.
Zamawialem tez w bass.jp - tez bylo wszystko super :D

Polecam.

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 16:01

polecam z czystym sumieniem :D

www.plat.co.jp
www.japantackle.com
www.bass.jp
www.ichibantackle.com

z singapuru polecam
http://stores.shop.e...E__W0QQ_armrsZ1

a z malezji ten
http://www.knkfishing.com

#8 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 marzec 2009 - 16:24

sam kupowałem w:
japantacke
japanprofishing
plat
bass
ichiban
wszystkie sklepy polecam w 100%.
kupowanie czegokolwiek od Japończyków to czysta przyjemność.
pozdrówka

#9 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 marzec 2009 - 16:32

Radzę uważać na Indonezję - jest tam masa oszustów, oferują często nawet w połowie ceny w JP, kasują pieniądze i znikają. Wiem, że kilka osób się nacięło na okazje.

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 marzec 2009 - 11:08

kupowanie czegokolwiek od Japończyków to czysta przyjemność.

Zgadzam się w 100%, jakość usługi to po prostu przepaść w stosunku do USA czy UK.
Po za drugim kupowałem chyba? w każdym pozostałym i ZAWSZE było bardzo ok. W Ichiban raz mieli awarię poczty i nie odpisali mi na maila chyba tydzień, jak wysłałem kopię i zapytanie o co kaman to odpowiedź natychmiast ( z różnicą czasu) i przeprosiny.

#11 OFFLINE   Krzysztof Inny

Krzysztof Inny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 19:31

Witam, zadam pytanie na które wydaję się trudno aby ktoś znał odpowiedź , no ale może. Jestem ciekawy skąd się biorą takie różnice w cenach choćby kołowrotków. Np. 18000 do 31500 jenów. Dotyczy japońskich sklepów wymienionych na forum Jerkbait'a. Przy tych wartościach, 3500 wydaje się zbyt dużą różnicą. Niby "JDM" ale obawiam się czy nie ma to przełożenia na jakość. Wiadomo nie każdy egzemplarz musi być idealnie wykonany i być może są sklepy , które wystawiają właśnie tylko taki towar. Mam na myśli Japantackle i Marunouchishop . Tym bardziej , że sporo wertowałem po sieci i nie znalazłem z podobnymi cenami takich jak te wymienione na forum. W innych trzymany jest w miarę podobny poziom cenowy na poszczególne artykuły. Na pewno nie chodzi tu o podatek, ponieważ podają, że jest w cenie towaru. Do poszukiwań nowego sklepu zmusił mnie brak wybranego kołowrotka w sprawdzonym Plat'cie. Odpowiedzieli mi, że najwcześniej będą go mieć pod koniec czerwca i co dziwnie zabrzmiało, specjalnie zarezerwować. Jednak to trochę długo. W innych tych droższych szopach "mojego" modelu brakuje a tam tani z zapasem magazynowym. Problem polega na tym, że często lepiej zapłacić te dwie stówy więcej i mieć pewność co do właściwego wyboru i dobrej jakości. Z japońskimi sklepami prócz Plat'a nie miałem styczności a te mimo wszystko kuszą. Czy moje obawy to tylko tzw. chora wyobraźnia? Czy ktoś , kto kupował w nich kołowrotek jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?

Dziękuję za odpowiedź.

Krzysztof Filocha


Użytkownik Krzysztof Inny edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 20:02


#12 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 kwiecień 2013 - 19:33

Witam, zadam pytanie na które wydaje się trudno aby ktoś znał odpowiedź no ale może. Jestem ciekawy skąd się biorą takie różnice w cenach choćby kołowrotków. Np. 18000 do 31500 jenów.  Dotyczy japońskich sklepów wymienionych na forum Jerkbait’a . Przy tych wartościach,  3 500 jenów, wydaje się zbyt dużą różnicą. Niby JDM ale obawiam się czy nie ma to jednak przełożenia na jakość. Wiadomo nie każdy egzemplarz musi być idealnie wykonany i być może są sklepy, które wystawiają właśnie tylko taki towar. Mam na myśli Japantackle i Marunouchishop. Tym bardziej, że dużo wertowałem po sieci i nie znalazłem z podobnymi cenami takich jak te wymienione  .  W innych, trzymany jest miarę podobny poziom cenowy na poszczególne artykuły. Na pewno nie chodzi tu o podatek, ponieważ podają , że jest w cenie towaru. Do poszukiwań nowego sklepu zmusił mnie brak wybranego kołowrotka w sprawdzonym Plat’cie. Odpowiedzieli mi, że najwcześniej będą go mieć w pod koniec czerwca i co dziwnie zabrzmiało, specjalnie zarezerwować. Jednak to trochę długo. W innych, wielu droższych szopach  "mojego" modelu brakuje a tam tani z zapasem magazynowym.  Problem polega na tym , że czasami lepiej zapłacić te dwie stówy więcej i mieć pewność co do właściwego wyboru i dobrej jakości. Z japońskimi sklepami prócz Plat’a nie miałem styczności a te mimo wszystko kuszą. Czy moje obawy to tylko tzw. chora wyobraźnia? Czy ktoś kto kupował w nich kołowrotki jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Dziękuję za odpowiedź.
Krzysztof Filocha.

Mnie inieresuje, dlaczego widzę ten tekst, jako najdłuższą "linijkę", w historii internetu :D 


Użytkownik popper edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 19:34


#13 OFFLINE   Krzysztof Inny

Krzysztof Inny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 20:01

Przechytrzyłem. :)



#14 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2013 - 23:18

Nie wiem jak jest u japończyków, ale ceny w naszych sklepach(sam pracuje w sklepie) zależą od tego jaką narzucisz marżę, ile towaru zamawiasz od hurtownika, jakie masz z nim układy, rabaty. Jak biorę bardzo dużą ilość czegoś, najlepiej jakiś pakiet od pana z hurtowni x to pan ten potrafi dać nam dobrą cenę bo za jednym razem my weźmiemy u niego tyle towaru w miesiąc czy dwa co inny sklep przez rok. Im większy kapitał jakim obraca sklep tym większe możliwości robienia dużych zamówień i zbijania ceny, uzyskania większych rabatów, pomijania pośredników, robienia zamówień bezpośrednio u producentów(jeżeli się da pominąć hurtownię). Jest jeszcze cała masa wyprzedaży, czy proporcji np normalnie zamawiasz 2 pudełka czegoś na miesiąc, a przedstawiciel mówi ci że jak weźmiesz 4 pudełka to dostajesz do tego jedno gratis, wtedy gratis można wciągnąć na stan i cene rozbić na 5 i już masz dużo niższą cenę niż konkurencja. Jest cała masa zależności, układów i układzików między sklepem a przedstawicielami, hurtownikami, producentami, które mogą w dużym stopniu wpłynąć na cenę.

Wątpię żeby Shimano czy Daiwa świadomie puścili na rynek japoński jakieś niedopracowane sztuki w niższej cenie, mały zarobek a ogromna plama na reputacji, japońskiej reputacji i honorze gdyby okazało się że puścili sypiące się maszynki.  To nie są firmy które wyrosły z znikąd i znikną z rynku za rok czy dwa.


Użytkownik gajosik edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 23:41


#15 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 kwiecień 2013 - 17:30

A ja mam pytanie z innej beczki jak wygląda temat cła z Japonii. Ile trzeba doliczyć do kosztów. I jak to długo wszystko trwa?



#16 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 12 kwiecień 2013 - 18:11

Cło 3,7% od wartości towaru (dla sprzętu wędk.) z kosztami wysyłki bodajże, a potem od całości (po cle) jeszcze 23% VAT

#17 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 13 kwiecień 2013 - 05:24

A jakie są zwykle koszty wysyłki ?
Myślę o zakupie kołowrotka .

#18 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 13 kwiecień 2013 - 06:44

To zależy od sklepu i wybranej opcji (EMS czy kurier). Trzeba pytać każdorazowo w wybranym sklepie.

#19 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:53

Regulamin: 4. Nie publikuj treści, które mogą zostać uznane za naruszające porządek prawny lub dobre obyczaje.


Użytkownik mario edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 10:11


#20 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:04

Regulamin: 4. Nie publikuj treści, które mogą zostać uznane za naruszające porządek prawny lub dobre obyczaje.


Użytkownik mario edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 10:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych