Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda, porada w wyborze..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 14 lipiec 2008 - 20:44

Witam, wiem że temat już parę razy się przewinął, lecz na rynku pojawiły się nowe echosondy (chyba ;)) więc proszę o podpowiedz co wybrać. Echosonda ma służyć na Śląskich wodach, poniżej zamieszczam nazwy modeli które by mnie interesowały, nie wiem czym mam się kierować w jej wyborze.. Z góry dziękuję :D

EAGLE FishEasy 245DS
GARMIN FishFinder 140 (co sądzicie o firmie Garmin??)
PIRANHA MAX 220
Eagle Cuda 168 albo troszke droższa ECHOSONDA EAGLE CUDA 242
LOWRANCE X50 DS

#2 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 14 lipiec 2008 - 22:04

Witam.Odnośnie zakupu echa niema znaczenia region ,gdzie będzie użytkowana .Popierwsze najważniejsza rzecz to parametry echa ,możliwość dalszej rozbudowy i dostepność akcesorji np; przeetworniki,mapy,aktualizacje.
Jeżeli chcesz kupić echo zabawkę dla dzieci to wydasz około 500 zł.Lepsze od 1500 zł -mają dobrą rozdzielczośc ekranu 300-400 pikseli ,conajmniej dwa stożki,i moc około 300 W ,slot na SD karte i możliwość podłączenia w przyszłości dodatkowych przetworników.Co do producentów polecam Hummibirda osobiście używam tego echa modelu 450 XT kupiłem 4 lata temu na jeżora wystarczające.Obecnie godne polecenia z seri 700 ,cena w miarę przystępna.Poz Robert

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2008 - 08:11

Z historii forum mozna wyczytac co jest w sondzie istotne. Co roku pojawiaja sie nowosci a ciagle dobra jest....
Proponuje naprawde wrzucic to na wyszukiwarke, ten temat jest chyba najbardziej oklepany, jak to mozliwe... :wacko:

Gumo

#4 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 01 sierpień 2008 - 19:24

mam pytanie odnośnie echosond humminbirda zakupionych w stanach czy w menu maja system metryczny czy w stopach i czy posiadają w standardzie polskie menu

pzdr Bartek

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 sierpień 2008 - 22:57

Prawie na pewno nie- tak przynajmniej pisza w sklepach z US and A

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 12:34

Odradzam kupno echosondy Humminbird, mogac kupic Eagla, i to ze Stanow, gdzie zaplacisz (fishmark 320) tyle co za solidna flache koniaku...

Gumo

#7 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 02 sierpień 2008 - 14:41

Odradzam kupno echosondy Humminbird, mogac kupic Eagla, i to ze Stanow, gdzie zaplacisz (fishmark 320) tyle co za solidna flache koniaku...

Gumo


Poprosze Cię Gumo o uzasadnienie tej wypowiedzi. Interesuje mnie to ponieważ zakupiłem echosonde Humminbirda(i może to był błąd)ale jeszcze nie mam jej u siebie


#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 16:57

Powtorze sie po raz n-ty...
Mialem kiedys bardzo wypasiony model Humminbirda, ktory mial szereg niedorobek i wad, uniemozliwiajacych lowienie.

Pozniejsze doswiadczenia pokazaly na moim przykladzie, ze w klasie amatorskiej najlepszy wybor to Lowrance/Eagle.
1sza sonda Lowranca, ktora nabylem byla zupelnie wystarczajaca, gdybym nie mial ciagot do gpsa mialbym ja pewnie nadal.

Ale rozwaze jeszzce zakup tej, o ktorej wspomnialem...koszt jakies 160$. Jest wiele przypadkow gdzie gps jest mi zbedny...

Gumo

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 sierpień 2008 - 17:58

Gumo - uważasz ze warto kupować z kolorowym wyświetlaczem??
Bateria nie jest dla mnie problemem, ale tak się zastanawiam nad fishelite - 480 (czarnobiały) czy 640 (kolorki). 200$ róznicy w cenie, 640 niby lepsza....

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 22:36

Ja jak zwykle podchodze do tego zadajac sobie pytanie: co bede chcial uzyskac?
Jezeli zasilanie bedzie sie odbywac w sposob ciagly to rzeczywiscie co stoi na przeszkodzie, zeby ekran byl kolorowy, tylko co to ma dac?
To tylko dla wedkarza...cos w rodzaju rozowych okularow, w ktorych wszystko wyglada lepiej..

Co innego, jak np. bede chcial lowic w fiordach, wtedy zerkne jeszzce na moc wysylanego sygnalu.

Gumo

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 sierpień 2008 - 11:38

Jednym słowem - łowiąc na śródlądziu z głębokością max 50-60m nie ma sensu sobie zawracać głowy takim duperelami? Znaczy najlepszym wyborem byłby fishmark 480 z gpsem... chyba się skuszę. Bez kolorków dam jakoś radę

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2008 - 12:52

Najlepszy bylby fishmark 320-480 z gpsem, gdyby to byl gps garmin... <_<

Gumo

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 sierpień 2008 - 13:07

No tak nie ma, jest fishmark z gpsem, albo jakieś kolorwe metroseksualne coś 642 gps.zobacze jak będę z kasą i jednego z nich wciagne. Humminbirda z braku kasy i tego co pisałeś że są do d... chyba odpuszczę z planów.

#14 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 14:54

Ciekawy jestem co za model Humminbirda byl talki felerny ? Od roku jestem posiadaczem Humminbirda 565 (cena okolo $200 w Stanach) i jestem z niej zadowolony, latwa w obsludze, czytelna, nigdy nie gubiaca sygnalu, nawet gdy plyne z pelna predkoscia (lodka 16 stop, silnik 90 KM) zlego slowa nie moge powiedziec o Humminbird.

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 17:35

Gumo - uważasz ze warto kupować z kolorowym wyświetlaczem??

Ja nie Gumo, ale...
Jesli nie portable i mialby ekran wiekszy niz 5 cali oraz porzadna rozdzielczosc - tak. Tylko ze to kosztuje powazne pieniadze nawet w USA. Poniewaz lowisz tam, gdzie sa ryby, to jesli dysponujesz funduszami - kup.
Widzialem Lowrance kolorowy, 5 cali, rozdzielczosc jak podajesz - zawracanie glowy.
Jest jeszcze mozliwosc ciagniecia mapy uniwersalnej (Google Earth?) pod ozi-explorera i kalibracja na miejscu...na male akweny obleci. A jesli jeszcze jest batymetria, można pobawic sie Photoshopem...(drugi powód dlaczego echo kolorowe). Ale to jest troche rzezba.


#16 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:55

Czy ktoś z forumowiczów posiada Fishmark 320 lub 480?
Czy odczuwalna jest różnica jezeli chodzi o rozdzielczosc?
czy lepiej mieć sonar na przyssawce czy na takim pałąku z gąbczastą rączką? :wacko:

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 wrzesień 2008 - 22:01

Trochę tak, ale nie do końca :mellow:
320 DA SIĘ, ale jak się ją ma po 480 to trochę brakuje...
choć to naprawdę jedynie różnica kilku pixelków, myślę że od strony użytkowej a nie dziwnych psychoz które mam różnicy nie ma :mellow:

Bramka nr 3 - zamontowany na stałe :D

#18 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:29

Jeżeli masz łódkę o niezniszczonej za bardzo powłoce przyssawka trzyma się bardzo dobrze.Taki zastaw dobrze się pakuje w cuver,minusem jest jej montaż w zimnej,póżnojesiennej wodzie :D
Z metalowym uchwytem jest więcej problemów transportowych,ale za to suchy montaż. :mellow:
Jeżeli wkleisz czujnik w dno łodzi to zostaje on na stałe i echo traci mobilność.Chyba że masz dwa czujniki :unsure:

#19 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 wrzesień 2008 - 15:55

Fish a Ty na jakim echu smigasz?


#20 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 15 wrzesień 2008 - 20:51

Ma 5 lat,pewnie już niedostępne.
EAGLE Trifinder 2.Ma trzy stożki penetrację 150stopni i odróżnia po której stronie łodzi jest ryba B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych