Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis kołowrotków w Warszawie

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 wrzesień 2006 - 14:31

Tak sobie myślę, że byłby to fajny temat na artykulik z duuużą ilością zdjęć dla kogoś doświadczonego w temacie.
Sam mam duże obawy przed rozbieraniem moich kręciołków.

Może naczelny złoży zapotrzebowanie na taki tekst?!?

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 wrzesień 2006 - 15:10

Chętnie tylko ... kto podejmie się tego zadania. Osobiście multiplikatory już konserwuję sam. Przyroda mnie do tego zmusiła :D

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 wrzesień 2006 - 15:12

Coś znalazłem na WCWI
http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=vie w&id=1445&Itemid=105

#24 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 wrzesień 2006 - 21:32

Jako że dzisiaj walczyłem ze swoim kołowrotkiem i prawie wygrałem mam PYTANIE DO UŻYTKOWNIKÓW KOŁOWROTKA TICA WERSJA GC obojętnie jaka byle żeby miał tylny hamulec:czy jak kręcicie hamulcem to śrubka którą jest ten hamulec przykręcony też się kręci??

#25 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 wrzesień 2006 - 07:38

Odnośnie tej Ticy GC (czy tam GD). Hamulec jest w nich totalnie zkaszaniony. Sam taką posiadam i o ile mechanizm jest solidny i dobrze spasowany (naprawdę katuję go już ze 4-ry lata) to hamulec jest najzwyczajnym bublem. W moim kołowrocie najpierw zepsuł się hamulec walki (próbowałem go naprawić, ale stwierdziłem, że się nie da). Później zaszwankował hamulec główny (działa tak jakby go prawie wcale nie było). No i bym zapomniał, śruba obraca się razem z pokrętłem :wacko: .

#26 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 wrzesień 2006 - 08:20

Dzięki za odpowiedź,wczoraj jak złożylem kołowrotek to hamulec walki też nie działał,ale udało mi sie go odpowiednio ustawić ;)
I teraz wszystko pięknie gra :mellow:

#27 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 13 wrzesień 2006 - 09:22

Fiu fiu, kolega manualny - moze na zegarmistrza? :lol: A powaznie to chapeau-bas!

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2006 - 12:24

jest to facet wykształcony w tym kierunku - zanim zajął się zawodowo serwisem kołowrotków zajmował się mechaniką precyzyjną m.inn. w zakładach VIS

Pamietam go jeszcze z czasow Mavero, nieslychanie klotliwy gosc,z gatunku tych co to wszystko wiedza najlepiej i w zwiazku z tym traktuja rozmowce jak idiote...
Wowczas tlumaczyl takiemu jednemu Adiunktowi z wyksztalceniem mechanicznym zawilosci budowy kolowrotkow Shimano...nie zapomne chyba do konca zycia miny pana Adiunkta... :lol:

Z istotnych rzeczy dla kogos, kto chce naprawic kolowrotek....pamietam, ze na wymiane polamanych kablakow w 2óch Shimanach czekalem w Mavero(przez rzeczonego specjaliste) prawie pol roku (!). Nie pamietam, czy skonczylo sie na tym, ze zostaly wymienione czy wymoglem wydanie z magazynu kablakow i zmienilem sam.

Reasumujac serwis kolowrotkow w Polsce lezy i kwiczy. Pol biedy, jak chodzi o przesmarowanie, wtedy raczej sobie sam przesmaruje (nabylem odpowiedni smar w US, bo nawet tego w porzadnym gatunku u nas nie ma), gorzej jezeli cos sie zepsuje, wtedy naprawde nie wiem co robic...
Gumo
p.s.Po tamtych wydarzeniach, scisle zwiazanych ze sprzetem Shimano nie kupilem juz nic tej firmy.
I jak reka odjal...to byly ostatnie naprawy, jakich dokonalem w kolowrotkach... :mellow:


#29 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2006 - 15:51

Istnieje możliwość napraw/przeglądu kołowrotka w sklepie U Zbyszka na Deotymy. No, ale o tym to już najlepiej napisze Slavecky... <_<


No to ja może nie będę popularny bo pochwalę Salara, @ razy zreanimowali mi pięknie kij DAIWY, który służy mi do dzisiaj.
Zrealimowali również Regala Daiwy którego zniszczył mi Lolek Świdlicki w sklepie u Zbyszka. Widziałe też niektóre blanki Batsona uzbrojone Salarze (do kupienia) i wyglądały oraz leżały w dłoni bardzo dobrze a ceną przebijały np. Matuszewskiego
Co do Leonarda - świetnie naprawia wędki (wymienił mi złamaną szczytówkę w legendarnym Byronie Senso Spin) wędka wygląda nawet lepiej niż przedtem i równie dobrze mi służy.
Problem to to że leonard jest straznie nieterminowy a kołwrotki naprawia po macoszemu :(
S.


#30 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2006 - 19:18

Dziwię się niektórym komentarzom dotyczącym serwisu na Waliców. Może te niepochlebne opinie tyczą się tylko naprawy kołowrotków. Może kiedyś było tam lepiej. Ja tam reperowałem raz tylko, wędkę. Niby nic wielkiego - zwykłego teleskopa, ale zrobiono mi go od ręki. Znaleziono przy okazji jakiś kapsel ponieważ oryginalny zgubiłem, musiał się odkręcić.

#31 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 12:07

Ja nic do Salara nie mam. Poniewaz naprawili mi tam szczytowke w Daiwie Wisher Spinning, noge powiedziec ze nawet dobrze wykonali swoja robote. Co do kołowrotkow to nie wiem jak naprawiaja bo u nich nigdy nienaprawialem.

Pozdrawiam
Slider <_<

#32 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 12:24

SALAR prosze omijac szerokim łukiem ,wysłałem tam raz kołowrotek(z braku czasu na włąsnoreczna konserwę) abu Suveran ,i po ich serwisie kolowrotek za 1000zł chodził jak bazarowa masuwa,nawalili do niego tyle towotu że az cięzko było krecić,musiałem sam go od nowa konserwować,radze wszystkim samemu konserwowac kolowrotki w necie mozna znaleść schematy budowy niemal kazdego kolowrotka nawet starych modeli,w takich AMATORSKICH serwisach nie dba sie o cudza własność,generalnie serwisy w Polsce stoja na niskim poziomie,kiesyś zadzwiniłem do serwisu shimano bo zgubiłem tarcze teflonowe w hamolcu tylnym,powiedzieli ze mozna włozyć tam wycieta z plastikowej butelki podkładkę,bo oni tak robią,poprostu żenujący profesjonalizm :wacko:
:angry:
pozdrawiam hasior

#33 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 12:32

Przypomnialo mi sie ze znajomy dał tam kolowrotek do przegladu czekal na niego 3 miesiace i zaplacil 100zł :huh:, mowil ze po przegladzie tak samo dzialal :wacko: Słyszałem od kogos ze mozna unich kupic kolowrotki i wedki nieodebrane z napraw, i płaci sie tylko za naprawe takiego sprzetu.

Pozdrawiam
Slider <_<

#34 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 12:48

Jeszcze właściciel sklepu w głównej siedzibie PZW ma jakiś kontakt z gościem co naprawia sprzęt wędkarski.

Pozdrawiam
Slider <_<

#35 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 marzec 2007 - 13:08

hehe nieodebrane :lol: dobre
moj był za drogi by zrobic prezent serwisantom :lol:

ale faktycznie najwyzszych lotów w tym serwisie jest cennik :lol:
pozdro hasior


#36 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 13:16

Znajomy kupil w ten sposob chyba starego aero na czesci zapasowe

Pozdrawiam
Slider

#37 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 03 lipiec 2008 - 10:23

Pozwolę sobie odświeżyć temat....... Coś się zmieniło jeśli chodzi o serwis w Warszawie???? Oddawałem kilka razy jakieś stare kołowrotki do naprawy/konserwacji na Waliców, ale teraz przyznam, że się boję. A mam do przesmarowania Stradica, który się skąpał 2 razy i 2 razy po wysuszeniu zalałem go dołączoną oliwką Embarassed No i teraz po jakimś czasie zaczął inaczej pracować :wacko:

#38 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 03 lipiec 2008 - 15:03

Troche off topic, ale nie do konca - podobno swietny fachowiec jest w...Elblagu. Warto popytac Zanderixa o referencje.
W sumie wysylka w te i nazad nie zrujnuje jesli dzentelmen jest naprawde dobry :wacko:

#39 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 04 lipiec 2008 - 09:42

Jeśli chodzi o pana Jacka S.z Elbląga to już mam namiary. Znalazłem jednak kogoś w Warszawie kto swoje młynki konserwuje i zajmie się moimi też.

A może ktoś się orientuje jakie są wielkości łożyska w Stradiku FH 2500 a jakie w 4000?? Chodzi o te łożysko co się daje przy korbce przy prawej stronie. Podobno dodanie czy zamiana tego łożyska(nie orientuję się za bardzo bo wczoraj telefonicznie zostałem poinformowany, że to warto zrobić) wydłuża żywotność sprzętu.

I jeszcze jedno pytanko pozwolę sobie w tym wątku serwisowym: gdzie i czy dostanę oryginalną sprężynkę do kabłąka do ABU Cardinal C4 z 84 roku???

#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 lipiec 2008 - 10:03

Zakładam, że chodzi o wymianę łożyska podpierającego oś korbki z prawej strony - ze ślizgowego na toczne. Jak ma Ci to poprawić samopoczucie - tu wymień, może kołowrotek będzie odrobinę lżej się kręcił.

Ja osobiście, jeżeli łozysko ślizgowe nie jest uszkodzone - nie widzę specjalnie sensu takiej wymiany.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych