Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis kołowrotków w Warszawie

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 sierpień 2015 - 19:58

A to nie ten handlarz kryjący się pod loginem "ws42" na alledrogo?

Dokładnie :( .



#142 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 sierpień 2015 - 21:56

A ja dzisiaj z problemem byłem u Cobaltusa B) . Banalny problem którego nie zauważyłem :rolleyes:. Plecionka mi jeździ na szpuli.



#143 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 28 sierpień 2015 - 05:56

A ja dzisiaj z problemem byłem u Cobaltusa B) . Banalny problem którego nie zauważyłem :rolleyes:. Plecionka mi jeździ na szpuli.


Znaczy: nawój obraca się! :) Ach ta młodość :)
  • sacha i cyprys19 lubią to

#144 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 28 sierpień 2015 - 06:46

 Ach ta młodość :)

Raczej odwrotnie  :P wzrok już nie ten.



#145 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 sierpień 2015 - 07:22

Raczej odwrotnie :P wzrok już nie ten.


Zjechać "na dno", podkleić taśmą izolacyjną elektryczną, nawinąć od nowa i zapomnieć o problemie. :)
  • homax i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#146 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:52

Zjechać "na dno", podkleić taśmą izolacyjną elektryczną, nawinąć od nowa i zapomnieć o problemie. :)

Ewentualnie podwinąć 2m lub ile potrzeba grubszej żyłki..i zapomnieć o problemie :)


  • kostom63 i cyprys19 lubią to

#147 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 sierpień 2015 - 00:38

Ewentualnie podwinąć 2m lub ile potrzeba grubszej żyłki..i zapomnieć o problemie :)


Też używam tego patentu :-)

#148 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 05 wrzesień 2015 - 19:38

Kawałkiem taśmy izolacyjnej przykleić końcówkę do szpulki i nawijać- ja tak robię głównie w multikach bo w korbie nie miałem przypadku żeby mi się nawój ślizgał na szpuli

#149 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 październik 2015 - 14:29

polecam: Sławomir Zieliński

                532 510 800

               Żelazna 83/85, Warszawa

 

Osobiście i kilku moich kolegów serwisujemy u niego kołowrotki i jest OK. W pobliżu jest też Salar (ul. Waliców), ale to inna osoba!

 

Dobre opinie dotyczą napraw mocno używanych kręćków, czy również topowych kołowrotków w zakresie standardowego corocznego czyszczenia/smarowania ?


  • homax lubi to

#150 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 24 październik 2015 - 15:51

Skoro robił w Shimano/Normark to Stelkę udźwignie-a jeśli się nie podejmie,to przynajmniej nie będzie ściemniał...

p.Sławek na Żelaznej to wyjątkowo pozytywna i skromna osoba:rzadkość w tej profesji.


  • homax, sajdol1 i cyprys19 lubią to

#151 OFFLINE   Hubert77

Hubert77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 26 październik 2015 - 10:40

Ja mogę p. Sławka polecić. Naprawdę równy gość. Można zadzwonić wstępnie powiedzieć o co chodzi i się umówić. Przynajmniej po ewentualnych oględzinach uczciwie powie czy zrobi. Ostatnio wstawił mi łożysko w biomku (bo sam sobie nie mogłem poradzić) i nawet grosza nie wziął.


  • homax i cyprys19 lubią to

#152 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 29 październik 2015 - 13:45

Dobre opinie dotyczą napraw mocno używanych kręćków, czy również topowych kołowrotków w zakresie standardowego corocznego czyszczenia/smarowania ?

 

Facet jest po mechanice precyzyjnej więc nie boi się niczego!!! :) A poważnie to Stelle i Saltigi oddaję w jego ręce bez obaw (oprócz tej ostatniej Stelli, bo nie mam jej niestety/ na szczęście).  :)


  • cyprys19 lubi to

#153 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 listopad 2015 - 12:01



Dobre opinie dotyczą napraw mocno używanych kręćków, czy również topowych kołowrotków w zakresie standardowego corocznego czyszczenia/smarowania ?

P. SŁAWEK czyści i konserwuje mój sprzęt co sezon,już od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Za każdym razem kręcioły są wymyte i przesmarowane jak należy,do tego po każdym serwisie konsultuję w jakim są stanie i co ewentualnie naprawić,lub wymienić. Polecam ten serwis.

 

Użytkownik Woytec edytował ten post 23 grudzień 2015 - 21:10

  • homax lubi to

#154 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 22 grudzień 2015 - 20:49

Swego czasu do Pana Slawka trafiła moja Saltiga Game 3500. Naprawił ją, ale to co zrobił urąga słowu "naprawa". Kołowrotek odkupił ode mnie kolega i trafił z nim do Pana Józefa. Od tamtej pory faktycznie cieszy swą pracą właściciela. Mnie mniej, bo straciłem kupę kasy sprzedając za bezcen "naprawiony" za ciężkie pieniądze kołowrotek. I to są twarde fakty, a nie odczucia typu tego lubię, tamtego nie.
Moze moj przypadek był odosobniony i Pan Sławek to super fachowiec. 


  • Jozi lubi to

#155 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 grudzień 2015 - 21:15

 

a powiedz mi dlaczego zapłaciłeś  ""kupę kasy"" za coś co nie zostało zrobione...

To może ja dopowiem.

Uszkodzony suport z dwoma łożyskami z powodu rozkręcenia tego elementu od osi głównej,czego nie powinno się dokonywać ze względu na ustawienie fabryczne.

Suport razem z osią jest integralnym elementem i sprzedawany fabrycznie jest jako całość. I tu był brak elementarnej wiedzy ze strony serwisanta odnośnie postępowania z tym elementem. Wspomnę też że sama oś była krzywa. W takim stanie ten kołowrotek opuścił serwis,co w pózniejszym czasie zaowocowało uszkodzeniem wałka posuwu szpuli (worm shaft) i wodzika. I kołowrotek jak to określił właściciel stanął "dęba"  :wub: .

Są to rzeczy bardzo drogie u Daiwy i proszę się nie dziwić że ktoś musiał wydać trochę kasy aby doprowadzić kołowrotek do stanu fabrycznego.  


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 22 grudzień 2015 - 22:05

  • Jozi lubi to

#156 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 23 grudzień 2015 - 00:15

Zaciekawiło mnie stwierdzenie ,'że nie należy odkręcać osi od talerza'-w takim razie po co zaprojektowane łączenie śrubami zamiast odkuć z bloku?!



#157 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:10

Zaciekawiło mnie stwierdzenie ,'że nie należy odkręcać osi od talerza'-w takim razie po co zaprojektowane łączenie śrubami zamiast odkuć z bloku?!

http://www.sl-planet...ad/00058966.pdf - Daiwa Saltiga Game 3500

Nie "osi od talerza" tylko osi od suportu z łożyskami.  Element # 73 na schemacie.

 

Śruba którą jest to wszystko skręcane jest tylko dla fabryki.Jest ona zakręcona na specjalny klej i dodatkowo zapunktowana w tylnej części suportu.

To że jest nie oznacza że należy ją odkręcać,a gdy tak się stanie to naruszamy osiowość i już nigdy do niej nie wrócimy. Często po rozkręceniu i potem ponownej próbie przykręcenia z użyciem nadmiernej siły następuje pęknięcie podstawy suportu,a to już zdecydowanie zakłóca osiowość prowadzenia wodzika po wałku.   Efekt jest taki (w najlepszym przypadku),że cała oscylacja szwankuje co często doprowadza do uszkodzenia tego mechanizmu z konsekwencjami dość sporego wydatku na nowe części.

Takie samo rozwiązanie ma też Tournament Force 3000/3500


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 23 grudzień 2015 - 09:19


#158 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:34

Mnie, to zawsze zastanawiają skrajne opinie o Serwisantach, z czego to wynika ?

Jakkolwiek mogę się nie zgodzić z własnej upierdliwości z pewna filozofią / manierą pewnych osób, to jakbym powiedział, że np. Pan Józef nie zna się na robocie, to język by mi usechł :)

Ja każdemu daję kredyt zaufania, a pomyłka (z różnych względów) może się zapewne zdarzyć każdemu

 

Myślę, że bardzo ważne jest wiedzieć / rozumieć dlaczego coś działa tak czy inaczej i dlaczego właśnie tak zostało zaprojektowane, dlatego zastanawiam się ile/co Użytkownicy przemilczają przed Serwisantami, właśnie dlatego, że nie mają w/w wiedzy czy zrozumienia :)


  • Jozi, Józef Lesniak i Krzysiek184 lubią to

#159 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:44

Mnie, to zawsze zastanawiają skrajne opinie o Serwisantach, z czego to wynika ?

Jakkolwiek mogę się nie zgodzić z własnej upierdliwości z pewna filozofią / manierą pewnych osób, to jakbym powiedział, że np. Pan Józef nie zna się na robocie, to język by mi usechł :)

Ja każdemu daję kredyt zaufania, a pomyłka (z różnych względów) może się zapewne zdarzyć każdemu

 

Myślę, że bardzo ważne jest wiedzieć / rozumieć dlaczego coś działa tak czy inaczej i dlaczego właśnie tak zostało zaprojektowane, dlatego zastanawiam się ile/co Użytkownicy przemilczają przed Serwisantami, właśnie dlatego, że nie mają w/w wiedzy czy zrozumienia :)

 

pomyłka ludzka rzecz, nie mylą się ci którzy nic nie robią :) dla mnie zastanawiający jest brak szacunku do klienta wśród serwisantów i wmawianie ,że czarne jest białe ;) niektórzy mają problemy z przyznaniem się do strzelenia kalafiora i lubią używać zwrotu (ułoży się, dotrze się)



#160 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:04

http://www.sl-planet...ad/00058966.pdf

#73 (oscillating slider)-ślizgacz oscylacji,dokręcony z użyciem 'Loctite'. Szczerze wątpię by był dodatkowo punktowany?! 

Po przypadkowym upuszczeniu kołowrotka lub innym uderzeniu w szpulę element ten potrafi pęknąć!! i wtedy trzeba go wymienić...

BTW niszcząc zagnieceniem gwint lub urywając śrubkę?? 

 

Czysto hipotetycznie.

Jeżeli zdarzyło się np nieświadome uderzenie(w transporcie czy magazynku) to kontuzja nie powstała wskutek 'błędu serwisanta' i całe obwinianie(w czym niestety jesteśmy mistrzami B) ) nie powinno mieć miejsca.

P.Sławka z Żelaznej znam osobiście ma łagodną naturę i precyzyjne ręce(nie dowierzam,by przeciągnął moment dokręcenia śruby) dlatego pozwoliłem sobie przypadek nieco głębiej przeanalizować.

 

'To że jest nie oznacza że należy ją odkręcać,a gdy tak się stanie to naruszamy osiowość i już nigdy do niej nie wrócimy.'

Turka jeszcze nie rozkręcałem,ale zwykle projektowane połączenia wykluczają możliwość błędnego montażu,

inaczej nie dałoby się nic złożyć.Jak kupię to dokładnie pod lupą obejrzę łączenia #73.


Użytkownik klim edytował ten post 23 grudzień 2015 - 12:22

  • cyprys19 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych