Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kreta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 13 luty 2014 - 19:39

Chcialem zapytac o info co i jak mozna polowic na Krecie (polnocna strona wyspy) w polowie sierpnia. Najbardziej interesuje mnie lowienie z brzegu ale otwarta woda tez nie pogardze. Jesli ktos byl i lowil prosze o kilka slow. Z gory dziekuje.

Użytkownik Darecki72 edytował ten post 13 luty 2014 - 20:03


#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 luty 2014 - 19:42

Też chętnie posłucham wskazówek :) .


  • popper lubi to

#3 OFFLINE   niktważny

niktważny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 luty 2014 - 21:28

Byłem rok temu na Krecie ale nie brałem kijów. Z tego co się dowiedziałem u miejscowych to łowili pod wieczór na ślimaki, które można znaleźć pod kamieniami lub chleb.



#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 luty 2014 - 21:36

W Salonikach podglądałem gości, łowiących w porcie. Wędki.....hmmm mieli takie zwijadła, wielkości sporych talerzyków deserowych.

Łowili "z ręki". Efektów nie dane mi było obejrzeć.

Ciekawostka.

W wędkarskim sklepie całkiem bogata oferta woblerów Salmo, tylko... przelicznik z eurosów koszmarny :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 13 luty 2014 - 21:37


#5 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 luty 2014 - 22:34

Jedyne ryby jakie tam widziałem są na filmiku :D

 

 

Nie będą pewnie ładnie walczyły, ale jak ładnie za to wyjdą na fotkach :)



#6 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2014 - 22:39

Chcialem zapytac o info co i jak mozna polowic na Krecie (polnocna strona wyspy) w polowie sierpnia. Najbardziej interesuje mnie lowienie z brzegu ale otwarta woda tez nie pogardze. Jesli ktos byl i lowil prosze o kilka slow. Z gory dziekuje.


Ja to bym tam polował na "Foki" :)
  • ...not here lubi to

#7 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 luty 2014 - 22:46

Ja to bym tam polował na "Foki" :)

Chyba że mają własne "foczki", wtedy za rozglądanie się za innymi mogą im "foczki" wędki połamać.


  • ...not here i korol lubią to

#8 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 14 luty 2014 - 03:32

Panowie sugerujecie zeby nie brac drzewa do lasu? :D  Faktycznie, moze szkoda zeby zonka sprawdzala wytrzymalosc kija i mojej glowy :)  chociaz popatrzyc bez wiszacego jezora zawsze mozna (o ile sie da) :rolleyes: . Bede te "foczki" mial na uwadze skoro tak polecacie.

Poszukalem troche na anglojezycznych forach na temat wedkowania na tej wyspie no i tak jak sie spodziewalem rewelacji nie ma, przy brzegu jedynie mozna liczyc na europejska baracude -niestety wielkoscia nie poraza , jest zdecydowanie mniejsza od tych z bardziej cieplejszych wod. (jakis angol lowil je tam na ..slidera12)

Sa amber jacky tyle ze to ryba bardziej otwartej wody. 

Nie nastawiam sie tam na jakies powazne lowy, raczej luzik i jedyne zastanawiam sie czy zabrac jedna czy dwie wedki (spina do 1 oz. oraz surf spina troche mocniejszego- obydwa travelki) . Przynety tez tylko sztuczne)



#9 OFFLINE   Mirek82

Mirek82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 14 luty 2014 - 21:55

Ja byłem na krecie 2 lata temu byłęm na kilku plażach i największe ryby widziałem na plaży Vai największe miały ok 1 kg i były kilku gatunków . Nie daleko mojego hotelu było biuro turystyczne tam wypad na ryby kosztował coś koło 30 eu



#10 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 16 luty 2014 - 12:26

Amberjacka (gr. magiatiko) i dentexa (synagrida) można złowić z brzegu, warunek to odpowiednia metoda i miejsce.
Łowisko powinno mieć głebokość przynajmniej 20-30 m, czyli skalisty brzeg stromo opadający, przynęta to metalowe pilkery o wadze 30-90 g uzbrojone w assist hook, metoda shore jigging. Na yt jest trochę filmów jak łowić tą metodą.
Ze spinningiem i woblerami o długości kilkunastu cm i wadze 20-30 g można zapolować na palamidę (sarda sarda), najlepiej ze skał wchodzących w morze czy pirsów, falochronów itp. W nocy na płytkie zatoczki i w okolice portów wpływają lutsosy, ryba podobna do barrakudy. Na lutsosa najlepszą przynętą są długie 17-20 cm i wąskie woblery w jasnych kolorach.
Na gumy i mniejsze wobki można połowić sargusy itp.
Zaleca się dość szybko prowadzić przynętę, sam początkowo łowiłem podobnie jak trocie w Bałtyku i greccy znajomi zwracali mi uwagę, że w ten sposób niewiele złowię. Podobno ma to związek z przejrzystością wody, faktycznie zacząłem łowić skuteczniej.
Na wędkowanie w morzu z brzegu w Grecji nie jest wymagane zezwolenie, należy je wykupić jeżeli chcemy wędkować z łodzi.

Użytkownik marek0l edytował ten post 16 luty 2014 - 12:28

  • ...not here i korol lubią to

#11 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 luty 2014 - 02:26

W koncu cos konkretnego, wielkie dzieki Marku. Nurtowaly mnie fotki z amberjackami robione wlasnie z brzegu, teraz juz wiem wiecej.  :)

Czy sierpien jest dobrym miesiacem na ryby o ktorych wspomniales?

Widze ze Grecki "Regulamin wedkarski" jest taki sam jak Meksykanski. B)



#12 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 17 luty 2014 - 22:06

Sierpień jest dobrym miesiącem na wspomniane gatunki.
  • krokop lubi to

#13 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 17 luty 2014 - 23:40

W Grecji nie łowiłem ale dużo nurkowałem.Dla odmiany wez ze sobą w płetwy,maskę z rurką i popływaj.Najlepsze miejsca znajdziesz w okolicach Litochoro.



#14 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 18 luty 2014 - 04:58

Sierpień jest dobrym miesiącem na wspomniane gatunki.

:rolleyes:



#15 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 18 luty 2014 - 05:22

W Grecji nie łowiłem ale dużo nurkowałem.Dla odmiany wez ze sobą w płetwy,maskę z rurką i popływaj.Najlepsze miejsca znajdziesz w okolicach Litochoro.

Ja bede tylko na Krecie. Slone cieple wody maja to do siebie ze czesto mozna polaczyc wedkowanie z nurkowaniem i tak tez zamierzam zrobic na tej wyspie chociaz zdaje sobie sprawe ze fauna i flora chyba bedzie troszke ubozsza od tej ktora widzialem w m. Czerwonym czy Karaibach, ale zawsze to nowe doswiadczenie.



#16 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 11 lipiec 2014 - 23:32

Witam , podepnę się do tematu , wybieram się na dniach w tamte strony na urlop, jaki zestaw spinningowy warto tam zabrać ? Jakie wielkości przynęty i kolory z woblerów , błystek , gumek , co polecacie ?

Myślę nad spinningiem 2,90m 7-21g i kręciołkiem w wersji salt water 3000 i żyłką 0.20mm


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 11 lipiec 2014 - 23:40


#17 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 lipiec 2014 - 10:38

Napiszcie koniecznie potem jak wyniki! Ja na Kretę nigdy nie zabrałem sprzętu, ale gdziekolwiek nie pojadę nie mogę się oprzeć żeby nie poprzyglądać się miejscowym wędkarzom. Najwięcej zawsze można ich spotkać w portach. Przykładowo w porcie w Chanii widziałem wielu starszych Greków ze sprzętem, przy którym stare ruskie teleskopy to wędkarski hi-tech. Nie widziałem nikogo spiningującego, ale jakiegoś drapieżnika rozganiającego drobnicę wypatrzyłem.

 

Wątek mnie interesuje, bo od zeszłego roku postanowiłem próbować łączyć wszystkie rodzinne wyjazdy nad ciepłe morza z chociaż odrobiną wędkowania, tak bez spinki, 1h dziennie, z brzegu, niedaleko od hotelu. Widzę, że nie tylko ja tak kombinuję :) Okazuje się jednak, że odpowiednich miejsc nie jest wcale zbyt wiele. Trudno jest o miejsca, w których ładna, długa i bezpieczna plaża (dla żony i dziecka) sąsiaduje bezpośrednio ze skałami i głęboką wodą (dla mnie i ryb). Myślę, że warto byłoby otworzyć osobny wątek, w którym zbieralibyśmy informację o takich miejscówkach.  



#18 OFFLINE   jeżyna

jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 12 lipiec 2014 - 11:43

jeśli chodzi o ryby które występują na Krecie to są tam z pewnością m.in. labraksy, cefale, barweny, mureny i parę gatunków okoniowatych które Grecy nazywają perca.

Piszę tylko o tych gatunkach które widziałem tam osobiście i zidentyfikowałem. Z tego grona drapieżnikami są z pewnością labraks i murena. Sam nie wędkowałem, ale wydaje mi się że na spinning jest największa szansa w wypadku labraksa.



#19 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 lipiec 2014 - 19:10

Ryby było widać bardziej przy skałach lub w porcie.Siedzą miejscowi ale jakiegoś szału nie widziałem w połowach.Jak byłem na plaży od czasu do czasu chyba labraksy się zapuszczały za drobnicą.Na spinning pewnie byłoby dobre woblery boleniowe jak nic.



#20 OFFLINE   Raczej

Raczej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:19

Panowie podpinam się pod temacik, ja wybieram się w połowie września na północne wybrzeże Krety w okolice Rethymno, z tym że planuję zabrać muchówkę, co to z tego będzie?  :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych