Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie z innej beczki ( mucha )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 09:37

Witam,

Nie wiem czy to dobry dział na cos takiego i czy wogole na j.pl mozna o to pytac, ale sprobuje ;)

Od kilku miesiecy chodzi mi po głowie łowienie na muche :unsure:... wiem ze wielu z was łowi rybki w ten sposob i mam kilka pytań :
Jaki kołowrotek i wedka na poczatek?
Jakie muchy?
Jaki sznur?
Jakie wyposazenie dodatkowe ?

Bedę łowił ( probował ) w Warcie wiec szału z rybami nie bedzie , ale nie wykluczam wyjazdow na łowiska bardziej muchowe
Może sprobuje połowu szczupaka na muszki,ale to juz po pierszym wtajemniczeniu.

Wlasnie co do miejsca ktorym przedewszystkim bedzie rzeka Warta to czy wg was mucha bedzie dobrym pomysłem ? :unsure:

Prosze o odpowiedz na forum lub na priv.

Jesli ten temat jest nie na miejscu prosze admina prosze o przeniesienie tego wątku do innego działu ewentualnie o usuniecie go. :unsure: :D

Pzdr

#2 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:16

Cześć
Co prawda guru nie jestem ale może ułatwię innym odpowiedz na Twoje pytanie
Napisz jakie ryby chcesz łapać (gatunek, przewidywana wielkość) oraz czy więcej będziesz łowił na suchą, nimfę czy streamera
Osobiście nie bardzo sobię wyobrażam łowienie jednym kijem szczupaka na streamera i np; polowanie na jazie z suchą
Resztę dupereli czyli sprzętu dodatkowego zdeterminuje twój początkowy wybór

#3 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:44

Dokładnie , jak napisał Jajakub, musisz zastanowić się jakie ryby i w jaki sposób chcesz łowić na początku,to wpłynie na dobór sprzetu czyli klasy ( ciężaru) sznura i całej reszty do tego (kij, kołowrotek..) Ja zakładam że będziesz chciał na początku zacząć od jazio-kleni na suchą, czyli zestaw w klasie 5 lub 6. Do tego dobierzesz sobie linkę pływającą typu WF, dobre są tanie modele Scientific Anglers Air Cel za 99zł, kołowrotek nie musi być drogi, jakiś model na początek do 100 zł możesz kupić . Jedynie w kij warto odrobinkę zainwestować bo od tego będzie zależało czy bedzie ci sie dobrze i łatwo rzucało czy też nie i zniechęcisz się po pierwszych próbach....
Dobór much będzie zależał od tego na jakie ryby i w jakich miejscach będziesz chciał łowić....

Jak będziesz miał więcej pytań to zadzwoń po prostu do mnie, za dużo pisania by było

Pozdr

#4 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:44

Jajakub jesli chodzi o połowy szczupaka to oczywiscie nie mam zamiaru tego robic ta samą wedka ktora bede łowił jazie, klenie, wzdregi...


Wiec jesli chodzi o gatunki to te 3 wyzej wymienione beda celem moich muchowych wypraw.
Jesli chodzi o wybór - sucha, mokra czy streamer to z tego co poczytałem to sprobuje suchej... ;)

Pzdr

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 11:41

Witam,

Skontaktuj sie z Romkiem Pietrzakiem. Najlepiej doradzi ci jak sie zabrac za warciane rybki. On i jego koledzy lapia tam na muche.

Z moich doswiadczen sugerowal bym zainwestowanie w wedke i sznur. Na prawde sie oplaca. Rzuty od poczatku sa duzo latwiejsze i dluzsze.

Podaj najlepiej jaki przedzial cenowy cie interesuje.

Pozdrawiam,

Bujo



#6 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 13:17

Bujo jesli chodzi o przedział cenowy to trudno powiedziec..
na poczatek mysle ze szalenstw zadnych nie potrzebuje wiec na wedke+ kołowrotek jakies 150-200 pln no i sznur,muchy kolejna kaska...


Nie mam pojecia o sznurach, muchach itd. ale BARDZO chciałbym połowic na muche...jest opcja ze mi nie podejdzie ten sposob i cała na iwestycja bedzie psu na bude,wiec tak jak wspomniałem nie chcialbym sie angazowac finansowo w znaczacy sposob..przynajmniej na poczatku..bo jak mnie wezmie to bedzie nastepne szaleństwo :lol:

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 13:25

Witam,

http://www.harrisspo...x?ModelID=15683

Mysle ze 9'6'' #6/#7 byla by idealna na Warte. Koledzy zamowili sobie takie zestawy do Szwecji i sa zadowoleni z tego co wiem.

Mysle ze szczegolnie przy tym kursie funta jest to minimum jakie musisz wydac.

Pozdrawiam,

Bujo

#8 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 21 lipiec 2008 - 17:41

Zacznij od suchej muchy. Łowienie szczupaków to duże muchy, co za tym idzie mocniejszy kij, kołowrotek o większej pojemności, często specjalistyczna linka- półśrodki w tym wypadku powodują, że łowienie nie jest przyjemnością.
Do suchej(nimfę i mokrą też obskoczysz) na niziny wystarczy Ci kij 4/5 9' (Konger WC, Team Dragon, czarny LOOP lub inna wędka z drugiej ręki, polecam komis FF), dobra linka ( Cortland, SA, RIO-ja optuję za DT, była dyskusja już na forum DT czy WF?- koledzy są skażeni spinningowo :D) i jakiś kołowrotek. Najwięcej kasy wydaj na wędkę i linkę, kołowrotek nie może zakleszczać linki- reszta jest mniej istotna. Łam kija.

#9 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 17:54

Wielkie Dzieki dla Was !!!

Wlasnie dlatego nie chciałem łazic po forach muchowych z tym tematem bo na j.pl jest wielu konkretnych ludzi ktorzy zawsze pomogą... ;)
ale miodem zaleciało...hehehe


pozdrowionka

PS Daniel jutro do Ciebie zadzwonie z paroma pytaniami. :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych