Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 27 styczeń 2006 - 15:09

Witam.
Mam pytanie z kategorii kolory , co robicie by wasze gumy z bialych nie zrobily sie zolte , oprocz trzymania odpowiednich kolorow przegrodkach macie jeszcze inne swoje patenty ?
Pozdrawiam
wzrd

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2006 - 15:14

Ja trzymam gumy w tych samych kolorach w woreczkach foliowych do ktorych dodatkowo wkraplam troche tlustego atraktora o zapachu tranu. Nawet nie chodzi o to ze wierze w atraktor tylko takie tluste latwiej mi sie wyjmuje.
I nie zolkna.

Z drugiej strony, takie brudne kolory sa czesto najskuteczniejsze, i zdarza mi sie iz czasami rzucam do jednej przegrodki dwa rozne kolory liczac na nietypowy mix :D

#3 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2006 - 16:30

U mnie też większa ilość gum tego samego rodzaju czeka w woreczku zamknięta w szafie.Ale też nie chomikuje wielu rodzaji.Tylko podstawowe wzory.W końcu jest taki wybór i tyle sklepów że nie ma sensu odkładanie na zapas.To warunki atmosferyczne (słońce,woda)sprawiają że guma zmienia kolor wysycha.Reasumując - woreczki trzymane w zamkniętym,ciemnym pudełku bądź torebce.

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2006 - 16:57

Ja to gumki trzymam w różnych pudełkach. W przegródkach mam różne typy ale takiego samego koloru. Żółte, z żółtymi twisterami, żółte rippery, z żółtymi ripperami. Nie stosuję woreczków, nie mam też większych zapasów. Wszystko w kilku pudełkach. A ... i jeszcze jedno. Duże gumy mam w jednym pudełku, a mniejsze w innym pudełku. Często jest tak, że później, przed wyjazdem na ryby przeglądam pudła i robię jedno - specjalnie na wyjazd (dobór do łowiska, a przede wszystkim gatunku ryby).

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2006 - 17:21

Nic nowego nie wniosę, silikonowe przynęty również trzymam w pudełkach, posegregowane kolorami.
Woreczki strunowe stosuję do paproszków.
Jakiś czas temu zakupiłem niewielki zapas paproszków, przeleżały troszkę w pudełku. I okazało się, że stały się twarde, nie pracują :wacko: . Cały zapas zagotowałem, seledynowe, fioletowe, białe i inne razem wrzuciłem do garnka, zalałem wodą, i zagotowałem. Stały się mętne, wyblakłe i bardzo miękkie ;) i ... bardzo nietrwałe :wacko: . Okonie zajadały się nimi. :mellow:


#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2006 - 18:27

Cześć Jarkowal, witam na forum i zapraszam do dalszej wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam serdecznie
Remek

#7 OFFLINE   Pedros

Pedros

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaZąbki

Napisano 27 styczeń 2006 - 18:53

Ja swoje przynęty trzymam posegregowane kolarami.
Czasami robię eksperymenty i kombinuję z połączeniem różnych gum w jednych torebkach.
Czasami przynosi to niesamowite efekty kolorystyczne (czytaj wyniki nad wodą), tak jak pisał Friko.
Zaletą tego mieszania jest też taka, że nikt nie ma takiej gumy jak Ty i jesteś poprostu ORYGINAŁ .

#8 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2006 - 20:15

Ech przepraszam nawet się nie przywitałem. Embarassed

Witam, zatem wszystkich użytkowników Jerkbait, myślę, że również moje doświadczenia będą pomocne w kształtowaniu tego portalu.

Pozdrawiam
Jarokowal


#9 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 27 styczeń 2006 - 20:38

cześć Jarek

My się już znamy, dobrze że jesteś z nami, brać jerkbait'a się powiększa.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 28 styczeń 2006 - 12:29

Podobnie jak koledzy wyzej, w pudełeczkach trzymam, kiedyś eksperymentowałem i wszedł mi kolor kaczego ch*** okonie ochoczo bardzo w to biły :D(perła do czerwonych), a i jeszcze perła do seledynów.

#11 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 28 styczeń 2006 - 12:33

Podobnie jak koledzy wyzej, w pudełeczkach trzymam, kiedyś eksperymentowałem i wszedł mi kolor kaczego ch*** okonie ochoczo bardzo w to biły :D(perła do czerwonych), a i jeszcze perła do seledynów.

Michumm jakie rozmiary gumek masz na okonie , bo ja posiadam 5 cm. Manns'owskie



#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2006 - 13:56

Kolory?
Byl czas, kiedy w gazetach wedkarskich lansowano potrzebe posiadania fafnastu kolorow i fafdziesieciu wielkosci. Mysle, ze oparlem sie w sumie temu podejsciu bo staram sie gumy miec w paru podst. kolorach.
Raz tylko kupilem 3kolorowe Kalinsy.
Gum nazbieralo mi sie pare i trzymam je roznie, od duzych pudel PP, poprzez kasety na rolki filmu fot(moj pomysl) do roznej masci workow foliowych. Podstawy to segregacja kolorami i wzgledna dbalosc o brak deformacji(czego nie rozumieja niektore sklepy wtlaczajac gumy do malych torebek)
Staram sie nie mixowac kolorow,zeby nie przyszedl mi do glowy pomysl z posiadaniem wlasnie tych fafnastu kolorow, moim zdaniem zabiera to czas nad woda...jestem zwolennikiem, ze to raczej wielkosc jest czynnikiem najwazniejszym, decydujacym o ataku ryby..
Gumo

#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2006 - 17:35

@Jarokowal,
witaj na naszym forum. Zapraszam do wymiany doświadczeń. :D


@Wizard,
podobnie jak koledzy segreguję gumy w pudełkach. Każdy kolor (odcień) trzymam w innej przegródce. Uważam, że tak jest najlpiej posegregowane.
Należy jednak pamiętać, że niektóre pudła rozpuszczają gumy i warto to sprawdzić przez zakupem.
Niektóre gumy trzymam także w torebkach strunowych. Najczęściej są to zapasowe gumy lub takie, które strasznie farbują.

#14 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 28 styczeń 2006 - 18:13

@wizard

Jeśli nie jest to wiosna to moim arsenałem są 7-9 cm Predatory Mann'sa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych