Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najczulsze blanki

blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 luty 2014 - 10:22

Tak wychodowany palec trzeba ustabilizować podciśnieniowo żywicą epoksydową a następnie obrobić na kształt stożka w celu stworzenia tuby rezonansowej i wypalić żeby się dobrze " usieciowił "

#202 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 22 luty 2014 - 11:44

Zamiast hodować palec lepiej łowić 30 letnią Garminą i Rexem bo nie ma różnicy. A jak jest to i tak zbyteczna
  • russian80 i Wagner lubią to

#203 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 22 luty 2014 - 11:47

Dobrze zbudowana wędka będzie wzmacniała przekaz bardziej niż sama żyłka połączona z dłonią odbiorcy.

Z drugiej strony w całej tej dyskusji pomijany jest aspekt moralny :rolleyes: .Czy zbrojmistrz ma prawo decydować o tym co czuje druga osoba , czy powinien budować wędkę wzmacniające doznania . Jeżeli takie narzędzie trafi na osobę wrażliwą , niedostosowaną czy będzie mógł spokojnie żyć z konsekwencjami swojego dzieła -zbudowanego skądinąd tylko z powodu niskich pobudek jak chęć stworzenia przedmiotu użytkowego . Czy twórca dynamitu zastanawiał się nad skutkami swojego wynalazku ….

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#204 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 13:26

 

Z drugiej strony w całej tej dyskusji pomijany jest aspekt moralny :rolleyes: .Czy zbrojmistrz ma prawo decydować o tym co czuje druga osoba , czy powinien budować wędkę wzmacniające doznania . Jeżeli takie narzędzie trafi na osobę wrażliwą , niedostosowaną czy będzie mógł spokojnie żyć z konsekwencjami swojego dzieła -zbudowanego skądinąd tylko z powodu niskich pobudek jak chęć stworzenia przedmiotu użytkowego . Czy twórca dynamitu zastanawiał się nad skutkami swojego wynalazku ….

Edytuję i pozostawię bez komentarza. Zatkało mnie i poniosło :)
 


Użytkownik Wagner edytował ten post 22 luty 2014 - 16:31


#205 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 luty 2014 - 14:55

Rozumiem twoje rozterki Lukaszu.
Wszak nie nie należy poprawiać dzieł Pana.
Niestety. Wszystkie przedmioty które stworzył człowiek są w jakimś sensie protezami jego niedoskonałości.
Komputery , okulary , telefony , samochody , nauka , sztuka , medycyna i wszystko inne są próbami poprawienia efektów " wielkiego projektu ".
Jeżeli jednak nadal dręczące cię wyrzuty sumienia , to możesz je uspokoić ustanawiając wzorem przytoczonego przez ciebie wynalazcy, nagrodę dla etycznych wędkarzy , którzy mimo absurdalnej czułości swych wędek nie powodują szkód w globalnym ekosystemie.
Niech ta nagroda nazywa się :
" Pokojowa Nagroda Masiaka "
Będzie ją co roku przyznawała Kapituła wyłoniona spośród userów Jerkbaita.
Niniejszym Ja zgłaszam Swoją kandydaturę na laureata pierwszej edycji tej nagrody.
O szczegółach dotyczących samej nagrody możemy pogadać na priv.
  • popper lubi to

#206 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 16:06

he he, Łukasz 'you made my day' ;)

ale jak widac nie wszyscy wychwycili ironię
  • Łukasz Masiak lubi to

#207 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 luty 2014 - 16:22

Ja wychwyciłem.
Po prostu bawię się dalej ?

#208 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 22 luty 2014 - 16:23

Sam z sobą? Oj nieładnie...

#209 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 23 luty 2014 - 07:30

Dobrze zbudowana wędka będzie wzmacniała przekaz bardziej niż sama żyłka połączona z dłonią odbiorcy.

Z drugiej strony w całej tej dyskusji pomijany jest aspekt moralny :rolleyes: .Czy zbrojmistrz ma prawo decydować o tym co czuje druga osoba , czy powinien budować wędkę wzmacniające doznania . Jeżeli takie narzędzie trafi na osobę wrażliwą , niedostosowaną czy będzie mógł spokojnie żyć z konsekwencjami swojego dzieła -zbudowanego skądinąd tylko z powodu niskich pobudek jak chęć stworzenia przedmiotu użytkowego . Czy twórca dynamitu zastanawiał się nad skutkami swojego wynalazku ….

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

no dobrze jaki dynamit polecasz :) 



#210 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 23 luty 2014 - 08:26

Z treści, którą przeczytałem w tym wątku jasno wynika, że gdyby zapytać; które jabłko dostępne w Polsce jest najsłodsze, to spośród setek odmian jabłek dostępnych na naszym rynku, po bardzo długich dyskusjach, dysputach, wojnach, podjazdach, debatach i kilku komisjach śledczych, zwycięzcą, z całą pewnością i bez wątpienia okazałaby się gruszka Faworytka ( tak zwana Klapsa). Pochodząca oczywiście z pod Grójca, gdyż te z Lubelszczyzny "to już nie to samo".  Duże szanse miałaby również śliwka węgierka ale ze względu na pestkę ostatecznie zostałaby wykluczona.

 

Rozumiem, że o ile pytanie było dość proste to już odpowiedź taką nie jest. Gdybym miał pokusić się o odpowiedź to po pierwsze porównywałbym blanki/wędziska o podobnych parametrach mocy ( co z resztą sugeruje autor wątku w pierwszym poście), czyli UL z UL, L z L etc. Następnie podzieliłbym blanki/wędziska na dwie kategorie. Pierwsza to "czułość" w pokazywaniu opadu a druga to "czułość" w sygnalizowaniu brań dolnikiem ( czy jak tam kto woli kopniakiem). Teraz pozostałoby tylko wyrazić swoje odczucia i swoje zdanie na temat czułości poszczególnych blanków i wybranie tego najczulszego.

 

Jacek.


  • starydrwal, Negra i Del Toro lubią to

#211 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 luty 2014 - 11:50

Stawiam na Mirabelkę z nasypu



#212 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 23 luty 2014 - 15:46

Czułość w opadzie?..... oj @Jacosławie, komuś może  to się nie spodobać. Ale dobre stwierdzenie,tylko teraz trzeba by podzielić na poppingi,spinbassy,magbassy etc.etc. :)


Użytkownik kogut edytował ten post 23 luty 2014 - 15:47


#213 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 luty 2014 - 09:06

Tylko co jest wyznacznikiem czułości?

 

 

Stawiam na szept, a nie uderzenie pięścią ;)



#214 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:17

He, He, He...  :rolleyes:  

Mój znajomy ma chyba "wszystkie" najlepsze blanki, wędki, kręciołki, łódki, silniki itd.

Mimo tego nie łowi tyle ryb (czytaj sandaczy) ile by chciał. Czasem jeździmy razem, ale łowimy na swoich łódkach (nie lubię tłoku) i jak mówię "Andrzej ryba", słyszę "nie w......wiaj mnie" i odpływa w inne miejsce. Nie posiadam K2, Hersa, Elitki ale łowię dużo więcej ryb od niego (mam nadzieję że tego nigdy nie przeczyta). Mam wędki wielu firm, te szybkie i te wolniejsze, te bardziej "elektryczne" i te mniej. W moim przekonaniu, dużą rolę odgrywa prowadzenie przynęty, rzadko podbijam przynętę bardzo szybko i wiem, że spokojne podbijanie przynosi świetne efekty. Cała ta "demagogia" może trwać wiecznie i niczego nie sformułować, a ja mimo wiary w "elektryczność" mojej wędki, nie spuszczam (proszę bez skojarzeń) oka z plecionki!! 

Takie to moje 3 grosze i proszę nie brać niczego do siebie i przeciw sobie  :P

Pozdrawiam wszystkich "chorych na wędkarstwo" Tomek  ;)



#215 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:39

Rozumiem twoje rozterki Lukaszu.
Wszak nie nie należy poprawiać dzieł Pana.
Niestety. Wszystkie przedmioty które stworzył człowiek są w jakimś sensie protezami jego niedoskonałości.
Komputery , okulary , telefony , samochody , nauka , sztuka , medycyna i wszystko inne są próbami poprawienia efektów " wielkiego projektu ".

 

Nie rozumiem, wytłumacz proszę.



#216 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2016 - 00:08

Bez urazy, ale niech Ci "Pan Wytłumaczy", bo co tu tłumaczyć...?


Użytkownik xeniowy edytował ten post 18 grudzień 2016 - 00:08


#217 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 grudzień 2016 - 13:05

Nie rozumiem, wytłumacz proszę.

 

Tego nie da się wytłumaczyć.To dogmat. ;)

Inaczej mówiąc, to wyłącznie kwestia wiary.



#218 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:09

Wszystko co elastyczne, jest mniej czułe. Takie jest moje doświadczenie. Wiadomo, że więcej czuć za pomocą plecionki niż żyłki. Myślę, że jest to prawda, że źle spasowany kołowrotek tłumi sygnał z przynęty. Jakiś czas temu kupiłem sobie tani multik, nie miałem kija castingowego i zamontowałem go do spinningu, czułem więcej z tego względu, że żyłka trafia prostą drogą do szpuli, w stałoszpulowcu jest kabłąk, rotor, które mają pewne luzy i tłumią. Mam dwa tanie kije, jeden klucha, drugi szybki. Na klusce niewiele czuję chyba dlatego nie zacinam. Kij ten po rzucie gaśnie jeszcze 10 sekund. Drugi tani kij to szybka wklejka, kij gaśnie natychmiast po rzucie, czucie lepsze niż w pierwszym. Nie łowiłem kijem z pracowni dlatego nie wypowiem się, może będę miał okazję porównać w przyszłości. Brak ryb w łowisku lub słabe brania zmusza wędkarzy do doskonalenia metod połowu, jednym z kierunków jest poszukiwanie czulszego sprzętu.



#219 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 listopad 2017 - 11:39

Proszę o radę jak w temacie . Podzukuję blanku w dwuskładzie o długości  2,1 -  2,4   obsługującego  komfortowo 5 - 15 gr + guma, przeciętnie 10 gr  , plecionka 12 - 14 lb + kołowrotek   . Kij ma być zrobiony pod sandacza tego dużego też  . Woda na której łowię to woda stojąca gł do 10 metrów ale głównie 3 - 5 . Obecnie łowię MHX P904 i jest on dla mnie idealny jednak brakuje mu dolnego zakresu bo zaczyna pracować od 7 gr i delikatna szczytówka nie zawsze podbija tak jak bym tego chciał . Przydała by się ciut sztywniejsza . Nie lubię blanków tzw. ciepłych i od razu parabolicznych . Chciałbym aby kij był mocny z zapasem i oczywiście pracujący pod rybą ale przede wszystkim ma być czuły , elektryczny żeby bez problemu można było rozróżnić rodzaj dna i brania . Wiem , że każdy chwali swoję więc prosiłbym o obektywną radę kolegów robiących wędki . Cena za blank do 700 zł kije fabryczne nie wchodzą w grę . Dzięki z góry . 



#220 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 listopad 2017 - 12:04

Proszę o radę jak w temacie . Podzukuję blanku w dwuskładzie o długości  2,1 -  2,4   obsługującego  komfortowo 5 - 15 gr + guma, przeciętnie 10 gr  , plecionka 12 - 14 lb + kołowrotek   . Kij ma być zrobiony pod sandacza tego dużego też  . Woda na której łowię to woda stojąca gł do 10 metrów ale głównie 3 - 5 . Obecnie łowię MHX P904 i jest on dla mnie idealny jednak brakuje mu dolnego zakresu bo zaczyna pracować od 7 gr i delikatna szczytówka nie zawsze podbija tak jak bym tego chciał . Przydała by się ciut sztywniejsza . Nie lubię blanków tzw. ciepłych i od razu parabolicznych . Chciałbym aby kij był mocny z zapasem i oczywiście pracujący pod rybą ale przede wszystkim ma być czuły , elektryczny żeby bez problemu można było rozróżnić rodzaj dna i brania . Wiem , że każdy chwali swoję więc prosiłbym o obektywną radę kolegów robiących wędki . Cena za blank do 700 zł kije fabryczne nie wchodzą w grę . Dzięki z góry . 

 

Troche wiecej niz 700zl, ale mozesz pomyslec nad STC extreme 10lb







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych