Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1136 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 18 luty 2019 - 09:52

Nie lekceważył bym też tak tych półmetrowych płycizn... może nie w środku dnia, w pełna lampę... ale...

Szczególnie jak już ryba rozejdzie się po rzece...



#642 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 luty 2019 - 09:52

Do mostu w Kisielanach jest ok. 18-20 km, do mostu w Purzecu 10-12 km. Poniżej Kisielan wolno łowić, powyżej Purzeca wolno łowić.

 

 

Bo żeby wyskoczyć na godzinkę dwie nie będę jechał 50 km 

  

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Nie rozumiem, po co to piszesz?


  • Patryk022 lubi to

#643 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 18 luty 2019 - 10:40

Ja jadę z Sulejówka tak wiec nie jest źle te 50km ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • bartsiedlce lubi to

#644 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 luty 2019 - 11:52

Do mostu w Kisielanach jest ok. 18-20 km, do mostu w Purzecu 10-12 km. Poniżej Kisielan wolno łowić, powyżej Purzeca wolno łowić.
Takim myśleniem to za kilka lat poszerzymy choryzonty i spory o 100 km 😎a w następnym roku będzie zakaz poszerzony o następne kilka km bo przecież wszyscy się przeniosą na kawałki gdzie wędkować można ...i znów będzie że na tym odcinku w czasie wiosennym jest wielka presją wędkarska ... No a jak ma nie być skoro mimo i tak małych możliwości zamyka się następne odcinki ...czy zmniejszy się ilość ludzi wędkujących na Liwcu ? Wątpię ...Bartku myślę że nie ma sensu więcej na ten temat dywagować ... Ja napewno swojego zdania nie zmienię ,myślę że Ty także więc piątka dla Ciebie i do zobaczenia nad wodą !



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Nie rozumiem, po co to piszesz?



#645 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 luty 2019 - 11:53

[quote name="bartsiedlce" post="2540481" timestamp="1550479976"]

Do mostu w Kisielanach jest ok. 18-20 km, do mostu w Purzecu 10-12 km. Poniżej Kisielan wolno łowić, powyżej Purzeca wolno łowić.
Takim myśleniem to za kilka lat poszerzymy choryzonty i spory o 100 km 😎a w następnym roku będzie zakaz poszerzony o następne kilka km bo przecież wszyscy się przeniosą na kawałki gdzie wędkować można ...i znów będzie że na tym odcinku w czasie wiosennym jest wielka presją wędkarska ... No a jak ma nie być skoro mimo i tak małych możliwości zamyka się następne odcinki ...czy zmniejszy się ilość ludzi wędkujących na Liwcu ? Wątpię ...Bartku myślę że nie ma sensu więcej na ten temat dywagować ... Ja napewno swojego zdania nie zmienię ,myślę że Ty także więc piątka dla Ciebie i do zobaczenia nad wodą !

#646 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 luty 2019 - 11:57

Zakaz wędkowania raczej nie zostanie rozszerzony, ale mam nadzieję, że pojawią się nowe odcinki "no kill"  :)

 

Do zobaczenia nad wodą 


  • Friko, mazur.t i sener1986 lubią to

#647 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 18 luty 2019 - 12:17

No kill na Kostrzyniu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#648 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 luty 2019 - 12:18

Zakaz wędkowania raczej nie zostanie rozszerzony, ale mam nadzieję, że pojawią się nowe odcinki "no kill" :) ja też mam taką nadzieję ! 😊

Do zobaczenia nad wodą


  • sener1986 lubi to

#649 OFFLINE   marcin89

marcin89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWęgrów
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2019 - 20:11

Ostatnie wypady poświęciłem w poszukiwaniu kleni ale bez najmniejszych rezultatów ryby jakby nie aktywne.Chyba jeszcze nie czas.Zmiana celu-okoń.Wiosenne okonie jak do tej pory nie były moja mocna strona.Ale nie poddaje się i ruszam.Jednak nie jest tak źle z moimi umiejętnościami. Wczoraj jedno branie i spinka. Piekny okoń 35+ pomachał płetwy ogonową tuż pod moimi nogami😢(uczucie porównywalne do sytuacji gdy około metrowy szczupak spioł mi się przy samej łodzi). Ale jest nadzieja że jeszcze się z nim spotkam😉 Dzisiaj grubaskowi odpuściłem.Zmiana miejscówki. Zachodzę na miejscówkę okonie leniwie uganiaja się za drobnicą może coś będzie😁 no i nie było źle w sumie 7 szt w przedziale 25-30cm
14495579_20190317_172630.jpg
14495696_20190317_172533.jpg

Użytkownik marcin89 edytował ten post 17 marzec 2019 - 20:20


#650 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 17 marzec 2019 - 21:44

Zakaz wędkowania raczej nie zostanie rozszerzony, ale mam nadzieję, że pojawią się nowe odcinki "no kill"  :)

 

Do zobaczenia nad wodą 

Przestrzegajmy zakazy i ograniczenia te które są, a będzie ok.Jakie no kill .Walili i walą aż krzaki się trzęsą, jeszcze lepiej mają bo mniejsza presja i nikt ich nie pilnuje!!!! Oczywiście chodzi o odcinek no kill.Zakaz na węgrowie, cały węgrów siedzi u nas czyli presja razy 4.



#651 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 marzec 2019 - 07:33

Sto procent racji nic dodać nic ująć ...

#652 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 marzec 2019 - 10:17

Przestrzegajmy zakazy i ograniczenia te które są, 

 

To prośba do Kolegi @marcin89, polecam uwadze pkt II 5 z tego oto regulaminu: http://www.pzw.org.p...nia_w_2019_roku


  • jacekp29 i pomidor babinicz lubią to

#653 OFFLINE   marcin89

marcin89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWęgrów
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2019 - 17:22

To prośba do Kolegi @marcin89, polecam uwadze pkt II 5 z tego oto regulaminu: http://www.pzw.org.p...nia_w_2019_roku



To żem się popisał nie ma co😟 wiedziałem o tym zakazie ale coś mi się pokręciło że do 15 marca
  • jacekp29 lubi to

#654 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 18 marzec 2019 - 20:02

To żem się popisał nie ma co wiedziałem o tym zakazie ale coś mi się pokręciło że do 15 marca

A ja byłem wczoraj w poszukiwaniu jazi i uwiesił mi się okoń.Co powinienem zrobić:

a)natychmiast odciąć przynętę,

b)spokojnie  wyholować i uwolnić rybę

c)czy zgodnie  z pkt.II 5 regulaminu pouczyć okonia że do 15 04 ma nie żerować :D  :D  :D  :D .

A tak na poważnie  nie mamy na 100% wpływu co nam się uwiesi,ważne żeby uwalniać rybki.



#655 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 marzec 2019 - 20:59

Andrzej, ja Cię nie rozumiem, przeczytaj post Marcina. Po co ten sarkazm?  

Twoje  :D   :D   :D   :D  są zdecydowanie nie na miejscu  


  • Friko, Tomfunk i jacekp29 lubią to

#656 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 marzec 2019 - 21:42

Co dla ciebie jest ważne Bartek nie łowienie ryb przez 11 mcy czy łowienie 12 cy  i wypuszczanie  90% 80% czy nawet 70% złowionych ryb.Ja ciebie też nie rozumiem.


  • motylW1 lubi to

#657 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 marzec 2019 - 22:06

Nie na miejscu to jest twoje traktowanie ludzi którzy potrafią łowić  i złowić .Piszesz ,przekazujesz informację o których nie masz pojęcia, eliminujesz zdjęcia bo cm nie regulaminowe zabierasz głos na temat zbiornika Siemianówka  a jesteś tam 4 razy w roku .Zagraniczne łowiska to jest coś o czym masz pojęcie tak mi się wydaje bo ja tam nie jeżdże i nie mogę zabierać głosu na temat czegoś o czym nie mam pojęcia.Pewnie zostanę wykluczony z elitarnego grona JERKBAIT  bo wsród jeszcze naszej społeczności jesteś GÓRU. Nie jestem pisarzem ale ryby łowić potrafię i zadbać o ich los  też .Zapytaj wśród społeczności siedleckich wędkarzy i nie tylko co sądzą o Andrzeju Kruku nie o gościu który piszę pod pseudonimem,  ksywką,nikem i jest anonimowy.A że pisać nie potrafię tylko łowić,cóż w dzisiejszych czasach liczą się ludzie propagujący fake newsy a nie tacy jak ja .Przepraszamtaki jestem


  • Tabor lubi to

#658 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 marzec 2019 - 22:51

Jak byłem dzieckiem mój wujek łowił na Liwcu świnki , płotki i  olbrzymie jelce , kiełbi było tyle że można było je rękami łowić . 

Ja nigdy do tej rzeki nie podchodziłem jak do łowiska możne kilka razy łowiłem na spining a mam do Liwca 3  kilometry .

Jest a raczej był Liwiec tarliskiem ryb i uważam że  rzeka ta powinna być objęta 

 całkowitym zakazem ich zabierania  . 

 W Liwcu zlikwidowano całkowicie populacje miętusa ktoś o tej rybie zapomniał przy operatach zarybieniowych  .

Jeszcze kilkanaście lat temu na wiosnę pod mostkami drewnianymi przed Kalinowcem stały 80 cm klenie czekające na tarło .

Gdzie teraz są ?

  Z Osownicy dopływ Liwca zrobiono rów melioracyjny który odprowadza przerobioną wodę przez karpie ze  stawów w Jadowie .

Jedynym plusem jest to że część narybku da dyla przez kraty do Osownicy .

Nie kłóćcie się o duperele pomyślcie i to szybko co z tym  bagnem co nas otacza zrobić ?


  • Friko i sener1986 lubią to

#659 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 marzec 2019 - 10:13

Andrzeju, uważam, że tutaj nie miejsce na takie dyskusje. Zdanie o mnie możesz mieć dowolne, choć przykro mi po przeczytaniu Twojego wpisu.

Dalszą dyskusję poprowadźmy w wiadomościach prywatnych, nie wszyscy mają ochotę na jej czytanie.



#660 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 22 marzec 2019 - 11:08

A wracając do tematu pięknej rzeczki - co z tym spotkaniem  na wspólne "moczenie kija"?


  • Tabor lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych