Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 marzec 2020 - 11:30

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Varivasem Avani Saltwater Finesse X8 PE 0.2 . Do tej pory używałem PE 0.4 i wydawał się cienka, jednak PE 0.2 to już kosmos. Tak cienkiej plecionki jeszcze nie widziałem. Zobaczymy jak się będzie sprawdzała w realu. PE 0.4 używałem przez ostatnie kilka miesięcy i sprawowała się super, w dalszym ciągu jej używam. Nie wykazuje oznak zużycia, nie jest pomechacona, trzyma wytrzymałość. Jeśli cieńsza wersja będzie również tak samo dobra w użytkowaniu to nie szkoda wydanych pieniędzy. Na foto porównanie 0.2 i 0.4 . Nie wiem na ile fotki oddają realia, ale na żywo ewidentnie widać różnicę.

 

W jakich warunkach użytkowałes tą PE0,4?(łódka,otwarta woda)

Mocno  się nad nią zastanawiałem ,ale na razie jestem fanem Light Game.Czy do brzegowego łowienia gdzie jednak ciąga się po roślinach, czasem jakiś patyk się trafi nie jest  zbyt podatna na uszkodzenia jak to 8-splot?

Czy jej zachwalana śliskość i  gładkość faktycznie  zwiększa zasięg w stosunku do tej samej grubości 4-splotów?-przymierzam się do tej PE 0,2 pod białoryb z cw poniżej 1 grama bo tam kilka metrów zrobiłoby różnicę.

Czy faktycznie jest szansa na większy dystans?



#1342 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2020 - 11:34

Wspominana tu wcześniej plecionka Mikado DreamLine Ultralight po dosłownie 5 wypadach od zakupu wylądowała w koszu. Poskręcała się tak, że robiły się z niej warkocze.

Podsumowując: Testując cieńkie plecionki Varivasa, YGK, Mikado wróciłem do sprawdzonego tematu: PowerPro 0.06


  • Alexspin lubi to

#1343 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 06 marzec 2020 - 12:25

Napisałem tu wcześniej kilka pozytywnych zdań o Mikado dreamline 0,035. Z zastrzeżeniem że dopiero raz łowiona. Po trzech kolejnych wypadach jest tragedia. Przestrzegam przed tym towarem. Skręcanie mnie tak nie zirytowało ale wytrzymałość u mnie jest już niemal zerowa.
  • Alexspin i mironek lubią to

#1344 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 06 marzec 2020 - 14:02

W jakich warunkach użytkowałes tą PE0,4?(łódka,otwarta woda)

Mocno  się nad nią zastanawiałem ,ale na razie jestem fanem Light Game.Czy do brzegowego łowienia gdzie jednak ciąga się po roślinach, czasem jakiś patyk się trafi nie jest  zbyt podatna na uszkodzenia jak to 8-splot?

Czy jej zachwalana śliskość i  gładkość faktycznie  zwiększa zasięg w stosunku do tej samej grubości 4-splotów?-przymierzam się do tej PE 0,2 pod białoryb z cw poniżej 1 grama bo tam kilka metrów zrobiłoby różnicę.

Czy faktycznie jest szansa na większy dystans?

 

Używałem 0.4 do łowienia ww rzece. Patyki, trawa itp. nie robią na niej wrażenia. Sliskość i wytrzymałość jest jak najbardziej ok, jednak nie wiem jak się będzie zachowywała z przynętami poniżej 1g. Należy pamiętać, że jest to plecionka trochę sztywna a nie lejąca się i mięciutka jak nitka. Przy 0.4 raczej bym poniżej 1g nie schodził, natomiast 0.2 będę dopiero testował.

Ze swojej strony polecam ten model plecionki, miałem inne Varivas do ul, został Saltwater Finesse.



#1345 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 marzec 2020 - 14:23

Dziękuje

Jak połowisz trochę tą 0,2 napisz parę słów. Jesli  sztywnawa to do mojego ul odpada-z tego powodu odpadł min nanofil.

Napisz po kilku łowieniach-może zmięknie.



#1346 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 06 marzec 2020 - 14:29

Dziękuje

Jak połowisz trochę tą 0,2 napisz parę słów. Jesli  sztywnawa to do mojego ul odpada-z tego powodu odpadł min nanofil.

Napisz po kilku łowieniach-może zmięknie.

 

Nie ma problemu, dam znać jak połowię.

Pozdrawiam



#1347 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 07 marzec 2020 - 20:22

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem wytrzymałość Varivas Saltwater Finesse PE 0.2. Węzeł palomar, agrafka i za każdym razem plecionka pękała przy obciążeniu około 1,4-1,5kg. Innych węzłów nie sprawdzałem, do plecionek zawsze stosuję palomar. Zobaczymy po kilku miesiącach używania czy plecionka utrzyma wytrzymałość.


  • Acho i saitt lubią to

#1348 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 14:46

Faktycznie, dreamline (dwie najcieńsze) po 5-ciu wypadach na kropki , bardzo podkręcane i tracą na wytrzymałośći. Jednym słowem -Kicha
  • Gnat i Alexspin lubią to

#1349 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 marzec 2020 - 09:08

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem wytrzymałość Varivas Saltwater Finesse PE 0.2. Węzeł palomar, agrafka i za każdym razem plecionka pękała przy obciążeniu około 1,4-1,5kg. Innych węzłów nie sprawdzałem, do plecionek zawsze stosuję palomar. Zobaczymy po kilku miesiącach używania czy plecionka utrzyma wytrzymałość.

Wypróbuj "trzy końce z modyfikacją".



#1350 OFFLINE   Konrad wędkarz

Konrad wędkarz

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Konrad

Napisano 11 marzec 2020 - 20:18

Dreamline to porażka :/


  • Alexspin lubi to

#1351 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 marzec 2020 - 18:46

Dante o tej mówisz?Jest cienka jak włos.Troche przypomina nanofila 0,04.Przyjdzie czas na testy.dd945b7b0fa1af0cd5f45a6a089dfe6e.jpg6872ebfcfb1fd93e51ad3d0eff28d54b.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jozi edytował ten post 12 marzec 2020 - 18:48

  • Acho i Karpiu95 lubią to

#1352 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 12 marzec 2020 - 18:55

Dante o tej mówisz?Jest cienka jak włos.Troche przypomina nanofila 0,04.Przyjdzie czas na testy

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

Dokładnie o tej. Widzę, że się skusiłeś. 



#1353 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 marzec 2020 - 19:19

Dokładnie o tej. Widzę, że się skusiłeś. 

Dostałem dzisiaj przesyłkę od kolegi :).

Będzie testowanie na UL.



#1354 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 12 marzec 2020 - 19:35

Dobry ten kolega, regularna cena w sklepach zabija.


  • Tom Rob lubi to

#1355 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 marzec 2020 - 19:39

Dobry ten kolega, regularna cena w sklepach zabija.

Jeszcze ceny do końca nie znam, ale wiem że skóry ze mnie nie zedrze, vańki ma posmarowane perfekcyjnie :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 12 marzec 2020 - 19:41

  • nyny lubi to

#1356 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 13 marzec 2020 - 19:57

Używał ktoś może plecionki DEAD OR ALIVE X4  0.4 PE  ???

Załączony plik  plec.jpg   56,9 KB   49 Ilość pobrań

 

Prosiłem kolegę, który był na targach żeby mi kupił Light Game ale pan z Varivasa zachwalał, że pod okonia ta druga będzie lepsza...Zna ktoś tą linkę?



#1357 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 18 marzec 2020 - 18:19

Czesc. Zastanawiam się co jest najsłabszym ogniwem zestawu plecionka - fluorocarbon. Obecnie ykg EFI 8lb + fluoro 0.22. Na zeczepach zawsze strzela tak ,że wyciągam na końcu sama paletkę wiec pewnie na węzle. Wiec wg mnie logiczne jest ,że jeśli chce wzmocnić zestaw to muszę dać mocniejsza paletkę . Zgadzacie sie? Pozdrawiam

#1358 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 18 marzec 2020 - 18:23

Używał ktoś może plecionki DEAD OR ALIVE X4  0.4 PE  ???

attachicon.gif plec.jpg

 

Prosiłem kolegę, który był na targach żeby mi kupił Light Game ale pan z Varivasa zachwalał, że pod okonia ta druga będzie lepsza...Zna ktoś tą linkę?

Ja używam dokładnie tej plecionki w rozmirze 0.4PE i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do light gamea jest minimalnie sztywniejsza i nieco mniej śliska, ale nie jest to absolutnie jej wadą. Polecam


  • robbertzam lubi to

#1359 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 marzec 2020 - 23:13

Czesc. Zastanawiam się co jest najsłabszym ogniwem zestawu plecionka - fluorocarbon. Obecnie ykg EFI 8lb + fluoro 0.22. Na zeczepach zawsze strzela tak ,że wyciągam na końcu sama paletkę wiec pewnie na węzle. Wiec wg mnie logiczne jest ,że jeśli chce wzmocnić zestaw to muszę dać mocniejsza paletkę . Zgadzacie sie? Pozdrawiam

Zgadzam się...

Zrób sobie małe doświadczenie. To samo ale na krótkim odcinku. Można jeszcze wagę... I będziesz widział co, gdzie i z jaką  wytrzymałością.



#1360 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 09:42

Hej.

Co sądzicie o plecionce Spiderwire Stealth Smooth 8 150m 0.06mm 5.4kg Translucent?

http://pleciona.pl/p...anslucent/40030

Chciałbym białą, 0,06 na jezioro, pod okonia.

Myślałem też o Berkley X5 lub X9.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych