Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:02

Generalnie szukaj na internetowych sklepach.

Jestem świadom wad, bo używałem, teraz chcę bardzo cienko, ale nawet jak w sklepach online znajduję, to od 0.12mm jest dostępny a reszta wisi żeby wisieć.

 

https://samol.pl/pl/...25m-biala/46156

Są i cieniutkie dostępne. Używam i lubię, godzę się na pewne wady, w zamian za kosmiczny zasięg rzutu bardzo lekkimi przynętami, brak puchnięcia, mniejszy balon niż przy pletce.

O dziękuję Ci dobry człowieku! To pod białoryb, do jigów max 0.7g. Właśnie dlatego tak mi na nim zależy.

 

Varivas ma dobre plecionki, jednak mala srednica == mala wytrzymalosc na zaczepach. Przy kazdej zawadzie rwanie.. no ale w okoniowym sprzecie UL chodzi o to zeby prezentowac przynete jak najwierniej.

Mam i chwalę. Ale chcę mieć uzupełnienie w postaci nanofila - to poleci jeszcze dalej. Nanofil 0.02 bankowo poleci dalej od monofilu 0.10mm i od pletki o zbliżonej wytrzymałości (nawet Varivasa).
 


  • Dmitri lubi to

#1382 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:21

Tak na szybko sprawdziłem nawet na ebay i rzeczywiście poniżej 0,10 nie widziałem, ale niewykluczone ze coś tam jest. Swoja droga nanofil 0,02 wytrzymałość 1,9kg i to liniowa.


Użytkownik papierzakilures edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 09:24


#1383 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 16:10

@horac, tylko za 100m Varivasa do UL można kupić 400-500m nanofila. I częściej wymieniać, odcinać zużyte kawałki.
Ponadto nie widziałem jeszcze plecionki o takiej grubości jak nanofil 0,02 (grubości subiektywnej żeby nie było, nanofil nie jest plecionką, a „średnica” 0,02 tez nie jest zgodna z pomiarami jakie można wykonać bez mikroskopu.)
  • HaDe i Alexspin lubią to

#1384 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 21:25

Tak na szybko sprawdziłem nawet na ebay i rzeczywiście poniżej 0,10 nie widziałem, ale niewykluczone ze coś tam jest. Swoja droga nanofil 0,02 wytrzymałość 1,9kg i to liniowa.

Wiem. Ale jak targasz paski i białoryb na wędce o cw do 1.5g to i tak więcej jak 1kg wytrzymałości na węźle nie trzeba.
  • Alexspin lubi to

#1385 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:25

Zobacz sobie siglona 4x PE 0.2 . Jest naprawdę cieniutki jak włos, a zasięg i prezentacja są doskonałe. Droższy od Nanofila, ale sporo tańszy od Varivasa.


  • HaDe, chlodnica i Alexspin lubią to

#1386 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:38

Zobacz sobie siglona 4x PE 0.2 . Jest naprawdę cieniutki jak włos, a zasięg i prezentacja są doskonałe. Droższy od Nanofila, ale sporo tańszy od Varivasa.

Ale to jest pletka? Ja Varivasa już mam. Szukam czegoś przezroczystego, ale monofil to będzie 0.10mm, stąd pomysł pójścia w nanofil - zalety żyłki, średnica plecionki.



#1387 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:51

Ale to jest pletka? Ja Varivasa już mam. Szukam czegoś przezroczystego, ale monofil to będzie 0.10mm, stąd pomysł pójścia w nanofil - zalety żyłki, średnica plecionki.

Nie, to nie jest pletka. To jest plecionka. Nanofil przezroczysty http://jerkbait.pl/p...l-pod-lupa-r282?! To tak samo jakby powiedzieć, że widoki najlepiej ogląda się przez matową szybę. :D


Użytkownik Alexspin edytował ten post 01 lipiec 2020 - 07:54


#1388 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 01 lipiec 2020 - 09:29

Nie, to nie jest pletka. To jest plecionka. Nanofil przezroczysty http://jerkbait.pl/p...l-pod-lupa-r282?! To tak samo jakby powiedzieć, że widoki najlepiej ogląda się przez matową szybę. :D

:D

Nanofil 0.12 miałem - w wodzie praktycznie jak żyłka widoczny wg. mnie. Ale właśnie odległość rzutu mi jest potrzebna. Kij do tego to krowi ogon, więc przy zacięciu nie zerwę - i tak wszystkie zaczepy ręką uwalniam, bo wędka nie pozwala "odstrzelić".



#1389 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 01 lipiec 2020 - 16:33

Witam , łowił może ktoś z Was, na plecionkę Dżejksona z serii Hegemon X8 bądź X12? Jakieś obiektywne opinię na jej temat ?

#1390 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 lipiec 2020 - 00:22

:D

Nanofil 0.12 miałem - w wodzie praktycznie jak żyłka widoczny wg. mnie.

 

No tu trochę przesada, nanofil jest biało-transparentny i na pewno nie wygląda jak przeźroczysta żyłka. Chyba, że ta żyłka jest też biało-przeźroczysta.  Zresztą problem widoczności najskuteczniej rozwiązuje przypon z FC i żadna plecionka mu nie dorówna.


Użytkownik psulek edytował ten post 02 lipiec 2020 - 00:22

  • HaDe, Alexspin i mackowiak lubią to

#1391 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 lipiec 2020 - 04:56

Witam , łowił może ktoś z Was, na plecionkę Dżejksona z serii Hegemon X8 bądź X12? Jakieś obiektywne opinię na jej temat ?

Przez wile lat byłem zwolennikiem wędzisk i kołowrotków JAXON-a, również kilka woblerów i błystek z ich dystrybucji było na dobrym poziomie, ale żyłki i plecionki omijałem z daleka i nadal mam takie samo zdanie.


  • strumien lubi to

#1392 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 02 lipiec 2020 - 06:39

 Zresztą problem widoczności najskuteczniej rozwiązuje przypon z FC i żadna plecionka mu nie dorówna.

Przypon to oczywistość. Tak czysiak strzałówek nie lubię, a półmetrowy lepiej łączyć z mniej widoczną linką.



#1393 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 02 lipiec 2020 - 08:34

Pytałem w osobnym temacie, ale ten żyje, a tamten jakoś ludziom umknął:

czy kojarzycie dlaczego nie idzie praktycznie teraz dostać Nanofila od Berkleya w średnicach poniżej 0.10mm? Gdzieś widziałem 0.06mm w motku 50m i to tyle. Bardzo mi zależy na nanofilu jak najcieńszym (kiedyś był nawet 0.02mm) - wiem że ma tendencję do rwania się, ale jestem w stanie z tym żyć.

 

Ja łapie na nanofil od prawie 10 lat, od początku jak tylko wszedł na rynek. Dla mnie jest super. Na 0,12 wyholowałem suma 198 cm więc takie gadanie, że jest słaby i pęka podchodzi od osób, które nie wiążą go dokładnie z instrukcją producenta. Zły węzeł w nanofilu powoduje, że strzela on jak włos blondynki po trwałej i farbowaniu. Ja w ogóle nie wiążę tylko używam bezwęzłowych łączników. Kolega @Hesher robi mi je w rozmiarze XUL (4 sztuki mieszczą się a monecie 1gr).

 

Rzeczywiście od jakiegoś czasu rozmiary poniżej 0,1 nie są dostępne na szpulach 125m a tylko na 50m. Dlaczego to nie wiem.

Sam nanofil polecam - używam go do wszystkich kijów od cw 0,9gr do cw 24gr - uważam, że rozsądna granica to 0,15 - grubszy moim zdaniem już przegrywa z tradycyjną plecionką x8.

 

To co dla mnie w nanofilu jest najważniejsze to 1. bardzo mała tendencja do plątania się - jak porównam z Varivas Light Game, który jest 3 x droższy to varivas plącze się 5 razy bardziej 2. Odległość rzutu - o jakieś 30% dalej niż na najlepszych plecionkach

Największe wady: konieczność stosowania węzłów producenta (na naklejce na szpuli) lub stosowanie łącznika bezwęzłowego, pękanie cienkich modeli w czasie zaciągania węzła w niższych temperaturach


  • HaDe lubi to

#1394 ONLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 09:34

Ja łapie na nanofil od prawie 10 lat, od początku jak tylko wszedł na rynek. Dla mnie jest super. Na 0,12 wyholowałem suma 198 cm więc takie gadanie, że jest słaby i pęka podchodzi od osób, które nie wiążą go dokładnie z instrukcją producenta. Zły węzeł w nanofilu powoduje, że strzela on jak włos blondynki po trwałej i farbowaniu. Ja w ogóle nie wiążę tylko używam bezwęzłowych łączników. Kolega @Hesher robi mi je w rozmiarze XUL (4 sztuki mieszczą się a monecie 1gr).

 

Rzeczywiście od jakiegoś czasu rozmiary poniżej 0,1 nie są dostępne na szpulach 125m a tylko na 50m. Dlaczego to nie wiem.

Sam nanofil polecam - używam go do wszystkich kijów od cw 0,9gr do cw 24gr - uważam, że rozsądna granica to 0,15 - grubszy moim zdaniem już przegrywa z tradycyjną plecionką x8.

 

To co dla mnie w nanofilu jest najważniejsze to 1. bardzo mała tendencja do plątania się - jak porównam z Varivas Light Game, który jest 3 x droższy to varivas plącze się 5 razy bardziej 2. Odległość rzutu - o jakieś 30% dalej niż na najlepszych plecionkach

Największe wady: konieczność stosowania węzłów producenta (na naklejce na szpuli) lub stosowanie łącznika bezwęzłowego, pękanie cienkich modeli w czasie zaciągania węzła w niższych temperaturach

i strzępienie się końcowego odcinka, a poza tym potwierdzam zalety. Łowię na 0,08 w Wiśle na lekko (jazioklenie, brzany...) Polecam



#1395 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 02 lipiec 2020 - 14:09

Dziękuję Alex, pozostaje wypróbować , zawsze lepiej targać coś co kosztowało 6 dych niż 150. A może okaże się całkiem ok .
  • Alexspin lubi to

#1396 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 lipiec 2020 - 16:26

No tu trochę przesada, nanofil jest biało-transparentny i na pewno nie wygląda jak przeźroczysta żyłka. Chyba, że ta żyłka jest też biało-przeźroczysta.  Zresztą problem widoczności najskuteczniej rozwiązuje przypon z FC i żadna plecionka mu nie dorówna.


Tu wychodzi wada nanofila - łączenie go z FC czy żyłką, przy małych grubościach, jest naprawdę problematyczne. Może łącznik bezwezlowy pomaga, ja nie stosowałem.
Natomiast z widocznością białego nanofila - a właściwie niewidocznością - coś jest na rzeczy. Używałem w krystalicznie czystej wodzie, na klenie i pstragi, bez przyponu i brań było równie dużo jak na żyłce. Zdecydowanie więcej niż na każdej plecionce. Oczywiście pomysł ostatecznie okazał się błędem w przypadku pstrągów, nanofil nie wytrzymuje konfrontacji z ząbkami.
Natomiast jeśli klenie - i to nie narybek tylko 30-45 - z czystej górskiej rzeki nie miały oporów do nanofila, to chyba faktycznie jest mało widoczny pod wodą.
  • strary i mackowiak lubią to

#1397 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 09 lipiec 2020 - 06:57

Wrzucam fotkę plecionki sunline od psulka grubość #0.2 porównanie z moim włosem
Moze komuś się przyda. 1cc6ac5360b4574a7e18f25159a54ead.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#1398 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 październik 2020 - 20:32

Zakupiłem plecionkę Intech Micron Braid Pe x4 0.2 (0.07mm), 5.5lb(2,5kg). Wizualnie zbliżona do Egi 0.4 na moje to odrobinkę grubsza. W dotyku jest zbliżona do Egi podobnie szorstka, na węźle Albright Knot jest podobnie wytrzymała jak YGK. Teraz testy nad wodą pierwsze wrażenie pozytywne bez porównania z Dreamline czy Danganem. Cena spoko szpulki 100 i 150m.


Zdjęcie obok Egi 0.4 PE na górze Micron.

IMG-20201013-210207.jpg


Użytkownik Slig edytował ten post 13 październik 2020 - 20:50


#1399 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 14 październik 2020 - 22:24

A miał ktoś styczność z plecionką (Shimano Kairiki 4) 0,06mm ? Czytałem wiele o 8, ale interesuje mnie 4 splot.



#1400 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 19 październik 2020 - 13:18

Dostałem w łapy plecionkę z ali. Kingdom Mx8 Micro Fly 0.2 i 0.6 PE x8 i pozytywne zaskoczenie. Wiadomo jak z plecionkami z ali i ich cienkością tu jest naprawdę dobrze. 0.2 PE jak Egi 0.4 ta 0.6 PE jest jak Siglon 0.6 X8, a nawet cieńsza. Splot naprawdę fajny w dotyku jak Egi Metal nie jest to tasiemka. Test węzła albright wytrzymałość jest też dobrze. 0.2 Pe strzel FC YGK 2kg przed węzłem. 0.6 Pe tu siada FC intech 0.23mm. Teraz testy nad wodą. Jak wytrzyma parę wyjazdów to za 13-15 zł za 100m będzie warto tam, gdzie szkoda coś droższego.

IMG-20201019-132453.jpg

IMG-20201019-132219.jpg


  • saitt i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych