Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lustrzanki szukam - proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   payara

payara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2014 - 21:52

Pamietajcie ze wiele szkiel nawet z gornej polki ma taka przypadlosc ze mydla na pelnej dziurze i lubia być lekko przymkniete....niektóre doslownie maja takie ostrodziury w pewnych zakresach przyslon ;-)

Masz na myśli tylko Sigmy i Tamrony,czy także Nikkory ?



#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 22:55

Witam, poszukuję lustrzanki, którą chcę żonie podarować na urodziny. Ona jest zapalonym fotografem, ale kompletnym amatorem w tej dziedzinie - posługujemy się zwykłym Coolpix P7100. Potrzebuję już z obiektywem jakiejś podstawowej możliwie taniej lustrzanki, która posłuży jej do nauki podstaw zabaw z czasem naświetlania, otwarciem przesłony, iso itd. Obiektem fotografowania będą zwykle ludzie (głównie ci jeszcze mali) ale też wszelkie imprezy, pikniki, no i ja z Lamiglasem nad Odrą (ale to jeszcze z nią muszę ustalić). Bardzo proszę osoby, które mają doświadczenie w tym zakresie o podpowiedzenie modelu. Pozdrawiam
(możliwość nagrywania filmów - mile widziana, ale nie konieczna)

Nikon D3100 wystarczy. Może byc też D5100. Przepaść w jakości zdjeć szczególnie w pomieszczeniach w stosunku do kompaktów.

Miałem kilka i i jako amator widzę ta przepaść.


  • RokiFishBoa lubi to

#23 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 marzec 2014 - 22:59

Nikon D3100 wystarczy. Może byc też D5100. Przepaść w jakości zdjeć szczególnie w pomieszczeniach w stosunku do kompaktów.

Miałem kilka i i jako amator widzę ta przepaść.

...same body zdjęć nie robi...



#24 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 02 marzec 2014 - 23:01

...same body zdjęć nie robi...

ojtam ojtam:)



#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 23:09

Wiem. VR 18-105 dla mnie jest OK.



#26 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 02 marzec 2014 - 23:35

Hmmm, da się z tego wyłonić takiego Slammera fotografii? . Poszukuję (o ile w ogóle to możliwe) najlepszego złotego środka dla mojej małżonki. Prosty ale pewny. Jedno body - jeden obiektyw do fotografowania dziecka w ruchu, w bliskiej i niedużej odległości. Ewent. obsługujący wszelkie możliwe imprezy rodzinne. Moi faworyci (na podstawie wpisów w wątku): nikon d90, Nikon D5100, Pentax k-7, Nikon D3100. Czyż takie coś nie było by idealne?

http://allegro.pl/ni...3987865637.html



#27 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 03 marzec 2014 - 00:04

d90+18-105 lub 18-200 vr:) lub jesli cos jasniejszego to co koledzy napisali wczesniej


  • RokiFishBoa lubi to

#28 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 marzec 2014 - 08:01

No to raz jeszcze... możesz wydać ok 2000zł? nic lepszego nie wymyślisz... Nikon D5100 + 18-105VR

uffff... EOT B)


  • popper i RokiFishBoa lubią to

#29 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 09:45

D90 to bardzo udana i sprawdzona konstrukcja. Z tego co pamiętam ma też możliwośc nagrywania filmów, na czym Ci zależało. Ja bym brał w ciemno takie body i do tego wyszukał sobie dobrego uniwersała w przedziale 17-70mm. Z czasem dokupicie sobie jakąś jasną stałkę 50mm do portretów najmłodszych i będziecie mieli super sprzęt.

 

To co powiedział Czocho, każde, najtańsze nawet lustro z kitowym obiektywem będzie dla Twojej Żony dobre. Ja polecam na start wziąć lepsze body nawet ze słabszym (kitowym) obiektywem, bo z czasem go sobie wymienisz na lepsze szkło i będzie gitara.


  • RokiFishBoa lubi to

#30 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 marzec 2014 - 15:36

Sprawa zatem stała się jasna. Dziękuję bardzo za pomoc Koledzy. Pozdrawiam



#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2014 - 18:09

No to raz jeszcze... możesz wydać ok 2000zł? nic lepszego nie wymyślisz... Nikon D5100 + 18-105VR

uffff... EOT B)

Bardzo fajne zestawienie na "dzień dobry"



#32 OFFLINE   siwymetal

siwymetal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Siwek

Napisano 03 marzec 2014 - 19:17

D90 + 18-105VR znakomity dla każdego,sam mam ze dwa lata i nadal jest wystarczający przy wsparciu Sigmy 70-300 Macro.

#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2014 - 19:30

D90 + 18-105VR znakomity dla każdego,sam mam ze dwa lata i nadal jest wystarczający przy wsparciu Sigmy 70-300 Macro.

Też tym zestawem pstrykam. A nie dawno wystawiałem nawet na giełdzie. Chyba dobrze, że mi przeszło  :ph34r:



#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2014 - 19:55

Tylko koledze zależy też na filmach. Czy D3100 i D5100 jako nowsze modele nie mają większych  możliwości jesli chodzi o nakręcenie krótkiego filmiku z imprezy rodzinnej lub z holu rybki?



#35 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 20:17

D90 to bardzo udana i sprawdzona konstrukcja. Z tego co pamiętam ma też możliwośc nagrywania filmów, na czym Ci zależało.
 
To co powiedział Czocho, każde, najtańsze nawet lustro z kitowym obiektywem będzie dla Twojej Żony dobre. Ja polecam na start wziąć lepsze body nawet ze słabszym (kitowym) obiektywem, bo z czasem go sobie wymienisz na lepsze szkło i będzie gitara.




D90 nie nadaje się do filmów, brak autofocusa przy filmowaniu. Ostrzenie tylko w manualnie co powoduje zazwyczaj destabilizacje obrazu. Podobno 720p, trzeba się trochę namęczyć aby uzyskać jakość w go pro 2 hero, więc średnio jak na dzisiejsze czasy. Lepiej kupić Go Pro


Błędne myślenie! Lepiej kupić tanie body nawet używane a w szkło bardziej zainwestować. Najważniejsze są parametry szkieł przy fotografowaniu. Przykład wez kitowy obiektyw podłącz pod drogie body, a potem zrób odwrotnie drogie szkło i tanie body D90. Body to tylko matryca z migawką i kilkaset programów których zazwyczaj się nie używa. Wszystko zależy od obiektywu.

Rezultat będzie taki że drogie szkło z tanią puchą zrobi o wiele lepsze zdjęcia. Tanie obiektywy zazwyczaj aberują, zniekształcają obraz, kolory wyblakłe, ostrość działa jak chce.


A tak poza tym, na dobrych szkłach można zarobić :) Szkła dobre zazwyczaj nie tanieją, a jak tanieją to tylko przez chwile a potem ceny idą momentalnie w górę, wystarczy zobaczyć ceny szkieł manualnych. Z body jest tak jak z samochodem, po wyjeździe z salonu tracisz 25% jego wartości a za trzy lata będzie wart 35% ceny którą zapłaciłeś w salonie :)
  • patu lubi to

#36 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 marzec 2014 - 20:42

..jeżeli cena nie gra roli to proponuję znakomity zestaw, czyli d90 plus zoomik z przedziału 17-50 mm( najlepiej w miare jasny, np. Tamron, Nikkor - cena *3!!, lub sigma)..do tego n35/1.8 ( jasny, ostry, dający świetny obrazek - street foto, spacery, imieniny u cioci, dzieci w ruchu itp, itd) oraz 85/1.8 ( portret, zbliżenia, detale itp).



#37 OFFLINE   Buka

Buka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaOlsztyn/Skandynawia
  • Imię:Filip

Napisano 03 marzec 2014 - 20:43

Spiderling84, przyjrzyj się Pentax'om z serii k-30 i k-50. Bardzo dobre bebechy i uszczelnione, wytrzymałe body. Tego w tych cenach nie znajdziesz w Nikon'ach czy Cannon'ach.



#38 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 marzec 2014 - 22:09

...i oczywiście Pentax  zdeklasował na rynku obie wiodące marki  :whistling:


Użytkownik czocho edytował ten post 03 marzec 2014 - 22:10

  • @slider@ lubi to

#39 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 03 marzec 2014 - 23:53

D90 nie nadaje się do filmów, brak autofocusa przy filmowaniu. Ostrzenie tylko w manualnie co powoduje zazwyczaj destabilizacje obrazu. Podobno 720p, trzeba się trochę namęczyć aby uzyskać jakość w go pro 2 hero, więc średnio jak na dzisiejsze czasy.

Po co komu AF do filmów , może i się mało znam/ co mów nick :)/ ale znam paru ludzi co sie zajmuje robieniem filmow lustrami i nikt af nie uzywa:)



#40 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 00:18

Po co komu AF do filmów , może i się mało znam/ co mów nick :)/ ale znam paru ludzi co sie zajmuje robieniem filmow lustrami i nikt af nie uzywa:)


Tomek nie powinno, powinno używać się manuala na shoulder bracket, follow focusem i ekranem podglądowym ale... raczej z tym nie pójdziesz na ryby :) Chyba że chcesz kręcić film na poziomie :)

Poza tym jak kręcisz filmy 90'tką to obraz przy zmianie ostrości "pulsuje" jest to uciążliwe lecz można to usunąć programem.

Aczkolwiek jak ludzie kręcą piątką filmy amatorsko dla siebie to raczej używają autofocusa, od biedy można...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych