Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do 350 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pietralek

pietralek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 19:53

Witam

Chce sobie sprawić kołowrotek do spiningu do 350 zł i myślę nad Spro Red Arc 10300 co myślicie o tym młynku,może coś lepszego w tej kasie mogę sobie sprawić proszę o opinie



#2 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 marzec 2014 - 19:58

pogadaj z arbuzowskim jest autorem kilkunastu tematów na temat zaubera ultimy red arcow i jaka do czego pasuje szpula   itp ;)

prosciej bylo by je poprostu przeczytac. tu nikt nic nowego nie wniesie


  • Tomek88, prezes77 i Profil_Nieaktywny lubią to

#3 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 marzec 2014 - 20:26

SPRO, Dragon FD = Ryobi ZAUBER. Pytanie, który będzie wygodniejszy, bo różnią się korbkami i kolorystyką ;-)


  • Perez. lubi to

#4 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 02 marzec 2014 - 20:39

Dragon FD 9xx to jak już Ryobi Excia a nie Zauber. Generalnie wszystkie podobne do siebie, prawie każdy je chwali. Jeżeli chcesz nowy kołowrotek to napewno jest wart uwagi.



#5 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 marzec 2014 - 20:44

Rzuć tez okiem na Okumę. Ma mocniejszy hamulec i lepszą ergonomię.



#6 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 marzec 2014 - 20:54

Jeśli chodzi o Okume trio podobno fatalnie nawija linkę.

 

Ps.

Ja też dużo czytałem szukałem w necie i w końcu postanowiłem kupić Ryobi Zaubera, plecionke nawija elegancko, co do reszty wyjdzie w praniu. 


Użytkownik tebe edytował ten post 02 marzec 2014 - 20:56


#7 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 marzec 2014 - 21:06

Po co pytac poraz setny i po raz setny te same odpowedzi.Po co sie sprzeczac co jest czyim klonem , przeciez wy i tak tego nie wiecie tylko powtarzacie to co przeczytaliscie.kolowrotek do 350zl to ryobi i spro.Najlepiej ryobi zauber badz spro (wybrac kolor) arc.Duzo dobrego slyszalem o applause.Ja mam zaubera i red arca, red zabkuje po tym jak go przesmarowalem :/ skladalem go 1247 razy wiec nic nie jest zle zlozone.Zaubera uzywam do ciezkich zadan glowki do 30gr + 10cm+gumy, silny nurt, jak cos zaczepie to sie nie pierd...ole tylko dre ile wlezie bo nie mam czasu na zabawe, wole lowic.Kolowrotek po takich przejsciach (nieraz 2 razy dziennie na rybach) po wielu zaczepach ma sie dobrze tak jak sie mial bez zadnych zmian od nowosci, typu luzy czy cus.Nie zdawalem sobie sprawy ze tak to zniesie.nic innego nikt ci ni poleci a jak sie uprzesz na jakas fajna zabawke albo nowosci z 2025r to nie oczekuj odpowiedzi, nie zadawaj codziennie kilku pytan czy moze juz ktos lowil.a jak ktos odezwie sie w temacie to nie trzymaj sie kurczowo nadzieji ze byc moze bedzie tak jakbys chcial.Nie zakladaj kolejnych tematow na innych forach, opierajac sie tylko na tej jednej pozytywnej odpowiedzi mowiac, ze na innych forach jest polecany a 100 twoich znajomych na niego lowi, i ze jestes przekonany tylko jeszcze chciales zapytac.Ufff.Czy to juz grali??



#8 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 09:17

SPRO, Dragon FD = Ryobi ZAUBER. Pytanie, który będzie wygodniejszy, bo różnią się korbkami i kolorystyką ;-)



no nie koniecznie zauber ma spowolniony posow szpuli czego np nie ma w dragonie
jak dla mnie zauber ale zdało by sie poszukac innej korbki np takiej jak w spro

#9 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 marzec 2014 - 09:26

Też znudzony Arcami szukałem czegoś w zastępstwo , miałem kilka w łapkach, jeden nawet do mnie przyjechał już ze sklepu - odesłałem.W tym przedziale cenowym niema alternatywy - króluje Zauber/Red/BlueArc , taki temat powinien być podpięty na każdym większym forum wędkarskim :) Najbardziej opłaca się RedArc, koszt około 300 zł , normalna korbka i 2 szpule, które jak ktoś ma już kilka sztuk można z powodzeniem posprzedawać ;)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 03 marzec 2014 - 09:27


#10 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 03 marzec 2014 - 09:42

Jako alternatywę nie wymienianą do tej pory polecam Ryobi Artcice, według mnie pracuje lżej niż Zauber, cena też niższa no i ciekawszy design, poza tym cechy użytkowe (jakość nawoju, precyzja hamulca) na dobrym poziomie, piszę z kilkuletniej autopsji  ;)



#11 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 marzec 2014 - 09:52

No naprawdę,trochę brak słów.Jeżeli ktoś już tu trafił,zadał sobie tyle trudu żeby założyć nowy temat to nie chce mi się wierzyć żeby nie zauważył czegoś takiego jak WYSZUKIWARKA.Coraz trudniej dziwić się irytacji tych którzy portal tworzyli,ładowali go po brzegi merytoryczną zawartością,udostępnili ogromną,największą chyba w kraju bazę informacji wszelakich i o wszystkim co związane z tematem.ZA DARMO.

A szukający informacji chcieliby mieć wszystko na talerzu,do rączki podane.Tragedia :(



#12 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 10:15

Jako alternatywę nie wymienianą do tej pory polecam Ryobi Artcice, według mnie pracuje lżej niż Zauber, cena też niższa no i ciekawszy design, poza tym cechy użytkowe (jakość nawoju, precyzja hamulca) na dobrym poziomie, piszę z kilkuletniej autopsji ;)


to kolega musiał trafic na dobry egz jak ja kolega poleca
ja mam odmienne zdanie na temat tego kołowrotka
miałem w rozmiarze 3000 i po trzech miesiacach łowienia sie rozleciał

#13 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 03 marzec 2014 - 14:36

A może ten nowy mitchell. Sprawiał wrażenie mocnego i alu zapasową szpulą

http://www.bass-skle...pro-2000fd.html



#14 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2014 - 14:59

team dragon 9XX to napewno nie to samo co spro red arc czy ryobi zauber, przypomina wygladem zewnetrznym te kołowrotki ale jest duzo słabszy, mi rozleciał się dragon po niecałym sezonie a spro i ryobi mam juz ponad 2 lata i kręcą tak samo jak tylko co je kupiłem.

 

do 350 pln zdecydowanie spro red arc lub ryobi zauber, możesz jeszcze spojrzeć na penna slammera jeśli ma byc naprawde mocny



#15 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 marzec 2014 - 18:34

A może ten nowy mitchell. Sprawiał wrażenie mocnego i alu zapasową szpulą

http://www.bass-skle...pro-2000fd.html

Wrazenie to on moze sprawiac :) wiesz ile osob sprawiajacych dobre wrazenie siedzi :) wiesz ile osob stracilo kase na dobre wrazenia??Ja bym sie trzymal tego co sprawdzone, ni mniej ni wiecej.


  • Zwierzu i pietralek lubią to

#16 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 marzec 2014 - 18:46

W tej cenie bierz Red arca, i jak kupisz na aledrogo to zostanie ci troche na plecionke ;))



#17 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 marzec 2014 - 18:50

Mi sie wydaje ze tu Panowie są wyraznie znudzeni tymi Zauberami, wszedzie zauber i zauber a jak nie, to red arc albo team dragon, Jesli komus nie odpowiada, nie podoba sie Zauber Niech zaryzykuje i kupi jakis wynalazek w podobnej kwocie. Tez ciekawy jestem co to jest warte i wysłucham rzetelnej opinii na temat np tego mitchella. Mi sie on podoba ale szkoda mi czasu i pieniedzy zeby sie w to bawic, gdybym potrzebował nastepnego kołowrotka napewno był by to.... Zauber. :) 



#18 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 20:00

Żeby nie kombinować (nic mnie nie łączy ze sprzedającym), a i kwota się zgadza:

 

http://jerkbait.pl/t...x2500ia-okazja/



#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2014 - 20:00

To jest właśnie ciekawe, że nie ma innych propozycji, tylko Ryobi, Spro i Slammer.

To inni poważni gracze w tym segmencie rynkowym nie mają nic ciekawego do zaoferowania np. Mitchell, Daiwa, Abu, Sheakspere ?

Pytam z ciekawości, bo dawno nieuużwałem mlynków z tej półki.



#20 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 03 marzec 2014 - 21:06

Dobre pytanie!
Robinson,Mikado,Jaxon?
Każda firma ma jakąś perełke w swojej ofercie-może nie aż tak lśniąca ale na pewno godną uwagi:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych