Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelki wedkarskie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
247 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 31 styczeń 2022 - 08:15

Też szukam coś w tym stylu jak ta wyżej dragona lub coś podobnego. Znalazłem póki co jakaś z Ali i drugą z decathlonu. Nie wiem czy to coś warte

 

Ja sam szukałem ostatnio czegoś w tym stylu, z pasem biodrowym odkąd wywaliło mi bebzun zrobiło się niewygodnie, kamizelka nawet spoko ale w lato za gorąco. 

Kupiłem w zeszłym tygodniu takie coś:

 

https://caddis.pl/pr...CHEST-PACK.html



#222 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisano 04 luty 2022 - 20:49

Te szelki w,niej wygodne są? Nie są za sztywne?

#223 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 07 luty 2022 - 10:05

Te szelki w,niej wygodne są? Nie są za sztywne?

 

Nad wodą jeszcze jej nie miałem, ale w domu "na sucho" wydają się ok, są grube ale jednocześnie dość miękkie, podszyte siateczką. W środę może wyskoczę nad wodę to dam znać, tym bardziej chce zobaczyć czy da radę nosić razem z nią mały plecak. Mam wątpliwość czy szelki nie będą wzajemnie sobie przeszkadzać. 


  • Biesan lubi to

#224 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 12 luty 2022 - 18:43

Ja ze swojej strony mogę polecić chest packa helikona, nie jest to stricte wędkarski sprzęt, ale mieści się w niego wszystko co potrzebne.

Jest bardzo wygodny, solidnie zrobiony i nie koliduje z plecakami.

 

https://www.youtube....est pack numbat



#225 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2022 - 08:58

Nad wodą jeszcze jej nie miałem, ale w domu "na sucho" wydają się ok, są grube ale jednocześnie dość miękkie, podszyte siateczką. W środę może wyskoczę nad wodę to dam znać, tym bardziej chce zobaczyć czy da radę nosić razem z nią mały plecak. Mam wątpliwość czy szelki nie będą wzajemnie sobie przeszkadzać. 

 

Pierwszy wypad za mną, chest pack jak najbardziej na plus, z plecakiem nie przeszkadza zupełnie. Pakowny i wygodny, tak mogę go podsumować. 


  • Biesan lubi to

#226 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 14 luty 2022 - 09:46

Też szukam coś w tym stylu jak ta wyżej dragona lub coś podobnego. Znalazłem póki co jakaś z Ali i drugą z decathlonu. Nie wiem czy to coś warte

 

Mam ta z decathlona dwa sezony jak dla mnie najwygodniejsza jaką miałem,plecy się nie pocą bo są tylko szelki,  na szybkie wypady mieści 4 pudełka z przynętami i drobiazgi w tych małych kieszonkach. Chyba już wycofane z oferty :(


  • Biesan lubi to

#227 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 05 grudzień 2022 - 08:28

Witam. Czy ktoś z was użytkuję kamizelkę Dragon Street Fishing Tche Vest.

Chodzi mi o sprawdzenie jaka jest wielkość/pojemność dwóch największych kieszeni. Czy wejdą do nich pudełka o wymiarach 19x11x5cm.

no i jak jak ktoś chce to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami o niej.

dzięki 

Załączone pliki


  • Alexspin lubi to

#228 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 grudzień 2022 - 12:38

Też jestem zainteresowany rozmiarami tych największych kieszeni. Chodzi o pudełka Versus VS3010 rozmiar 20,5 x 14,5 x 4 cm.



#229 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 08 styczeń 2023 - 07:59

Cześć.

Do przygody z wędkarstwem wróciłem z plecakiem od Jaxona. Jest fajny, pojemny, ale zawsze kusi mnie wziąć jak najwięcej przynęt (sam nie wiem po co) i chodzę z plecakiem wypakowanym jak uczeń podstawówki. 

Oglądałem kamizelki i chyba za jakiś czas (na wiosnę, lato) zdecyduję się na zakup jakiejś. 

Chciałbym, aby:

- miała odchylaną przednią kieszeń z pianką na podręczne przynęty,

- nie miała dużo materiału dookoła, aby nie było gorąco przy upałach,

- posiadała jedną większą kieszeń (plecak) na wodę, kanapkę,

- posiadałą jakich "wieszaczek" do zamontowania pierdół typu nożyczki do wyciągania kotwic,

- miała jakiś zaczep do montowania podbieraka (Jaxon).

 

Oglądałem kamizelkę z dwóch postów powyżej, ale chyba nie ma możliwości włożenia butelki z wodą. Wygląda fajnie i jest moim faworytem, tym bardziej, że jest dodatkowe miejsce na okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne (jestem pinglarzem). Macie o niej jakieś opinie (kamizelka Dragon)? 

 

Oglądałem też te z poniższych linków:

https://allegro.pl/o...m001-7196137637

Mikado Chest Pack

Spełnia chyba wszystkie kryteria, ale czy plecak jest tak pojemny, że zmieści butelkę i jakieś pudełka na pierdoły? 

 

https://allegro.pl/o...ecak-8823045391

Ta też jest chyba spoko, ale brak w niej tych odchylanych kieszeni do szybkiej wymiany przynęty. Plusem jest chyba pojemny plecak. Możliwa jest też duża możliwość różnych kombinacji użycia, choć z drugiej strony jeśli coś jest do wszystkiego, to bywa że jest do niczego.

 

Użytkujecie którąś z tych kamizelek? Polecilibyście którąś z powyższych? 

 

U mnie faworytem jest Dragon i później Mikado, ale może ta trzecia też jest ok?

 

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam,

Mateusz.


  • szydłoś lubi to

#230 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 17 styczeń 2023 - 20:46

Witam. Czy ktoś z was użytkuję kamizelkę Dragon Street Fishing Tche Vest.

Chodzi mi o sprawdzenie jaka jest wielkość/pojemność dwóch największych kieszeni. Czy wejdą do nich pudełka o wymiarach 19x11x5cm.

no i jak jak ktoś chce to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami o niej.

dzięki 

Pudełka wejdą, ale jak mogę doradzić koledze to pomyśl nad Kamizelkami Dragona ale tymi zielonymi , nie te Łaciate co pokazałeś.Miałem przerabiałem chyba ze dwa modele , i są jak dla mnie bardzo sztywne..Oczywiście wytrzymałe ,ale dużo mniej wygodne jak te wersje zielone (całkiem inny materiał) Najlepiej jak byś gdzieś w sklepie pomacał sam byś stwierdził różnicę. Model który mam to chyba Dragon Team kamizelka techniczna Tech Pack 


Użytkownik szydłoś edytował ten post 17 styczeń 2023 - 20:53

  • Alexspin lubi to

#231 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 17 styczeń 2023 - 20:51

A myślalem że już nikt się nie odezwie, a jednak 😀
Szydłoś dzięki za odpowiedź. Podejdę do jakiegoś sklepu i jak będzie możliwość porównania to sprawdzę. Generalnie ten model ma szelki a zabudowany jest przy przednich kieszeniach, także ich sztywność nie powinna mieć wg mnie znaczenia.

#232 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 17 styczeń 2023 - 21:03

A myślalem że już nikt się nie odezwie, a jednak
Szydłoś dzięki za odpowiedź. Podejdę do jakiegoś sklepu i jak będzie możliwość porównania to sprawdzę. Generalnie ten model ma szelki a zabudowany jest przy przednich kieszeniach, także ich sztywność nie powinna mieć wg mnie znaczenia.

Tak oba modele mają szelki i regulację :) Jak pisałem używałem kamizelek Dragona takich jak pokazałeś i takich jakie cie poleciłem.Dla mnie materiał w tych pstrokatych jest jakiś mało przyjemny,nie elastyczny jak by to powiedzieć-sztywny. Niby to nie powinno przeszkadzać ale ja po zmianie na te zielone od razu zauważyłem większy komfort i różnicę po przebytych KM. No i w tych zielonych bardziej przewiewnie (np. Na plecach) to ma znaczenie w ciepłych porach. Pojemnościowo jest to samo jak dla mnie 2-3 pudełka i reszta gadżetów jak Fc , szczypce, nożyczki itd pomieszczą na spokojnie.Najlepiej ocenić organoleptycznie he ;P 



#233 OFFLINE   JurekJurek

JurekJurek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 17 styczeń 2023 - 21:12

A jaki masz model z tych zielonych, możesz napisać?

#234 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 17 styczeń 2023 - 21:47

A jaki masz model z tych zielonych, możesz napisać?

 

Nie wiem czy to jeszcze produkują , takie linki znalazłem w sieci --> z takimi https://archiwum.all...5983140130.html    https://wedkuje.pl/n/dragon-kamizelka/72518  Określana jako dragon Tech Pack  i numer znalazłem może katalogowy  96-13-001



#235 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 16:37

Witam, czy ktoś używa tego klipsy na butelkę przy swojej kamizelce/torbie?

https://allegro.pl/o...ear-12826916473

#236 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 19 luty 2023 - 18:30

Witam, czy ktoś używa tego klipsy na butelkę przy swojej kamizelce/torbie?

https://allegro.pl/o...ear-12826916473

Na Ali znajdziesz takie same za grosze. Używam przy pasku spodni. Nie znalazłem lepszego rozwiazania, nosze przeważnie 0.75 litra.

Użytkownik RedJin edytował ten post 19 luty 2023 - 18:31

  • przemo_w lubi to

#237 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisano 19 luty 2023 - 19:29

Spro robi ciekawe.

Załączone pliki



#238 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 20:35

Dzięki Panowie coś wybiorę!

#239 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 maj 2023 - 23:43

Długo szukałem zastępstwa dla wysłużonego kamizelko Graffa. Może nie była to super jakosc ale rozklad ilość kieszeni i pojemność mi bardzo odpowiadała

Przerzuciłem kilka tanich i droższych. Klasyków i w nowoczesnym stylu.

Jeżeli chodzi o klasyki mogę z czystym sumieniem polecić kamizelki Traper Montana. Bardzo wygodne, pakowne. Dobrze wykonane jak na swój budżet. Dużo kieszeni, wygodny rozklad kieszeni. Za niecałe 400zl jest dobrze. Nie oczekiwałem jakości Simmsa a jednak bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.

Sporym zaskoczeniem była też kamizelka Bassdash konkretnie ta z foto nizej. Generalnie nie lubię nowoczesnych krojów, miałem kilka i żadna nie była wygodna. Niewygodne wiszące, kieszenie przeszkadzały w łowieniu. Zchaczałem rękami podczas rzutów. Jak na 100zl jestem bardzo zadowolony. Zamki nie sprawija wrażenia zbyt solidnych ale za 100zl nie mam prawa się czepiać. Jeżeli wytrzyma sezon lub dwa będą to dobrze wydane pieniążki. W tym modelu po regulacji paskami nic nie wisisz, kamizelka wygodnie się nosi, jest sporo kieszeni.

Załączone pliki



#240 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 05 maj 2023 - 06:09

Długo szukałem zastępstwa dla wysłużonego kamizelko Graffa. Może nie była to super jakosc ale rozklad ilość kieszeni i pojemność mi bardzo odpowiadała

Przerzuciłem kilka tanich i droższych. Klasyków i w nowoczesnym stylu.

Jeżeli chodzi o klasyki mogę z czystym sumieniem polecić kamizelki Traper Montana. Bardzo wygodne, pakowne. Dobrze wykonane jak na swój budżet. Dużo kieszeni, wygodny rozklad kieszeni. Za niecałe 400zl jest dobrze. Nie oczekiwałem jakości Simmsa a jednak bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.

Sporym zaskoczeniem była też kamizelka Bassdash konkretnie ta z foto nizej. Generalnie nie lubię nowoczesnych krojów, miałem kilka i żadna nie była wygodna. Niewygodne wiszące, kieszenie przeszkadzały w łowieniu. Zchaczałem rękami podczas rzutów. Jak na 100zl jestem bardzo zadowolony. Zamki nie sprawija wrażenia zbyt solidnych ale za 100zl nie mam prawa się czepiać. Jeżeli wytrzyma sezon lub dwa będą to dobrze wydane pieniążki. W tym modelu po regulacji paskami nic nie wisisz, kamizelka wygodnie się nosi, jest sporo kieszeni.

 

@gajosik, czy wyczaiłeś do czego służy dodatkowy paseczek? Miałem go w jednej kieszonce dodatkowo. Domyślam się że podczepia się go pod zapiecia oznaczone strzałką na zdjęciu, ale do czego to?

A tak na marginesie to też bardzo polecam ten model od Bassdash'a. Co prawda nie mam dużego doświadczenia w kamizelkach ale jest naprawdę przemyślana i dobrze wykonana. 

 

Załączony plik  kamiz.jpg   52,47 KB   14 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych