Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki kij do ok. 50g na łowienie gumami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2013 - 21:44

Ten sam problem i też szukałem rozwiązań .Trafiłem na dwa blanki które zadaniu podołają, jeden to TAC SPIN NITRO-NX - 9' (270CM) / 10-60G do kupienia w www.tackle24.de http://tackle24.de/index.php?a=1051  dysponujący ogromną mocą oraz dość czułym szczytem.Blank szybki o pięknym szczytowym ugięciu .Zrobiłem na tych blankach dwie wędki pod sandacza na ciężko i obie poszły jak "ciepłe bułeczki" Blank daje radę gumom nawet 20 cm ,rozmiary 7"-8" oraz główki 18-21 cg nie stanowią problemu ,dynamika kija oraz czułość bardzo dobra .Drugim blankiem o wiele bardziej drogim jest St.Croix S & S 25 lb długość wedle upodobań, też kij o podobnych parametrach czyli brutalna siła i precyzyjny i nie lejący się szczyt .Blank już w drodze i nic tylko zrobić kij w łowić . W sprzedaży są gotowe wędki na tych blankach.

Pozdrawiam


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 21 listopad 2013 - 21:53


#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 21:50

sa jeszcze dwa blanki CTS, ktore sie nadaja, ale zalecam pomacac, bo to sa juz konkretne kawalki wegla SD806 i SD807, ten drugi wyciaga do 115 gram



#23 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2013 - 21:51

taki kaliber to lekko 60 gram w porywach do 80+ (w zaleznosci od rozmiaru gumy) ... osobiscie watpie aby podane wyzej batsony podolaly zadaniu, ale to tylko moje zdanie :)

 

sam szukalem wedki do tego typu lowienia przez kilka (!!!) lat, znalazlem w koncu w pracowni rodmas, proponuje obejzec sobie ten blank PSW790ML-2 a najlepiej pogadac z lukaszem, byc moze ma gdzies jeszcze protoplaste tych blankow (mialy troche inne oznaczenie) ;) z gotowcow moglby pasowac avid AVS86HF2

 

jak zawsze zalecam pojsc i wziasc do reki, od samego czytania rzadko kiedy bedziemy w stanie wybrac wlasciwe narzedzie i po latach prob, i bledow stwierdzilem, ze kij do ciezkich gum powinien byc zdecydowanie krotszy niz dluzszy i oscylowac w granicach 2.30 do nie wiecej jak 2.60 ... powyzej nie ma mowy o dynamice wyrzutu i prezentacji wabika a takze o komforcie lowienia ...

ale to tez tylko moje zdanie :)

To prawda że krótkim kijem lepiej podbijać gumy , nawet te ekstremalne, ale wcale się nie zgodzę że jest to 2,30-2,60m. W obecnej chwili konstrukcje blanków bardzo się zmieniły (nano oraz coraz wyższe moduły) więc nawet długości 2,70 w niektórych topowych modelach radzą sobie doskonale .  Rzuty są ekstremalnie dalekie i praca kijem nie sprawia dyskomfortu.



#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 21:53

dlatego napisalem, ze wedlug mnie i wcale nie trzeba sie z moim zdaniem zgadzac  :)



#25 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 listopad 2013 - 21:57

dlatego napisalem, ze wedlug mnie i wcale nie trzeba sie z moim zdaniem zgadzac  :)

 :) Oczywiście zgadzam się z Tobą i przyznałem rację ale wolę troszkę dłuższe konstrukcje ze względu na wszędobylskie opaski kamienne i z krótkim modelem trzeba by zabierać worek gum na łowisko :) 



#26 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 listopad 2013 - 22:17

do takich przynent  polecam Ci Shimano Yasei Shad Jigging 2.7 do 60 gram.

 

mam taki kij i łowiłem nim główkami od 6gram do 35gr. i gumami o długości od 5cm do 25cm.

 

bardzo mocny kij a jednoczesnie bardzo czuły, posiada przelotki Fuji i jest bardzo starannie wykonany.

 

dziś lub jutro wystawiam do sprzedania swój taki kij na tym forum w dziale sprzedam



#27 ONLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 22 listopad 2013 - 09:55

Ja polece stara wersje najmocjniejsze HS Batsona 1025F 30lb. U mnie najwiecej dzwiga gumy 4" na 45gramowych glowkach. Lowie nim tylko na Wisle. Nieco krotszy niz Twoje wymagania bo to dlugosc 260cm ale do tak ciezkich przynet nie przesadzalbym z dlugoscia kija. Mysle, ze max 260cm to bedzie optymalna dlugosc.

#28 OFFLINE   torque

torque

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 maj 2017 - 20:51

Odświerzę lekko temat. Rónież poszukuję takiego kija ale nieco krótszego około 250cm. Dodatkowo ogranicza mnie budrzet około 300zł. Nie chciałbym go przekraczać jeśli to możliwe.



#29 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 maj 2017 - 07:19

Cast czy spin? Zobacz SG MPP.A i najważniejsze jakie to dla Ciebie duże gumy?

Użytkownik hm62 edytował ten post 02 maj 2017 - 07:21


#30 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2017 - 12:25

Odświerzę lekko temat. Rónież poszukuję takiego kija ale nieco krótszego około 250cm. Dodatkowo ogranicza mnie budrzet około 300zł. Nie chciałbym go przekraczać jeśli to możliwe.

 

Obecnie łowię Team Dragonem "Wobbler" 2.45 - cw. 18-42 g. Ogarnia duże gumy bez problemu. Mocarny kijek. Ja go akurat trafiłem na allegro za trzy stówki, mega okazja. Poszukaj może też Ci się trafi :) 



#31 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 maj 2017 - 18:21

Poszukaj beastmastera w tych pieniądzach czasem da się znaleźć, Wersję Hp lub XHP ponieważ gumy 20-23cm ważą już 80-125gr do tego główka i już się robi ciężko :]


Użytkownik infernovip edytował ten post 02 maj 2017 - 18:24


#32 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 maj 2017 - 18:40

St Croix flippin' z SCIV czyli 711HMF, 2,41m 30lb do 2oz z zapasem, ogarnia wyjątkowo szeroki zakres przy czym jest specjalistyczny przy swojej uniwersalności zarówno wobki jak i opad a również blachy, bez kompromisów, ale to nie są tanie rzeczy :)



#33 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 02 maj 2017 - 18:45

Jeżeli około 250cm to mogę sądzić, że kolega szuka kija na brzeg lub trolla z łódki, po namowie kolegi kupiłem kijek Shimano Vengeance BX SHAD 270XH 50-100g, na razie służy jako kij morski ale będzie do łowienia dużymi gumami.Bardzo fajny kij jest moc, lekki, fajnie wykonany i śmiało można go giąć:)
Jeśli kolegę trochę straszy ten cw to jest opcja z mniejszym cw i jeszcze zostanie kilka PLNów.



#34 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 03 maj 2017 - 08:54

Zerknij na shimano beastmaster ex 210cm , 50-100g. 😉
  • kostom63 lubi to

#35 OFFLINE   torque

torque

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 maj 2017 - 18:41

Dzięki za odpowiedzi.

 

Faktycznie należało napisać. Poszukuję pod stałoszpulowca ale na łódkę. Do prowadzenia gum 12-20 nad zielskiem w płytkiej wodziej, tak by wysoko podniesionym kijem przy takiej gumie dać jej szansę na kilka wahnięć w opadzie. W takich warunkach główki max 10gr raczej 5-7gr. 

 

Ale poza zielskiem na spadku i głębokości do 3m. Przy dużym wietrze chciałbym swobodnie rzucać z główką 15-20g.



#36 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:26

Witam kolegów i koleżanki, co byście polecili pod gumy 15-20cm typu : Westin  Shad Teez , Daiwa Prorex Shad czy Duckfin Shad 20 cm  SG Real Eel 20-30cm + ołów od 5 -20 g, ? Budżet do 500 zł pod spin ? Względnie delikatna praca szczytówką wchodzącą w głębszą pracę pod rybą. 



#37 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 00:22

Cześć, 500 zł na używany powinno wystarczyć MHX MB 843-2 a jak za mało to 844

#38 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 wrzesień 2017 - 15:50

Popieram kolegę Kostoma63 .Mam używam polecam . :D :D :D



#39 OFFLINE   niedzielnywedkarz

niedzielnywedkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 03 luty 2018 - 23:30

Hej, pozwolicie że się dopiszę do tematu. Łowię na razie wędką o CW 5-25, jest to Daiwa Sweepfire, tania i dość dobra. Ostatnio chodzi za mną używanie trochę większych przynęt, takich do 40 gram i długości 15-20 cm, ale również trochę mniejszych - tak od 7.5 do 10. Chcę nastawić się na szczupaki takie od 60 cm. Dziś w sklepie oglądałem wędkę Daiwa Prorex 240cm i 10-40g. Była mocno sztywna i zastanawiam się czy będzie właściwa do łowienia na gumy, czy tylko bardziej woblery i blaszki? Dodam, że mieszkam w UK i tutaj niestety jest bardzo ograniczony wybór spinningów. Ok, mogę zamówić coś z internetu, ale o wzięciu do ręki w sklepie mogę tylko pomarzyć....



#40 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 luty 2018 - 19:45

odkopię temat, bo szukam czegoś co ogarnie do 200g przynęty, gumy, i nie będzie morską pałą na dwustopowych przelotkac ważącą 400 gramów

wymagania:

2 składy, moga być asymetryczne, długośc do 2,5 metra, oczywiście pod spining, bo cast nie wchodzi w rachubę, seryjny kij pod szczupaka - istnieje taki kij czy takie rzeczy tylko w Erze?

 

obecnie ogarniam do 150g choć komfortowo do 120g Shimano Beastmasterem DX 210XHP kupionym za 300 zł i Pennem Slammer'em 360 za kolejne 300zł






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych