Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skinner


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 sierpień 2005 - 08:26

Witam,
Pamiętacie, kiedyś opisywałem moje niezadowolenie ze skinnera. Byłem wtedy na Wiartlu i bardzo denerwowałem się kiedy podczasu rzutu przynęta ta plątała się w więkoszości przypadków. Dzisiaj jednak sukces Piotra odświeżył moją pamięć o skinnerze. Ostatnio byłem z Friko na krótkim wypadzie, ot tak porzucać sobie nowymi nabytkami. Raczej nie liczyliśmy na ryby, jednynie na dobrą zabawę zabawkami w wodnej piaskownicy. Postanowiłem zweryfikować wszystkie wskazówki, które swego czasu mi przekazaliście.

Po pierwsze i co uważam za najważniejsze zmiana sprzętu. Nad Wiartlem łowiłem Batsonem Enterprise 8', z kołowrotkiem o stałej szpuli (sprzęt porównywalny do tego, który używa redaktor w pewnej gazecie do jerkowania). Tutaj łowiłem st. Croix Avid AC710HF 7'10 (długość porównywalna), z multiplikatorem C4 oraz TIC'a Caiman, tak więc mogłem bez najmniejszych problemów kontrolować całość rzutu (od początku do końca). Cóż się okazało? Na wszystkie rzuty jakie wykonałem żaden nie był nieskuteczny (w sensie splątania linki). Wszystkie perfekcyjne. Powiem więcej długość rzutu była porównywalna, chociaż mam wrażenie, że była nawet dłuższa ale przy najbliższym wędkowaniu to zweryfikuję.

Tak więc, jestem teraz troszkę spokojniejszy. Tzn. da się :D

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 sierpień 2005 - 19:03

Pewnie, że się da!!! Tylko trzeba się trochę postarać

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 wrzesień 2005 - 07:04

Jak w każdej bajce musi być jakiś morał i nie chodzi o to, czy to Avid, czy Batson a o to, że rzeczywiście wędką castingową kontrola przynęty podczas rzutu jest lepsza, pełniejsza, no i tyle. Doświadczenie, może nie labolatoryjne, ale wykazało, że można z problemem sobie jakoś poradzić.

No ... poprzednio też się starałem ale jednak chyba nie za bardzo :D

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 08:44

Remek,

wez poprawke ze jak bylismy na Wiartlu to jednak troche wialo, a tu rzucales przy kompletnie bezwietrznej pogodzie (no, moze nie kompletnie, ale zefirek byl nieporownywalnie slabszy)

pozdrawiam

#5 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 09:22

Mam jeszcze jedną teorię. POdczas rzutu multikiem często hamuje się przynętę dosłownie w ostatniej fazie lotu, tuż przed upadkiem do wody, aby nie powstała broda. To powoduje, że przynęta ustawia się przodem do linki i się nie plączę tak często, jak to ma miejsce przy zwykłym młynku, przy którym kabłąk zamykamy jak już przynęta wpadnie do wody i często jest tyłem do linki. Tak jest dużo łatwiej o splątanie...

YO!

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:29

Baloo to troche tak jak przy odległościówce (match). Jak nei przyhamujesz pod koniec to masz babola i tyle... Tak samo i w castingu. Najbardziej rozbraja mnie to, że w castingu odpowiednio hamując - kontrolując - lot przynęty mozna rzucić dalej niż gdy się tego w ogóle tego nei robi... CZADZIK :mellow:

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:41

To nie jest takie głupie. Podczas rzutu niekontrolowanego, jeśli przynęta nie została skontruowana z myślą o dalekich lotach, frunie ona dość nieskładnie, obracając się na boki we wszystkich stronach itp. Szybko wytraca prędkośc i spada do wody.
Podczas delikatnego przytrzymania ustawia się ona w lini rzutu i zyskuje nieco na aerodynamice, przez co rzut może być nieco dłuższy. Wątpie aby różnice były wielkie, ale unikamy przynajmniej tych splątań.

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:43


Wiekie czy też nie na pewno śa zauważalne B) B)

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 wrzesień 2005 - 16:43

mozna tez tak:
wiertlo 5-7 mm
otworek gleboki na 1 cm wiercimy 3 cm od tylnej kotwiczki
zalewamy olowiem
szlifujemy
troche bialego, perlowego lakieru do paznokci i kleju epoksydowego
i juz sie nam skinner nie placze podczas wyrzutu

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 wrzesień 2005 - 08:19

W moim zestawie myślę, że jeszcze bardzo istotnym elementem był multiplikator. Generalnie co miałem na myśli mówiąc, że mogłem kontrolować. Otóż, pomijając C3/C4, w kołowrotku, który używałem (TIC'a Caiman) zamontowany jest hamulec odśrodkowy. Odpowiednie jego ustawienie powoduje, że to on przejmował większość zadania kontroli wysuwu plecionki (zarówno w warunkach idealnych jak i wietrznych) podczas rzutu (zarówno w fazie początkowej lotu, jak i jego końcu). Tym samym uwalnił mnie w większości przypadków od macania szpuli kciukiem. Jakie to przyjemne :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 wrzesień 2005 - 17:48

Jeśli chodzi o współpracę z caimanem to muszę przyznać, żejestem bardzo zadowolony z tej maszyny. Pozwala machać dośc szerokim zakresem przynęt, a ponadto kalafiory zdarzają się neizmiernie rzadko... Nic tylko korzystać... Polecam!!! B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych