Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZASADY umieszczania zdjęć/filmów na forum jerkbait.pl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26607 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 08:45

Aktualizacja zasady umieszczania zdjęć na forum jerkbait.pl

Niniejszym chciałbym ogłosić kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam na uniknięcie nieporozumień.

1. Przede wszystkim Catch and Release (złów i wypuść) co oznacza, że zdjęcia powinny przedstawiać ryby, które zostały wypuszczone; wstawienie zdjęcia ryby która została zabita może skutkować czasowym zablokowaniem konta - natomiast recydywa skutkuje całkowitym zablokowaniem konta.

2. Nie publikujemy zdjęć ryb, których wiarygodność co do ich stanu jest wątpliwa (unikniemy niepotrzebnych dochodzeń).

3. Publikujmy zdjęcia wykonane TYLKO w naturalnej scenerii łowiska.

4. W przypadku zauważenia niezgodności z niniejszym regulaminem nie robimy dochodzeń na własną rękę - zgłaszamy swoje wątpliwości do moderatora.

5. Nie publikujmy zdjęć ryb, których sposób traktowania widoczny na zdjęciu może skutkować ich zejściem albo okaleczeniem (ryby mocno krwawiące, wybrudzone piaskiem, w mocnym uścisku ręki, leżące na suchym podłożu, trzymane na wszelkiej maści osękach, chwytakach, itd.).
6. Publikujemy zdjęcia ryb których orientacyjne wymiary(nie chcemy i nie oczekujemy na zdjęcia z miarką) dla poszczególnych gatunków wynoszą co najmniej:

Belona - 80cm
Boleń - 65cm
Brzana - 60cm
Dorsz - 75cm
Głowacica - 70cm
Jaź - 35cm
Kleń - 40cm
Lipień - 35cm
Łosoś, Troć - 60cm (UWAGA ! Od 1 stycznia 2016 roku możliwe zamieszczanie jest wyłącznie zdjęć "srebrniaków" łososi i troci - w razie wątpliwości przed publikacją zdjęcia prosimy o kontakt z moderatorem @lukomat)
Okoń - 30cm
Pstrąg - 40cm
Sandacz - 65cm
Sum - 100cm
Szczupak - 75cm
Wzdręga - 30cm

Zdjęcia ładne artystycznie ryb mniejszych od wymiaru minimalnego prosimy przesyłać bezpośrednio do administratora lub moderatora w celu umieszczenia w galerii.

7. Nie publikujemy zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym obowiązującym w miejscu połowu danej ryby lub naruszających regulamin danego łowiska.

Interpretacja do pkt 7:

W przypadku ryb złowionych na wodach śródlądowych w Polsce, okres ochronny oznacza okres ochronny dla danego gatunku zgodny z brzmieniem RAPR obowiązującym w dacie publikacji zdjęcia lub okres ochronny zgodny ze warunkami wydanego zezwolenia na połów ryb na danej wodzie.
Zasada dotyczy wszelkich zdjęć publikowanych na portalu, również w wątku Przyłowy.

8. Regulamin obowiązuje od dnia 19.08.2008.

Ponadto polecam lekturę artykułu Fotografia wędkarska w którym opisano kilka podstawowych zasad wykonywania zdjęcia ryb.

Pamiętajmy: nie róbmy zdjęć rybom za wszelką cenę. Jeżeli nie możemy zrobić dobrego zdjęcia to nie róbmy go wcale tylko jak najszybciej pozwólmy powrócić rybie do jej naturalnego środowiska