Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wilki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 08 marzec 2014 - 22:49

Hmm, nie wiem gdzie to umieścić - niech będzie, że tu...

Witajcie - może ktoś mi odpowie - jak to możliwe,że w lasach na pograniczu województw kuj-pom i pom. żyją wilki? To co zastałem w lesie na spacerze o mało nie wywyołało u mnie zawału serca. Idąc lasem, z dala słyszałem dziwne dźwięki, kierowałem się z ciekawości po "cichaczu" do źródła podejrzanych "warkotów, szamotania itp - jak tylko to nazwać można". Z odległości ok 40-50m widzę i oczom nie wierzę - ok 6-7 WILKÓW oporządza sarnę lub jelenia, po kilku sekundach obserwacji odwrót i cicha ucieczka w drugą stronę, o mało w gacie nie narobiłem, nawet nie myślałem o tym aby foto cyknać, a dowody byłyby niepodważalne. Strach wybrać się na spacer po lesie - chyba bedzie trzeba się wyposażyć w jakiś gaz pieprzowy lub coś w tym stylu, ale czy to coś pomoże jak taki Wilczek na ciebie wyskoczy?...



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 marzec 2014 - 22:51

A tam po lesie, po forum się nie da czasem :D

Lokalna populacja z łodzi się szczerzy :D



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2014 - 22:51

Ciekawe. Stado wilków widziałem nocą. Ale to było nad jeziorem Szlamy przy granicy Białoruskiej. Te czerwone oczy w świetle reflektorów.....



#4 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 08 marzec 2014 - 22:55

Hmm, nie wiem gdzie to umieścić - niech będzie, że tu...
Witajcie - może ktoś mi odpowie - jak to możliwe,że w lasach na pograniczu województw kuj-pom i pom. żyją wilki? To co zastałem w lesie na spacerze o mało nie wywyołało u mnie zawału serca. Idąc lasem, z dala słyszałem dziwne dźwięki, kierowałem się z ciekawości po "cichaczu" do źródła podejrzanych "warkotów, szamotania itp - jak tylko to nazwać można". Z odległości ok 40-50m widzę i oczom nie wierzę - ok 6-7 WILKÓW oporządza sarnę lub jelenia, po kilku sekundach obserwacji odwrót i cicha ucieczka w drugą stronę, o mało w gacie nie narobiłem, nawet nie myślałem o tym aby foto cyknać, a dowody byłyby niepodważalne. Strach wybrać się na spacer po lesie - chyba bedzie trzeba się wyposażyć w jakiś gaz pieprzowy lub coś w tym stylu, ale czy to coś pomoże jak taki Wilczek na ciebie wyskoczy?...


raczej nie masz szans wykorzystać gazu ani żadnego paralizatora w tym przypadku bo wilk jest raczej stadny i tak też poluje, samotny raczej nie pokusi się o atak na człowieka ale to zwierzę i pewności nigdy nie ma, powiem Ci tak.....mieszkałem 2 lata w dziczy na kompletnym odludziu gdzie zwierzyny nie brakowało, wilków również i nigdy nie słyszałem nawet o przypadku ataku na ludzi.

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 marzec 2014 - 22:59

..ostatnio z taskiem widzieliśmy wilka na naszych pstrągowych rewirach w zachodniopomorskim..info potwierdzone przez lokalnych tubylców...



#6 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 08 marzec 2014 - 23:04

W Kuj. Pom. są wilki. Np. w puszczy bydgoskiej.

No i wilki nie atakują ludzi. Ostatni potwierdzony atak w Polsce chyba jakoś w okolicach 1920 r.?

#7 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 23:17

W zeszłym roku w czasie pobytu nad Drawą miejscowi mówili, że jest tam (Drawieński Park Narodowy) sporo wilków i spotkania z nimi są dość częste. T chyba niedalekie rewiry. Niemiłe uczucie byłoby, gdyby po holu kabana trzeba było się "tłumaczyć" przed stadem wilków. Ja od czasu kiedy w ferworze pstrągowania i zapomnieniu co się w około dzieje za swoimi plecami zidentyfikowałem lekko +80kg bezpańskiego psiura o niemiłym nastawieniu, staram się mieć oczy dookoła. 



#8 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 23:21

U nas w lubuskim ponoc tez sa wilki, tworza wlasnie takie male watachy.

Podobno ciezko je spotkac/podejsc, bo wilk duzo szybciej uslyszy czlowieka  i da noge.

foxy77 Tobie udalo sie je podejsc, bo po pierwsze jak sam przyznales sie skradales, po drugie byly zajete lupem.

Kiedys podobnie jak Ty trafilem, ale na watache dzikow..  wracalem poznym wieczorem z ryb idac przez las, byl wieczor w zasadzie ciemno juz bylo, bylem sam to i szedlem zupelnie cicho, az tu nagle sie okazauje, ze doslownie wszedlem na watache dzikow, ktora okupywala male oczko wodne, byly doslownie wokol tego oczka i jedna szt. na drodze.. tak mysle ze z 5-6 metrow ode mnie.

Zastyglem w bezruchu, serce podeszlo do gardla. dzik jakby chrumknol i cala watacha dala noge.

Od tamtej pory jak jestem sam w lesie zawsze sobie gadam, albo gwizdze ;)


  • godski lubi to

#9 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 marzec 2014 - 23:40

W moich okolicach kilkakrotnie spotykałem te "zwierzątka" bytując na poligonie (jeden z najwiekszych poligonów), mimo że na okragło huk i kupa ludzi oraz sprzetu.



#10 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 marzec 2014 - 23:44

W Kuj. Pom. są wilki. Np. w puszczy bydgoskiej.

No i wilki nie atakują ludzi. Ostatni potwierdzony atak w Polsce chyba jakoś w okolicach 1920 r.?

Zaatakowani skutecznie nie zglaszaja...
  • ...not here, Kamil Z. i Krystekwolf lubią to

#11 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 09 marzec 2014 - 00:02

W Zachodniopomorskim w Puszczy Goleniowskiej jest też ich troszeczke  ;)  ale nie są tak kąsliwe jak te z populacji Łódzkiej  :lol:  :lol:  :lol:

U mnie w Dolnośląskim też było kilka przypadków potwierdzonych przez leśników bytowania kilku sztuk :)



#12 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 marzec 2014 - 00:11

Wilki rowniez sa w okolicy Obornik w poznańskim , a takze widziano wilka na monitoringu nad przejsciem nad jezdnia dla zwierzad w bliskiej okolicy Poznania

#13 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 00:31

Lasy w okolicy Krosna Odrzańskiego.



#14 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 09 marzec 2014 - 06:44

U nas w lubuskim ponoc tez sa wilki, tworza wlasnie takie male watachy.

Podobno ciezko je spotkac/podejsc, bo wilk duzo szybciej uslyszy czlowieka  i da noge.

foxy77 Tobie udalo sie je podejsc, bo po pierwsze jak sam przyznales sie skradales, po drugie byly zajete lupem.

Kiedys podobnie jak Ty trafilem, ale na watache dzikow..  wracalem poznym wieczorem z ryb idac przez las, byl wieczor w zasadzie ciemno juz bylo, bylem sam to i szedlem zupelnie cicho, az tu nagle sie okazauje, ze doslownie wszedlem na watache dzikow, ktora okupywala male oczko wodne, byly doslownie wokol tego oczka i jedna szt. na drodze.. tak mysle ze z 5-6 metrow ode mnie.

Zastyglem w bezruchu, serce podeszlo do gardla. dzik jakby chrumknol i cala watacha dala noge.

Od tamtej pory jak jestem sam w lesie zawsze sobie gadam, albo gwizdze ;)

 

http://www.gazetalub...IAT12/140209471

 

w Lubniewicach też coś można spotkać :) 



#15 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 09 marzec 2014 - 07:30

Polecam przed spacerem po lesie obejrzeć sobie film "Przetrwanie" może trochę reżyser przesadził ale na pewno na spacerku pobudzi on naszą wyobraźnię :)

 

Co do wilków to nigdy u siebie w Lubelskim nie widziałem ani jednego i niech tak pozostanie. A jeżeli chodzi o dziki to ich populacja u nas rośnie w bardzo szybkim tempie, kilka razy miałem pietra idąc o 3 nad ranem na ryby wataha dzików ryła za pędrakami jakieś 20m ode mnie, już rozgladałem się za jakimś drzewem kiedy na moje szczęście ktoś jechał samochodem na ryby i wataha uciekła ale mało brakowało i wracałbym do domu z pełnymi gaciami. Jeżeli ludzie nie bali by się choroby którą dzik przenosi tj Włosienia to nie było by tak licznej populacji bo spora jej część skończyłaby w kiełbasie :P



#16 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 09 marzec 2014 - 08:15

Umnie też chyba występują wilki.W tamtym roku przechadzałem się nad rzeką i natknęłem się na coś takiego.77870dda76bef71em.jpg



#17 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 marzec 2014 - 08:21

..ostatnio z taskiem widzieliśmy wilka na naszych pstrągowych rewirach w zachodniopomorskim..info potwierdzone przez lokalnych tubylców...

..lokalny tubylec mówił, że kilka lat wstecz grasowała ich cała wataha ale została rozbita przez myśliwych i pozostały pojedyncze sztuki.

I jak tu się teraz zrelaksować nad wodą  ;)



#18 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 09 marzec 2014 - 09:48

Wilki rowniez sa w okolicy Obornik w poznańskim , a takze widziano wilka na monitoringu nad przejsciem nad jezdnia dla zwierzad w bliskiej okolicy Poznania

 

Fakt ale bylo to w DEbienku kolo Steszewa :D



#19 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 marzec 2014 - 10:48

Nie wiem w czym problem , na coś trzeba ,,zejść'',a tak poważnie , uważam że straszenie wszelkimi zwierzątkami typu wilki,dziki,rekiny,węże itp. jest mocno przereklamowane , choć oczywiście zdrowy rozsądek należy zachować.


  • Jopek1971 lubi to

#20 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 marzec 2014 - 11:15

Fakt ale bylo to w DEbienku kolo Steszewa :D

a to już niedaleko do Poznania ;) , były także widziane w okolicznych lasach w Puszczykowie  , bardziej chyba jest to związane z migracją niż zasiedzeniem na stałe , jak ktoś chce zobaczyć wilki z bliska , co prawda nie zupełnie dzikie ale jednak wilki , to polecam umówić sie na spotkanie w Ośrodku Doświadczalnym Akademii Rolniczej  w Stobnicy niedaleko Obrzycka , mają kilka wilków , od nich także wzięła się ekspansja bobrów w Warcie i okolicznych rzekach  ,hodowali je w latach 90-tych i wypuszczali na wolność

próbowali także odtworzyć dropy , ale ktoś z okolicznych mieszkańców w ciągu jednej nocy wybił całe stado  

 

http://www.wielkopol...ktualnosci/117/

http://poznan.gazeta...z_nagranie.html


Użytkownik robas edytował ten post 09 marzec 2014 - 11:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych