Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dojrzeliśmy do zmiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 marzec 2014 - 19:01

Na spotkaniu Jerkbait.pl zagaiłem z Friko, Milupą i Remkiem o ewentualnym usprawnieniu działu Lurebuilding. W drodze powrotnej zdecydowałem, że lepiej będzie jeśli rezydenci tego działu sami wypowiedzą się w tym temacie. Stąd w tytule jest znak zapytania.

 

Niemal od półtora roku jestem każdego dnia w tym dziale. Jeśli nic nie piszę to i tak zerkam, ponieważ dynamika tego działu jest ogromna. W każdym razie śmiało mogę napisać, ze z jednego wątku, który był zapłodnieniem, urodziło nam się fajne dziecię – Dział Lurebuilding. To dziecię trochę podrosło i pewnie tempo wzrostu zaskoczyło nie tylko samych rodziców.

Powiedzmy, że na dzisiaj jest to silny nastolatek i chyba czas, żeby wprowadzić go w dorosłość. Żeby to zrobić, potrzebuje wiedzieć w jakim kierunku zmierzać.

 

Spójrzmy na to, czym na dzisiaj to nasze dziecię dysponuje.

 

1.Rozeznanie i rozpoznawalność – ponad dwieście osób założyło tu wątki autorskie

2. Kompetencje – wieloletnie doświadczenie ludzi zajmujących się tworzeniem różnych przynęt.  Mamy również solidną baza danych oraz bazę dydaktyczną.

3. Wywieranie wpływu – coraz więcej osób chce coś wytwarzać samodzielnie i bardzo często szuka informacji właśnie tu na Jerkbait.pl. Tutaj też chcą zapuścić swoje korzenie.

 

Propozycja jest taka, aby Dział Lurebuilding został profesjonalistą i tym samym miał przewodnią rolę pośród wszystkich portali wspierających twórców przynęt.

 

Ze swojej strony pokarzę wam jedynie pewien obraz, opiszę zarys możliwej przyszłości. Tak byście mogli dotknąć i uwierzyć, że zmiana może być dobra dla wszystkich. Wy ze swojej strony nadacie ostateczny kształt. Chodzi o to koledzy, żeby „góra” nie traciła czasu na nas, ponieważ oni muszą myśleć o wszystkich działach i o ogólnym kierunku portalu.

Propozycja zakłada przejrzystość oraz łatwe docieranie do tego czego się szuka. Trzeba przy tym pamiętać, że duża część zaglądających do naszego działu nie interesuje się samym tworzeniem przynęt, a jedynie naszymi pracami. Są też tacy, którzy nie tworzą przynęt, a mogą i chcą podpowiedzieć nam w wielu konkretnych dziedzinach. Co może nam pomóc przy rozwiązywaniu różnych sytuacji pojawiających się w trakcie prac nad naszymi zabawkami.

 

Lurebuilding - Twórcy

                       - Jak zrobić przynętę

 

1.       Podstrona Twórcy

Tutaj na stałe byłby podpięty Index Wszystkich Twórców http://jerkbait.pl/t...-przynęt-index/. Pod nim byłyby autorskie wątki, tak jak to jest na dzisiaj.

Indeks mógłby być alfabetyczny. Poza tym, dobrze by było żeby przy autorze wątku znajdowała się krótka informacja, czy to amator, czy producent oraz co tworzy. Taką notkę napisał by każdy sam i przesłał do moderatora, a ten uzupełnił by Index. Np.

Joker  - amator, jerki i woblery z drewna, malowanie artystyczne

Tomy – producent, jerki i woblery z drewna oraz tworzyw sztucznych, wersje custom oraz specjalne

 

2.       Podstrona Jak zrobić przynętę

W tym miejscu byłyby tylko stałe wątki, które w zasadzie już istnieją http://jerkbait.pl/t...ważnych-wątków/). Userzy nie mieliby możliwości zakładania nowych wątków.

 

Jeśli będziesz chciał zadać pytanie, zadasz je we właściwym wątku tematycznym.

Chcesz pomóc, masz wiedzę i doświadczenie w konkretnych tematach, możesz po prostu śledzić jeden z wątków „warsztatowych” i w razie czego zareagować.

Dzięki temu nie trzeba będzie przekopywać się przez nowe wątki. Każdy też łatwiej znajdzie to, czego potrzebuje. Bazę stałych wątków można uzupełnić jeśli byłaby taka potrzeba np. Kręcenie much i jigów lub Odlewanie główek i gum. Na pewno macie jakieś pomysły by usprawnić nasz dział.

 

Może to nie jest idealna propozycja, jednak wydaje mi się, że czas na metamorfozę. Zbyt często w różnych częściach Forum pada stwierdzenie „chaos”, w dziale Lureuilding też. Ten chaos jest wynikiem luźnej formuły działu, która jest bardzo dobra w przypadku małej ilości uczestników oraz małej ilości wątków.

Nasz dział mógłby być śmiało, całkiem fajnym małym Forum, a każdy porządne Forum ma przejrzysty układ. Po to, by nowi użytkownicy mogli łatwiej się zaprzyjaźnić z tym miejscem oraz po to, by profesjonaliści również wybrali nas i przyłączyli się do Jerkbait.pl :) 

 

Prośba do moderatorów, aby podpiąć ten wątek i pozostawić go w Dziale Lurebuilding, zanim przeniesiony zostanie do Cafe. Myślę, że tydzień wystarcz, by każdy kto chce mógł coś wnieść do tego tematu.

 

Zapraszam każdego usera do wypowiedzenia się, nie tylko rezydentów tego działu.



#2 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 marzec 2014 - 20:14

Zmiany są na pewno potrzebne, ponieważ w tej chwili wątki techniczne są powielane i giną między wątkami autorskimi. Podział jaki proponujesz wydaje się być sensowny, nie wiem tylko czy brak możliwości zakładania tematów w dziale technicznym to dobry pomysł. Mogą się stworzyć mega tasiemce, w których będzie trudno znaleźć przydatne informacje.


  • krzychun i norbert-10 lubią to

#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 marzec 2014 - 20:23

Niekoniecznie. Być może zanim ktoś zapyta zacznie czytać zasoby danego wątku tematycznego. Z tego co do mnie dociera na priv, co również pojawia się w dyskusjach na Forum i pojawiało się w rozmowach na żywo, to właśnie te nowe wątki z tym samym pytaniem głównie o ABC. Baza jest olbrzymia. Poza tym jak ktoś już wskoczy w Forum obiema nogami to ma to na bieżąco.

Sądzę, że jedyny kłopot ma nowy użytkownik lub początkujący strugacz. Bo musi podjąć decyzję. Zadać pytanie, czy przeczytać zasoby. Osobiście wybrałem to drugie przed ujawnieniem się po raz drugi. Dlatego nie zadaję pytań, bo znalazłem więcej niż wtedy chciałem wiedzieć. 



#4 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 10 marzec 2014 - 20:25

Robert ja myślę, że jest to świetny pomysł !

Szczególnie podoba mi się to z uporządkowaniem i przypiskami do twórców, ileż to razy na forum padają pytania "jaka przynęta na klenia", " jaka przynęta na pstrąga" itp. Zazwyczaj są odsyłani do sklepów i znalezienia danego modelu woblera, ale wiele , wiele razy zostali wysyłani do działu lurebuildingu. No tak, ale co dalej, jak tu znaleźć ludzi którzy tworzą dany wobler do danego przeznaczenia i właśnie to co napisałeś bardzo ułatwiłoby im namierzenie wymarzonego woblerka :)

Co do pkt. drugiego to też dobry pomysł. Ile razy wpiszemy w google dane zapytanie dotyczące zagadnienia budowy własnej przynęty, to prawie zawsze góruje nam w odpowiedziach nasze forum, taka podstrona byłą by złotym strzałem do tego, aby jeszcze bardziej pomóc młodym adeptom sztuki tworzenia czegoś z niczego ;) 

Fajnym pomysłem było by też w tej podstronie posegregowanie po kolei np. temat dotyczący lakierów i lakierowania, temat dotyczący malowania i technik, temat dotyczący sprzętu elektromechanicznego itp.

 

Robert Twoje pomysły są nieskończone! Bravvvo ! ;) 



#5 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 marzec 2014 - 20:35

Robert, aż się boję. Normalnie czytasz mi w myślach :D Będzie trzeba wprowadzić jakiś filtr, cobyś za dużo nie wyczytał :D  ;)

 

Wracając do tematu - dział "Twórcy" - podzieliłbym go na dwie części. Aktywną, gdzie jest co najmniej 100 wpisów (dzisiejsze HOT) i drugą, dla początkujących. Dla forumowego "narybku" (właściwa nazwa?) Ułatwi im to odnalezienie własnych wpisów, jeśli zaglądają tu tylko od czasu do czasu. Aktywni szybko osiągną "setkę" i z automatu przeniesienie do części, hm, głównej? podstawowej? - jak zwał tak zwał. Jak tworzyć porządek, to na całego :)

 

Indeks uzupełniony o "parę słów" jest znakomitym pomysłem. 

 

Edyt: Literówka


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 10 marzec 2014 - 20:36


#6 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 marzec 2014 - 20:36

Kuba, tematy można ułożyć od nowa lub zostawić to co jest i dołożyć nowe. Byłbym za tym drugim rozwiązaniem. Na dzisiaj i tak te tematy są pod twórców woblerów i uważam żeby nie przesadzać z rozbijaniem na kolejne.

Bardziej interesuje mnie to, jak zagrzać innych twórców. Głównie krętaczy wszelkiej maści. Przecież od nich można czerpać garściami. Coraz więcej widzę pięknych jigów i innych kompozycji na hakach z przeznaczeniem pod spinning. Sam myślę o przynęcie na leniwe szczupaki :)

 

Gdyby pojawił się wątek o kręceniu, to może pojawili by się i twórcy, a jest tu ich sporo i to całkiem niezłych :)


Użytkownik joker edytował ten post 10 marzec 2014 - 20:59


#7 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 10 marzec 2014 - 20:41

Kuba, tematy tematyczne można ułożyć od nowa lub zostawić to co jest i dołożyć nowe. Byłbym za tym drugim rozwiązaniem. Na dzisiaj i tak te tematy są pod twórców woblerów i uważam żeby nie przesadzać z rozbijaniem na kolejne.

Bardziej interesuje mnie to, jak zagrzać innych twórców. Głównie krętaczy wszelkiej maści. Przecież od nich można czerpać garściami. Coraz więcej widzę pięknych jigów i innych kompozycji na hakach z przeznaczeniem pod spinning. Sam myślę o przynęcie na leniwe szczupaki :)

 

Gdyby pojawił się wątek o kręceniu, to może pojawili by się i twórcy, a jest tu ich sporo i to całkiem niezłych :)

Moje brzydale widziałeś, tyle co wiem(a moje doświadczenie z kręceniem jest skromne) to chętnie pomogę ;) 


  • joker lubi to

#8 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 marzec 2014 - 20:44

Januszu,

 

miałem kiedyś inny pomysł i po przemyśleniu porzuciłem, poddając kolegom propozycję tego wątku http://jerkbait.pl/t...i-w-twórczości/.

 

To bardzo dobrze działa. Zapomniałem napisać w pierwszym wpisie, że w Podstronie 1 mógłby być podpięty wątek "Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości", a w  Podstronie 2 "ABC wobleroza żółtodzioba". To byłby wyraźny sygnał dla początkujących od czego zacząć.


Użytkownik joker edytował ten post 10 marzec 2014 - 21:02


#9 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 10 marzec 2014 - 21:08

Moje brzydale widziałeś, tyle co wiem(a moje doświadczenie z kręceniem jest skromne) to chętnie pomogę ;)

 

Kuba są świetne. 

 

Mamy dział Fly fishing i aż się prosi by krętacze rozwinęli się tutaj. Bo skoro już powiedziano A, czyli "wpuszczono" muszkarzy na Forum dla zorientowanych inaczej, to czemu nie wykorzystać zbudowanego potencjału.


  • kubaS 1 lubi to

#10 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 10 marzec 2014 - 23:17

Jestem na Tak !



#11 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 marzec 2014 - 00:10

Dział lurebuilding jest tak rozwinięty jak nie jedno średnie forum. Genialny pomysł z ogarnieciem tego. Mi samemu czesto zajmuje sporo czasu odnalezienie czegoś a co dopiero maja nowi użytkownicy.

#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 marzec 2014 - 08:20

Nie znam się na tym, ale dla mnie nie ma nic gorszego niż szukanie odpowiedzi w wątku, który ma 50 stron.



#13 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 marzec 2014 - 09:39

Dla kogoś innego jest gorsze szukanie odpowiedzi w 1000 wątków.

Forum to rzeka, która płynie, a nie jeziorko, gdzie od setek lat nie zachodzą zmiany. Trzeba wybrać ogólny kierunek i część ludzi i tak odpadnie jak ma odpaść. Część ludzi będzie narzekać bez względu na formę. Część ludzi zrobi coś więcej chociaż ich o to nie proszą, ani im nie płacą za to. 

 

Więc jeśli to jest jak rzeka, to trzeba pozwolić jej płynąć bez stawiania tam, a zostawiając jej miejsce na ewentualne rozlanie się na jakimś obszarze.


  • Parf lubi to

#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2014 - 10:05

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Zniknionych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

 

  •  


#15 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 marzec 2014 - 10:36

Dla kogoś innego jest gorsze szukanie odpowiedzi w 1000 wątków.

Po co więc pytasz?



#16 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 marzec 2014 - 10:49

Robert jeżeli porównujesz forum do rzeki, to brak możliwość zakładania nowych tematów widzę jako tamę, która stworzy sztuczne jezioro...
  • woblery z Bielska i norbert-10 lubią to

#17 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 11 marzec 2014 - 11:06

Na pewno w forum lurebulding są potrzebne podfora. Sam mam często problemy żeby tam coś znaleźć. Oczywiście podfora bez ograniczeń...



#18 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 11 marzec 2014 - 12:28

Nie znam się na tym, ale dla mnie nie ma nic gorszego niż szukanie odpowiedzi w wątku, który ma 50 stron.


Rowniez podzielam to zdanie a dodatkowo do jednego zbiorczego tematu wejdzie sporo spamu i tak naprawde jedno pytanie moze sie znalezc na kilku stronach.

Bezapelacyjnym faktem jest brak poddzialu dla kretaczy.

#19 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 11 marzec 2014 - 12:31

Rowniez podzielam to zdanie a dodatkowo do jednego zbiorczego tematu wejdzie sporo spamu i tak naprawde jedno pytanie moze sie znalezc na kilku stronach.

Bezapelacyjnym faktem jest brak poddzialu dla kretaczy.

 

Jeżeli jest spam, to od czego mamy moderatorów?



#20 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 11 marzec 2014 - 12:39

Jeżeli jest spam, to od czego mamy moderatorów?


Spam, mam na mysli odbieganie od tematu co jest charakterystyczna cecha j.pl. zalezy czy jeden temat ma funkcjonowac jako sztywne odpowiedzi czy beda dyskusje o dupie maryny i jak wczesniej pisalem prowadzi to do chaosu i czastkowej odpowiedzi na pytanie x.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych