Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 marzec 2014 - 11:47

Alternatywą dla Busha jest Brig Baltic...swietne właściwości ale i cena wyższa. Powtórzę raz jeszcze, ze z ogólnodostępnych pontonów na rynku najlepsze właściwości nautyczne maja dwa wyżej wymienione ( w porównaniu z kolibri, proscanami, promarinami i innymi made in czajna)

#22 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 15 marzec 2014 - 12:04

Potwierdzam Bush Brig nautycznie przebijają wszelkie marki i ich fajerwerki.


  • Przemek lubi to

#23 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 marzec 2014 - 12:11

mój epizod pontonowy trwał rok ale napisze jak koledzy wyżej brig i bush biją inne pontony na łeb jeżeli chodzi o właściwości nautyczne czyli wyjście w ślizg itp 



#24 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 16:34

Brig Baltic, super wyglada wysoko zadarty dziób , no musi być jakieś ale    !!!   :,    ale  3,8  " tylko jedyne , albo już za " / to cytat z reklam /  5,2 tys.

Drogo to przecież tylko ponton / żona daje tylko 4 tyś / , Wigry albo Solar 3,6m  to cena 3,900 zł.  Chyba jednak zostanę przy Bush



#25 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 15 marzec 2014 - 17:25

Zastanow sie czy koniecznie musi to byc 3.6m bo z tego co piszesz to wydaje mi sie, ze 3,3m tez bedzie ok a na takiej jednostce wymagane sa tyko kamizelki. Przy dlugosciach od 3,6 metra musisz miec dodatkowe wyposazenie ochronne. Nie pamietam dokladnie co ale pare dodatkowych rzeczy jest wymaganych.

 

Pzdr



#26 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 15 marzec 2014 - 19:27

Powariowaliście z tą drewnianą podłogą.
Intensywnie używam ProMarine 320 z kilem i podłogą ze sklejki ( kształt M podoga jak w D). Nic mi nie faluje, nic nie bierze wody. Ponton jest bardzo stabilny i spokojnie mieszczą się w nim dwie osoby dorosłe + graty.

Przed zakupem miałem podobny dylemat. Organoleptycznie sprawdzałem wszelkie konstrukcje z większym wyczuleniem na podłogę. Wybór padł na sklejkę bo jest stabilniejsza od airmaty, równie stabilna jak aluminium ale atrakcyjniejsza cenowo.

Dodam, że podłoga jest fabrycznie nieźle zabezpieczona a dodatkowa warstwa impregnatu daje gwarancję niezawodności.

Wagowo też jest okej. Jestem w stanie sam rozłożyć i zwodować pływadło w każdych warunkach. Z czystym sumieniem mogę polecić.

 

Jacek

potwierdzam to co pisze Jacek ja mam 380 tej samej firmy od 3 sezonów i złego słowa nie mogę powiedzieć bardzo dobrze trzyma powietrze nic sie nie rozkleja ani rozwarstwia gdybym miał dzisiaj kupowac jeszcze raz napewno byłby to ponton pro marine


  • szpiegu lubi to

#27 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 15 marzec 2014 - 19:46

Ja mam bush crab 3,60 drugi sezon z silnikiem 9,8 w dwie osoby wchodzi bez problemu,podłoga ze sklejki nie zauważyłem aby nasiąkała wodom dobrze zabezpieczona nie zauważyłem również aby falowała w ślizgu jedyna jej wada to ciężar sklejki jest dość ciężka alu pewnie lżejsze. :) 



#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 marzec 2014 - 19:56

3,3 to zabawka na wodę do 300-500ha. 3,6 sprawdza się w miarę sensownie nawet na jeziorach 1.500-2.500ha. Największa woda na jakiej pływałem miała powyżej 15.000ha, ale to była rynnówka. Jak się rozwiewało po długości to przy 5m/s pływało się już nieprzyjemnie, przy 7m/s można było nie wypłynąć... Przesiadłem się na 4,0, ponieważ 3,6 są ciasne i mają niski balon (choć niewątpliwą zaletą jest niska masa).

 

Historie o falowaniu i nasiąkaniu możesz włożyć między bajki ;)



#29 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 20:37

Właściwości nautyczne , czyli chyba to co wyczytałem to zdolności manewrowe określane głownie do jachtów i katamaranów . O pontonach nic nie wyczytałem

ale zastanowił mnie spód i kil w pontonie. Zastanawia mnie jaki to ma wpływ na płyniecie w ślizgu i opory wody . Przejżałem chyba wszystkie strony i przeważnie zdjęcia pontonów są z góry lub z boku, nie widać spodu. Na zachodnich stronkach zauważyłem różne kile / nie wiem jak to odmienic / i różne ułożenie dna pontonu.

Wiem, że to rozbieranie gu...na na atomy ale może któryś z kolegów ma jakieś zdanie , albo jeszce lepiej doświadczenie i może sie nim podzielic. Zaczynając od góry ABC który waszym zdaniem szybciej wejdzie w ślizg , albo który ma lepsze właściwości nautyczne.

Będę wdzieczny za opinie.

 

A

Bd-l.jpg



#30 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 20:39

B

 

BK-l.jpg



#31 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 20:45

C

BM-l.jpg



#32 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 marzec 2014 - 20:49

...krótko...chcesz,żeby ponton slizgal się burtami po wodzie - bierz pierwszy lepszy...jak bezszelestnie, tylko kilem tnącym wodę - te które wymieniłem...

#33 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 21:12

Patu. OK Bush albo Brig Baltic super pewnie tak. Ale rozmawiałem dzisiaj z gościem , który z dziką checia zrobi mi pontonic na zamówienie , i jak mnie mój angielski nie myli, a cena $ jest ok 3.1 zł ,wyjdzie z cłem vatem i samolotem max 3,5 tys.

Długość  3,7 - 4,2 grubość 1,2 mm, kolor do wyboru , moro 120 $ drożej , nawet kolor uchwytów mogę wybrać, torby pod ławki, itd . Więc z czystej ciekawości nie mówiąc o oszczedności chciałbym pomęczyć temat i posłuchać opini o pontonach.

Bardzo dzieki za opinie, dużo mi pomogły i czekam na więcej.

Przemyśle jeszcze ale Bush na dziś nr 1, mimo że nie widziałem spodu. :)



#34 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 marzec 2014 - 21:20

...widzę,ze sugestie średnio Cię przekonują...dodatkowo,ponton szyty na miarę????jakiś dżołk...pływałem nastoma bushami,swoimi,znajomych...wszystkie były solidne i slizgały się lekko i płynnie ...zrobisz jak uważasz,ale crab 360 w tej kwocie to najlepsze rozwiązanie!

#35 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 marzec 2014 - 22:30

...... przekonują mnie wszystkie sugestie. Chciałbym tylko wiedzieć który spód jest lepszy i dlaczego ???. Jaki kil i dlaczego ??? jaki kształt ???

Ciekawość rzecz ludzka, a ja jestem ciekawy. Pływałem łódeczka kupe lat i wiedziałem wszystko, nawiasem Wigry, znałem jej wady i zalety, wcześniejszej łódki też.

Teraz przesiadam się na ponton i jestem ciekawy co dlaczego? czemu nie Tak ? dlaczego Tak.



#36 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 16 marzec 2014 - 08:44

Cześć,

 

Miałem K330 Proscana z alu. Podpinałem do niego Minnkote na małych i na większych akwenach 15PS. Ponton przy większych szybkościach miał problem ze stabilnym torem płynięcia. Na pełnym rumplu płynął jak zawiało. Powyżej 27km/h miał też problemy kawitowaniem na łukach / skrętach. W zasadzie to jedyne wady jakie udało mi się zauważyć. Sprzedałem go i zakupiłem również Proscana tyle, że większego. Problemy, które opisałem nie przeszkadzały mi a różnica w cenie pomiędzy Proscanem a Bushem pomogła w szybkim podjęciu decyzji :)



#37 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 marzec 2014 - 09:40

Sucks

Mam pytanko , jak wygląda przód twojego pontonu czy jest taki jak na rys. A czy B



#38 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 16 marzec 2014 - 09:58

@maweric szczegółowe podejście do tematu zakupu "gumiaka" :)

Miałem dwa Bushe Kaimany aktualnie mam Craba 360. Oba modele mają dno i kil jak na przedstawionym przez Ciebie schemacie - A.

Jeżeli chodzi o kształt samego pontonu to Kainany - D a Crab to bardziej - M.

P.S. 

Pewnie gdyby nie wycofali z produkcji modelu Kaiman, to miałbym go zamiast Craba :)



#39 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 marzec 2014 - 10:43

Dzieki Tasiek ,

bardzo przydatna informacja. Dno modelu A jest moim zdaniem bardziej sterowne , co potwierdzają użytkownicy Busha , a  dno typu B szybciej wchodzi w ślizg natomiast jest mniejsza sterowność. Kształ to już tylko estetyka i wykonananie.



#40 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 16 marzec 2014 - 12:35

Schemat A to tak jak pisze Tasiek Bushe : Kaiman i Crab. Ja mam dwa pontony Craba 330 do pływania po zaporówkach tak do 2000ha oraz rzekach w PL i 4m Kaimana ze starej serii. 330 to tak jak napisał Krzysiek zabawka, mały ciasny, w dwie osoby nie ma żadnego komfortu. Balonik 42cm nie daje poczucia bezpieczeństwa na akwenach większych typu wielkie jeziora mazurskie, Zegrze itp. Przeżyłem na tym pontonie zeszłoroczny wyjazd do SE gdzie pływaliśmy nim po rynnowym jeziorze długości ok 70km i szerokości 5-10km. Nigdy wiecej ever. Chociaż i tak czułem się pewniej niż miałbym się tam wypuścić 4m laminatem. Drugi ponton to Kaiman 4m. Duży, wygodny, wysoki dziób duży balon 50cm. Więc zastanów się gdzie chcesz pływać. Bo jeśli mają to być wody rozległe ze sporą falą to ja bym brał jednostkę min 3.8m z balonem o największej możliwej średnicy i wysokim dziobem. Niestety Kaimanów już nie robią a szkoda bo mam wrażenie, że były lepiej skonstruowane od  Crabów, mają chyba lepsze właściwości nautyczne. Ale nie pływałem dużym Crabem takim, 3.8-4.0 tu musieliby się Patu z Taśkiem wypowiedzieć bo oni użytkują.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych