Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2019 - 09:54

Żadnego koła nie trzeba. A tego co trzeba po dobrym rozłożeniu praktycznie nie widać na pokładzie.
Trzeba mieć kamizelkę ratunkową (którą przypinam pasem do balonu i nie tracę nic miejsca w środku), apteczkę i gaśnicę (które zamontowałem sobie pod ławeczkę i w ogóle zapominam, że je mam) i bosak - kupiłem końcówkę za 5zł i za drugie 5 zĺ plastikowy kij teleskopowy u po wciśnięciu pod balon też o nim zapominam.
Żeby nie było - przez 2 dni teraz (i wielokrotnie wcześniej) miałem na Odrze kontrole policji łącznie z kontrolą obowiązkowego wyposażenia i po 3 minutach dziękuję, do widzenia i płyniemy dalej.

nawet jak masz rację  to i tak niewiele miejsca więcej w porównaniu do 3,3m gdzie wystarczy kamizelka... a pod ławką mam akurat zajęte:) jak już to lepiej jeszcze większy, taki pod 4 metry... 



#662 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2019 - 11:39

Pytanie do Maverika bądź znawców tematu. Wertuję stronę i potrzebuję potwierdzenia, największa powierzchnię użytkową podłogi ma model C? Planuję 370C na następny sezon. Jak wagowo wygląda taki ponton z podłogą ze sklejki?


Użytkownik zander79 edytował ten post 11 listopad 2019 - 11:41


#663 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 listopad 2019 - 11:49

Pytanie do Maverika bądź znawców tematu. Wertuję stronę i potrzebuję potwierdzenia, największa powierzchnię użytkową podłogi ma model C? Planuję 370C na następny sezon. Jak wagowo wygląda taki ponton z podłogą ze sklejki?

 

Już odpowiadam , praktycznie nie mam podłóg ze sklejki , u mnie standardem jest aluminium , waga jest mniej więcej taka sama.

Co do powierzchni użytkowej do zeszłego tygodnia był to 370C , od paru dni w magazynie 370C D-S .

Szerszy o 10 cm od wersji C,  :)



#664 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 listopad 2019 - 12:19

Żadnego koła nie trzeba. A tego co trzeba po dobrym rozłożeniu praktycznie nie widać na pokładzie.
Trzeba mieć kamizelkę ratunkową (którą przypinam pasem do balonu i nie tracę nic miejsca w środku), apteczkę i gaśnicę (które zamontowałem sobie pod ławeczkę i w ogóle zapominam, że je mam) i bosak - kupiłem końcówkę za 5zł i za drugie 5 zĺ plastikowy kij teleskopowy u po wciśnięciu pod balon też o nim zapominam.
Żeby nie było - przez 2 dni teraz (i wielokrotnie wcześniej) miałem na Odrze kontrole policji łącznie z kontrolą obowiązkowego wyposażenia i po 3 minutach dziękuję, do widzenia i płyniemy dalej.

Z tego co się orientuje pozostaje kwestia odbijaczy na burtach. Bzdura totalna przy pontonie gumowym ale trzymając się przepisów czy ktoś miał z tym jakieś problemu przy kontroli ?



#665 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2019 - 14:42

Już odpowiadam , praktycznie nie mam podłóg ze sklejki , u mnie standardem jest aluminium , waga jest mniej więcej taka sama.

Co do powierzchni użytkowej do zeszłego tygodnia był to 370C , od paru dni w magazynie 370C D-S .

Szerszy o 10 cm od wersji C,  :)

Wg specyfikacji model D-S jest lżejszy od modelu C?



#666 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 listopad 2019 - 15:29

Wg specyfikacji model D-S jest lżejszy od modelu C?

 

Zgadza się.

D-S poszerzona wersja modelu D  

C-S poszerzona wersja modelu C


  • Czoper lubi to

#667 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 listopad 2019 - 17:28

I wszystko jasne
https://maweric.pl/modele-pontonow/

#668 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 listopad 2019 - 18:05

O dobra kwestie ktoś poruszył,Co do utrzymywania czystości jasnych pontonow, macie jakieś sprawdzone specyfiki?

Tak, bierzesz kobitke na dwa wypady i kłopot z głowy , chciałaś pływać to teraz umyj

#669 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 listopad 2019 - 18:18

Tak, bierzesz kobitke na dwa wypady i kłopot z głowy , chciałaś pływać to teraz umyj

Niezłe rozwiązanie :) jednak to chyba jeden z najdroższych środków myjących do pontonu jaki znam.


  • thug i pyszbartosz lubią to

#670 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 listopad 2019 - 18:38

Ale jaki skuteczny , nie zaiwestujesz to jaki masz efekt

#671 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 listopad 2019 - 19:32

 

od paru dni w magazynie 370C D-S

 

Maweric jakie wymiary pokładu ma 330C D-S? i jak to cenowo wyjdzie?



#672 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 listopad 2019 - 19:44

Maweric jakie wymiary pokładu ma 330C D-S? i jak to cenowo wyjdzie?

 

zapraszam na priv.



#673 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:15

Cześć

 

Przymierzam się do zakupu Maveric 270. Mam Yamachę 4 km. Nie ma pewności czy model 270 C  wejdzie z nią w ślizg. Czy ktoś w Was pływał tym modelem na podobnym silniku i ma jakieś doświadczenie. Obciążenie, to moje 70 kg i góra 20 kg klamotów.

 

Pozdrawiam

Sławek 



#674 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:01

Mi na 330 kolibri bez kila z silnikiem 3,5 km 4t wchodził ale na kolibri 280 z kilem już się nie udawało. Raczej wątpię że się uda tym bardziej że 20kg gratów chcesz zabrać.

#675 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:41

Im.detka krotsza tym.gorsze.osiagi - wieksze zanurzenie i opory...

#676 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2019 - 10:09

Im.detka krotsza tym.gorsze.osiagi - wieksze zanurzenie i opory...

Ciekawe, pewnie nie do końca.

 

Myślisz że jak na Kolibri 330 z kilem i balonami 42 cm z Yamaszką 4t 6KM było 24-25 KM/h to na Bush Crab 400 będzie szybciej na tym samym silniku ?



#677 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 grudzień 2019 - 17:21

U mnie po przesiadce z kolibra 280DL na Maverica 300D prędkość max wzrosła o 3km/h



#678 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:33

Mi na 330 kolibri bez kila z silnikiem 3,5 km 4t wchodził ale na kolibri 280 z kilem już się nie udawało. Raczej wątpię że się uda tym bardziej że 20kg gratów chcesz zabrać.

Chińczyk Silver Marine 270 ale z ołówkami podobnymi do Maveric 270D wchodził bez problemu, jedyny warunek to przesunięcie się bliżej dziobu (przedłużka rumpla)

 

Pozdrawiam

Sławek



#679 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:52

Ciekawe, pewnie nie do końca.
 
Myślisz że jak na Kolibri 330 z kilem i balonami 42 cm z Yamaszką 4t 6KM było 24-25 KM/h to na Bush Crab 400 będzie szybciej na tym samym silniku ?


Nie wiem co bedzie na 400 , jedne jest pewne. Na detkach 3.6/7 m sa lepsze osiagi niz na 3-3,3m w tym samym ekwipunku

#680 OFFLINE   arekk

arekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:02

Witam kolegów. Noszę się z zamiarem zmiany pontonu Kolibri 330 PP -bez kila(po 3 latach użytkowania), na wyższej klasy model. Zmiana następuje z wiadomych względów...więcej, szybciej, lepiej :). Ponton Kolibri był moim pierwszym pływadłem dmuchanym, i mogę się o nim wypowiedzieć bardzo pozytywnie. Użytkuje go na Odrze w ok. Szczecina w zestawie z silnikiem Tohatsu 5 KM, 4-suw.

Po przeczytaniu wielu postów (jak i nie wszystkich), wytypowałem 2 modele pontonów, które mnie zainteresowały : Bush Crab oraz Maweric D. Problem jaki mam to wybór długości pontonu ponieważ obecny 330 jest dla mnie komfortowy jeśli pływam sam, zdarza się natomiast że pływam z kolegą King-Kongiem(ok 150 kg, 190cm) i wtedy jest ciężko a ponton prosi o eutanazje. Ponton z reguły przewożę w bagażniku kombi, razem z silnikiem, kółkami, paliwem itd..wchodzi mi wszystko poza sprzętem wędkarskim ale jest to wszystko na "styk". Rozkładanie na miejscu i slipowanie na kółkach.

Od nowego pontonu oczekiwał bym :

  • Że nadal będzie w komplecie wchodził do bagażnika a da mi nieco więcej przestrzeni w razie W
  • Będzie miał lepszą stabilność płynięcia w lini przy bocznych podmuchach przy trollingu, bez kręcenia rumplem
  • Że będzie miał sztywną, nie falującą podłogę

Reasumując proszę was koledzy żebyście podpowiedzieli czy wybór z tych modeli to dobry wybór, i czy wielkość 360-370 cm nie wpłynie negatywnie na obecną zdolność transportową. Z Góry dziękuje. i pozdrawiam

 

 

 

Ja na bardzo duzym jezorze plywam Honvawe T35 z aluminiowa podloga. Miejsca dla 2 osob wystarcza. Samemu jest co dzwigac i to jest jedyny minus. (waga bez silnika i klamotow ponad 70kg). Calosc woze w bagazniku vana rozmiaru C8 i czasami bywa na styk :D

 

Stabilnosc na wodzie bardzo dobra. Strachu nie mialem nawet przy zalamaniu pogody kiedy zrobily sie bardzo szybko ponad metrowe fale. Kolor jasny wiec brud czyszcze delikatnym mleczkiem . Podczas skladania pontonu podkladam najtansza plandeke z OBI chroniac podloge przed syfem i kamieniami.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych