Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2020 - 22:27

 Trochę przeraża mnie składanie podłogi jak oglądałem różne filmiki.Dlatego myślałem o airmacie. Zauważyłem też że ponton 4m ma balony, średnicę burty 49cm, a model 3,6m ma 42cm a to już jakaś różnica jest. Piszę na przykładzie pontonów kolibri. Muszę zmierzyć jeszcze pakę u mnie w busie, jak wejdzie 4m lub większy po opuszczeniu trochę powietrza to będzie ponton 4m lub więcej. Chodzi mi żeby nie rozkładać tego nad wodą tylko ewentualnie upchać do busa i trochę podpompować nad wodą.Mam przyczepkę zwykłą 2,45cm x 150cm i myślałem żeby na niej ponton wozić ale chyba będzie trochę za mała.

Mam Kolibri 360D z alu podłogą, i też będę tak woził jak będę pływał dwa dni z rzędu, to znaczy na przyczepce towarowej przy spuszczonym powietrzu.

Każda czynność zabiera czas, składanie podłogi dość sporo.

Na średnie wody śródlądowe 360cm jest dobre, na zafalowane Jezioro Dąbie, na Zalew przydałby się 4 metrowy. 330 cm płynie wolniej od 360 i niewiele mniej kosztuje. Na dwie osoby 360cm będzie ok.
 


  • Biesan lubi to

#882 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:56

Tak miała być Airmata, wkradła się literówka. Trochę przeraża mnie składanie podłogi jak oglądałem różne filmiki.Dlatego myślałem o airmacie. Zauważyłem też że ponton 4m ma balony, średnicę burty 49cm, a model 3,6m ma 42cm a to już jakaś różnica jest. Piszę na przykładzie pontonów kolibri. Muszę zmierzyć jeszcze pakę u mnie w busie, jak wejdzie 4m lub większy po opuszczeniu trochę powietrza to będzie ponton 4m lub więcej. Chodzi mi żeby nie rozkładać tego nad wodą tylko ewentualnie upchać do busa i trochę podpompować nad wodą.Mam przyczepkę zwykłą 2,45cm x 150cm i myślałem żeby na niej ponton wozić ale chyba będzie trochę za mała.

Nie bierz airmaty,  kolega miał i co chwilę musiał łatać, jakaś zabłąkana kotwiczka na podłodze i dziurka. Ja mam podłogę aluminiową  składanie/rozkładanie jej jest bardzo proste. Więc polecam aluminium


  • Biesan lubi to

#883 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 08:31

Maweric 400 D-S czy Kolibri 400 DSL? :) teraz mam 330pp

Użytkownik marcin_ketrzyn edytował ten post 01 lipiec 2020 - 08:31


#884 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 01 lipiec 2020 - 08:34

Maweric 400 D-S czy Kolibri 400 DSL? :) teraz mam 330pp

Jak dla mnie Maweric :P



#885 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 10:18

Dopiero w sierpniu będą, ale chyba poczekam :(

#886 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 01 lipiec 2020 - 19:32

Byłem na obu tylko mniejszych . Jak dla mnie warto . Poza tym @Maweric zawsze Ci pomoże i to błyskawicznie ;)



#887 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 19:59

W sierpniu lecę na wakacje, więc pewnie w zimę kupię :D

#888 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 16:58

jakby komus się z tyłu chlapało na gumiaku

 

https://www.youtube....h?v=1xzeXXYKe8U


  • pawlo29 lubi to

#889 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 17:40

Panie i panowie czy odczuwalna jest różnica między kolibri 300PP od 300PP czy te 30 centów robi różnicę i czy da radę tego gumiaka samemu bez kół transportowych przenieść nad wodę ?



#890 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 18 lipiec 2020 - 17:56

Chodzi koledze o różnice pomiędzy 300 a 330 zapewne.Napisałem ci priv.Sam przenosiłem 330 pp ale bardzo ciężko i zawsze starałem się pompować jak najbliżej wody


Użytkownik rapek edytował ten post 18 lipiec 2020 - 17:56


#891 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:31

Mam 184cm 105kg na ramieniu dawałem radę przenieść ,330pp jakieś 10-15m. Dalej nie miałem potrzeby i raczej sobie tego nie wyobrażam. Teraz mam zamontowane koła. Jeśli masz zamiar sobie z nim spacerować a nie masz postury Pudziana to zapomnij
  • rapek lubi to

#892 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:50

Teraz mam takie kółka które bardzo ułatwiają życie

Załączone pliki



#893 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:56

Panie i panowie czy odczuwalna jest różnica między kolibri 300PP od 300PP czy te 30 centów robi różnicę i czy da radę tego gumiaka samemu bez kół transportowych przenieść nad wodę ?

Długość ma jakiś wpływ na masę, natomiast największy ma podłoga, książka pewnie najcięższa, airmata na odwrót. Alu-po środku 



#894 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2020 - 00:38

Szkoda pontonu na ciągnięcie go bez kółek. Za dwie stówki nabędziesz kółka i będzie git. Ważne jest zabezpieczenie otworów w pawęży przed wodą. Ja najpierw nasączałem pokostem, a potem wkręciłem śruby z mocowaniem kółek na uszczelniacz kauczukowy - w tubie tak jak silikon.

Kółka powinny być szerokie bo grzęzną w mokrym piasku. Miejsce mocowania - jak najszerzej by móc skręcać silnikiem.

A waga alu-podłogi u mnie jest taka sama jak sklejkowej i jest sztywna - usztywnia łódkę.



#895 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2020 - 09:02

Koła wg mmie to absolutna podstawa, miałem przy 320, mam przy 360. Wolę sam wodować się z kołami niż w dwójkę przenosić...

#896 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 22 lipiec 2020 - 18:55

Cześć

 

Czy ktoś użytkuje Mawerica 270 D i mógłby podać jaki jest wewnętrzny wymiar kokpitu mierzony od powierzchni komory na dziobie do wewnętrznej powierzchni pawęży. Podłoga ma 185 cm ale użytkowo jest pewnie mniej bo wchodzi pod komorę. 

 

Pozdrawiam

Sławek



#897 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 10:32

Czym ma ktoś może kolibri 400 DSL lub 360DSL i może dla mnie zmierzyć podłogę alu lub drewnianą. Całą podłogę złożoną

Użytkownik meps edytował ten post 09 sierpień 2020 - 10:54


#898 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2020 - 12:23

Witam, szukam pontonu już na przyszły sezon, raczej będę pływał tylko na żwirowniach, będę pływał sam więc nie szukam jakiegoś dużego pontonu.Nie potrzebuje sztywnej podłogi bo nie zamierzam łowić na stojąco dla bezpieczeństwa,silnika też nie planuje kupić, pływałem trochę poczciwą Czajką ale nie było zbyt przyjemnie po prostu jest za mała, myślałem o Kolibri 290 możecie coś o nim powiedzieć lub polecić coś innego?

#899 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:27

Witam, szukam pontonu już na przyszły sezon, raczej będę pływał tylko na żwirowniach, będę pływał sam więc nie szukam jakiegoś dużego pontonu.Nie potrzebuje sztywnej podłogi bo nie zamierzam łowić na stojąco dla bezpieczeństwa,silnika też nie planuje kupić, pływałem trochę poczciwą Czajką ale nie było zbyt przyjemnie po prostu jest za mała, myślałem o Kolibri 290 możecie coś o nim powiedzieć lub polecić coś innego?


To będziesz leżał w tym pontonie żeby było bezpieczniej 🤔🙊?

p.s.
Kup ze sztywną podłogą 😉

#900 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:38

Witam, szukam pontonu już na przyszły sezon, raczej będę pływał tylko na żwirowniach, będę pływał sam więc nie szukam jakiegoś dużego pontonu.Nie potrzebuje sztywnej podłogi bo nie zamierzam łowić na stojąco dla bezpieczeństwa,silnika też nie planuje kupić, pływałem trochę poczciwą Czajką ale nie było zbyt przyjemnie po prostu jest za mała, myślałem o Kolibri 290 możecie coś o nim powiedzieć lub polecić coś innego?

 

Raczej kolibri 330 z podłogą książkową, w miarę łatwe do składania/rozkładania. Tylko zainwestuj w BRAVO pompkę bo się zajedziesz


Użytkownik horac edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 14:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych