Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Rajgrodzkie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 04 wrzesień 2008 - 14:54

@marcinesz, obawiam się że do takiego modelu to nasi samorządowcy to jeszcze kilkanaście lat będą dojrzewać niestety.
Zjedli jagody razem z krzaczkami, to zjedzą i wszystkie ryby, choćby do ostatniego jazgara. Grzyby potrafią wydłubywać spod mchu zanim zdążą na dobre odrosnąć od plechy. Czekam tylko kiedy zabiorą się za wróble i inne robactwo jak Chińczycy. Wiem, że w historii naszego kraju przez wiele lat się nie przelewało, ale ta pazerność jest przeogromna.
Ciężko będzie zmienić nastawienie do rybek...

#22 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 wrzesień 2008 - 17:19

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste ,trzeba wybić wszystko co ma płetwy żeby nasąpiło jakieś olśnienie.Dopuki coś tam będzie pływało to taka sytuacja będzie trwała w nieskończoność.
Kupujemy niewody i do roboty im szybciej tym lepiej . :D

#23 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2008 - 20:24

Po co tworzyć eldorada. Te jeziora natralnie były płne ryb. Pamiętam jak dzierżawca znajdował tereny gdzie wędkarze łapali sandacze na Rajgrodzkim i następnego dnia bywało już pozamiatane.


Dużo bym dał by jeszcze raz stanąc z kijkiem leszczynowym nad brzegiem Krzywego i cieszyć się jak wtedy każdą nawet najmniejszą rybką. :(

#24 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 05 wrzesień 2008 - 07:55

@harp - oczywiście masz rację, tylko pamiętaj, że naturalnie populacje ryb wykształcały się w jeziorach przez dziesiątki lat. Tak na prawdę za czasów PGR gospodarka rybacka jednak była i to w miarę silne pogłowie było między innymi zasługą tych państwowych instytucji.
Niestety przywrócenie choćby poprzedniego stanu to bardzo trudna sprawa i zajęcie na kilkanaście lat. Nie wspominając o kosztach.

#25 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 19:57

Miejscowi opowiadali kiedys jak to jezioro zostało po likwidacji pgr-ów doszczętnie wybite siatami i elektryką. Udało mu sie odrodzić by kolejny idiota się o nie zatroszczył. Ludzie z dawnych Pgr-ów grabili co sie tylko dało odchodząc.

#26 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 08 wrzesień 2008 - 08:36

Pewnie jak to wszędzie. Były kombinaty lepsze i gorsze. Jednak po ich upadku, na większości jezior ryb było całkiem sporo, a na wielu przynajmniej więcej niż obecnie. Czyli ta gospodarka PGRowa jakaś jednak była. Dopiero jak wody trafiły w ręce prywatnych dzierżawców nastały mroczne czasy... :wacko:

ja tam nie wierzę, że jezioro wielkości Rajgrodzkiego samo jest w stanie odrodzić się w 2 - 3 lata. Na to potrzeba przynajmniej 8-10 lat.

#27 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 10:09

Dopiero jak wody trafiły w ręce prywatnych dzierżawców nastały mroczne czasy... :wacko:

To zbieg okolocznosci. Po prostu ktos na masowa skale wykorzystal brak regulacji albo ich nieegzekwowalnosc.


#28 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 08 wrzesień 2008 - 11:20

Kuba - oczywiście. NIe każdy prywatny dzierżawca wytłukł jezioro w pień. Jednak kiedy byłem dzieckiem, wszystkie niemal wody były PGR i gdzieby się nie pojechało, to łowiło się ryby. Oczywiscie były łowiska lepsze i gorsze, ale średnia sięjako taka utrzymywałą.

Obecnie sam wiesz najlepiej jak jest. Dobre łowisko to często najbardziej skrywana tajemnica - z bardzo prostego powodu. Tych dobrych łowisk jest po prostu coraz mniej, a nieliczne jaskółki ja Pasłęka, San, Piaseczno, Reda i kilka innych łowisk z prawdziwym gospodarzem to kropla w morzu potrzeb...

#29 OFFLINE   pablitos

pablitos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2008 - 17:50

Jezdze na jezioro rajgrodzkie od 5 lat ( mysle ze bylem tam min. ok 20 razy ) jezdze tam tylko i wylacznie rekreacyjnie ( fajny osrodek , piekne widoki ) I moge w 100 % potwierdzic to co piszecie tj jezioro jest KOMPLETNIE puste !! rybacy + klusole wybrali z niego doslownie wszytsko oprocz trzciny. zlowienie malego okonka na boczny trok to juz wyczyn. z wedkarskiego punktu widzenia rownie dobrze mozna zarzucic wedke w wannie. Jak przyjechalem tam poraz pierwszy 5 lat temu poplynalem nad wyspe vis a vis osrodka Los i... nie moglem oddac rzutu zeby nie zahaczyc o siatki !! to jest normalna granda i rozboj w bialy dzien... kiedys podobno bylo to bardzo rybne jezioro...

pozdrawiam,

pawel

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:04

Nie podobno tylko bylo...wiocha Okoniówek miala swoja nazwe nie bez kozery.
Dookola wyspy zyly sobie naprawde wielkie okonie. Szzcupaki byly trudnym zagadnieniem (duze) ale jak kto rozgryzl i nie bal sie nabawic calorocznych odciskow na rekach (w dobie elektrykow juz byl zmierzch swietnosci), mogl liczyc nawet na kilka sztuk.

Pozniej to tepienie silawowca (bo zjadal sielawe), tony leszczy z lodu w siaty, przemyslowe lowienie okoni na wedke z kilkoma uwiazanymi twisterami i siaty, siaty i jeszzce raz siaty w kazdym dobrym miejscu.
Zreszta czemu sie dziwic..ongis przed zawodami tam rozgrywanymi (o puchar Lowranca <_< )dzierzawca w ramach promocji...odlowil zatoke, gdzie miala sie odbyc impreza.. :unsure:
Smutne takie analizy bo szybko juz chyba nie pojade, zeby wspomniec dawne czasy (brak jakby celu)... :wacko:

Gumo

#31 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 wrzesień 2008 - 07:51

Smutne to, bo też raz miałem przyjemność tam łowić, jakieś 14 lat temu odbywałem szkolenie na ratownika w ośrodku Tama czy jakoś tak nie pamiętam.

Generalnie złowienie okonia 25-30cm sprowadzało się do wrzucenia czegokolwiek do wody przy pomoście. Większe okonie brały na pierwszej górce 100 metrów od pomostu. Na szczupaka, takiego zwykłego do 60cm (o większych nawet nie myślałem) wystarczyło podpłynąć do pierwszych trzcin i pogmerać byle twisterem na zarośniętym spadzie...

ech...

#32 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:55

Panowie, a jak jest teraz. Zmieniło się coś przez te parę lat? A może Dreństwo lepiej wybrać na majówk? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

#33 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:21

Moim zdaniem i Rajgrodzkie i Dreństwo mają podobny rybostan czyli bez szału. 



#34 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:38

Na ujściu Legi oraz na j. Białym w zeszłym roku fajne okonie poganiałem. Nawet do 30+ co na tej wodzie uważam że jest niezłym rozmiarem ale to wczesnym latem. 



#35 OFFLINE   Slip

Slip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 12 lipiec 2017 - 22:18

W zeszłym roku byłem w Dreństwie, wcześniej co roku przez 4 lata nad Rajgrodzkim. W tym roku, za tydzień, znowu jadę nad Rajgrodzkie. W mojej opinii obydwa jeziora to - jak to się teraz mówi - lipa (copyright młody Tusk). Choć, mimo wszystko, w mojej opinii dla spiningisty lepsze jest Rajgrodzkie, gdzie nawet pięcioletnie dziecko może połowić okonki (a nie okonie...) na znanych wszystkim górkach. 2 lata temu z braku szczupakowych efektów na spining zacząłem się bawić w spławik i efekt był taki, że po nęceniu, dosłownie w trzcinach, łowiłem wzdręgi w okolicy 25-30cm!. Poza tym, na obydwu jeziorach: co dzień te same łódki w tych samych miejscach...tylko sieci w różnych. Generalnie, złowienie szczupaka 60+ zarówno na Rajgrodzkim jak i Dreństwie to niezły wyczyn. 



#36 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 lipiec 2017 - 05:36

W tym roku w maju na Rajgrodzkim (Stackim) połowili dużo fajnych szczupaków (70+ i 80+) na żywca, na gumy nawet nie trącał. Z kolei zimą ciągali naprawdę fajne okonie. Nawet się zdziwiłem bo w tamtym roku trzeba było mocno się namęczyć, aby coś złapać (kumpel tam trzyma łódź)...

Generalnie z tego co słyszę u ludzi którzy tam łapią w tym roku jezioro trochę odżyło, choć rybacko traktowane jest cały czas "rabunkowo".



#37 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:55

Hej kolego to forum castowo-spiningowe, a Ty przez rok nie zaskoczyles tego faktu.



#38 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2017 - 08:59

no, chyba w sobotę obadam czy coś tam faktycznie odżyło. Potestuję maximapę. 



#39 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 lipiec 2017 - 17:26

Hej kolego to forum castowo-spiningowe, a Ty przez rok nie zaskoczyles tego faktu.

Do mnie??



#40 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 13 lipiec 2017 - 17:54

A ktos inny pisal o polowie na zywca?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych