Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Rajgrodzkie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 lipiec 2017 - 18:14

tzn nie można tu pisać że, ktoś ( nie ja ) coś złapał na żywca, bo nie brało na spin cast itp, dobrze rozumiem??

...to takie tabu, tak?? 



#42 ONLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 13 lipiec 2017 - 18:57

Przepraszam,nie odczytalem ze zrozumieniem "polowili" myslalem,ze piszesz w swoim imieniu.

 

Pzdr. Darek.


  • godski lubi to

#43 OFFLINE   Slip

Slip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 18 lipiec 2017 - 13:06

no, chyba w sobotę obadam czy coś tam faktycznie odżyło. Potestuję maximapę. 

hej, jak wyniki? bo ja juz prawie siedzę na walizkach przed wyjazdem i ...jak zykle...z duzymi nadziejami :) W tym roku bez silnika i echa.



#44 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:17

Pojechałem wtedy na Orzysz, nie byłem. 



#45 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 18 lipiec 2017 - 16:45

hej, jak wyniki? bo ja juz prawie siedzę na walizkach przed wyjazdem i ...jak zykle...z duzymi nadziejami :) W tym roku bez silnika i echa.


Optymista:) :)

#46 OFFLINE   Slip

Slip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 18 lipiec 2017 - 21:47

To prawda :) Optymizmem się karmię głównie nad Rajgrodzkim...ale i tak uwielbiam wracać umordowanym z takiego urlopu po wstawaniu 10 razy w 14 dni o 4 rano i kiedy łódka czeka na mnie 20 metrów od "domu".

W tym roku, po przełamaniu się do multiplikatora, zaskoczę ich jerkami :) Ważne, żeby pozytywnie się nastawić



#47 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 19 lipiec 2017 - 00:03

To prawda :) Optymizmem się karmię głównie nad Rajgrodzkim...ale i tak uwielbiam wracać umordowanym z takiego urlopu po wstawaniu 10 razy w 14 dni o 4 rano i kiedy łódka czeka na mnie 20 metrów od "domu".
W tym roku, po przełamaniu się do multiplikatora, zaskoczę ich jerkami :) Ważne, żeby pozytywnie się nastawić


Też tak mam nad jednym pięknym jeziorem na północy, ale max. 5-6 dni, bo rybki raczej nieokazowe :):)

#48 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2017 - 09:06

To prawda :) Optymizmem się karmię głównie nad Rajgrodzkim...ale i tak uwielbiam wracać umordowanym z takiego urlopu po wstawaniu 10 razy w 14 dni o 4 rano i kiedy łódka czeka na mnie 20 metrów od "domu".

W tym roku, po przełamaniu się do multiplikatora, zaskoczę ich jerkami :) Ważne, żeby pozytywnie się nastawić

Ja bym szczupaki odpuścił. Na ujściu Legi na Stackim bywają fajne okonie, na ładne okonie można też na Białe popłynąć i rzeźbić w okolicach wystających górek (wysepek trzcinowych). Szczupaki to ewentualnie w trollingu (ale niestety na zezwoleniu zakaz) bo kilka ciekawych zapisów tam w zeszłym roku widziałem w toni.  



#49 OFFLINE   Slip

Slip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 19 lipiec 2017 - 22:51

Ja bym szczupaki odpuścił. Na ujściu Legi na Stackim bywają fajne okonie, na ładne okonie można też na Białe popłynąć i rzeźbić w okolicach wystających górek (wysepek trzcinowych). Szczupaki to ewentualnie w trollingu (ale niestety na zezwoleniu zakaz) bo kilka ciekawych zapisów tam w zeszłym roku widziałem w toni.  

dziękuję za wskazówki, ale miejscówkę z noclegiem mam w okolicy góry zamkowej w Rajgrodzie i w tej mniej więcej okolicy będę pływał za rybkami. Te miejscówki, które wskazałeś są chyba za daleko ode mnie na wiosłowanie ręcami ;) Pojutrze startuję! 


  • rower26 lubi to

#50 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2018 - 07:54

Właśnie urlopowo przebywam nad jeziorem Stackim. Oczywiście próbuję trochę połowić, ale gdy tylko przestało wiać sieci/plątanki porozstawiane przez rybaków. Aż usiadłem z lornetką i z ciekawości podejrzałem co wyciągają. Za wiele tego nie było, ale kilka ponadwymiarowych szczupaków złowili, reszta, głównie niewielkie leszcze, leciała spowrorem do wody.
Na spina poza kilkoma okoniami, niektóre 30+, padło kilka niewielkich wzdręg, mikro-szczupak i sporo okonków. Generalnie szału nie ma.

Użytkownik rey edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 08:38


#51 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:49

Właśnie urlopowo przebywam nad jeziorem Stackim. Oczywiście próbuję trochę połowić, ale gdy tylko przestało wiać sieci/plątanki porozstawiane przez rybaków. Aż usiadłem z lornetką i z ciekawości podejrzałem co wyciągają. Za wiele tego nie było, ale kilka ponadwymiarowych szczupaków złowili, reszta, głównie niewielkie leszcze, leciała spowrorem do wody.
Na spina poza kilkoma okoniami, niektóre 30+, padło kilka niewielkich wzdręg, mikro-szczupak i sporo okonków. Generalnie szału nie ma.

 

Na ujściu Legi możesz podłubać trochę okoni. Po ładniejsze okonie jeszcze przed świtem, na spadach wysepek na jeziorze Białym (przepływasz pod mostkiem ze Stackiego) 



#52 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2018 - 10:34

rower26, dzięki za info. Zezwolenie wykupiłem tylko na Rajgrodzkie/Stacje.

Pod ujściem tej rzeczki nie miałem żadnego pobicia, ale po południu rzeczywiście mogła być kiepska pora.
Przy samym ujściu jest dużo zielska, łowiłeś dalej na wodę?

Użytkownik rey edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 10:36


#53 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2018 - 10:46

Dalej na wodę jest piach. Tam spróbuj. Ustaw się ok 50 m od samego ujścia, na wodę. Stackie (tak na prawdę Stackie to po prostu zatoka Rajgrodzkiego), Rajgrodzkie i Białe to woda tego samego gospodarza Holak/Charaburda. Łowisz na jednym zezwoleniu. Zobacz na odwrocie zezwolenia gdzie możesz łowić (jeśli masz taką pojedynczą karteczkę i kupowałeś w sklepie rybnym w Rajgrodzie).

 

Fajnie, bo pomimo że te jeziora są połączone, w Białym jest zupełnie inny kolor wody niż w Rajgrodzkim (zielonkawo-niebieska) a w Rajgrodzkim mętna herbata. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 10:49


#54 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2018 - 11:15

Nie wiesz, czy sandacz na tych wodach to już historia? 😎

#55 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2018 - 19:53

Może w Rajgrodzkim z jeden sandacz gdzieś tam sobie pływa.
  • rey lubi to

#56 ONLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 lipiec 2018 - 08:03

Z tego co słyszałem to można go spotkać na styku wszystkich jezior na bardzo dużych głębokościach. Ja nigdy nie złowiłem, raz widziałem tylko zdechniętego przy brzegu. Mam pytanie z innej beczki czy na Rajgrodzkim można trollingować? W pozwoleniu nie ma doprecyzowanego.

#57 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:12

2 lata temu, na pozwoleniu był opisany zakaz trollingu. W tym roku na Rajgrodzkim nie wędkowałem ale byłem na Skomętnie. Na zezwoleniu brak było informacji nt. zakazu trollingu. Na Skomętno jest to samo zezwolenie.
  • szydłoś lubi to

#58 ONLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:58

Tak ja już parę ładnych lat wędkuje na Rajgrodzkim i często widzę jak ktoś ciąga za łódką. Tylko zastanawiam się jak to jest. Na zezwoleniu faktycznie nic nie ma, ale nie chcę się rozczarować i dostać mandatu.

#59 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2018 - 17:17

rower26, wychodzi na to, że ostatni zabłąkany sandacz zdechł 😂😂😂

#60 ONLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 lipiec 2018 - 09:22

Ostatnio miałem kontrol i się dopytałem trolingować można, ale mocno się zdziwiłem gdy usłyszałem, że na spalinówce nie można pływać po Stackim i Przepiórce. Na silniku spalinowym można tylko na Rajgrodzkim. Trochę to dziwne bo przecież to praktycznie jedno jezioro no i gdzie są granice tych jezior:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych