Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hubertusa pokręciło...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1572 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 kwiecień 2014 - 14:10

I kolejne pytanie

Chodzi o zalezność między odległością pierwszej przelotki od stopki kołowrotka, a sztywnością dolnika.

Z góry przyznam że umiejscowienie przelotek wlotowych dla MB842-2 i ST1024f robiłem za radą kolego Dąbek11, przy S871-2 kombinowałem sam.

Przede mną kolejne dwa pomysły, jeden opisany powyżej, kleniówka i drugi to przeróbka posiadanego kijka, jakieś 3-4 lata temu zakupiłem na Alledrogo testowe kijki Rbinsona, serii Diaflex, został mnie sie Kijek 2,95m 7-22g, blanki surowe nieszlifowane, korek na rękojeści gorszej jakości, przelotki no name, ogólnie kijka używam jako boleniówki, i chciałem przed sezonem przebudować kijek.

1. Rękojeść prawdopodobnie zostawię, nie jest zła, tylko przeszlifować i uzupełnić ubytki w korku

2. Blank surowy, nieszlifowany, szlifować na glanc, czy nie, szczerze nie przeszkadza mnie to a wygląda całkiem fajnie, właściwości raczej nie poprawi, ale każde sugestie na miejscu

3. Przelotki, cholerka wie co to jest, ale chcę wymienić, zapewne na PB TICH bo poprostu lubię, myślę nad takim setem PB Match 25-16-10-7 i vki 6-5 i do końca v4 x 4, tak na oko wykombinowałem jakieś 70cm od stopki na pierwsza przelotke

 

I teraz jak się ma sztywnośc dolnika do ustawienia pierwszej przelotki, i w ogóle na ilość przelotek na dolniku, tak wykombinowałem że im bardziej ustepliwy dolnik tym bliżej kołowrotka trza ustawić pierwszą przelotke i powinna być ona odpowiednio niższa.

Jakieś uwagi, sugestie?

Zależność jest taka że jeżeli blank ma głębsze ugięcie to otwierającą można postawić bliżej kołowrotka i odwrotnie , oczywiście w granicach rozsądku bo za blisko postawiona będzie tłumiła nadmiernie linkę i rzuty będą mizerne nadmiernie oddalona może powodować obijanie linki o blank i efekt podobny oraz to że kijem będzie bardzo bujało . Lepiej już regulować to wysokością przelotki i niższa np.20 wymusi lepszą pracę dołem , wyższa np.25 sprawi że lekko osłabisz kij ale rzuty mogą być dalsze bo nie będzie takiego tłumienia . W systemie KR tą odległość można bardzo szybko wyliczyć posługując się tym schematem http://jerkbait.pl/i...ttach_id=112377 myślę że sprawdzi się też w Minimach matchowych bo wysokości przelotek oraz średnice pierścieni podobne . Przesuwając przelotki w kierunku kołowrotka wzmocnisz kij a odwrotnie osłabisz ponieważ przenoszenie sił będzie odbywać się szybciej i też szybciej siła skupi się na kabłąku kołowrotka . Dodając przelotkę więcej wzmocnisz kij ,odejmując osłabisz . Kije do trola są najlepszym przykładem gdzie startowa jest ekstremalnie przesunięta w stronę kołowrotka wzmacniając konstrukcję . Takie są z grubsza zależności. Długość blanku też ma znaczenie i im blank dłuższy odległość startowej się zwiększa . Chociaż nie lubię tabelek i wyznaczam tą odległość trochę inaczej tu masz mniej więcej pogląd na tą sprawę http://anglersresour...ment Charts.pdf


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 14:52

  • pepso, I W i MarcinZ lubią to

#62 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 kwiecień 2014 - 14:20

I kolejny pomysł, z jednej strony dzieło przypadku, z drugiej pomysł kiełkował w głowie jakis czas.

Chodziło o kijek w stylu Oldscholowym, w wersji ekonomicznej pod wabiki typu blaszka i wobek. Tak co by obsługiwał wabiki od 4 do jakis 18 g, z przeznaczeniem na nieduże rzeki i ewentualnie łódkę. Podczas wizyty u kolegi Mekamila udało sie nabyć blank 7' cw 3/4 oz, no name węgiel standard IM6 w kolorze brązowo-miodowym, do tego uchwyt 16, pianka, gumowe zakończenie rękojesci i komplet przelotek w wersji mega klasycznej 30-20-16-10-8-7-6 plus szczyt. 

Co do omotek to wybór padł na nici PacBay Cinnamon i Gudenbrod Sunburst #521

Załączony plik  iiiii 089.jpg   52,91 KB   44 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 090.jpg   51,72 KB   44 Ilość pobrań


  • Friko i Maciek Rożniata lubią to

#63 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 kwiecień 2014 - 22:42

Wczoraj skleiłem rękojeść i zrobiłem spacing, od razu wyszło że kijek bardziej pod szczupaka na lekko niż pstrąga...moc oszacowałem delikatnie na 10 LB, z rezerwą 20-30 %, co do przynęt to myślę że z tych 3/4 oz niewiele ubyło, wyszło próbnie od 4 do 18g.

Dzisiaj po pracy zabrałem sie za omotkowanie, wybrałem nici Gudenbrod Sunburst, i wyszło zajefajnie. Tylko po lakierowaniu nić mocno ciemnieje i nie wiem czy nie poczekam na Color Preserver.

Poniżej fotki poglądaowe...no i na dokładkę dołożyłem opis własnorecznymi kulfonami, szału nie ma  :D

 

100% oldschool 

Załączony plik  iiiii 100.jpg   46,15 KB   39 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 095.jpg   53,12 KB   39 Ilość pobrań

kulfony  :D

Załączony plik  iiiii 097.jpg   32,27 KB   39 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 093.jpg   39,4 KB   40 Ilość pobrań


  • michal7709 lubi to

#64 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:07

Hubert, poszukaj w necie, gdzieś kiedyś czytałem czym pracownie opisuja kije. /Albo zapytaj Irka Matuszewskiego - napewno Ci odpowie/  troche poćwiczysz na jakims starym blanku i bedzie fajnie. Te Twoje opisy maja swój urok ... ale chyba wole takie robione cienkim pisakiem :) Co sie komu podoba ....



#65 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:13

Piórko ze stalówką + biały tusz Rotring ,dostaniesz w każdym sklepie z produktami plastycznymi .Może te obecne napisy i mają urok ale nie dla wszystkich , dla mnie trochę za potężne.



#66 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:47

Spokojna głowa

dzisiaj będę miał stalówkę i tusz, to taka wprawka była, typu spóźniony 1 kwietnia :D


  • michal7709 lubi to

#67 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 12:41

Nie koniecznie stalówka, z tego co kojarze to sa pisaki którymi sie to załatwia. Białe, złote, srebrne itd Stalówką po dośc cienkim bądz co bądz okragłym blanku moze byc troche niewygodnie.

Tylko trzbea dobrze dobrac zeby napis nie wchodizł w reakcje z lakierem.

Nie wiem czy rapitograf sie to nie nazywa czym sie lepiej pisze jak stalówka.

E... no coś na tym naszym forum ejst w temacie ..

 

http://jerkbait.pl/t...ywanie-blanków/

http://jerkbait.pl/t...odpis-na-wedce/

http://jerkbait.pl/t...sy-na-wedzisku/



#68 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 15 kwiecień 2014 - 12:51

Nie koniecznie stalówka, z tego co kojarze to sa pisaki którymi sie to załatwia. Białe, złote, srebrne itd Stalówką po dośc cienkim bądz co bądz okragłym blanku moze byc troche niewygodnie.

Tylko trzbea dobrze dobrac zeby napis nie wchodizł w reakcje z lakierem.

Nie wiem czy rapitograf sie to nie nazywa czym sie lepiej pisze jak stalówka.

E... no coś na tym naszym forum ejst w temacie ..

 

http://jerkbait.pl/t...ywanie-blanków/

http://jerkbait.pl/t...odpis-na-wedce/

http://jerkbait.pl/t...sy-na-wedzisku/

Rapitograf ma ostre krawędzie i będzie rysował  blank o ile nie zachowasz kąta prostego. Jeśli już to stalka, do opisywania stalką trzeba się przyzwyczaić, ale potem to pikuś,

Generalnie tusze kreślarskie nie wchodzą w reakcję z lakierem.



#69 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:49

Jako osoba postronna, nie składająca sama kijaszków, powiem, że bardzo mi się podoba Twój design pierwszych 3 "czarnych" wędek. Idealnie moje kolory ;)

 

Jedno do czego moge się przyczepić to nierówne rozplanowanie omotek na dolniku, tzn. masz naklejki z opisami i w niektórych miejscach omotka prawie wchodzi na napis, a z drugiej strony 10mm przerwy (widać to na poniższej fotce). Ja lubie symetrię, równe omotki z góry, jak i z dołu, tak samo odsunięte od napisu po obu stronach.

 

Reszta bardzo fajna.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 13:50


#70 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 kwiecień 2014 - 19:42

Jako osoba postronna, nie składająca sama kijaszków, powiem, że bardzo mi się podoba Twój design pierwszych 3 "czarnych" wędek. Idealnie moje kolory ;)

 

Jedno do czego moge się przyczepić to nierówne rozplanowanie omotek na dolniku, tzn. masz naklejki z opisami i w niektórych miejscach omotka prawie wchodzi na napis, a z drugiej strony 10mm przerwy (widać to na poniższej fotce). Ja lubie symetrię, równe omotki z góry, jak i z dołu, tak samo odsunięte od napisu po obu stronach.

 

Reszta bardzo fajna.

Zgodzę sie z kolegą 

Ale to błędy młodości, teraz mierze omotki  B)



#71 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 19:57

Hubertus,najcieńsza stalówka ze sklepu dla plastyków+tusz z BRC załatwią problem.


  • Bolo8888 lubi to

#72 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:31

i kolejne pytanie, jakiego preparatu używaja koledzy do zabezpieczania koloru omotki przed lakierowaniem i ile warstw koledzy nakładają 



#73 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 kwiecień 2014 - 03:51

Ja używam tego

http://www.sklep.brc...t-do-omotek-/11



#74 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:46

Lepiej kupować już zaimpregnowane nici bo jak sam impregnowałem to były przebarwienia . Gotowe nazywają się NCP a jak byś przypadkiem upował w niemieckich sklepach patrz na nazwę "Vorfixiert"

 
  • Del Toro lubi to

#75 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 16 kwiecień 2014 - 10:11

 

Lepiej kupować już zaimpregnowane nici bo jak sam impregnowałem to były przebarwienia . Gotowe nazywają się NCP a jak byś przypadkiem upował w niemieckich sklepach patrz na nazwę "Vorfixiert"

 

 

Z reguły systemowe rozwiązania są lepsze, przynajmniej w tym wypadku. Stosowane impregnaty przesączały się przez nić z różną intensywnością, co dawało kiepski efekt, "przybrudzonej, przebarwionej omotki. NCP są zdecydowanie bardziej przyjazne , choć trochę trudniejsze w ciasnym upakowaniu.



#76 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:34

tu już masz przesączone http://www.sklep.brc...Fast-Nylon-/167



#77 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:18

W takim układzie rezygnuje z zabezpieczania nici, kolorek będzie troszkę inny.

No i oczywiście opis bedzię kozacki, zatrudnie narzeczoną, w końcu nie ja kończyłem ASP :D



#78 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 kwiecień 2014 - 19:01

Odkopie troszke temacik i zapodam kilka fotek ukończonego Oldschoola, kijaszek po lakierowaniu naprawdę kozacki. Wyszła taka uniwersalna wykałaczka z ciepłym ugięciem, akcja taki mod-fast cw. 4-18 gram, moc ciężko określić ale jakieś 14 lb będzie. Przeznaczenie kijka to lekkie łowienie szczupaków, fajnie obsługuje gumy typu kopyto 4" plus 6-10 g ołowiu, prowadzenie oczywiście na leniwca, wahadło, wobler, obrotówka...miniony weekend przehulałem z kijkiem nad Bobrem w poszukiwaniu kropków i kijek bez problemu obsługuje wobki od 4-5 cm.

Kijek jak dla mnie rewelacja, biorąc pod uwage koszty i użyte materiały, sparowałem go z Emblemem Z 2500.

Załączony plik  iiiii 010.jpg   70,91 KB   36 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 011.jpg   50,61 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 001.jpg   86,56 KB   34 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 002.jpg   51,15 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  iiiii 003.jpg   45,18 KB   32 Ilość pobrań



#79 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 22:18

Fajny kijek i fajna woda :) Kolorek omotki bardzo klimatyczny,świetnie współgra z blankiem .Jakby jeszcze zamiast piany był koreczek naturalny,nie specjalnie zbyt dobrej jakości  :rolleyes:



#80 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 kwiecień 2014 - 07:46

Fakt, jakby tak dać korek z lekkimi ubytkami to by dopiero był oldschool, ale póki co trzeba kasę na kolejne pomysły zbierać :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych