Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 18 luty 2018 - 15:37

Dzięki za opinie kolegów w tym temacie. Technologia idzie do przodu, ale ceny tych zabawek chyba też. Na pewno wezmę te wpisy pod uwagę i nabędę coś mniejszego.



#482 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 20 luty 2018 - 15:12

Panowie potrzebuję pomocy przy zakupie akumulatora do silnika Minn Kota Powerdrive iPilot 55lb. Budżet 1400zł. Potrzebuję jeszcze ładowarkę do tego aku. Co polecicie? 😊

#483 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 luty 2018 - 15:43

Ja swojego MOTORGUIDE Xi5-55FW 48" 12V FP SNR GPS podłączam do 100Ah 600A Yuasa Marine Line M31-100 DC  a ładuję aku ładwowarką Victron Energy 12V/10A (ta sama klasa ładowarek co ctek - i ta sama kasa).  Dziobowy elektryk zainstalowany na 4,6m terhi nordic 6020 z BF30.


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 21 luty 2018 - 15:51


#484 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 21 luty 2018 - 18:24

Panowie potrzebuję pomocy przy zakupie akumulatora do silnika Minn Kota Powerdrive iPilot 55lb. Budżet 1400zł. Potrzebuję jeszcze ładowarkę do tego aku. Co polecicie?

 

Od 3 lat uzywam silnika dziobowego o ktorym mowa. U mnie smiga z zelowym  EXIDE ES900  a ladowarka to CTEK MXS 25. Silnik podobne jak kolega MarCinFin mam zainstalowany na lodzi 4,6m. W sezonie  od maja do poznego listopada nigdy nie doladowuje akumulatora stacjonarna ladowarka. W moim przypadku zaburtowy DF40 jest w stanie wystarczajaco doladowac baterie podzczas plywania. Dodam tylko ze aku jest tylko do silnika na dziobie i kotwicy.Cala reszta smiga na drugim.

Sorki za brak PL znakow


Użytkownik d.daz76 edytował ten post 21 luty 2018 - 18:33


#485 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 21 luty 2018 - 19:34

Od 3 lat uzywam silnika dziobowego o ktorym mowa. U mnie smiga z zelowym  EXIDE ES900  a ladowarka to CTEK MXS 25. Silnik podobne jak kolega MarCinFin mam zainstalowany na lodzi 4,6m. W sezonie  od maja do poznego listopada nigdy nie doladowuje akumulatora stacjonarna ladowarka. W moim przypadku zaburtowy DF40 jest w stanie wystarczajaco doladowac baterie podzczas plywania. Dodam tylko ze aku jest tylko do silnika na dziobie i kotwicy.Cala reszta smiga na drugim.

Sorki za brak PL znakow

Znalazłem ten akumulator w sieci, w instrukcji wyraźnie jest napisane, ze trzyma parametry przy zastosowaniu odpowiednich procedur ładowania.

Czy podczas pływania ładowanie cały czas jest podłączone?



#486 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2018 - 19:45

W papierach można napisać wszystko... A rzeczywistość robi swoje. Konkretne kwasy są drogie i nie ma zmiluj. A druga sprawa jako zwykły "kowalski" sobie można wojowac z reklamacjami akumulatorow w ramach atrakcji...producent ma badania, testy i inne pierdy które potwierdzają jego tezy. A reklamodawca aku może jedynie twierdzić że uzykował zgodnie z przeznaczeniem itp. Nie mając na to praktycznie żadnych dowodów. I ot cały ambaras

#487 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 21 luty 2018 - 19:55

Dziękuję za odpowiedzi, w wolnym czasie sprawdzę sobie te akumulatory.

#488 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 21 luty 2018 - 19:57

Akumulator silnika dziobowego jest ladowany  podczas plywania na spalinowym. Silnik  Suzuki DF40 ma alternator 19A.



#489 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 21 wrzesień 2018 - 19:51

Używał ktoś ?

 

https://sklep.prosto...6850-p-286.html


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 21 wrzesień 2018 - 19:53


#490 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 wrzesień 2018 - 20:44

Dziękuję za odpowiedzi, w wolnym czasie sprawdzę sobie te akumulatory.

Gawron, jak masz spalinę z ładowanie. To wystarczy ci kwas 80Ah. U mnie z Hondy 60 podobnie jak u kolegi. Alternator 17a i aku pełne jak spływam do bazy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#491 OFFLINE   FrontLine089

FrontLine089

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 06 październik 2018 - 19:49

Koledzy może ktoś z was wie jak rozszyfrować kod daty produkcji w akumulatorach SSB ?



#492 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 29 wrzesień 2019 - 20:57

Po równo 2 latach intensywnego użytkowania Yuasa Marine 100Ah 600A zaczyna padać, albo już padła. Obecnie wytrzymuje do 6 godzin użytkowania przy dziobówce. W pierwszym roku ogarniał 2 dni. 2 razy był rozładowany do "0".  Mój wątek, wybieranie aku, na stronach 20-21 :ph34r:  :lol: . Tak jak pisaliście dostajesz to za co płacisz. Kwasiak za pińcet :D  :P Rozpoczynam poszukiwania bo jak temperatury spadną do 4C to nie uśmiecha mi się ciągać kotwicy łapkami przez cały dzień   ;) 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 29 wrzesień 2019 - 21:31


#493 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2019 - 05:46

Czyli w normie jeżeli chodzi o żywotność. A jak będzie zimno, to faktycznie mokre ręce będą.

Moim zdaniem/doświadczeniem najgorszym rozwiązaniem są tzw. akumulatory ze środkowej półki cenowej. W tej materii najbardziej opłacalne są dwa rozwiązania- tanio, czyli używka AGM z bitego samochodu dobrej marki/odzyski z UPS-ów  albo drogo- czyli lit. Środek nie ma sensu specjalnie w naszych czasach, bo kupując droższy akumulator mamy wobec niego oczekiwania, które rzadko są spełnione- bo księgowi rządzą.... Natomiast lit nie zawiedzie, a tanią używkę AGM można zastąpić bez większego żalu.



#494 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 wrzesień 2019 - 11:14

Można kupić 150Ah C20 z płytą pancerna za niecałe 800. Tylko 38kg, więc ciężko nosić.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#495 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 30 wrzesień 2019 - 15:15

Czytam ostatnio intensywnie wątek o litach , zobaczymy

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#496 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2019 - 17:01

Ja zajechałem dwa kwasy całkowicie, nowe były- marine. Poza tym mobilność- bo muszę to taszczyć za każdym razem.... Teraz ma lifepo4 80ah, jako backup AGM z BMki, który trzyma fason pomimo wieku. 


  • MarCinFin lubi to

#497 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2019 - 19:31

faktem jest , ze mozna trafic agm wlasnie z rozbitkow badz central tel/alarm ,ktore maja 5-6 lat i przezywaja nowiuskie zapy czy toyamy. 3 lata temu mialem 65ah  eurpower  , ktore mialy 3 lata... , kumpel jeszcze je dozyna :) zapy , toyamy i inne wynalazki sie nadaja na biwak pod zarowke 50W...


  • Jozi i MarCinFin lubią to

#498 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 02 październik 2019 - 07:28

Po równo 2 latach intensywnego użytkowania Yuasa Marine 100Ah 600A zaczyna padać, albo już padła. Obecnie wytrzymuje do 6 godzin użytkowania przy dziobówce. W pierwszym roku ogarniał 2 dni. 2 razy był rozładowany do "0".  Mój wątek, wybieranie aku, na stronach 20-21 :ph34r:  :lol: . Tak jak pisaliście dostajesz to za co płacisz. Kwasiak za pińcet :D  :P Rozpoczynam poszukiwania bo jak temperatury spadną do 4C to nie uśmiecha mi się ciągać kotwicy łapkami przez cały dzień   ;) 

Noszę się z zamiarem zakupu LiFePO4. Do tej pory miałem  ZAP 120 Ah i wytrzymał 2 lata, a  później  coś się w nim rozłączyło. Jako, że mam problemy zdrowotne po ZAPie zakupiłem 3 szt Varty Hobby po 60 Ah każda bo łatwiej zanieść do łódki pojedynczo 3 akumulatory po 60 Ah każdi (i 14 kg) niż jeden np 160 Ah . Te wytrzymały ok 6 lat. Następnie kupiłem tak jak MarCinFin Yuase marinę, tyle że 2 szt po 80 Ah. Użytkuję je od kwietnia 2018r. Czyli około 1,5 roku. Niestety każda z nich waży ok 18 kg i noszenie ich daje mi w kość. Za rok będę starszy i pewnie bardziej schorowany. Dlatego będę zmuszony do zakupu LiFePO4 bo jest znacznie lżejszy. Tak jak pisałem w wątku o tych akumulatorach chcę jakież 100 aH, choć radzą mi, że 80 Ah wystarczy. Szkoda mi też 1,5 rocznych akumulatorów wywalić na złomowisko. Ale jak przeczytałem, że  YUASy wytrzymują 2 lata to wychodzi na to, że powinienem się wstrzymać z zakupem do przyszłego roku. Wtedy bez żalu będzie można oddać YUASY na złom .


  • MarCinFin lubi to

#499 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 02 październik 2019 - 08:39

U mnie yuasa te 2 lata przepracowała uczciwe. Kilkadziesiąt całodniowych wypadów, więc nie narzekam. Zużycie materiału.
W moim przypadku też myślę o LiFePO4 80 lub 100ah.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 02 październik 2019 - 08:40

  • Domator lubi to

#500 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2019 - 16:13

LiFePo4 80Ah mam od roku. Do zakupu też skłoniły mnie problemy zdrowotne( miedzy innymi zamiana yamahy 9.9 na 2.5). Pierwsze pływania jeszcze w Polsce , nie udało mi się w ciągu jednego dnia go rozładować. Po powrocie do Włoch swego żela 100 Ah załadowałem jeszcze tylko raz na samochód- aby wywieźć na złomowisko. Jak nie raz było już pisane - od litu nie ma odwrotu  :) z zakupu jestem bardzo zadowolony, polecam. 


  • Jozi i Domator lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych