Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

[Kąciku rodbuildera] kesur - prywatna galeria rodbuldingowa

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 03 wrzesień 2008 - 09:14

Witam!
Za namową Friko zakładam własny wątek - prezentację swoich kijków (tzn. wykonanych przeze mnie dla siebie i znajomych) i apeluję do Admina o założenie kącika rodbuildera na tym forum i ewentualne przeniesienie wątku.



Prezentacja pierwsza

Najpierw zdjęcia(sorki za scenerię :wacko: ) i czekam na pytanka <_< :

ExWS1.jpg

ExWS8.jpg

ExWS2.jpg

ExWS3.jpg

ExWS7.jpg

ExWS5.jpg



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2008 - 09:21

@kesur

ale TO jest kącik rodbuidera :D a w galerii jerkbait.pl (patrz strona głowna, zakładka Galeria po lewej stronie, jest też galeria sprzętowa

Co to za kijek na zdjęciach?

Bardzo czysta rękojeść i niezły korek chyba - sam kleiłeś?

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9471 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 wrzesień 2008 - 09:33

Dyskretny czar elegancji. To lubię

#4 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:35

@Friko

Dyskretny czar elegancji. To lubię


Mi też ten czar zapiera dech w piersiach. Lubię klasyczne wykończenie.

Pozdrówka
kesur

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:49

Zgodnie z definicją zakładki na forum:
Kącik rodbuildera - wymiana informacji na temat konstruowania wędzisk, budowy przynęt sztucznych i ogólnie wędkarskiego majsterkowania :mellow:

Bardzo się ciesze, ze dałeś się namówic!

Miały być pytania:

Zaczep widzę też oryginalny, z czego to? Ten pierwszy hardloy jest w ramce Y czy mi się wydaje? Wiem że można dostać takie, podobnie jak muchowe jednostopkowe hardloye które dałeś na szcyztówkę - fajnie pomyślane. niedrogo, a będzie dobrze służyło

Mogłbys pokazac fotki z ugieciem kijka, kołowrotkiem? Jakąś jego charakterystykę krótką

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9471 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:57

@kesur, zaryzykowałbym, Millenium Dragon
Tak tylko. Patrząc na złącze i zbliżenie blanku :mellow: Ale chyba nie istnieją odległościówki, w tej serii.
Tak czy siak gratuluję bardzo udanego kijaszka. Mnie się podoba :D

#7 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 13:15

@kesur, mnie też się podoba. Omotki polakierowane są lepiej niż to robią niektórzy zawodowi monterzy.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#8 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 04 wrzesień 2008 - 01:21

@Friko

@kesur, mnie też się podoba. Omotki polakierowane są lepiej niż to robią niektórzy zawodowi monterzy.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

Dziękuję za słowa pochwały - widac zrobiłem postępy :mellow:

#9 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 19 wrzesień 2008 - 20:20

@kesur- moim zdaniem nie pozostaje ci nic innego jak kupić dowolny pasujący tobie blank i zrobić wędeczke z prawdziwego zdarzenia. umiejętności masz naprawdę dobre więc nic tylko tworzyć :D

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:08

@kesur, piekna praca, sam chcialbym miec taka wedke. z mojego doswiadczenia taka wedka pozwala lowic ryby na cienka zylke, oszczedzajac ja. Choc jest Twoje zastrzezenie co do niepodawania marki przerobionej odleglosciowki to z duzym prawdopodobienstwem stawialbym na ktores z wedek Daiwy. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 03 październik 2008 - 10:44

:o DAIWA :mellow:
Powiem tak: blisko, blisko.
Oczywiście można takie spiningi wykonywać z odległościówek Daiwy, a także i innych MARKOWYCH(często drogich lub bardzo drogich) odległościówek. Tylko jeszcze trzeba wiedzieć z których <_< .
Pozdrawiam
kesur

#12 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 październik 2008 - 09:11

no jasne :D trzeba by troche wedek przerzucic i wiedziec czego szukac, a jesli moge zapytac to czym powinna charakteryzowac sie taka wedka jesli chodzi o akcje czy moze byc tzw. paraboliczna czy raczej szczytowa?
pozdrawiam
Jacek

#13 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:13

Drogi Jacku!
Bardzo przepraszam że odpowiadam dopiero teraz.
Generalnie powinno się szukać odległościówek karpiowych lub do łowienia na dalekim dystansie. No i oczywiście z tych droższych serii.
Jeśli szukasz wśród produktów Daiwy to patrz na kije które mają w zakończeniu P, albo C. Nie jestem pewien co do aktualnej oferty. Robiłem spinningi z Matchwinner'ów i Spectron'ów, oraz ze starszego Connoisseur'a. Wędki wykonane z takich serii są szybkie i cięte, ale maja na tyle delikatne szczytówki aby nie zerwać cienkiej żyłki. Oczywiście z wyczuciem. Ta wędka wykonana została z innej matchówki i jest specyficzna <_< .
Postaram się namówić użytkownika aby opisał wrażenia.
Pozdrawiam
kesur

#14 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 01 czerwiec 2011 - 21:39

hehe

Czyżby Shimano Technium Match :P:P

Widzę że Lubelska moda przerabiania matchówek na spinningi ma szeroki zakres swego oddziaływania.

Sorki za Off ;)

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2011 - 10:45

Na prośbę @kesura dodaję wątek do galerii rodbuildingowej :D licze że wkrótce będzie on uzupełniony nowymi fotkami !

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 czerwiec 2011 - 05:14

Rozmawiałem z kolegą bo też zlecił wykonanie takowego kijka.Pierwsze wrażenia-kijek w miarę szybki,cięty, na 0,10 można smoka wyciągnąć.Rodbuilerzy raczej się nie chwalą na temat blanków.Kolega miał wykonaną z dwóch górnych części matchówki- a z jakiej sam nie wiedział.Typowy kij pod małe pchełki daleko miotający, oraz nieprzeciętna finezja łowienia nieosiągalna dla normalnych spinów.
@Forecast to jest szkoła Lubelsko-Kraśnicka :D

#17 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 czerwiec 2011 - 18:43

Hehe wiem bo często widuję takowych pasjonatów nad wodą.

Osobiście jestem zdania że im się mniej łowi ryb tym więcej się sprzętu przewertuje , kupi , sprzeda , kupi i tak w kółko.

Co do przerabiania matchówek na spina bo do takich poczynań prowadzi to nie łowienie a myślenie że ze sprzętem jest coś nie tak ma to swe plusy i minusy a jakie to już wiedzą użytkownicy. Nie ma co się jednak dać zwariować oferta blanków jest szeroka jak nigdy i choć moda bo tak to trzeba nazwać i na mnie podziałała to w ostatnim momencie się wstrzymałem i katuje sprawdzonego batsona rx 6 choć kto wie match daiwy nadal w kącie stoi

A kij śliczny i styl taki jak lubię :mellow:

Pozdrawiam

#18 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 03 czerwiec 2011 - 20:21

@Forecast
Jest duże prawdopodobieństwo że koło technium leżało, a właściwie to technium leżało koło tego, pewności nie mam <_<
A ja myślę że takie wędki powstają czasami z potrzeby chwili, bo brak ich na rynku, czasami z pragnienia tworzenia. Te wędki stworzyłem dla wędkarzy którzy konkretnie wiedzieli czego potrzebowali. A osoba, dla której zrobiłem tego kijaszka naprawdę łowi dużo i chylę przed nim czoła. Dla wielu jest wędkarskim autorytetem. To akurat jest drugi kijek, tego typu, dla Niego wykonany.
Na kilka lat przed tymi wędkami wykonałem już dwa spinning z odległościówek. Oczywiście poszły do ludzi. Jak to ja częściej coś robię i dość szybko się tego pozbywam, czego czasami bardzo później żałuję. Właśnie trafnie to ująłeś, wody dawno nie widziałem, a wędek przewinęło mi się przez ręce sporo :huh:
Pozdrówka
kesur

#19 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 04 czerwiec 2011 - 01:43

A dla zaostrzenia apetytu załączam zdjęcia poprzedzające trzy najbliższe prezentacje <_<
Zapowiedzi
Trzy wędki- trzy zapowiadające je zdjęcia. Przedstawiają stan obecny, no może rękojeść w czarnej perle od czasu wykonania zdjęcia, trochę podrasowałem.

BP1.jpg

GGS1.jpg

BP2.jpg

Użytkownik kesur edytował ten post 13 październik 2014 - 23:24


#20 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 czerwiec 2011 - 07:57

Dobrze wiem o kogo chodzi dobry wędkarz choć autorytetem z pewnych względów dla mnie nie jest.

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych