Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ubezpieczenie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 04 wrzesień 2008 - 11:36

Witam,
Zastanawiam się właśnie nad ubezpieczeniem łodzi. Męczy mnie noszenie 40 kg silnika itd. W PZU jest możliwość wykupienia pakietu który obejmuje kradzież, OC, NW... Koszt roczny w moim przypadki około 300 zł, więc nie jest źle za święty spokój. Co o tym sądzicie? Korzystacie z takich ubezpieczeń?


#2 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 04 wrzesień 2008 - 11:42

Witam,
Zastanawiam się właśnie nad ubezpieczeniem łodzi. Męczy mnie noszenie 40 kg silnika itd. W PZU jest możliwość wykupienia pakietu który obejmuje kradzież, OC, NW... Koszt roczny w moim przypadki około 300 zł, więc nie jest źle za święty spokój. Co o tym sądzicie? Korzystacie z takich ubezpieczeń?


Ja bym się nie zastanawiał.
Sam wiesz jak to jest z noszeniem dużego motoru.

Ja mimo ,że mam strzeżoną przystań i silnik trzymam przypięty do łodzi to chyba na następny sezon ubezpieczę swój statek bo złodzieji i innych idiotów w Polsce nie brakuje.

Przy kosztach łodzi, silnika i reszty wydatków związanych z wędkarstwem te 250-300zł na rok da się przeżyć.

  • oldziu lubi to

#3 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 wrzesień 2008 - 12:07

Witam,
Zastanawiam się właśnie nad ubezpieczeniem łodzi. Męczy mnie noszenie 40 kg silnika itd. W PZU jest możliwość wykupienia pakietu który obejmuje kradzież, OC, NW... Koszt roczny w moim przypadki około 300 zł, więc nie jest źle za święty spokój. Co o tym sądzicie? Korzystacie z takich ubezpieczeń?


Czy PZU, lub inny ubezpieczyciel, nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń (nie wiem - specjalne kłódki i łańcuchy, ochrona przystani, etc.)?
Rozmawiałeś z nimi?

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2008 - 12:21

przede wszystkim to sugerowałbym sprawdzić warunki ubezpiecznia bo może sie okazać że ubezpieczenie nie jest drogie, ale w praktyce również niewiele daje

#5 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 04 wrzesień 2008 - 12:22

Z tego co zrozumiałem, to łódz ma być przypięta stalową linką chyba 8 mm, a silnik kłódką jakąś wielozapadkową czy coś takiego
Potem robią zdjęcia i to wszystko.

link to warunków ubezpieczenia
http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/majatkowe/jachty _srodladowe.htm

Friko, zerknij może B)

#6 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2008 - 18:54

Ja jestem właśnie na etapie ubezpieczania łodzi jako jachtu motorowego- ubezpieczenie zwane Yacht Casco oferuje kilka firm (PZU, Watra, Pantenius, Loyd...). Ogólnie ubezpieczyć większą jednostkę , także z silnikiem zaburtowym, mozna dość łatwo- nam nikt nie stawiał warunków pt linka, kłodki etc. Koszt to średnio 2-2,5% wartości łodzi przy pełnym ubezpieczeniu. Z doświadczenia moich znajomych wiem jednak że schody zaczynają się dopiero przy ewentualnej wypłcie odszkodowania- wówczas okazuje się że tak jak nikt nie żadał przy podpisywaniu umowy dodatkowych dokumentów (certyfikaty, atesty, przeglądy, karta bezpieczeństwa itp) to przy braku powyższych nie ma co liczyć na wypłatę. No i oczywiście są różne warianty ubezpieczenia: na zatopienie, z kradzieżą,z wybosazeniem lub bez, całoroczne, sezonowe,dużo zależy od przewidywanego akwenu po którym bedziemy pływać. Niestety nie wiem czy te same warunki stosuje się do małych jednostek, z małymi silnikami- swojej drugiej, rzecznej łódki nigdy nie ubezpieczałem dotąd...

Pozdr

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:51

Witam,
Zastanawiam się właśnie nad ubezpieczeniem łodzi. Męczy mnie noszenie 40 kg silnika itd. W PZU jest możliwość wykupienia pakietu który obejmuje kradzież, OC, NW... Koszt roczny w moim przypadki około 300 zł, więc nie jest źle za święty spokój. Co o tym sądzicie? Korzystacie z takich ubezpieczeń?


Oczywiście, że warto i nawet trzeba.
Ja ubezpieczam swoją łódź razem z silnikiem.
Swoją nową łódkę także ubezpieczam razem z silnikiem.
Polecam Allianz (mam u nich wykupione różne ubezpieczenia).
Warunkami ubezpieczenia małych jednostek są głównie - zabezpieczenia łodzi i silnika. Łódź musi być odpowiednio przyczepiona do stanowiska postojowego (łańcuch + kłódka). To samo z silnikiem (łańcuch + kłódka + zabezpieczenie antykradzieżowe). Łódź i silnik muszą być obfotografowane ze wszystkich stron. I muszą być to zdjęcia łodzi z zamontowanym silnikiem i najlepiej z widocznymi zabezpieczeniami.
Na zdjęciach łodzi muszą być widoczne numery rejestracyjne, a na zdjęciach silnika musi być widoczna tabliczka znamionowa.

:D



#8 OFFLINE   maria

maria

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Maria
  • Nazwisko:Taszyńska-Brejwo

Napisano 30 maj 2016 - 15:37

Witajcie Koleżanki i Koledzy wędkarze. Jestem Józef - nowy na Jerkbait ale stary wędkarz z Gryfina. Mam pytanie gdzie  poradzicie ubezpieczyć jacht na wody śródlądzia ewentualnie plus Zalew i Bałtyk aby składka OC nie była zbyt wysoka. Pozdrawiam Józef,



#9 OFFLINE   inzynier

inzynier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2016 - 22:57

Sprawdz oferte nautica nord, wydaje mi sie ze mają najlepsze warunki



#10 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 maj 2016 - 12:14

Ja dziś robiłem w Warcie ubezpieczenie swojego nabytku i wyszło za całość 329zł



#11 OFFLINE   Dzynek

Dzynek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 maj 2016 - 12:36

Jaki zakres ubezpieczenia masz bo ja im głębiej wczytuje się w OWU tym mam więcej wątpliwości od jakich ryzyk ja ubezpieczam łódź

#12 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 maj 2016 - 19:48

Co do ubezpieczeń wszelkiej maści oc ac nnw najpierw lektura owu a w razie draki jak zanizaja koszty oddać sprawę do kancelarii odpalić papuga ich smutna dole , wydoja ubezpieczyciela do ostatniego grosza . 



#13 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 maj 2016 - 20:30

Jaki zakres ubezpieczenia masz bo ja im głębiej wczytuje się w OWU tym mam więcej wątpliwości od jakich ryzyk ja ubezpieczam łódź

 

Jutro dam ci znać, ogólnie zebrałem OWU wszystkich firm które robią te ubezpieczenia i oddałem ojcu który jest agentem żeby wybrał co jest najlepsze dla mnie ;)


  • Karol Krause lubi to

#14 OFFLINE   darulica

darulica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjaorzysz
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Darecki

Napisano 31 maj 2016 - 21:10

@milupa ,jęśli to nie jest tajemnica , to podziel się tą wiedzą ze wszystkimi.

W ubiegłym tygodniu ubezpieczałem swoją łajbę w Gothear TU.Wartość łajby z silnikiem 30 tys. , okres -6 miesięcy , zniesiona franszyza redukcyjna,bez NNW i OC , tylko Casco . Koszt 454 zł . Napisz czy masz lepsze warunki , może za rok zmienię ubezpieczyciela.

Pozdrawiam



#15 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 31 maj 2016 - 22:39

Wlasnie ubezpieczałem swoją przyczepę i lodz. Z przyczepa nie ma żadnego problemu. Z łodzią niestety juz tak...
Zaprzyjaźniony agent ubezpieczeniowy mocno wczytywał sie w zakresy ubezpieczenia rożnych firm (PZU, Warta, Generali, Gothear itp )i okazuje sie, ze kradzieżową AC dla lodzi i silnika to nie taka prosta sprawa. Pierwsze i najważniejsze, lodz musi stać (podczas postoju) na terenie strzeżonym/monitorowanym. Ja mam przyczepę z łodzią przypietą do słupka atestowanym łańcuchem i kłódka, stojaca na miejscu parkingowym na zamkniętym osiedlu (jednak ani nie strzeżone, ani nie monitorowane) i ubezpieczalnie nie chcą jej ubezpieczyć. Jakby stała na strzeżonym parkingu, to bez problemu zostanie ubezpieczona od kradzieży.

Dowiedzcie sie dokładnie czy w przypadku braku strzeżonego parkingu ubezpieczyciel zagwarantuje Wam wypłatę odszkodowania, nawet pomimo 10 łańcuchów i kłódek ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 31 maj 2016 - 22:44


#16 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 31 maj 2016 - 22:54

Z tego co zrozumiałem, to łódz ma być przypięta stalową linką chyba 8 mm, a silnik kłódką jakąś wielozapadkową czy coś takiego
Potem robią zdjęcia i to wszystko.

link to warunków ubezpieczenia
http://www.pzu.pl/pu...ajatkowe/jachty _srodladowe.htm

Friko, zerknij może B)

Z linka https://www.pzu.pl/c...1&groupId=10172, który jest na podanej wyżej stronie:

Paragraf 1, pkt 10 a - "umieszczenie jachtu na terenie dozorowanych przez cała dobę".

Czyli to, o czym napisałem powyżej...

Użytkownik Żbiku edytował ten post 31 maj 2016 - 22:57


#17 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:48

No niestety wygląda na to, że to ubezpieczenie w większości wypadków nie spełni tego co się od niego oczekuje. Przynajmniej dla mnie.

#18 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:32

Ja ubezpieczyłem łódź i silnik od uszkodzeń spowodowanych w transporcie (wypadek drogowy, upadek łodzi z przyczepy itp), uszkodzeń przy pływaniu i cumowaniu (uderzenie w pływający przedmiot, brzeg, dno itp), uszkodzeń silnika (uderzenie śrubą w dno, wkręcenie np sieci itp), zatopienia itp.

Ogólnie wszystkie uszkodzenia, które można spotkać podczas wędkowania. Nie ma w tym pakiecie ubezpieczenia od kradzieży ani wandalizmu (z racji niespełnienia warunków postojowych).

 

Stawka wyliczana jest wg wzoru: wartość zestawu (łódź + silnik) x 1.6% x 2. W moim przypadku wyszło ok 320zł za rok (licząc wartość zestawu łódź+silnik na 10.000zł)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 09:33


#19 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 czerwiec 2016 - 14:44

@milupa ,jęśli to nie jest tajemnica , to podziel się tą wiedzą ze wszystkimi.

W ubiegłym tygodniu ubezpieczałem swoją łajbę w Gothear TU.Wartość łajby z silnikiem 30 tys. , okres -6 miesięcy , zniesiona franszyza redukcyjna,bez NNW i OC , tylko Casco . Koszt 454 zł . Napisz czy masz lepsze warunki , może za rok zmienię ubezpieczyciela.

Pozdrawiam

 

Mam tańszą łódź, polisa jest na rok czasu Casco i OC jak niżej:

Załączony plik  2016_06_03_14_53_15_polisa_łodzi_milupa4_gmail.com_Gmail.jpg   87,3 KB   31 Ilość pobrań

 

 

 

Tu jest link do OWU Warty

http://www.kalkulato...skich_warta.pdf

 


#20 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 03 czerwiec 2016 - 21:16

Ja od warosci 35 000 800 zeta w goodhear czy jakos tak zdjecia obowiazkowe z tabliczami lajby i silnika miejsce spoczynku garaz , teraz mam w monitorowanej marinie na plazy miejskiej zwodowana i sie zastanawiam czy w razie w bedzie problem z wyplata




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych