Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1152 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 11:31

GNFPS-7112ML-T mam ten model zwróć na niego uwagę,jak dla mnie delikatna wędka z mocnym dolnikiem

#402 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 16 listopad 2019 - 12:23

Panowie pytanie. Poszukuję kija typowo pod okonia i zastanawiam sie miedzy Finezza a Silverado. Woda z reguły stojaca do 5m głębokości ale i wypady nad Ner czy Wartę tez się zdarza. Przynęty do ogarnięcia to wirujacy ogonek, mała obrotowka no i wszelakiej maści gumy na glowkach do 7g. Nie mam fizycznie możliwości pomacania kija przed zakupem wiec proszę o Wasze opninie z użytkowania tych patykow.

Z mojej kolekcji wędek Graphiteleader 18 Silverado GSIS-742 LML-HS o długości 2,24m i cw. 2-11g ogarniał taki zakres przynęt znakomicie.

Podobnie Graphitleader 16 Super Finezza Esagonale GOSFES-832L-T o długości 2,52m i cw. 0,8-10g.

Wiele zależy także od typu łowiska i jego wielkości. 


  • Ostry krokodylec1 lubi to

#403 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 listopad 2019 - 14:13

Zbiorniki raczej małe i w 90% łowienie z brzegu. Rzeka Ner w mojej okolicy wolny uciag. Czułość tych wedek jest naprawdę na wysokim poziomie bo z tego co wyczytałem każdy zachwala ten aspekt.

#404 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 listopad 2019 - 14:14

Graphiteleader 18 Silverado GSIS-742 LML-HS o długości 2,24m i cw. 2-11g ogarniał taki zakres przynęt znakomicie.
Nad tym kijakiem właśnie sie zastanawiam. Realnie od ilu gram czuc opad? Szczytowki hs to wklejanki?

Użytkownik wjts1922 edytował ten post 17 listopad 2019 - 14:36


#405 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 listopad 2019 - 17:27

Hs- hard solid wklejka

#406 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 listopad 2019 - 19:01

No właśnie, wklejka odpada.

#407 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 listopad 2019 - 19:45

to nie jest taka wklejka jak myslisz :) szczyt jest sztywny, nielejący się. To jest hardsolid, twardy szczyt z pełnego węgla



#408 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 21:27

Mam i finezzkę i Silverado... Pod okonie to zdecydowanie finezza. Silverado bardziej mięsiste w moim odczuciu.
  • Karpiu95 lubi to

#409 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 listopad 2019 - 10:40

Finezze Nuovo 15 832ML-T 3-15g
SILVERADO 742LML-HS 2-11g
SILVERADO 742ML 3-15g
Wstępnie wytypowalem sobie te 3 kijaki z ktorych chciałbym cos wybrać. Waszym zdaniem który z nich będzie najlepszym wyborem głównie pod okonia. Duza roznica będzie w pracy i czuciu przynęty Finezz 3-15 a Silverado 3-15? Ewentualnie który z nich mozna potraktować jako "lekki uniwersal" w sensie zabieram jeden kijek nad wodę i cieszę sie z łowienia keitechami, smuzakami, malymi obrotowkami i matusiakami?

#410 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2019 - 12:13

" jeden kijek nad wodę i cieszę sie z łowienia keitechami, smuzakami, malymi obrotowkami i matusiakami? "
Corto EX 792L-HS -ten byłby idealny tylko juz nie kupisz.
Silverado hs nie znam,wiec się nie wypowiem. Finezka ML-T I Silverado ML to sztywne kije ,napewno nie do tych przynet.
Możesz zobaczyć tez Finezza Nuovo 762L-T.

#411 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 18 listopad 2019 - 13:59

Ja miałem finezzę ML-T do 15g i wg mnie świetnie by się nadała. Dobrze się łowiło gumkami na główkach 3-8g, obrotówkami i małymi woblerkami też. Zdecydowanie lepsza pozycja pod okonia niż silverado(też miałem). Silverado lepsze pod szczupaka i sandacza


  • 1ns4n1ty lubi to

#412 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 listopad 2019 - 16:29

Dziękuję Wszystkim za informację w temacie. Zapytam jeszcze czy może ktoś mial juz dziękczynienia z taka: finezza glfs 7112ml-t 1-10g?

#413 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 listopad 2019 - 17:30

Ja właśnie mam tego corto hs do 8g i faktycznie kajtki, smużaki, mniejsze woblery kleniowe lub boleniowki lżejsze do tak max 10g. Dlatego ja bym poszedł w silverado ale HS. Zresztą na stronie http://team-rapa.pl/...42lml-hs-2-11g/ też piszą o uniwersalności tej wędki. Do tego wklejka fajnie będzie ładować przynęty typu smużak czy mała blaszka mniej lotne. Można zadzwonić do Rafała Bednarkiewicza bodajże i popytać o wymienione modele na pewno podpowie. Na fb jest graphiteleader też można napisać.

#414 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 18 listopad 2019 - 17:35

Silverado to zdecydowanie sztywniejszy blank niż corto ex :) nie nada się na smużaki, nawet w wersji HS. Finezza będzie do tego o wiele lepsza :)



#415 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 18 listopad 2019 - 17:42

Wojtku, mam Finezzke do 15g o ktorej pisze Robert. Jesli lowisz na dolnym Nerze to bardzo mozliwe, ze masz do mnie rzut beretem :) Chętnie udostępnie do pomachania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • malinabar lubi to

#416 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 listopad 2019 - 16:33

No właśnie, wklejka odpada.

HS - hard solid nie nazwałbym wklejką jak się to rozumie u nas w PL.

To konstrukcja pośrednia pomiędzy japońskim T - tubular i S - solid. Igła solid jest krótka, i relatywnie gruba o małej zbieżności, są na niej jedynie trzy przelotki.

To sprawia, że wędka jest bardzo czuła, a ugięcie jest płynne. Igła nie jest wklejana w tubową część szczytówki, ale jest owijana w procesie produkcji matą grafitową.

Nie mogę się doczekać na nowe Silversdo Prototype.



#417 OFFLINE   zakrza74

zakrza74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Z

Napisano 19 listopad 2019 - 22:30

Na tym filmiku dobrze widać pracę wędki



#418 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 listopad 2019 - 13:51

Kurcze im więcej czytam szukam porównuje tym większy metlik w głowie. Na chwile obecną dylemat Silverado hs vs Finezze. Kij ma byc z nastawieniem na okonia ale z przylowami tez trzeba się liczyć. Jako lekki universal wydaje mi się ze Silverado będzie dobry. Może uda się pomacac Finezzke w niedługim czasie i jakiś pogląd będzie. Dziękuję Wszystkim za info w temacie

Użytkownik wjts1922 edytował ten post 20 listopad 2019 - 13:53


#419 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 20 listopad 2019 - 15:39

Jeżeli założysz , że główną rybą jest okoń, to lepsza będzie Finezzka. Pozostaje jeszcze tylko pytanie, która? Jeśli natomiast założysz, że okoń będzie przyłowem, a np. ważniejsze jest dla Ciebie łowienie sandacza lub szczupaka na lekko, to bierz Silverado.

Jest też jeszcze rozwiązanie trzecie, czyli Vigore GVGS-742ML. Bardzo uniwersalny i udany spinning, o  szerokim zakresie do wykorzystania.


Użytkownik mohave edytował ten post 20 listopad 2019 - 15:49

  • zander78 lubi to

#420 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 listopad 2019 - 07:09

Jeżeli założysz , że główną rybą jest okoń, to lepsza będzie Finezzka. Pozostaje jeszcze tylko pytanie, która? Jeśli natomiast założysz, że okoń będzie przyłowem, a np. ważniejsze jest dla Ciebie łowienie sandacza lub szczupaka na lekko, to bierz Silverado.

Jest też jeszcze rozwiązanie trzecie, czyli Vigore GVGS-742ML. Bardzo uniwersalny i udany spinning, o  szerokim zakresie do wykorzystania.

Tak jest w istocie.

Na Silverado łowiłem głównie na Martwej Wiśle w Gdańsku, gdzie z uwagi na głębokość wody używałem główek najczęściej 6-7g, sposadycznie 8g z gumisiem w przedziale 2-3''.

Łowiąc w ciekach delty Wisły: Linawa, Szkarpawa, Wisła Królewiecka stosowałem główki 2,5-4g. Niżej też się da, ale to sprawdzę dopiero, jak będę łowił na przydomowych płytkich łowiskach.

Super Finezza Esagonale jest istotnie czulsza, ale do niedawna to topowy model Graphitleadera, bardziej zaawansowany technologicznie i przy tym prawie dwa razy droższy od Silwerado.

Tańsze modele Finezza Prototype również są bardzo czułe, ale także sporo droższe od Silverado.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych