Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1147 odpowiedzi w tym temacie

#421 ONLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2019 - 11:21

MieczyslawS dzięki za info, a możesz powiedzieć jak silverado ogarnua ten dolny przedzial 2,5-4g? Na grube ryby mam Avida 86mhf2 ale to juz armata powiedzmy od 8-10g a szukam czegoś delikatniejszego co sobie poradzi ze szczupakiem, sandalem na lekko jak i okoniem kleniem jaziem. Latanie z delikatniejszym kijem wiosna lato bedzie napewno wygodniejsze stad mysl o Silverado
  • salim22 lubi to

#422 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 listopad 2019 - 13:15

Szczupak,sandacz,okoń, kleń, Jaź. ..........nie ma takiego kija😠
  • nyny, MARIUSZ 69 i Karpiu95 lubią to

#423 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 listopad 2019 - 13:24

Szczupak,sandacz,okoń, kleń, Jaź. ..........nie ma takiego kija

E tam ja słyszałem ze jest razem z bursztynową komnatą ,trzeba ją tylko odnalezć 


  • nyny i Tom Rob lubią to

#424 ONLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2019 - 15:06

Jak to nie ma takiego kija. Na mala przynete tupu wirujacy ogonek 6g moze uderzyć niemal kazda ryba ostatnio szczuply 80cm tak właśnie mnie zaskoczyl. Avid nie jest przeznaczony do tego tupu przynet stad mysl o czyms delikatniejszym co komfortowo obsluzy male przynęty a da sobie rade z fajna rybą.

#425 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2019 - 19:27

Ja finezzą nuovo do 5g, w razie potrzeby potrafiłem 17gramowymi, boleniowymi chlapakami rzucać i łowić bolenie😋
Szczupak 86cm też nie był jej straszny, w zasadzie tylko suma na nią nie miałem, tak że...
😜

#426 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 listopad 2019 - 19:48

Ja finezzą nuovo do 5g, w razie potrzeby potrafiłem 17gramowymi, boleniowymi chlapakami rzucać i łowić bolenie
Szczupak 86cm też nie był jej straszny, w zasadzie tylko suma na nią nie miałem, tak że...

Błędnie opisana. Tak, jak STC :ph34r:



#427 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2019 - 20:07

Akurat Finezza jest opisana idealnie, ale dla chcącego nic trudnego 🙂
  • popper lubi to

#428 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 listopad 2019 - 20:23

Akurat Finezza jest opisana idealnie, ale dla chcącego nic trudnego

Jak dobrze opisana jak rzucałeś ciężarem 3-krotnie przekraczającym górny zakres rzutowy.


  • Negra lubi to

#429 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 listopad 2019 - 20:34

Akurat opisy tej firmy trafiają "w punkt". Nie jest źle.

Mam od nich 2 kijki i o ile w dolnych granicach nieco bym dodał, to w górnych, maks opisany jest na  faktycznej granicy komfortu wyrzutu. Oczywiście można więcej.

Tylko.... Darek musiał się bardzo starać, by machnąć te prawie x 3,5 nie powodując bez szkody ;)


Użytkownik popper edytował ten post 21 listopad 2019 - 20:36

  • Jozi lubi to

#430 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2019 - 20:42

Jak dobrze opisana jak rzucałeś ciężarem 3-krotnie przekraczającym górny zakres rzutowy.

Józiu, rzucić da radę, ale prawidłowo prowadzić takiej przynęty się nie da, takim kijem🙂
Nuovo do 5g moim zdaniem najlepiej zachowuje się właśnie do tych 5g. Reszta to już jest mocne zmulenie kija🙂

#431 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 listopad 2019 - 20:47

Akurat opisy tej firmy trafiają "w punkt". Nie jest źle.
Mam od nich 2 kijki i o ile w dolnych granicach nieco bym dodał, to w górnych, maks opisany jest na faktycznej granicy komfortu wyrzutu. Oczywiście można więcej.
Tylko.... Darek musiał się bardzo starać, by machnąć te prawie x 3,5 nie powodując bez szkody ;)

Darek nie musiał się mocno starać, wystarczy tylko spokojny wymach z wyczuciem 🙂
Źle opisany to był veloce neo. Mój do 5g tak naprawdę dopiero od tej granicy zaczynał cokolwiek sygnalizować, a 15g to dla niego był idealny ciężar.

Użytkownik fish28 edytował ten post 21 listopad 2019 - 20:49


#432 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 listopad 2019 - 07:27

MieczyslawS dzięki za info, a możesz powiedzieć jak silverado ogarnua ten dolny przedzial 2,5-4g? Na grube ryby mam Avida 86mhf2 ale to juz armata powiedzmy od 8-10g a szukam czegoś delikatniejszego co sobie poradzi ze szczupakiem, sandalem na lekko jak i okoniem kleniem jaziem. Latanie z delikatniejszym kijem wiosna lato bedzie napewno wygodniejsze stad mysl o Silverado

Na Wiśle Królewieckiej, z uwagi na to, że jest płytsza, mocniej zarośnjęta wszelakim zielskiem, nie da się klasycznie jigować.

Takie próby spełzły na niczym. Pozostał jig pelagiczny, i ten okazał się skuteczny przy masie główki 2,5-3g.

Kiedy pierwszy raz tam łowiłem, przez jakiś czas nie mogłem pojąć, co się dzieje pod wodą, bo ciągle czułem jak mi się wydawało trącenia przynęty przez rybę, a zaciąć nic nie mogłem. Nie miałem też mniejszych gum jak 2''.

Okazało się, że to czułość kija z jednej strony, a brak aktywności ryb z drugiej i duża ilość trąceń przynęty o wszelakie podwodne przszkody mnie zmyliły. Te trącenia traktowałem jak brania.

Gdy wreszcie złowiłem pierwszego okonia pojąłem w czym rzecz, i dalej już nie było problemu z rozróżnieniem fałszywych od prawdziwych brań.

Gdybym miał wówczas mormyszkę (najlepiej wolframową) o masie 1-1,5g, to przy tych słabych braniach techniką mormyszingu złowił bym pewnie więcej okoni. Tą technikę stosuję jednak tylko na łowiskach przydomowych, prawie bezrybnych i odległych prawie 400km od Wisły Królwewieckiej i innch cieków Delty Wisły. 



#433 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 listopad 2019 - 11:15

Jak to nie ma takiego kija. Na mala przynete tupu wirujacy ogonek 6g moze uderzyć niemal kazda ryba ostatnio szczuply 80cm tak właśnie mnie zaskoczyl. Avid nie jest przeznaczony do tego tupu przynet stad mysl o czyms delikatniejszym co komfortowo obsluzy male przynęty a da sobie rade z fajna rybą.

Już widzę, że ten sam kij ogaryna zapięte za skórkę jazie, jak i ma się wbić w sandaczową paszczę :)

O ile z okoniami, i szczupłymi to sobie jeszcze powinien dobry blank poradzić to z wymienionym przekrojem ryb to jest awykonalne.

Nie ma takiego kija po prostu i trzeba się z tym pogodzić...



#434 ONLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 listopad 2019 - 11:34

Tu się zgodzę ze skrajność masakryczna co do ryb, chodziło mi bardziej o zakres obslugiwanych przynet w zakresie 2-8 max 10g i ewentualnymi przylowami. Na wspomnianym Avidzie bylo czuc prace ogonka 6g ale to ze wzgledu na wibrujaca pracę przynety bo inaczej dupa. Dlatego męczę w tym wątku o informację na temat wedek ktore poradzą sobie z lekkimi przynetami i mocniejszą ryba. Świadomy jestem ze nie ma jednego kija do wszystkiego bo nasze szafy byłyby puste :) szukam najlepszego kompromisu. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za udzial w rozmowie i proszę o jeszcze :)
  • Karpiu95 lubi to

#435 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 12:17

Poproszę o podpowiedz jaka jest różnica miedzy L-T Aa L-HS

DZIĘKI



#436 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 24 listopad 2019 - 12:44

Light ze szczytówką tubularną, czyli pustą.
Light ze szczytówką hot shot, czyli sztywną wklejką.

#437 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 24 listopad 2019 - 13:40

HS to hard solid :)
  • fish28 lubi to

#438 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 24 listopad 2019 - 14:52

Oczywiście 🤪
  • Karpiu95 lubi to

#439 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 30 listopad 2019 - 13:37

Light ze szczytówką tubularną, czyli pustą.
Light ze szczytówką hot shot, czyli sztywną wklejką.

Należałoby jeszcze dodać i któtką szczytówką.

Na HS-ach są zwykle jedynie 3 przelotki, łącznie ze szczytową, a na klasycznych S - solid tip'ach jest ich zwykle 5.



#440 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 30 listopad 2019 - 13:59

Ja w finezzie nuovo S mam 5 sztuk łącznie ze szczytową, a w finezzie prototype S jest ich 4sztuki łącznie ze szczytową. Zauważyłem też przy okazji że to są całkiem inne szczytówki. Mają inne grubości w tych samych miejscach.
W zasadzie ta w Prototype jest krótsza o około 10cm w stosunku do nuovo.

Użytkownik fish28 edytował ten post 30 listopad 2019 - 14:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Maciej_K