Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1147 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 01 grudzień 2019 - 09:57

Ja w finezzie nuovo S mam 5 sztuk łącznie ze szczytową, a w finezzie prototype S jest ich 4sztuki łącznie ze szczytową. Zauważyłem też przy okazji że to są całkiem inne szczytówki. Mają inne grubości w tych samych miejscach.
W zasadzie ta w Prototype jest krótsza o około 10cm w stosunku do nuovo.

Właśnie rozkład sztywności (zbieżność), długość i rodzaj materiału (sztywność giętna), to parametry określające rodzaje szczytówek typu solid.


  • popper lubi to

#442 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2019 - 10:48

Mam pytanie dotyczące wędki:

NBC-69MH Bosco Nuovo Cast 69MH 206cm  118g  Regular Fast 7-28g  10-20lb.

 

Do ilu gramowych przynęt można bezpiecznie używać kija?



#443 OFFLINE   tomekzelek

tomekzelek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKrotoszyn
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Z

Napisano 15 grudzień 2019 - 11:41

Witam co myślicie na temat tego kijka GRAPHITELEADER FINEZZA GLFS 7112ML-T. Proszę o opinie ponieważ zamierzam zakup. Lub proszę doradzić inna wędkę o podobnych parametrach czyli 2,4 wyrzut 1-10g

#444 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 15 grudzień 2019 - 14:04

Bardzo fajne wędki. Kolega ma oczko słabszy model i bardzo sobie chwali. Ja tą do 10g też miałem okazje pomachać i robi wrazenie.



#445 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2020 - 09:15

Cześć, czy ktoś lowi bądź lowil nastepujacym modelem : GRAPHITELEADER ARGENTO RV GOARVS-962ML?
Zastanawiam się nad nim do łowienia z brzegu na Odrze boleni i sandaczy w 90% na woblery czasem jakąś gumką na lekko z 7-15g ołowiu ale głównie woblery 7-11cm typu minnow i klasyki boleniowe sterowe i bezsterowe 8 - 20g max. Czy pod takie łowienie kijek się dobrze nada?

Pozdrawiam,
Paweł
  • PiterS lubi to

#446 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:49

Cześć, czy ktoś lowi bądź lowil nastepujacym modelem : GRAPHITELEADER ARGENTO RV GOARVS-962ML?
Zastanawiam się nad nim do łowienia z brzegu na Odrze boleni i sandaczy w 90% na woblery czasem jakąś gumką na lekko z 7-15g ołowiu ale głównie woblery 7-11cm typu minnow i klasyki boleniowe sterowe i bezsterowe 8 - 20g max. Czy pod takie łowienie kijek się dobrze nada?

Pozdrawiam,
Paweł


Do takich zastosowań wystarczy GOARVS-902L-ML.
  • mopar lubi to

#447 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:12



Do takich zastosowań wystarczy GOARVS-902L-ML.[/quote]

Ale one dwie opisane do tych samych linek PE 0.8-1.5...
A jak te argento stoją z czułością i transmisja sygnałów do ręki? W takich 9 stopowych wędkach mam doświadczenie z avidem do 1 oz, jak w porównaniu do avidow wypada czułość/elektryczność?

#448 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:46

Avidem nie łowiłem, więc ciężko mi się odnieść.

 

Czułość - pojęcie względne  :D  Dużo tym Argento nie machałem, ale jak dla mnie jest bardzo elektryczny. Wystarczy puknąć woblerem w kamień, a ręka sama odruchowo zacina  :P

Swojego zakupiłem głównie z myślą o boleniach. Na zedy też się nada, ale nie jest to typowa sandaczowa kosa. W moim odczuciu to bardziej kij pod twarde przynęty niż pod jiga. 



#449 OFFLINE   tuitam

tuitam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 21:21

Mam dwie  Jedna Argento 932 i druga 902  i moge powiedzieć tyle że cholernie czułe( ultra przeniesienie) i dają radę nawet z potężnymi rybami .Na pierwsza miałem wąsatego powyżej 70 kg -i dała radę -plećka padła.Jedyne co mogę im zarzucić to zimny uchwyt i przycierające sie osadzenie(łączenie) I co jeszcze bardzo dobre przelotki na mróz  przy minus 8 jak masz dobra plećkę  to bez problemu łapiesz -mój rekord - 12 i też szło łapać tylko musiałem czyścić ale tak rewelka.A mam tych patykółw trochę. Kilku znajomych miało to w ręce pomimo posiadania robionych kijów i po prostu im szczęka opadałą że seria może być taka zaj...........a.



#450 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2020 - 00:10

Dla chcących coś kupić w nadchodzącym sezonie słabo wygląda strona dystrybutora w postaci Team Rapa Sklep . Właściwie w ogóle nie wygląda ... Ktoś coś wie może ? Na Rybomanii też ich nie widziałem wśród wystawców , a byli jednym z moich żelaznych punktów programu w Poznaniu co roku . Rafał też ostatni raz zaglądał na Forum dawno temu . Jakieś wieści ? A co z obsługą serwisową chociażby ?



#451 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2020 - 01:18

Jedynie taki news na ich stronie http://team-rapa.pl/...e-team-rapa-pl/



#452 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2020 - 07:21

O kurczę , a tego nie dostrzegłem wchodząc od razu na SKLEP - dzięki  :)



#453 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 styczeń 2020 - 07:23

Zauważyłem, że dobrą ofertę  graphitleadera i variwasa ma pracownia Art. Rod.



#454 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 30 styczeń 2020 - 13:21

Rafał będzie ze swoim stoiskiem na rybomanii w poznaniu. Ostatnio wrócił z targów z Tokyo, także z pewnoscia pojawi się troche nowosci :)
  • malinabar lubi to

#455 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 13:31

Ale do kolegów, którzy byli z nimi od początku i wspierali swymi zakupami i dobrą opinią  początki marek Varivas I Graphiteleader na naszym rynku to czasem mogli by się odezwać, prawda? :)



#456 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:29

Tak, Fido. Tym bardziej, że to oni robili fejm marce tutaj.....



#457 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:43

Może nic nie wiedzą, to co mają pisać?



#458 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 30 styczeń 2020 - 15:23

Ale do kolegów, którzy byli z nimi od początku i wspierali swymi zakupami i dobrą opinią  początki marek Varivas I Graphiteleader na naszym rynku to czasem mogli by się odezwać, prawda? :)

 

 

Tak, Fido. Tym bardziej, że to oni robili fejm marce tutaj.....

No właśnie tak dziwnie się zrobiło . Wątek rozwijał się i tętnił pełnią życia , dyskusje sprzętowe i plany zakupowe rozpalały wyobraźnię , Rafał udzielał się aktywnie tłumacząc nieraz zawiłości japońskiej nomenklatury sprzętowej i jakoś tak wszystko wzięło było i uschło ... Szkoda . Tym bardziej , jeśli wrócił z Tokio z nowościami na nasz rynek już powinniśmy o tym dyskutować . Także ten ... do dzieła  :D .



#459 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 styczeń 2020 - 15:27

Mnie nic nie dziwi w tych biznesach naszych wedkarskich....
Dużo szumu, wszystko pięknie, a jak przyjdzie co do czego to szukaj sam pomocy i informacji...

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#460 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 30 styczeń 2020 - 15:31

Witajcie

Nie sądziłem że będzie ktoś za mną tęsknił ale w pewnym momencie moje drogi się trochę rozeszły z drogą forum więc nie zaglądam... Dziś Karpiu wrzucił mi screena aż mi się smutno zrobiło :D Jeżeli chodzi o stronę to wytłumaczenie było opublikowane na głównej z wyjaśnieniem dlaczego produkty znikają.... Przygotowujemy się do przerobienia strony ze sklepu na stronę czysto informacyjną. Sprzedażą niech zajmą się już tylko sklepy wędkarskie. Myślę że będzie to z pożytkiem dla wszystkich bo w końcu będzie można obejrzeć i pomacać wędki w swoim sklepie. 

 

Na razie są trzy z wędkami: Krokodyl Wrocław, Art-Rod Poznań i Rapa w Pruszkowie (zbieżność nazw).

 

Na Rybomania w Poznaniu jesteśmy, Gliwice musieliśmy odpuścić bo dostaliśmy zaproszenie na targi w Japonii więc... wybór był prosty :ph34r: 

Co z nowości na 2020 rok? Niestety daty premier na rynku zaczynają się od kwietnia w Japonii więc jak dla nas zupełnie nie trafiony harmonogram dostaw.

Będzie seria Finezza i Corto UX zbliżone ceną do starych serii EX. Corto 18 dostanie świetny model z tytanowym szczytem B) z droższych modeli będzie nowe Vigore, Silverado Prototype i nowa Finezza ST Limited  ;) Co będziemy mogli pokazać w Poznaniu  <_<  <_<  <_< no właśnie nic nowego więc łączę się w bólu z oczekującymi nowości żeby nie powiedzieć w rozczarowaniu polityką firmy. Na szczęście zmieni się to od przyszłego roku bo w końcu zrozumieli o co nam chodzi.

 

Za to w Poznaniu będziemy mieć kilka perełek z Varivasowej pracowni Adachi san :D 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych