Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1152 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9481 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2018 - 20:49

Witam , jakie są realne parametry Graphiteleader Argento RV GOARVS-962ML , opisany jest od 10-32g , jakie jest górne CW tak na prawdę ? Ma zapasu sporo ? Da radę na troć z rzeki i wirówki 25g w nurcie ?

Na rzekę, celowałbym min. w tego http://team-rapa.pl/...rv-goarvs-932m/



#202 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 07 październik 2018 - 11:35

Panowie a który kij z tej stajni, poradzi sobie z okoniem na cieżko i sandaczem na lekko? Chodzi mi o mega czuły kij, który ogarnie 3cale gumy na głowkach od 5 do 12gram, a długość najlepiej koło 2.40m. A, no i nie cierpię wklejanek haha. Wymagania postawione, wiem co chce, ale nie wiem ile poszczególnie kije realnie ogarniaja, wiec dlatego tu pytam. 



#203 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 07 październik 2018 - 11:50

Silverado 224cm 3-15g idealnie sie sprawdzi - pisz priv bo mam na sprzedanie :)
  • wobler130 lubi to

#204 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 07 październik 2018 - 12:34

Silverado 224cm 3-15g idealnie sie sprawdzi - pisz priv bo mam na sprzedanie :)


🙂

Użytkownik fish28 edytował ten post 07 październik 2018 - 13:02

  • wobler130 lubi to

#205 OFFLINE   lechuss18

lechuss18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sacz
  • Imię:Lesław

Napisano 07 październik 2018 - 13:14

Panowie a który kij z tej stajni, poradzi sobie z okoniem na cieżko i sandaczem na lekko? Chodzi mi o mega czuły kij, który ogarnie 3cale gumy na głowkach od 5 do 12gram, a długość najlepiej koło 2.40m. A, no i nie cierpię wklejanek haha. Wymagania postawione, wiem co chce, ale nie wiem ile poszczególnie kije realnie ogarniaja, wiec dlatego tu pytam.

Silverado idealnie się sprawdza ,polecam


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • popper, barwena1977 i wobler130 lubią to

#206 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 12 październik 2018 - 09:23

Panowie, czy w ofercie producenta znajdę coś o następujących parametrach?

 

6 do 6'6 stopy

moc 6 do 8 lb.

Na pewno nie wklejka, ale raczej szybki, z głębszym ugięciem.

 

Docelowo okoń i pstrąg. Gumy 2 do 3 cali na główkach do 5 gram. Woblery 3-5 cm, obrotówki 0 i 1.

 

 Wiem, że wymagania są wysokie ;) ale wolałbym coś seryjnego, stąd pytanie w tym wątku.



#207 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 12 październik 2018 - 10:08

Edit
Sorki, źle doczytałem, bo Tobie chodzi do 5g a mi się pomieszało i przeczytałem od 5g🙂
Może belleza do 5g

Użytkownik fish28 edytował ten post 12 październik 2018 - 10:15

  • wojciiech lubi to

#208 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 12 październik 2018 - 12:11

Obawiam się, że Belleza to szybki kij nie jest :)


  • Tom Rob lubi to

#209 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 12 październik 2018 - 12:39

No nie, ale krótka i nie wklejka 🙂

#210 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 październik 2018 - 13:08

GCRTS-612L-T to corto powinno zalatwic sprawe :)

#211 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 październik 2018 - 21:12

GCRTS-612L-T to corto powinno zalatwic sprawe :)

 

Gdzie można kupić takie Corto? Ktoś jeszcze w kraju tym handluje?


  • popper lubi to

#212 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 październik 2018 - 20:44

W art-rodzie jest coś takiego https://spinningshop...ader-corto.html



#213 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 20 październik 2018 - 09:52

Bartosz, to japońskie Corto zbyt drogie w mojej ocenie. Rozglądam się jeszcze za 672 albo 792 hard solid (zakładając użycie tylko przy okoniach) ale chyba nic z tego nie będzie, wszędzie brak.

#214 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 19:01

Wojtek, te Corto i Calazante EX - które są bardzo podobne, to nie do końca szpady- chyba że chodziło ci o ogólną nazwę kija.

mam Corto ex 732L tubulara, Calazante HS do 8g i jak na moje standardy to raczej do białorybu albo do łowienia oksów na trochę płytszej wodzie. To dość miękkie kije, piękne ugięcie pod rybą, zapas mocy w dolniku. Ładują się pod ciężarem szczytówki, nawet microjig na główce wolframowej z tego lata na 20 kroków. Pobujasz tym gumę bez pracy własnej, poszurasz po dnie czeburaszką, Calazante ma trochę niższy dół, pracę widać na szczycie, tubular od 3g gada dobrze na płytszym. Góra to 6-7 gram+2 lub bardzo smukłe 3 cale i odpowiednio mniej ołowiu.

Hol poezja, ale nie szybkość. Już średniak pasiasty wywija tym dość mocno.

Szpadą to jest Corto bez EX, które bardzo przypomina  mi Kraaga- miałem, puściłem do ludzi. Jak na fasta, to powiem że jest super narzędziem do podbijania agresywniejszego gum, nie ma ugięcia pod obciążeniem porównywalnego do EX, za to lepsza mata/żywica znacznie poprawiła czułość brania w łapie. Na plus wobec Kraaga o adekwatnej mocy jak dla mnie jest mocniejszy dolnik i brak uczucia niepanowania nad wyrzutem przynęty w górnym zakresie cw, a jest on sporo wyższy niż deklarowany, za to mocy na sandacza może tu zabraknąć - nie wiem, nie miałem przyjemności z zedem jeszcze.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 październik 2018 - 19:03

  • strary, malinabar i xyzzvpc lubią to

#215 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 21 październik 2018 - 19:36

Dokładnie tak jak kolega to opisał. Szpada okoniowa pod ten zakres przynęt to raczej Violente Varivasa ze zwykłą "solid tip" ale już nie do dostania. A te Corto (bez Ex) znów strasznie drogie i nie wiem czy są z pełną wklejką. Faktycznie piekielnie szybkie ale słabo pokazują opad bez wklejki.



#216 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 21 październik 2018 - 19:59

A tak na marginesie tematu, zapytam Rafała co sie stało z Varivasem? Dlaczego wyszedł z oferty? Doskonałe wędki za przyzwoite pieniądze. Teraz  tylko Graphiteleadery za tysiaka z duużym ogonkiem :(



#217 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 październik 2018 - 20:28

Witam posiadam Graphitleader Corto Ex 792L-HS - nie dawno nawet go wystawiłem za 350 zł na giełdę. Nikt nie zechciał, to i nawet dobrze. Uparłem się na kręcenie okoniówki. Trułem nawet koledze z forum codziennie gitarę że będzie mi robił kijek itd. Szczerze na chwilę obecną zostaje przy corto, a chciałem zamienić na suzuki 6lb. Teraz do sedna tą gramaturę ten kijek ogarnia bez żadnego jęknięcia. Ja osobiście łowię na obecną chwilę 3 cale gumy czy to kolegów tu z forum czy to firmowych kaitechy,matusiak. Daję do tego 5-7g i łowię z podbicia bo tak uwielbiam. Wklejka pięknie pokazuje opad i sygnalizuje delikatne brania. Szczerze to jeszcze nie miałem takiej wędki jaką jest corto. Bo miałem ich po prostu mało, ale ten model polecam. Łowiłem nim na małe woblerki,smużaki, boleniówki do 11g. Złowiłem na nią bolki około 70cm, największy miał 72,klenia 40, parę sandaczyków do 60 cm, szczupaka 73 oraz mnóstwo okoni nie miałem co prawda przyjemności 50cm oksa na tego kija mieć,ale takie około 40 idą bez bólu. Kij pięknie pracuje pod rybką,bez jakichkolwiek przesztywnień. Akcja extra fast, z tym kurcze chyba się nie zgodzę. Wklejka lubi się ugiąć,ale bez tragedii. Za to jak zacinam jest moc :) Kij pewnie ze mną już zostanie do końca jego żywota, bo faktycznie nie opłaca mi się go sprzedawać. A jeżeli ktoś mógłby pomóc w załatwieniu tych corto to chyba jedynie jeszcze można uderzyć do Rafała Bednarkiewicza. Pozdrawiam


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 21 październik 2018 - 20:32


#218 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 październik 2018 - 20:31

Pozwolę sobie zauważyć tylko , że przytaczany przez Maćka EX 732UL-T jest na tyle specyficzny , że nijak się ma pewnie do poszukiwanych przez Wojtka króciaków 672 i 642 ( o 792 się nie wypowiem ) . W 732UL-T możliwość rozbujania szczytówki do animacji różnych przynęt malutkich i większych bez pracy własnej ( lub z takową , ale w deliryczny nieco sposób prezentowanych ) na głębokościach niewielkich jest absolutną zaletą tego kija . Natomiast te kije L-HS wydają się zasługiwać na miano szpady jak najbardziej , ponieważ tej specyficznie podatnej na rozbujanie szczytówki nie posiadają ( lub w stopniu znikomym ) . Podobnie jest z moim 6102L-T , który prezentuje absolutnie inne walory użytkowe niż 732UL-T mimo bazy blanku bardzo podobnej . Myślę , ze w zakładanych przez Wojtka gramaturach i wielkościach przynęt , te poszukiwane przez niego modele na miano "szpady" zasługiwać mogą  :) .


Użytkownik malinabar edytował ten post 21 październik 2018 - 20:37


#219 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2018 - 20:31

Witam posiadam Graphitleader Corto Ex 792L-HS - nie dawno nawet go wystawiłem za 350 zł na giełdę. Nikt nie zechciał, to i nawet dobrze. Uparłem się na kręcenie okoniówki. Trułem nawet koledze z forum codziennie gitarę że będzie mi robił kijek itd. Szczerze na chwilę obecną zostaje przy corto, a chciałem zamienić na suzuki 6lb. Teraz do sedna tą gramaturę ten kijek ogarnia bez żadnego jęknięcia. Ja osobiście łowię na obecną chwilę 3 cale gumy czy to kolegów tu z forum czy to firmowych kaitechy,matusiak. Daję do tego 5-7g i łowię z podbicia bo tak uwielbiam. Wklejka pięknie pokazuje opad i sygnalizuje delikatne brania. Szczerze top jeszcze nie miałem takiej wędki jaką jest corto. Bo miałem ich po prostu mało, ale ten model polecam. Łowiłem nim na małe woblerki,smużaki, boleniówki do 11g. Złowiłem na nią bolki około 70cm, największy miał 72,klenia 40, parę sandaczyków do 60 cm, szczupaka 73 oraz mnóstwo okoni nie miałem cop prawda przyjemności 50cm oksa na tego kija mieć,ale takie około 40 idą bez bólu. Kij pięknie pracuje pod rybką,bez jakichkolwiek przesztywnień. Akcja extra fast, z tym kurcze chyba się nie zgodzę. Wklejka lubi się ugiąć,ale bez tragedii. Za to jak zacinam jest moc :) Kij pewnie ze mną już zostanie do końca jego żywota, bo faktycznie nie opłaca mi się go sprzedawać. A jeżeli ktoś mógłby pomóc w załatwieniu tych corto to chyba jedynie jeszcze można uderzyć do Rafała Bednarkiewicza. Pozdrawiam

Ja też nie wiem, czy się pozbywać swych EX, bo to zacne kije są, powiem więcej- zacząłem zastanawiać się nad ewentualną zmianą ubranka na trortize- co moim zdaniem znacznie poprawi lejące się nieco szczytówki

 

O...jest Bartek z wiedzą i doświadczeniem. ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 październik 2018 - 20:36

  • strary, xyzzvpc i bartosz311287 lubią to

#220 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 październik 2018 - 20:36

Szczerze, to też myślałem o torzitach :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych