Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1147 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 29 styczeń 2017 - 21:25

Rafał czekałem od rana na znak i się doczekałem :-)
Zadzwonię jutro.

Ok sprawdziłem i mam tylko 63ML i 66MH :)



#122 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 05 marzec 2017 - 23:13

Witam forumowiczów potrzebuje informacji na temat w/w jak z czuciem brania i z cw czy te 8g masy całkowitej to już maks?

#123 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:17

W wątku okoniowym obiecałem słów kilka o moim nowym nabytku , czyli Corto EX 6102L-T . Kijek kupiony na przełomie roku doczekał się inauguracji stosunkowo niedawno ,  a że sprawdził się w 100% jeśli chodzi o założenia , jakie przyświecały mi podczas zakupu , to już piszę co i jak  :) .

Potrzebowałem okoniówki na nieco głębszą wodę niż łowię na co dzień i nieco bardziej szczytowego w prowadzeniu niewielkich stosunkowo przynęt , oscylujących jednak masą sumaryczną w pobliżu górnego zakresu ciężaru wyrzutowego . Mówimy tu o głębokościach rzędu 2,5 - 4,5 metra najczęściej i gumkach od calowych drobniaczków po dwucalowe tłuścioszki Relaxa lub 3-3,5" wąskich przynęt dżapońskich , z główkami od 3 do 7,5 grama . 

Dotychczas używany przeze mnie GOCXS-732UL-T sprawdzał się na tego typu łowisku bardzo dobrze , jednak ze względu na charakterystykę pracy zbliżoną bardziej do Mebaru , ze stosunkowo spolegliwym szczytem ( znakomitym zresztą do animacji wszelkiego typu robali i gum bez pracy własnej , które uwielbiam ożywiać mniej lub bardziej dynamicznym rozedrganiem szczytówki ) odnosiłem wrażenie , że brakuje mi czasem dostatecznej sztywności zestawu przy główkach 5-7 gram do nadania często wymaganej , dynamicznej pracy przynęty . Czasami gruby okoń na 4 metrach też potrzebuje mocy w górze , kiedy dostanie w twarde ;) .

Dlatego też szukałem czegoś bardziej zbliżonego charakterystyką do Aji , jednak z zachowaniem tej kapitalnej "miękkości" i ciepła ugięcia pod obciążeniem , jakie reprezentuje seria EX ( a miałem też w łapce japońskie Corto 732L-T , które ze względu na bardzo wysoki moduł blanku było piękne  ;) , mega czułe , mega sztywne i zdecydowanie bardziej sandaczowo-okoniowe niż odwrotnie ) . I wybór padł na GOCXS-6102L-T , który kilkukrotnie wcześniej miałem okazję macać przy okazji Targów na stanowisku Rafała . Kij jest zdecydowanie bardziej sztywny od swojego dłuższego brata , co zresztą oczywiste ze względu na mniejszą długość . Inaczej uzbrojony . Przelotka wejściowa przesunięta zdecydowanie bardziej do góry i znacznie mniejsza , chyba 16-stka . Przelotki Fuji KR Sic w srebrnych ramkach . Dolnik minimalnie dłuższy . Animacja przynęt w w/w parametrach wzorowa , bez żadnych opóźnień . Sygnalizacja szczytem , jeśli ktoś potrzebuje , słabsza od 732UL-T co oczywiste z racji małej ustępliwości góry , jednak te 3 gramy z calową gumką są widoczne . W górnym zakresie łowiłem 2" kopytko Relaxa i 7,5 grama Gamakatsu - absolutny komfort , nic nie klękało . Ciężej nie potrzebowałem ale odnoszę wrażenie , że zapas jeszcze był znaczny . I mówię tu o dynamicznym prowadzeniu przynęty . Czucie przynęty , kontaktu z twardym i brania wzorowe co zresztą normalne , bo łowię tylko na plecionki  :D . Zacięcia bardzo pewne , ugięcie pod rybą miodzio  :wub: . Obawiałem się nieco , jak to będzie wyglądało w akcji , ponieważ na sucho kijek jest taką bardziej sztywną szpadą , ale pod zacniejszą rybką gnie się pięknie i płynnie , bez żadnych przesztywnień podobnie zresztą , jak dłuższy braciszek . Pod rybką mniejszą gnie się bardzo podobnie , ale po prostu mniej . Ale zdecydowanie jest większa moc zestawu , jednak bez strat w finezji . Okoń 40-stka , szczupak 60-tka z głębokiej wody dają mnóstwo frajdy z holu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad rybą . Choć odnoszę też wrażenie , że hol jest nieco bardziej nerwowy i dynamiczny z racji mniejszej długości i miękkości szczytówki oraz innego uzbrojenia , przesuwającego zdecydowanie obciążenie w kierunku szczytu w porównaniu do 732UL-T .

Wykonanie absolutnie bez zastrzeżeń , żadnych niedoróbek związanych z montażem czy jakością materiałów , a mówimy tu o budżetowej wersji składanej w Chinach . Fajne łączenie typu spigot w kevlarowym oplocie , materiałowy dwukomorowy pokrowiec . Ja osobiście wybrałem te właśnie modele ze względu na zakres obsługiwanych przynęt oraz bardzo specyficzną charakterystykę ugięcia . Pomimo sporej mocy w górze są to rasowe okoniówki z taką dużą dozą ciepła podczas pracy pod rybą . U mnie na razie pokrywają potrzeby ulajtowego ( lub lajtowego jak kto woli  :) ) obławiania wód , na jakich bywam najczęściej w obrębie metody jigowej , bo tylko nią się praktycznie posługuję w sezonie łódkowym .


Użytkownik malinabar edytował ten post 11 sierpień 2017 - 10:22


#124 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 11 sierpień 2017 - 16:38

Łowię japońskim CORTO 732L-T i to jest rzeczywiście mega kosa - idealna do lekkiego opadu pod sandacza.
Ostatnio rzucałem tym kijem główką 12g + 4" smukła guma.
Z żyłką radzi też sobie dobrze z okoniami i nie boi się przyłowów.
  • malinabar lubi to

#125 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:03

Bartek, jakiego woblera maksymalnie ten kij utrzyma? 5 cm z małym sterem w nurcie da radę?

 

Czy seria Corto EX jest jeszcze produkowana?



#126 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:48

Kurczę , nie wiem Wojtku . Te kije służą mi praktycznie tylko do jigowania . Chociaż tym 732UL-T łowiłem tej wiosny może raz na @gajosikowe KillerEggi i oski i bzyki od Sieka - problemu nie było . Myślę , że ten 6102L-T spokojnie da radę z czymś pokroju Rapala Original 5 cm czy jakimś wobkiem twitchingowym tego rozmiaru . Jest tylko kwestia jak mocny będzie nurt i czy tak symboliczna długość będzie Ci w tego typu łowach odpowiadała . Chociaż dla mnie to takie trochę wróżenie z fusów - nie próbowałem . Ale pewnie do pstrągowych wypraw ( a pewnie o to chodzi ) znaleźć można coś zdecydowanie bardziej dopasowanego . Dla mnie to typowe jigówki jednak  :) .

Aaa jeszcze mała edyta : tych modeli nie widzę na oficjalnej stronie Olympic , więc chyba nie ma ich już w ofercie . Nota bene nie podoba mi się ta nowa strona wcale a wcale . U nas to chyba tylko Rafał lub Art-Rod , ewentualnie Złoty Karaś .


Użytkownik malinabar edytował ten post 11 sierpień 2017 - 19:36

  • wojciiech lubi to

#127 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 sierpień 2017 - 20:11

Bartek, dzięki. Kijek musi być zacny. Niech się gnie na ujściu Li. ;)


  • malinabar lubi to

#128 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 16 sierpień 2017 - 19:41

Mały teścik spina za ponad trzy koła . Wprawdzie w języku Dostojewskiego , ale niektórzy coś tam skumają myślę  ;) ...

 



#129 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 20 sierpień 2017 - 09:37

GRAPHITELEADER FINEZZA NUOVO GNFS-6102UL-S ,Stradic 1000FB,Varivas Light Game 0,2 z przyponem Stroft 0,14
A to ostatnia jego zdobycz😀
5,7 kg podebrany około 500 metrów od zaciecia😀Załączony plik  140 (8).jpg   29,32 KB   34 Ilość pobrań

Użytkownik Salmon63 edytował ten post 20 sierpień 2017 - 09:39

  • fish28, malinabar i kacpik lubią to

#130 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 20 sierpień 2017 - 21:00

To cię przegonił na tym sprzęcie troszkę  :D . Napisz coś o przynęcie  bo rozumiem , że normalnie zapięty ?



#131 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 sierpień 2017 - 17:45

To cię przegonił na tym sprzęcie troszkę  :D . Napisz coś o przynęcie  bo rozumiem , że normalnie zapięty ?

Crazy fish Nano minnow kolor17 na główce wolframowej około 0.8 g . Cała przyneta w pyszczku
Na Dziećkowicach wszystkie ryby opychaja się narybkiem. Na tę samą przynętę doskonale biorą wzdręgi i okonie.
  • malinabar lubi to

#132 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:32

sorrki, ale nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem ;) - piękna historia/tradycja Olimpic F-404 B6

 

Załączony plik  dgwps404-img1200x1200-1503381489hykgos12046.jpg   73,82 KB   49 Ilość pobrań Załączony plik  dgwps404-img1200x1200-1503381489tlcjl812046.jpg   88,48 KB   38 Ilość pobrań


  • popper, malinabar i coma lubią to

#133 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 grudzień 2017 - 14:54

Miał już ktoś do czynienia z kijami z serii Veloce Neo RV?

 

Szukam opinii o castingach, dokładnie o modelach 65ml i 68m.



#134 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 18:33

Mam pytanie o wędki Sliverado: GSIS-742ML i GSIS-782M. Czy mógłby je ktoś scharakteryzować? Głównie chodzi mi o akcję i zakres obsługiwanych przynęt..

#135 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 luty 2018 - 19:15

Mam pytanie o wędki Sliverado: GSIS-742ML i GSIS-782M. Czy mógłby je ktoś scharakteryzować? Głównie chodzi mi o akcję i zakres obsługiwanych przynęt..

Nie lepiej by było Rafałowi zadać to pytanie?Kto ma wiedzieć jak nie on...

http://jerkbait.pl/t...aże-outlet-jdm/



#136 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 19:33

Nie lepiej by było Rafałowi zadać to pytanie?Kto ma wiedzieć jak nie on...
http://jerkbait.pl/t...aże-outlet-jdm/

Oprócz opinii dystrybutora, interesują mnie również opinie użytkowników. Niniejszy wątek jest odpowiedni do zadawania tego typu pytań wg mnie

#137 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 luty 2018 - 20:57

Oprócz opinii dystrybutora, interesują mnie również opinie użytkowników. Niniejszy wątek jest odpowiedni do zadawania tego typu pytań wg mnie

Ciężko będzie Ci znaleźć opinie innych użytkowników niż dystrybutor, bo to nowość na ten rok. Z tego co wiem(usłyszałem na targach) to jest to obecnie ulubiony kij Rafała B. ;). Jak poszukasz na stronie firmowej jest kilka filmów:

http://www.olympic-c...ucts/silverado/

Ktoś z forum chwalił się, że na targach kupił ten kij ale czy nim łowił tego nie wiem.



#138 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 13 luty 2018 - 21:16

Ciężko będzie Ci znaleźć opinie innych użytkowników niż dystrybutor, bo to nowość na ten rok. Z tego co wiem(usłyszałem na targach) to jest to obecnie ulubiony kij Rafała B. ;). Jak poszukasz na stronie firmowej jest kilka filmów:

http://www.olympic-c...ucts/silverado/

Ktoś z forum chwalił się, że na targach kupił ten kij ale czy nim łowił tego nie wiem.

 

Dokładnie nowość na ten sezon ale mieliśmy już pierwsze wędki w zeszłym roku. Większość poleciała za granicę ale kilka zostało u nas i ten do 15g ma już udokumentowane 108cm szczupłego. Klienci bardzo je chwalą a ja przyznam że w tej półce cenowej nie ma sobie równych widać że to nowsza konstrukcja od Tiro Nuovo które do tej pory miało wielu fanów, szczególnie w model 762m do 28g.

Biorąc pod uwagę co jeszcze pojawi się w połowie roku zapowiada się piękny sezon :)


  • popper i vako lubią to

#139 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2018 - 23:23

@pointman , tak jak Mariusz i Rafał piszą - zupełna świeżynka  , więc i o szersze opinie ciężko . Oczywiście w naszej strefie geograficznej pierwsze pokazały się na wschód od Bugu z modelami pewnie specjalnymi na ichniejszy rynek . To pewnie już widziałeś 

 

Taki dokładnie model zanabył na Targach kumpel . Pięknie wykonany kij na topowych komponentach , ultralekki z dużym zapasem mocy . W moim odczuciu taki bardziej uniwersał , co to się sprawdzi i przy jigu , i przy twardych wabiach . Kapitalne ugięcie i czułość - oczywiście w warunkach studyjnych na razie  :) . Raczej z tego typu wędzisk , które się kupuje nawet wtedy , kiedy szuka się czegoś zupełnie innego ... I tak było w tym przypadku zresztą  :D .



#140 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2018 - 06:44

Mam pytanie o wędki Sliverado: GSIS-742ML i GSIS-782M. Czy mógłby je ktoś scharakteryzować? Głównie chodzi mi o akcję i zakres obsługiwanych przynęt..


Mam ten mocniejszy model i troche nim połowiłem w zeszłym roku.
To bardzo uniwersalna wędka - b.dobrze wspołpracuje z różnymi przynętami (5-18g + guma 4", blachy, woblery) oraz rybkami jak: sandacz, szczupak, boleń, gruby okoń, pstrąg itd.
Kij szybki, z pieknym progresywnym ugięciem, lekki, dobrze zbalansowany, świetnie wykonany i uzbrojony.
Perełka JDM w atrakcyjnej cenie :)
  • malinabar i Rafal.Bednarkiewicz lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych