Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1147 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 marzec 2016 - 14:23

Pewnie najlepiej będzie zagadnąć Rafała.Ja co prawda miałem w ręce kije z serii Finezza Nuovo ale nie akurat ten o który pytasz.Szukałem szybkiego krótkiego kijka do ostrzejszego jigowania i bardzo podeszła mi seria Veloce Neo.Te z serii Finezza Nuovo które macałem były raczej wolniejsze,może trochę w typie pracy "kultowego" :) Parabellum SG .Veloce Neo mnie zauroczył :wub: ,przykleił mi się w Art-Rodzie do łapy i musiałem go zabrać.Nie miałem dotąd do czynienia z japońskimi kijami,wykonanie moim zdaniem absolutnie bez uwag.

Dobrze też wiedzieć że i Veloce i Finezza są robione w Japonii,niższe i tańsze serie chyba w Chinach.Nie wiem czy ma to wpływ na jakość wykonania,tych tańszych nie brałem pod uwagę a więc i nie oglądałem.



#42 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 14:32

Mam model oczko mocniejszy 3lb GNFS-6102UL-S. Co konkretnie chcesz wiedzieć, nie jest to idealnie ten model który Cię interesuje ale może w czymś pomogę.



#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2016 - 14:34

Opisują extra fast-wszystko zależy jak kto pojmuje szybkość kija :) .Jeżeli jest prawidłowo opisany to powinien nimfami rzucać spokojnie, mam nadzieję że jest spolegliwy w dolniku a nie miękki szczyt- mocny dolnik.To ma być zupełny UL, który bezwysiłkowo rzuca nimfami z główką wolframową czy zwyklą mosiężną.

Pewnie trzeba będzie uderzyć do źródła bo to praktycznie nowy produkt. Blanki Matagi przy tym wydają się zbyt mocne.



#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2016 - 14:36

Mam model oczko mocniejszy 3lb GNFS-6102UL-S. Co konkretnie chcesz wiedzieć, nie jest to idealnie ten model który Cię interesuje ale może w czymś pomogę.

Interesuje mnie czym najmniejszym rzucasz bezproblemowo, jakie przynęty obsługuje komfortowo, jaki jest jego max. przynęty.

Ja myślę o nimfach na główkach zwykłych, wolframowych ewentualnie ołowianych max do 1,5g+gumka 3cm ewentualnie robaczek gumowy na główce.



#45 OFFLINE   Samurai

Samurai

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 17:09

tutaj możesz zobaczyć kijek w akcji:

 



#46 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2016 - 17:27

wędka o bardzo delikatnym, ale sprężystym szczycie (Solid Tip)

potem szybko nabiera mocy, ale tak do 2/3 jeszcze ładnie pracuje, dalej juz typowe Aji, mocne i dość sztywne, pomijając wklejkę, to wędka spokojnie do główek nawet 7-8g + mała gumka

i do tego właśnie zaprojektowana, łowienie makreli na małe przynęty, na duuużych głębokościach i agresywnego podbijania


  • coma lubi to

#47 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 17:27

Interesuje mnie czym najmniejszym rzucasz bezproblemowo, jakie przynęty obsługuje komfortowo, jaki jest jego max. przynęty.

Ja myślę o nimfach na główkach zwykłych, wolframowych ewentualnie ołowianych max do 1,5g+gumka 3cm ewentualnie robaczek gumowy na główce.

 

Wędka jest szybka, nie mylić ze sztywna. Gaśnie po wymachu, nie buja nią.. Sama wklejka jest szybka i delikatna ale nie miękka jak z niskomodułowego węgla. 1g lata już bardzo dobrze. Najlżej łowiłem 0.4g odległości nie były rekordowe ale lepsze od innych wykałaczek które miałem Dragonfly, FX701-1 wyjątkiem był SuperTrout TR60 z tego najdalej latały takie pchełki. Najciężej 7g na zestawie dropshotowym. Główki, czeburaszki 5g plus gumiś 2 cale.. Dolnik jest mocny ale nie kołkowaty, mocy dużo, poradzi siebie ze sporym przyłowem. W TR60 blank pracuje cały, można zawinąć w kółko. W Finezzie tak głęboko nie zapracuje, ale to dwie zupełnie inne konstrukcje. TR60 typowo pstrągowy UL a Finezza rock fishe.

 

Jeżeli chcesz łowić okonie czy białoryb na mikoprzynęty nie znam lepszego patyka na dzień dzisiejszy jak Finezza Nuovo, ale coś mi się wydaje że to będą pstrągi na UL, chyba że mnie te nimfy zmyliły. Jeżeli tak to poszedłbym w stronę Matagi SuperTrout TR60


Użytkownik gajosik edytował ten post 04 marzec 2016 - 17:33


#48 OFFLINE   Samurai

Samurai

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 18:18

Mam model oczko mocniejszy 3lb GNFS-6102UL-S. Co konkretnie chcesz wiedzieć, nie jest to idealnie ten model który Cię interesuje ale może w czymś pomogę.

 

Miałeś może w rękach model mocniejszy niż ten co posiadasz, pytam o ten model:

 

http://www.olympic-c...php/GNFS-762L-T

 

czy nie będzie za mocny do połowu okonia na główkach 1-4g + tłusta gumka 2"


  • tomekmo lubi to

#49 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 18:36

Macałem, niezbyt długo była w moich rekach żeby się jakoś rozpisywać, ale okonie na główkach 1-4g plus guma ogarnie bez problemu, za mocny na pewno nie będzie.



#50 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2016 - 19:00

Myślę o połowie okoni ewentualnie białorybu na różne cudaki np. hak z główką mosiężną i sztuczny robak. Taki zestaw nie będzie ważył więcej jak 1g, by go rzucić na przyzwoitą odległość musi być kijek w granicach 4lb, w miarę ze spolegliwym szczytem. Ten co mnie interesuje jest opisany z linką do 2,5lb czyli powinien być odpowiedni do takich pchełek. Kwestia jest taka

jak się ładuje pod takimi pchełkami i na jaką odległość można posłać taki zestaw.



#51 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2016 - 19:27

http://www.evergreen...02310020_2.html


  • sucks_one lubi to

#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2016 - 19:51

No niezła tylko 54 000 jęków :D  :rolleyes: .



#53 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2016 - 20:16

do kupienia za około 45t, używki w świetnym stanie około 35t



#54 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 04 marzec 2016 - 20:17

Pewnie najlepiej będzie zagadnąć Rafała.Ja co prawda miałem w ręce kije z serii Finezza Nuovo ale nie akurat ten o który pytasz.Szukałem szybkiego krótkiego kijka do ostrzejszego jigowania i bardzo podeszła mi seria Veloce Neo.Te z serii Finezza Nuovo które macałem były raczej wolniejsze,może trochę w typie pracy "kultowego" :) Parabellum SG .Veloce Neo mnie zauroczył :wub: ,przykleił mi się w Art-Rodzie do łapy i musiałem go zabrać.Nie miałem dotąd do czynienia z japońskimi kijami,wykonanie moim zdaniem absolutnie bez uwag.

Dobrze też wiedzieć że i Veloce i Finezza są robione w Japonii,niższe i tańsze serie chyba w Chinach.Nie wiem czy ma to wpływ na jakość wykonania,tych tańszych nie brałem pod uwagę a więc i nie oglądałem.

Którego Veloce Neo dokładnie zgarnąłeś? ;)



#55 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2016 - 20:44

Jako że Andrzej jest offline podpowiem , że tego mocniejszego 642ML - pochwalił się w stosownym wątku  :) .

 

Co do wersji EX , robionych rzeczywiście w Chinach , zastrzeżeń nie ma żadnych . Użytkuję Corto EX 732UL-T , już myślę o 6102L-T . Macałem made in Japan i , może poza O.S.S.-em i lekkimi przelotkami , niczego mi nie brakuje w moich wersjach . Ale łowię też Phenixami , jestem więc niejako skażony chińszczyzną  ;) .

 

Jozi , z kijków spełniających kryteria a możliwych do kupienia na miejscu , w kraju , poleciłbym również :

https://sklep-wedkar...hort-solid.html

 

https://sklep-wedkar...ckin-power.html

 

Macałem w Poznaniu i robią fantastyczne wrażenie . Może będą też w Sosnowcu ? Ugięcie bardzo harmonijne , absolutnie nie stają dęba . A po wymachach na sucho wyglądało , że rzucają niczym gasnąc bardzo szybko oczywiście .


  • Jozi lubi to

#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2016 - 20:48

Jako że Andrzej jest offline podpowiem , że tego mocniejszego 642ML - pochwalił się w stosownym wątku  :) .

 

Co do wersji EX , robionych rzeczywiście w Chinach , zastrzeżeń nie ma żadnych . Użytkuję Corto EX 732UL-T , już myślę o 6102L-T . Macałem made in Japan i , może poza O.S.S.-em i lekkimi przelotkami , niczego mi nie brakuje w moich wersjach . Ale łowię też Phenixami , jestem więc niejako skażony chińszczyzną  ;) .

 

Jozi , z kijków spełniających kryteria a możliwych do kupienia na miejscu , w kraju , poleciłbym również :

https://sklep-wedkar...hort-solid.html

 

https://sklep-wedkar...ckin-power.html

 

Macałem w Poznaniu i robią fantastyczne wrażenie . Może będą też w Sosnowcu ? Ugięcie bardzo harmonijne , absolutnie nie stają dęba . A po wymachach na sucho wyglądało , że rzucają niczym gasnąc bardzo szybko oczywiście .

Dzięki za alternatywę :) .



#57 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2016 - 21:10

Rockin Power na pewno nie nada się do tych zastosować, to typowe sztywne Aji, bardzo mocne jak na deklarowane parametry

 

co innego Rockin Finess

 

miałem sprzedałem, bo przestałem tak lekko łowić, na jesień odkupiłem ponownie :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 04 marzec 2016 - 21:11


#58 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2016 - 21:33

Właśnie tak coś teraz sobie przypominam , że któryś z nich był mega mocny w stosunku do opisu , bo wzbudził moje ochy i achy - takiego czegoś szukałem . Było dużo modeli i się pogubiłem nie ukrywam  :rolleyes: ... Ale Kamil pomoże - dzięki  :) !

Aaa , i jeszcze Tailwalk Ajist TZ też był mega - np. taki 69 : lure weight max 5 gr , line weight (PE) max 0.4 .

 

Teraz patrzę , że się rozpędziłem i zapomniałem o tytule wątku . Sorrki ! To tak jeszcze ekonomicznie nowa Finezze RV , którą zapowiada Rafał i wersja 6102UL-S  http://www.olympic-c....php/FINEZZA-RV .


  • KrólRyb lubi to

#59 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2016 - 21:52

obecnie jest nawet w wersji Limited, tez bardzo ciekawe kijki

 

http://tailwalk.jp/salt/ajisttz10th/

 

tylko już trochu ciężkawe


Użytkownik bazyloss edytował ten post 04 marzec 2016 - 21:53


#60 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 05 marzec 2016 - 12:18

Właśnie tak coś teraz sobie przypominam , że któryś z nich był mega mocny w stosunku do opisu , bo wzbudził moje ochy i achy - takiego czegoś szukałem . Było dużo modeli i się pogubiłem nie ukrywam  :rolleyes: ... Ale Kamil pomoże - dzięki  :) !

Aaa , i jeszcze Tailwalk Ajist TZ też był mega - np. taki 69 : lure weight max 5 gr , line weight (PE) max 0.4 .

 

Teraz patrzę , że się rozpędziłem i zapomniałem o tytule wątku . Sorrki ! To tak jeszcze ekonomicznie nowa Finezze RV , którą zapowiada Rafał i wersja 6102UL-S  http://www.olympic-c....php/FINEZZA-RV .

 

Przeczytałem wszystkie wpisy.

Jeżeli chodzi o Veloce Neo to dawno nie mieliśmy tak fajnych wędek cena/jakość/zastosowanie. Ostatnio klient puścił mi filmik z holem suma (taki pod 180cm) na model do 5g  :lol: 

 

Tak żeby wszystko było jasne. Chińskie serie w ofercie to:

 

- Corto EX

- Calzante EX

- Tiro EX

- Bosco Nuovo

 

Te składane w Osaka:

- Argento RV

- Tiro Nuovo

- Finezza Nuovo

- Finezza RV

- Finezza ST Limited

- Silverado

- Veloce Neo

- Vigore 16

- Argento Prototype

 

W razie potrzeb ściągamy na zamówienie klienta inne modele ale tylko te dostępne na rynek japoński a nie rosyjski.

Ostatnio była to Finezza Esagionale 832 ;)

 

Osobiście nie widzę aż tak znaczących różnic między jakością wykonania natomiast jest różnica technologiczna, inne blanki, przelotki. Te najbardziej zaawansowane blanki są zbrojone tylko w Japonii. Olymip produkuje blanki dla wielu firm nie mających własnej fabryki blanków a jedynie zbrojących wędki stąd też często charakterystyczne Quattro Graphite Cloth znajdziecie na blankach min EG.

 

Część jest już dostępna na rynku a część dopiero wejdzie w trakcie sezonu. Związane jest to z tym że fabryka robi wędki na zamówienie co wydłuża czas między dostawami. 

Obecnie czekamy na dostawę Argento RV i Finezza RV które powinny być skończone pod koniec miesiąca. W kwietniu dostaniemy wędki zamówione w styczniu <_<

 

"o wędka spokojnie do główek nawet 7-8g + mała gumka" - wg mnie troszkę za dużo dla niej największy komfort będzie przy 3-6g plus gumka. Opinia klienta.

"zestaw nie będzie ważył więcej jak 1g, by go rzucić na przyzwoitą odległość"  - taki zestaw jest możliwy oczywiście wymaga zastosowania dobrej żyłki ale nie widzę problemu z tą wędką i zasięgiem rzutu.

 

Jeżeli chodzi o Finezza RV to będzie to alternatywa między chińskimi Corto EX i Calzante EX a droższymi Finezza Nuovo i wypasioną Finezza ST limited. Seria nawiązująca bardzo do udanej Finezza Neo również z O.S.S ale nowym blankiem Kevlar Graphite Cloth. Przelotki FUJI Alconite mają obniżyć cenę.

 

Ciekawą alternatywą są wędki Varivas. My nie zdecydowaliśmy się jeszcze na ich oficjalne wprowadzenie ale sprowadzamy je dla ART-ROD od dwóch sezonów. 

http://spinningshop....roller=category


  • malinabar, xyzzvpc i drag lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych